2020/2021

Ogłoszenia

W związku z wytycznymi GIS wejście do placówki dla interesantów i rodziców uczniów szkoły jest ograniczone. W razie konieczności osobistego kontaktu prosimy o wcześniejsze umówienie się i telefon pod nr.: 32 211 21 00.


2020/2021

25 czerwca ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego nie miało tradycyjnego charakteru, podobnie jak nietypowy był ten rok. Klasy IV-VIII większą jego część spędziły przecież na nauce zdalnej.

Dlatego udział w akademii kończącej rok szkolny wzięła tylko klasa VIII, kończąca edukację w Szkole Podstawowej w Rudołtowicach. Pozostali uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

W sali gimnastycznej zebrali się natomiast zaproszeni przez ósmoklasistów goście: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz rodzice. Uroczystość odbyła się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Na początku ustępujący poczet sztandarowy przekazał nowemu składowi sztandar Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach. Zaszczytne miano chorążego przypadło Maksymilianowi Gaży z klasy VI, a asystą zostały Mariola Michalik z klasy VII i Alicja Anderko z klasy V. Następnie odbyło się ślubowanie absolwentów.

Kolejnym punktem były podziękowania uczniów klasy VIII dla pani Dyrektor oraz nauczycieli, którzy otrzymali kwiaty oraz portret klasy 8, wykonany przez Tosię Szczyrbowską.

Następnie na ósmoklasistów czekała niespodzianka – obejrzeli archiwalny filmik „School is happy”, autorstwa p. Joanny Niesyto, na którym mogli zobaczyć siebie sprzed siedmiu lat. Uczniowie klasy VII pod czujnym okiem wychowawczyni – Bogumiły Włoch przygotowali kolejną niespodziankę – prezentację z życzeniami i pamiątkowe słoniki na szczęście.

Ostatnim punktem akademii było rozdanie świadectw. W tym roku wyróżnienia otrzymali: Antonina i Jakub Jochem, Mikołąj Kołoczek, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Patrycja Trefon i Antoni Trela.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom absolwenta oraz zestawy piśmiennicze, ufundowane przez Radę Rodziców oraz niezapominajki od Burmistrza Pszczyny i Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej.

Pani Dyrektor uroczyście wręczyła także statuetkę „Absolwenta Roku”, przyznawanego corocznie przez Burmistrza Pszczyny. Tegoroczną laureatką została Antonina Szczyrbowska. Tosia otrzymała także stypendium za celujące wyniki w nauce. Drugą stypendystką w klasie została Antonina Jochem.

Rodzice uczniów kończących szkołę podstawową z wyróżnieniem otrzymali listy gratulacyjne.

Życzymy tegorocznym absolwentom wielu sukcesów w dalszej nauce i realizacji najśmielszych celów.

Klasy I-VII spotkały się na rozdaniu świadectw w salach lekcyjnych. Wśród uczniów klas starszych  także znaleźli się ci z wyróżnieniami.

W klasie IV: W. Bernatek, I. Bołdys, P. Dzida, E. Fulbiszewska, W. Krawczyk, A. Maksym, O. Maroszek, N. Minkiewicz, F. Trela, J. Zieliński.

W klasie V: A. Anderko, Z. Kołoczek,

W klasie VI: M. Gaża, K. Gogol, I Szweda

W klasie VII: T. Gątarz, M. Michalik, P. Pala, A. Piórko, N. Ryba

Stypendia za wyniki w nauce otrzymali natomiast:

W klasie IV: W. Bernatek, N. Minkiewicz

W klasie V: A. Anderko, Z. Kołoczek

W klasie VI: M. Gaża, K. Gogol

W klasie VII: T. Gątarz, M. Michalik, A. Piórko, N. Ryba

Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom życzymy słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji ! Przyg. S. Kościelny

18 czerwca - Dzień Pustej Klasy

Wszystko wskazuje na to, że Ogólnopolska akcja Dnia Pustej Klasy już na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych wydarzeń w Szkole Podstawowej w Rudołtowicach. Tegoroczną edycję dnia bez tradycyjnych ławek, tablic i … komputerów obchodziliśmy w piątek 18. czerwca. Szczególnie sprzyjająca tego dnia aura pogodowa, sprawiła, że przebywanie na świeżym powietrzu było wyjątkowo przyjemne.

Uczniowie większość swoich zaplanowanych lekcji spędzili na terenie zielonym wokół szkoły. Mieli tam okazję skorzystać z takich atrakcji, jak „Klasa pod Chmurką” – szkolne ławki wyniesione na zewnątrz, „przy których dużo przyjemniej wyszukuje się związków frazeologicznych, niż gdy stoją one tradycyjnie w klasie” – jak to skomentował jeden z uczniów. Drugą atrakcją była możliwość przejścia „Pszczelego Traktu” i zaznajomienia się z ciekawostkami dotyczącymi życia owadów zapylających. Bardziej dociekliwi mogli też odczytać tajne hasło, pozostawione dla nich przez pszczoły. Najmłodsi uczniowie próbowali sobie wyobrazić, jak to jest oglądać świat, jak jest się całkiem malutkim. W związku z tym przygotowali na trawniku „przyrodnicze trasy” dla ludzików z LEGO. Wykorzystali do tego szyszki, kamienie, patyczki, liście i inne dary lasu.

