12 października 2018 r.

Nietypowa lekcja z przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa" odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach. Uczestniczyła w niej klasa ósma, a gościliśmy strażaków: Pana Łukasza Wyrobka – strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, a także w OSP, Pana Mirosława Fulbiszewskiego i Pana Grzegorza Sanetrę strażaków ochotników z OSP w Rudołtowicach. Uczniowie dowiedzieli się o sposobach alarmowania w przypadku zagrożeń. O prawidłowym przebiegu zgłoszenia wypadku, o zachowaniu się podczas zagrożenia. Strażacy także zachęcali do służby w ochotniczej straży pożarnej jak i w zawodowej.

Druga część lekcji odbyła się w remizie OSP w Rudołtowicach. Mogliśmy zobaczyć całe wyposażenie wozu strażackiego, umundurowanie bojowe strażaków dowiedzieliśmy się jak i przy pomocy jakiego sprzętu strażacy ratują życie. Uczniowie mogli założyć aparaty powietrzne służące do wejścia do zadymionych pomieszczeń i poczuć ich ciężar oraz pooddychać powietrzem z butli. Strażacy zwrócili uwagę jak zachować się w przypadkach zagrożenia pożarem w domu.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom za przybycie do naszej szkoły za przekazanie młodzieży sposobu postępowania w czasie zagrożeń, za przybliżenie nam służby strażaka, a także za poświęcenie nam swojego czasu wolnego. Opr. B. Włoch

12 października 2018 r. Uroczysta akademia z okazji DEN oraz Pasowanie Pierwszoklasistów.

27 września 2018 r. Lekcja muzyki z zespołem Avocado.

Uczniowie w trakcie audycji muzycznej zatytułowanej „Instrumenty strunowe” zapoznali się z historią ich powstania oraz wysłuchali utworu w wykonaniu członków zespołu. Tradycyjnie też w nagrodę za aktywność podczas zajęć, niektórzy z uczniów mogli wystąpić w finałowym utworze grając na wybranych instrumentach. Po raz kolejny zabawa w muzykowanie dostarczyła dużo zabawy. Przyg. S. Kościelny

26 i 28 września – szkolne obchody Dnia Chłopaka.

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski przygotował dwie atrakcje. Najpierw klasy starsze bawiły się podczas szkolnej dyskoteki, a w piątek świętowano dzień Wąsa, Krawata i Spódnicy. Po szkole chodzili „ucharakteryzowani” uczniowie, koleżanki założyły spódniczki. Samorząd ufundował także słodki poczęstunek z okazji święta. Także w klasach koleżanki przygotowały niespodzianki. Przyg. S. Kościelny

26 września 2018 r. Zdjęcia klas.

W tym dniu mogliśmy zauważyć na korytarzu odświętnie ubranych chłopców i dziewczęta. Wszystko po to, aby jak najlepiej zaprezentować się na pamiątkowych zdjęciach klasowych.

21-23 września - Udział klas w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.

Uczniowie pod opieką nauczycieli włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. Akcja ma charakter edukacyjny - uświadomienie, jak ważne jest dbanie o czystość naturalnego środowiska . Dlatego tradycyjnie już zbierano śmieci w okolicy szkoły.

3 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny - 2018/2019.

Tuż przed godziną 9.00 do budynku zaczęły przybywać dzieci, a pierwszoklasiści pojawili się w towarzystwie rodziców. Uroczystą akademię zaprezentowała w tym roku klasa V pod opieką pani Bogumiły Włoch. O oprawę muzyczną zadbała pani Joanna Niesyto.

Na początku wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy V przedstawili montaż słowno – muzyczny. Najpierw nawiązując do rocznicy wybuchu II wojny światowej, oddano cześć bohaterom tamtych dni. Druga część akademii poświęcona była kończącym się wakacjom oraz początkowi roku szkolnego. Występ klasy V uświetniły piosenki oraz wykonana przez nich „Belgijka”.

Na koniec o głos poproszona została Pani Dyrektor Katarzyna Wybrańczyk, która powitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na początku pani dyrektor powitała wszystkich zebranych, w szczególności klasę I, następnie przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli szkoły. Na zakończenie pani dyrektor złożyła uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia owocnej pracy, bezpieczeństwa oraz współpracy i zrozumienia przez kolejne miesiące współpracy. Później uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Przyg. S. Kościelny