Wycieczka integracyjna klasy 4

13.10.2017 roku uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą p. Bogumiłą Włoch i p. Dorotą Kościelny wybrali się do Parku trampolin JumpCity w Katowicach. Uczniowie mieli okazję pod okiem trenera uczestniczyć w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego na trampolinach. Skoki na trampolinie to nie tylko dobra zabawa, ale także mnóstwo pozytywnych czynników, które wpływają na wiele obszarów naszego zdrowia m.in. wzmacniają serce, aktywizują wszystkie mięśnie, poprawiają pracę mózgu, pozwalają szybko osiągnąć świetną formę fizyczną, kształtują naszą równowagę i koordynację ruchową. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii. Po godzinnej zabawie zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

02.10.2017 r. Obchody Dnia Chłopaka. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas IV - VII z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie działający w SU pod opieką p. pedagog będącej opiekunką Samorządu udekorowali korytarz i przygotowali kiermasz z poczęstunkiem. Wcześniej w klasach dziewczynki przygotowały drobne upominki lub niespodzianki dla swoich kolegów. To kolejna impreza integrująca nasza szkolną społeczność.02.10.2017 r. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.Z okazji obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się konkurs. Kilka dni wcześniej na ścianach i stopniach schodów pojawiły się kolorowe tabliczki z działaniami tabliczki mnożenia. Uczniowie przypominali i utrwalali sobie w ten sposób matematykę. Imprezę przygotowała p. K. Żemła

29.09.2017 r. Zdjęcia klas.

W tym dniu mogliśmy zauważyć na korytarzu odświętnie ubranych chłopców i dziewczęta. Wszystko po to , aby jak najlepiej zaprezentować się na pamiątkowych zdjęciach klasowych.

28.09.2017 r. Multimedialne zajęcia "Podróż w kosmos" w Mobilnym Planetarium "Orbitek". Od rana sala gimnastyczna stała się małym mobilnym planetarium. Pod wielką, nadmuchiwaną kopułą uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w zajęciach dostosowanych do poziomu ich wiedzy. Zapoznali się m.in. z budową Układu Słonecznego i konstelacjami znaków zodiaku. Dowiedzieli się, dlaczego jest dzień i noc oraz zmieniają się pory roku. Poznali też zjawiska zaćmienia Słońca i Księżyca. „Żywa” lekcja przyrody bardzo się wszystkim spodobała.

18.09.2017 r. Udział klas w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.

Uczniowie pod opieką nauczycieli włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. Akcja ma na celu między innymi uświadomienie, jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko. Dlatego tradycyjnie już zbierali śmieci w swojej miejscowości.

12.09.2017 r. Zebranie rodziców.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

4 września 2017 r. rozpoczął się nowy rok szkolny - 201/2018. Tuż przed godziną 9.00 do budynku zaczęły przybywać dzieci wraz z rodzicami. Oczywiście nie zabrakło wśród nich uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej. Uroczystą akademię zaprezentowała w tym roku klasa V pod opieką pani Sylwii Kościelny. O oprawę muzyczną zadbała jak zwykle pani Joanna Niesyto

Na początku wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy V przedstawili montaż słowno – muzyczny. W jego pierwszej części nawiązano do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Druga poświęcona była kończącym się wakacjom oraz początkowi roku szkolnego. Oprócz wierszy piątoklasiści zaprezentowali tematyczne piosenki.

Na koniec o głos poproszona została Pani Dyrektor Katarzyna Wybrańczyk, która powitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Gromkimi brawami przywitano klasę I. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli szkoły, w tym także tych rozpoczynających w związku z reformą oświaty pracę w naszej szkole: Barbarę Błach, Adriannę Czylok, Dorotę Górniok, Annę Kantorowską, Beatę Kudalę, Katarzynę Nowak, Annę Paszek- Czubczyńską, Alinę Witosza.

Następnie pani dyrektor złożyła życzenia owocnej pracy, bezpieczeństwa oraz współpracy i zrozumienia przez następne 10 miesięcy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Później uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Przyg. S. Kościelny