Głównymi atrakcjami czerwcowego Dnia Pustej Klasy były jednak dwie inne aktywności. Pierwsza z nich stanowiła zwieńczenie całorocznego cyklu Edukacji Regionalnej, prowadzonej w naszej szkole od września. Pani Asia Niesyto – nauczyciel muzyki, nauczyła wszystkich uczniów tradycyjnej śląskiej przyśpiewki i tańca „Jo do lasa niy pójda”. Ponad 130 uczniów rudołtowickiej szkoły, uroczyście odtańczyło piękny układ taneczny z piosenką na ustach. Młodzież udowodniła w ten sposób, że śląskie tradycje nadal są żywe i mają szansę być kontynuowane.  

Drugim ważnym punktem programu był udział uczniów w „Szkolnej Imprezie na Orientację”. Polegała ona na odnalezieniu w terenie 11-stu punktów kontrolnych. Punkty te zostały zaznaczone na mapie, którą uczestnicy mieli do swojej dyspozycji. Dodatkowym zadaniem było spisanie z odnalezionych miejsc literek, które na końcu, czytane w odpowiedniej kolejności, utworzyły hasło-przesłanie: „Jest tylko jeden sposób nauki – poprzez działanie”. Odszukiwaniu punktów kontrolnych towarzyszyły silne emocje i ogromna dawka entuzjazmu. Rekordziści ukończyli zadanie w ciągu 9 minut.

Czerwcowa edycja Dnia Pustej Klasy wywołała wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. Okazuje się, że kontakt z przyrodą i przebywanie na świeżym powietrzu ma na młodych ludzi zbawienny wpływ i jest szansą na regenerację po pandemicznej izolacji. W związku z tym, wrześniową edycję Dnia Pustej Klasy planujemy zorganizować z większym rozmachem - już poza ogrodzeniem szkoły, na okolicznych łąkach i w lesie. Opracowanie: Elżbieta Konieczny

 Powrót "Superbohaterów"

Dnia 17 maja uczniowie po bardzo długiej przerwie znowu zawitali w progi naszej szkoły wypełniając szkolne korytarze gwarem. Z tej okazji panie nauczycielki przygotowały niespodzianki dla tak długo wyczekiwanych podopiecznych. Uczniów przywitał napis "WITAJCIE W SZKOLE" a na drzwiach do sal lekcyjnych karteczki pocieszki przygotowane przez panią pedagog Dorotę oraz panią Elę z biblioteki. Dla klasy piątej pani Agnieszka oraz pani Katarzyna przygotowały słodki poczęstunek oraz drobne upominki - pamiątkowy medal oraz zakładkę do książki. Opr. A. Kalka

 3 maja obchodzić będziemy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Uchwalona w 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Z tej okazji panie S. Kościelny i B. Włoch postanowiły zorganizować „zdalną akademię”.

Dla uczniów klas I - IV naszej szkoły zostały przygotowana prezentacja oraz zabawy związane z symbolami Polski.

Klasy V - VIII natomiast mogły obejrzeć ciekawy filmik, którego autorką jest Tosia Szczyrbowska, omawiający zagadnienie konstytucji oraz jej historię, a umiejscowiony w realiach gry komputerowej. Dodatkowo otrzymali także prezentację stworzoną przez uczniów klasy 8 – Julię, Maję, Zuzę, Mikołaja i Antka.

Chętni mogli zmierzyć się z zagadkami związanymi z Konstytucją – gra edukacyjna miała charakter interaktywny, a szyfr i wskazówki ukryte zostały w kodach QR. Opr. S. Kościelny

 W ostatnim tygodniu kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Tydzień z Profilaktyką, w tym roku pod hasłem „Stres”. W każdej klasie zostały przeprowadzone przez panie pedagog zajęcia, podczas których uczniowie poznawali sposoby radzenia sobie ze stresem, dowiedzieli się czym tak naprawdę jest stres, jakie są jego rodzaje i czy możemy go uniknąć? W klasach młodszych został zorganizowany konkurs plastyczny na „Stresiorka”. Napłynęło wiele prac i jury miało nie lada wyzwanie, żeby wyróżnić kilku zwycięzców. Ale udało się 😊 Wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie:

Agata Niedziela klasa II

Nikodem Jeleń klasa II

Wiktoria Anderko klasa III

Dawid Kaszta klasa III

Zadaniem klas starszych było przygotowanie plakatu na temat „Sposoby radzenia sobie ze stresem”. Wyróżnienie otrzymał Nikodem Minkiewicz z klasy IV.

Wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursach bardzo dziękujemy, gratulujemy pomysłowości i tego, że Wam się chciało – Brawo dla Was! Opr. D. Piętka

Szkolny Konkurs Taneczny online

W kwietniu w naszej szkole odbył się II Konkurs Taneczny online. Celem konkursu było krzewienie tańca jako formy spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Układy można było wykonać solo lub w parze, nagrać go i przesłać do organizatora. Ocenie podlegał strój, dobór muzyki, choreografia i ogólny wyraz artystyczny.

W tym roku swoje układy taneczne przesłało 11 uczennic. Dziewczęta zaprezentowały się w pięknych choreografiach, które wymagały dużego zaangażowania i pracy.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo, dyplom i medal otrzymują – Julia Mrowiec, Antonina Szczyrbowska

wyróżnienie, dyplom i medal otrzymują – Lena Młynarska, Zofia Kołoczek, Natalia Wyroba

dyplom za udział i pamiątkowy medal otrzymują – Nikola Ziebura, Vanessa Ziebura, Wiktoria Anderko, Amelia Solarska, Hanna Łuka, Natalia Adamska

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczką tego konkursu:) Opr. B. Włoch

Uczniowie klasy I wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty, którego celem jest wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy oraz w Internecie.

Podczas zajęć uczniowie poznali Puchatka, dzięki któremu nauczyli się: jak poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo bawić się w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz numerami alarmowymi. Poznali zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Uświadomili sobie jak ważna jest umiejętność rozpoznawania zagrożeń w różnych sytuacjach, by bezpiecznie uczyć się i bawić.

Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Opr. D. Psik

Klasa I wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Dobrze Jemy ze szkołą na widelcu, którego Patronat Honorowy nad IV edycją programu objęli: Ministerstwo Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Główny Inspektorat Sanitarny, Polskie Stowarzyszenie Dietetyków, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia.

Uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach:

02.12.2020 r. Dlaczego jedzenie jest ważne? 

09.12.2020 r. Skąd się bierze jedzenie? 

16.12.2020 r. Dlaczego warto umieć gotować, czyli przygoda w kuchni.

05.03.2021 r. O smaku, ziołach i uważnym jedzeniu.

12.03.2021 r. Cztery pory roku, czyli o sezonowości w kuchni.

17.03.2021 r. Warzywa i owoce dają moce!

18.03.2021 r. Śniadanie na szóstkę. Zajęcia praktyczne – wykonanie kanapek.  

Podczas pierwszych zajęć grudniowych dzieci poznały królika Marchwiana, który pomagał im zrozumieć różne tajniki kulinarne. W czasie zajęć dzieci słuchały opowiadań powiązanych z tematami zajęć, oglądali filmiki edukacyjne w roli głównej oczywiście królik Marchwian. Zajęcia grudniowe odbywały się w formie zdanej podczas, których dzieci świetnie dały sobie radę. W czasie pierwszych zajęć marcowych uczniowie mieli możliwość spróbowania smaku gorzkiego, słodkiego, słonego oraz kwaśnego, poznali rodzaje ziół używanych w kuchni. Na zajęciach o sezonowości uczniowie kosztowali kiszone ogórki, które bardzo im smakowały. W czasie zajęć Śniadanie na szóstkę uczniowie poznali różne rodzaje chleba, a także mieli możliwość zobaczenia, jak można skomponować musli z owocami. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, a szczególnie ostatnie zajęcia praktyczne podczas, których wykonali pyszne kanapki z dużą ilością warzyw. Zajęcia praktyczne pokazały, że w każdym naszym pierwszoklasiście drzemie MasterChef Junior. Opr. Dorota Psik

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy II po raz pierwszy brali udział w programie „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, który powstał dzięki zaangażowaniu założycieli i przyjaciół Fundacji Szkoła na Widelcu. Działa on od ponad 5 lat na rzecz poprawy jakości żywienia. W oparciu o materiały dydaktyczne udostępnione przez organizatora programu,  uczniowie zapoznali się z tematyką dotyczącą: Dlaczego jedzenie jest ważne? Skąd się bierze jedzenie? O smaku, ziołach i … uważnym jedzeniu,  Hodowli fasoli. Podczas lekcji dzieci poznały: piramidę żywienia i zasady konstruowania posiłków, potrzebę ograniczenia spożywania cukru, rolę poszczególnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem smaku i zapachu oraz różne rodzaje ziół i przypraw dodawanych do potraw. Utrwaliły też wiadomości na temat pochodzenia produktów spożywczych oraz zasad ich spożywania.
Dla uatrakcyjnienia swoich zajęć korzystali z pomocy multimedialnych: filmików edukacyjnych, prezentacji, stron internetowych. Włączyli się w przygotowywanie zajęć przynosząc wycinki z gazet - tworzyli talerz ze zdrowym jedzeniem. Wzięli udział w konkursie „Owoce i warzywa dają moc”. W czasie zajęć przygotowywali ozdoby kulinarne z wykorzystaniem owoców i warzyw. Na naszym  stole pojawiły się sowy, jeże, paw, kwiaty, myszki, żółwie. Z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. W czasie pracy przyświecało im hasło: Jedz warzywa i owoce, bo to zdrowe i urocze! Opr. A. Szromek

AKCJA CZYTELNICZA „BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI”

Długa nieobecność naszych uczniów w szkole zaowocowała, niestety tym, że niektórzy z nich zapomnieli o tym jak fajne i ciekawe jest czytanie książek ;) Aby przypomnieć naszym najmłodszym czytelnikom ile korzyści płynie z regularnego zaglądania do książek, szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Bilet powrotny do biblioteki”. Akcja ta polega na czytaniu przez dzieci książek o określonej tematyce i dokumentowaniu tego na specjalnym „Bilecie”. Osoby, które przeczytały książkę, miały podbijany jeden „przejazd” na bilecie. Ci uczniowie, którym udało się przeczytać wszystkie wymagane książki, a tym samym skasować cały bilet – zdobywały drobną nagrodę oraz piękną zakładkę do książki, wykonaną przez panią Asię – pomoc nauczyciela.

     Zaproponowany program cieszył się bardzo dużą popularnością i zaangażował wielu Młodych Czytelników, nawet tych, którzy mocno się wcześniej bronili przez czytaniem.  

Kilka zdjęć dokumentujących przebieg akcji znajduje się w Galerii. Opr.: Elżbieta Konieczny

22 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klasy II uczestniczyli w klasowym Konkursie Recytatorskim „Witaj, Wiosno!”(online). Wszyscy uczniowie przygotowali recytację wierszy o tematyce wiosennej. Niektórzy z uczestników wykorzystali wiosenne rekwizyty i strój, co miało ogromny wpływ na  późniejszy werdykt.  Celem konkursu była popularyzowanie poezji dziecięcej o tematyce wiosennej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci. Jury w składzie: Ewa Danilewicz, Dorota Piętka, Aleksandra Szromek wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce – Matylda Panol, II miejsce - Natalia Adamska, III miejsce – Julia Madejczyk i Nadia Wala. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom. Opr. A. Szromek

OBCHODY TYGODNIA MÓZGU 

W dniach 15-21 marca 2021 obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Mózgu. Wydarzenie to ma na celu popularyzację wiedzy o najważniejszym narządzie naszego organizmu. W wielu miejscach i instytucjach odbywają się w tym czasie różne wydarzenia i prelekcje na temat funkcjonowania mózgu, zagadnień neurodydaktyki i sposobów stymulowania centralnego układu nerwowego. Zagadnienia te są coraz bardziej popularne, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród młodzieży.  W związku z tym, że w naszej szkole (i nie tylko naszej) pracuje się nad rozwojem mózgów dzieci – nie mogliśmy obok Tygodnia Mózgu przejść obojętnie:)

Nauczyciele przygotowali dla najmłodszych uczniów, którzy uczą się stacjonarnie, całą serię atrakcji stymulujących ich mózgi. Dzieciaki miały okazję rozwiązywać zagadki matematyczne. Wzięły również udział w bardzo kreatywnych lekcjach matematyki. W czasie przerw mogli zrywać ze ścian karteczki z różnorodnymi zadaniami na spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie.

Podsumowaniem Tygodnia Mózgu była szkolna gra o tytuł „Sprawnego Umysłu 2021”. W tym roku w naszej szkole odbyła się druga edycja tego konkursu. Każda klasa osobno, w zespołach trzyosobowych, miała za zadanie odnaleźć na wyznaczonym terenie szkoły zagadki i zapisać ich rozwiązania na specjalnej Karcie Gry. Zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, bo poza tym, że zadanie trzeba było odnaleźć i prawidłowo rozwiązać, to jeszcze należało zrobić to w jak najkrótszym czasie. Zwieńczeniem zabawy było oddanie przez zespoły Karty Gry z zapisanymi rozwiązaniami zagadek oraz z uzupełnionym hasłem końcowym, które brzmiało: „Ćwiczymy koncentrację”. Z mózgów naszych najmłodszych uczniów aż parowało! Walcząc o tytuł „Sprawnego umysłu 2021” wykazali się umiejętnością współpracy, kreatywnego myślenia, spostrzegawczością i zaradnością oraz niewiarygodną logiką myślenia. Tytuły zostały rozdane, a uczniowie zachęceni do dalszego ćwiczenia swoich umysłów poprzez rozwiązywanie łamigłówek, granie w gry planszowe oraz oglądanie mądrych programów.

Wszystkie aktywności odbyły się oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Opr. Elżbieta Konieczny 

12.03.2021 r. uczniowie klas I - III wzięli udział w obchodach szkolnego Dnia Matematyki. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań: grafu matematycznego, rozwiązanie zadań tekstowych, układanie puzzli matematycznych, a także wykonanie działań matematycznych. Zadania i łamigłówki dla uczniów przygotowała p. A. Kalka – nauczyciel matematyki naszej szkoły. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem. Zajęcia pobudziły w nich kreatywność, pozwoliły na doskonalenie umiejętności matematycznych, ale także były doskonałą zabawą. Na koniec, pod okiem wychowawczyń,  uczniowie przygotowali plakat promujący Matematykę jako Królową Nauk. 

Na początku marca  klasa II realizowała  blok tematyczny „Muzyka jest wszędzie”. Jako podsumowanie działu uczniowie klasy II uczestniczyli w wirtualnej lekcji do Filharmonii Podkarpackiej. Na początku konferansjer powitał publiczność i artystów.  Orkiestra rozpoczęła koncert polonezem A-dur Fryderyka Chopina. Następnie śpiewak operowy pięknym głosem - tenorem odśpiewał polskie pieśni narodowe. Uczniowie zwrócili uwagę na  kostium śpiewaka, który dobrany był do epoki. Po zakończonym koncercie nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami. Myślę, że zajęcia te były dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą. Opr. A. Szromek

06.03.2021 r. obchodzony był Europejski Dzień Logopedy. W naszej szkole został zorganizowany konkurs na grę lub pomoc logopedyczną. Uczniowie wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem i wykonali piękne gry logopedyczne. Jury miało nie lada wyzwanie żeby wybrać najciekawsze prace.

Wyróżniono 6 gier, a ich autorami są:

Hanna Łuszcz klasa II

Nadia Wala klasa II

Mikołaj Krawczyk klasa II

Wiktoria Kściuczyk klasa II

Julia Madejczyk klasa II

Wojciech Krawczyk klasa IV

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

Oprócz konkursu, w ramach Europejskiego Dnia Logopedy w otwartych zajęciach logopedycznych mieli okazję uczestniczyć zaproszeni przez panią logopedę rodzice. Było bardzo wesoło i kreatywnie. Opr. D. Piętka

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I

Nasi najmłodsi uczniowie 4.03.2021 roku mieli zostać pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Niestety, tradycyjną uroczystość zakłóciła banda porywaczy, która uwięziła znanego polskiego poetę. Dowiedzieliśmy się o tym z listu, który złoczyńcy zamieścili na tablicy multimedialnej w jednej z klas.

Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec takiej tragedii. Pierwszoklasiści jednogłośnie podjęli decyzję o udziale w akcji ratunkowej. Na szczęście porywacze zostawili nam kilka wskazówek, dzięki którym mogliśmy poznać tożsamość uwięzionego poety, kilka faktów z jego życia oraz przykłady wierszy, które  napisał dla dzieci.  Dzieciaki z dużym entuzjazmem poszukiwały wskazówek, z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i łamigłówki, które doprowadziły je do Juliana Tuwima, uwięzionego za starymi drzwiami ogromnej biblioteki. Pisarz, okazując małym bohaterom swoją wdzięczność za uwolnienie, podał kod do kłódki. Była to kłódka, otwierająca zamek tajemniczego plecaka, który cały czas leżał w klasie. Okazało się, że wewnątrz plecaka ukryte były piękne książki pt.”Pierwsze Abecadło” oraz kreatywny alfabet, które pierwszoklasiści otrzymali w ramach programu prowadzonego przez Instytut Książki „Mała książka - Wielki człowiek”. W plecaku znaleźliśmy też przepiękne, filcowe zakładki do książek dla każdego ucznia.

Mimo tak nieprzewidzianego przebiegu wydarzeń, pierwszoklasistom udało się jednak złożyć ślubowanie i zostali oni oficjalnie włączeni w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

Kilka zdjęć dokumentujących przebieg wydarzenia, znajduje się w Galerii. Opr.: Elżbieta Konieczny

 W dniu 01.03.2021 r. w klasie III wychowawca klasy zorganizował konkurs „Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Dzieci rozwiązywały zadania wykazując się opanowaniem tabliczki mnożenia oraz zastosowaniem jej w różnych zadaniach rozwijających logiczne myślenie i łamigłówkach. I miejsce zajęło dwóch uczniów zdobywając tę samą liczbę punktów – Zuzanna Piórko i Kamil Bartas, II miejsce – Wiktoria Anderko, a III – Nikola Ziebura. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom a zwycięzcy – nagrody. Serdecznie gratuluję sukcesów wszystkim uczniom. Opr. K. Michniok – Hyła 

Klasowe kino - klasa II

W ostatnim tygodniu lutego klasa druga realizowała blok tematyczny: Magia Kina. Jako podsumowanie działu uczniowie uczestniczyli w lekcji pt. „Klasowe kino”. W czasie projekcji filmu „Ohana, najcenniejszy skarb” mogły utrwalić wszystkie te wiadomości oraz zasady zachowania w kinie, o których była mowa w czasie minionych zajęć. Oczywiście nie mogło zabraknąć popcornu. Na bieżąco był on serwowany uczniom. Klasowe kino nie zastąpiło tego prawdziwego Multikina, ale na pewno urozmaiciło pobyt dzieci w szkole i dostarczyło im dużo radości. Na pewno jeszcze to powtórzymy!

Wychowawczyni kl. II Aleksandra Szromek

Bal karnawałowy - klasa I

16 lutego 2021 r. odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. W tym roku bal odbył się w sali lekcyjnej klasy I. Dzieci z dumą prezentowały swoje piękne stroje. Uczniowie wraz z wychowawcą bawili się wspaniale. Podczas balu atmosfera zabawy była fantastyczna. Dzieci uczestniczyły w Zumbie do największych przebojów minionych lat. Tańczyły Makarenę, Kaczuszki, Jedzie pociąg z daleka, Chocolate. Brały udział w zabawie z krzesełkami, z balonami, śpiewały do mikrofonu oraz wzięły udział sesji fotograficznej w foto-budce. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!! Wychowawczyni klasy I Dorota Psik

 15.02.2021 r. w klasie III odbyła się klasowa zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci przygotowały i zaprezentowały swój strój karnawałowy. Bawili się w rytmach muzyki tanecznej wykorzystując również układy taneczne zumby. Jednym z elementów zabawy było karaoke – większość dzieci zaprezentowała swoje talenty wokalno – muzyczne do ulubionych piosenek. W czasie zabawy dzieci otrzymały również słodki poczęstunek. Zabawa była niezwykle udana. Opr. K. Michniok - Hyła

  Bal 2021 - klasa II.

Karnawał, to  czas radości,  zabaw i wspólnego biesiadowania.  Już od dawna wiadomo, że nie tylko dorośli, ale także i dzieci lubią tańczyć, dlatego też zabawa karnawałowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu dzieci. W tym roku bal karnawałowy dla najmłodszych był wyjątkowy. Odbył się on w sali lekcyjnej klasy drugiej. Dzieci oraz Panie przebrały się za postacie bajkowe, zwierzątka, kucharki itp. Te niesamowite postacie pod opieką wychowawczyń, bawiły się przy świetnej muzyce. W czasie balu dzieci uczestniczyły w konkursach, loterii fantowej, sesji fotograficznej w foto-budce. Patrząc na zadowolone buzie chciałoby się krzyknąć: Niech żyje bal!

Wychowawczyni kl. II Aleksandra Szromek

 17.02.2021 r.  „Dzień kota” – Uczniowie klas młodszych, uczęszczający na zajęcia rozwijające, korekcyjno – kompensacyjne oraz logopedyczne tego dnia mieli okazję poznać kocie zwyczaje, rozwiązywać kocie łamigłówki, ćwiczyć języki z kotem Filemonem, a przede wszystkim dobrze się bawić i przy okazji uczyć 😊 Opr. D. Piętka

09.02.2021 r.  Międzynarodowy Dzień Pizzy – to „smaczny”, nietypowy dzień, podczas którego wielu uczniów naszej szkoły przygotowało i wysłało zdjęcie swojej pizzy. Oficjalnie smakosze kuchni wyróżniają 50 rodzajów tego placka. Pyszne, chrupiące ciasto, z ciągnącym serem, sosem pomidorowym i wieloma dodatkami – wśród naszych uczniów mamy prawdziwych mistrzów gotowania! Wszystkim dziękujemy za włączenie się do akcji „Dzień Pizzy”. Opr. D. Piętka

Tuż przed przerwa świąteczną rozstrzygnięty został konkurs „Wiersz dla mojej Pani” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach – klasy młodsze i starsze. Oto laureaci:

W kategorii klas młodszych

I miejsce przyznano Nikoli Zieburze i Amelii Solarskiej

Wyróżnienia otrzymały: Hanna Łuszcz, Zofia Pitura i Nadia Wala.

W kategorii klas starszych

I miejsce przyznano Antoninie Solarskiej.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Kościelny i Mikołaj Urdzoń.

Gratulujemy wygranym! Nagrody zostaną wręczone w terminie późniejszym. Opr. B. Włoch

 06.12.2020 r. Mikołajki w tym roku w naszej szkole obchodziliśmy w nietypowy sposób. Nasi wspaniali uczniowie licznie wzięli udział w zaproponowanej przez panie pedagog akcji „Zdalne Mikołajkowe ciacho”. Wspólnie z rodziną przygotowali mikołajkowe smakołyki i podzielili się z nami pięknymi zdjęciami babeczek, ciasteczek i ciast – wszystko wyglądało bardzo smakowicie. Opr. D. Piętka

Listopad 2020

Konkurs logopedyczno – plastyczny „Szumi i szeleści” – uczniowie klas I -III wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez panią logopedę „Szumi i szeleści”. Prace nawiązywały do tematyki jesiennej, a obrazki przedstawiały słowa z trudnymi głoskami😊 Bardzo szumiało i szeleściło. Nagrody wyróżnienia otrzymali: Dominik Wyrobek klasa I, Dominik Maroszek klasa I, Hania Kościelny klasa II, Wiktoria Kściuczyk klasa II, Nikodem Jeleń klasa II, Mikołaj Jeleń klasa II. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Opr. D. Piętka

PROGRAM „SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”

            Uczniowie klasy II i III wzięli udział w corocznym programie, organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. W tym roku szkolnym sympatyczny Gang Tajniaków zachęcał dzieci do zwrócenia uwagi na żywioły, jakie nas otaczają oraz na konieczność zbilansowanego ich wykorzystywania.

            Nasi najmłodsi uczniowie dostali naklejki z hasłami motywującymi do prowadzenia ekologicznego trybu życia oraz wzięli udział w lekcjach na których poznali bliżej poszczególne żywioły.

Drugoklasiści przyjrzeli się bliżej zasobom wody na świecie, poznali sposoby jej ochrony oraz wykonali doświadczenie, które pokazało jak szybko rozprzestrzeniają się w wodze zanieczyszczenia. Podczas lekcji online poznali pozytywne i negatywne oblicza powietrza (wiatru) oraz wykonali proste wiatromierze.

            Trzecioklasiści badali żywioł Ziemi. Na własne oczy zobaczyli jak woda przenika przez profil glebowy i jak ważne jest dbanie o dobrą kondycję naszych gleb. W czasie zajęć zasadzili małą sadzonkę zielistki, którą będą dalej sami uprawiać w klasie. Wykonali również eksperyment, polegający na wywołaniu erupcji wulkanu. Drugie zajęcia odbyły się w formie online a ich tematem był żywioł ognia. Dzieciaki zobaczyły skutki do których może doprowadzić nieprawidłowe korzystanie z tego żywiołu, ale też poznały 3 elementy, które są konieczne do podtrzymania ognia (tlen, paliwo i energia).

Po zakończonych lekcjach, uczniowie wykonywali prace plastyczne, dotyczące poznawanego żywiołu. Prace te wzięły udział w konkursie organizowanym przez sieć Biedronka. Nasi drugoklasiści zdobyli w nim wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy naszym eko-artystom – jesteśmy z Was bardzo dumni.

Zdjęcia z lekcji oraz fotografie prac dostępne są w zakładce „Galeria 2020/2021”. Opr.: E. Konieczny

W ostatnim tygodniu listopada obchodziliśmy w naszej szkole dwa ważne wydarzenia, Dzień Tolerancji oraz Dzień Życzliwości. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach online z pedagogami szkolnymi, udostępniona została prezentacja dotycząca tolerancji. Nasi uczniowie wiedzą, że tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie. Są życzliwi dla siebie, nie tylko od święta. Opr. D. Piętka

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W tym roku szkolnym obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Kariery 26.10 - 30.10 nieco inaczej niż zwykle. Pandemia spowodowała, że uczniowie klas starszych uczyli się wtedy zdalnie. W ramach zajęć z preorientacji zawodowej otrzymali prezentację multimedialną dotyczącą ścieżek kariery, mogli wykonać testy predyspozycji zawodowych, zapoznać się z interesującymi ich zawodami. Brali udział w zdalnym konkursie plastycznym „Kariera z fotela”. Natomiast w klasach młodszych zostały przeprowadzone zajęcia w ramach preorientacji zawodowej na temat zawodów i zainteresowań. Uczniowie również brali udział w konkursie plastycznym.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło dziesięcioro uczniów klas I-VIII, których prace zostały wyróżnione. Są nimi:

Nikola Ziebura. klasa III

Agata Niedziela. klasa II

Matylda Panol. klasa II

Dominik Wyrobek. klasa I

Amelia Solarska. klasa III

Nikodem Minkiewicz, klasa IV

Antonina Solarska. klasa V

Tomasz Gątarz. klasa VII

Aleksandra Hołda. klasa VII

Mariola Michalik. klasa VII

Po powrocie do szkoły, wymienieni uczniowie otrzymają nagrody. A wszystkim, którzy brali udział w konkursie dziękujemy. Opr. D. Piętka

19 - 23 października „Święty Mikołaj na Kresach” - akcja charytatywna SU

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której organizatorem jest Towarzystwo Patriotyczne w Częstochowie. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę książek historycznych i patriotycznych oraz słodyczy. Zebrane dary zostały wysłane do Stowarzyszenia w Częstochowie i zostaną przekazane rodzinom, które mieszkają na Wileńszczyźnie.

Wszystkim , którzy włączyli się w tą akcję bardzo serdecznie dziękujemy. I pamiętajmy WARTO POMOGAĆ ! Opr.: S. Kościelny

Akcja charytatywna „Nakręć się dla Maciusia”.

Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji charytatywnej „Nakręć się dla Maciusia”. Zbierane są nakrętki plastikowe na rzecz Maciusia Cieślika z Jankowic. 2-latek choruje na SMA. Ratunkiem dla niego jest terapia, która kosztuje 9,5 mln zł! Akcja trwa cały czas nakrętki można przekazywać w szkole.  Opr. S. Kościelny

14 października – Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję naszym pedagogom złożyć życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w edukację.

Tradycyjnie w naszej szkole święto edukacji połączone jest z uroczystym pasowaniem uczniów klasy I. Tegoroczna akademia, ze względu na sytuację epidemiczną, miała nieco odmienny charakter – wzięli w niej udział nauczyciele oraz goście – pani Barbara Sopot-Zembok – zastępca Burmistrza, uczniowie klasy I oraz ich rodzice. Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy 8.

Na początku więc wprowadzony został sztandar szkoły, a zebrani w sali gimnastycznej odśpiewali hymn. Samorząd Uczniowski złożył życzenia nauczycielom z okazji ich święta i wręczył kwiaty.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swój program artystyczny. Kolejnym punktem programu było złożenie uroczystego ślubowania, po którym pani Dyrektor Katarzyna Wybrańczyk pasowała uczniów. Chłopcy i dziewczęta otrzymali w prezencie pamiątkowe dyplomy i kuferki ufundowane przez Radę Rodziców, a dodatkowo z rąk pani wiceburmistrz – Barbary Sopot-Zembok bidony.

Pani Dyrektor oraz pani Burmistrz złożyły życzenia z okazji święta edukacji.  Opr. S. Kościelny

9 października 2020 r. szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

         W dniu 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole, w tym dniu panie pedagożki K. Fejdych i D. Piętka przygotowały gazetki oraz spotkały się z uczniami w klasach.

Jak zadbać o swoją kondycję psychiczną? 

Osoby pozytywniej nastawione do świata są bardziej szczęśliwe. 

Nie jest to żadnym odkryciem, że czym więcej pozytywów dostrzega się w życiu, tym wydaje się ono lepsze. Jest to niezwykle ważne dla zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Zatem nawet jeśli masz beznadziejny dzień, wszystko się sypie, to spróbuj w tej sytuacji znaleźć choć jeden pozytywny aspekt.

 "Śmiech to zdrowie"

Czy odwzajemniasz uśmiech innych osób, starasz się być miły dla innych, nawet nieznajomych? Czy idąc do domu masz czas aby zatrzymać się, powiedzieć “Dzień dobry!” sąsiadce i uśmiechnąć się, czy też pędzisz do domu ze wzrokiem wbitym w ziemię, nie zwracając na nic? Udowodniono naukowo, że śmiech wpływa pozytywnie na człowieka, między innymi przyspiesza proces zdrowienia, relaksuje. Na tym założeniu bazuje śmiechoterapia. Zatem UŚMIECHNIJ SIĘ. Spraw, aby osoby w twoim otoczeniu miały wiele powodów do radości, nie zawsze “bierz życie na serio” i czasem pośmiej się z siebie samego.

 Jedz zdrowo i ruszaj się 

Odpowiednia dieta i codzienna porcja ruchu mają ogromny wpływ na samopoczucie. Jeśli pracujesz w trybie stacjonarnym, dużo czasu spędzasz siedząc czy to w aucie, pracy, szkole, na uczelni, w domu, to ważne jest aby zachować równowagę, poprzez ruch. Wyjdź na spacer, zacznij biegać albo jeździć na rowerze. Nadmiar węglowodanów w diecie może powodować senność i problemy z koncentracją, pamiętaj o zrównoważonej diecie.

 Korzystaj ze światła słonecznego

Na ile to jest tylko możliwe postaraj się aby do twojego mieszkania czy miejsca pracy wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Na uczelni czy w szkole staraj się zajmować miejsce przy oknie. Przebywaj na słońcu jak najwięcej.

Dbaj o przyjaźń i znajomości

Kontakt z drugim człowiekiem nieraz ma uzdrawiającą moc. O ile lżej jest gdy ma się komu “wygadać”. Jak radośnie jest spędzić całe popołudnie w gronie najbliższych znajomych. Pamiętaj, że o relacje trzeba dbać, jeśli oczekujesz zainteresowania ze strony bliskich Twoimi sprawami, to przede wszystkim interesuj się tym, co u nich się dzieje. Staraj się pamiętać o urodzinach i ważnych datach dla Twoich przyjaciół.

Wszystkim składamy życzenia zdrowia i dostrzegania w tych trudnych czasach jak najwięcej dobrych rzeczy wokół siebie. Jest to niezwykle ważne. Samych dobrych dni 😊  Opr. S. Kościelny

30 września 2020 r. Dzień Chłopaka.

Męska część naszej społeczności szkolnej obchodziła swoje święto. Chłopcy otrzymali od koleżanek życzenia, pojawiły się także drobne upominki. nie zabrakło także wspólnej zabawy na lekcjach wychowawczych.  Opr. S. Kościelny

„ Dzień Śpiocha”

29 września w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „ Dzień Śpiocha” – czyli wszyscy w piżamie. Uczniowie w tym dniu mogli przyjść do szkoły od razu po przebudzeniu. Uczniowie zaprezentowali się w różnokolorowych, zabawnych kombinezonach piżamowych, szlafrokach i uroczych kapciach. Ten niezwykły pomysł wniósł wiele radości i uprzyjemnił dzień nauki szkole. Okazało się, że w piżamie też można się wiele nauczyć… Opr. B. Włoch

25 września 2020 r. - DZIEŃ PUSTEJ KLASY

     Korzystając z pięknej, jesiennej aury oraz chęci promowania poznawania świata w sposób empiryczny, nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Dnia Pustej Klasy. W tym roku dzień ten obchodzony był 25 września.

     Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie (za www.dzienpustejklasy.pl).

     Nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem korzystali ze wszystkich zaproponowanych im przez nauczycieli aktywności. Wśród nich była możliwość prowadzenia obserwacji mikroskopowych, wystawa skał i okazja do podglądania ptaków za pomocą lornetki. Dla amatorów prac plastycznych przygotowane były ogromne arkusze szarego papieru na których można było odbić różnokolorowe jesienne liście. W ciągu całego dnia funkcjonowała „zielona biblioteka pod chmurką”, w której wypożyczane były książki o tematyce przyrodniczej. Płot naszej szkoły ozdobiła „mini-galeria” z sylwetkami drzew, spotykanych na terenie naszego kraju. Drugoklasiści z lupami w dłoni, bardzo uważnie przyglądali się mikroświatowi pod swoimi stopkami. Chętni uczniowie mogli zagrać w warcaby w których typowe pionki zastąpiliśmy kasztanami i szyszkami. Wszystkie aktywności, zgodnie z ideą przyświecającą wydarzeniu, odbywały się poza budynkiem szkoły.

     Największą popularnością wśród uczniów cieszyła się „Klasa pod chmurką”. Do ławek zasiadały tam poszczególne klasy, aby na świeżym powietrzu uczyć się historii, języka polskiego, czy plastyki.

     Dzień Pustej Klasy został bardzo pozytywnie odebrany przez naszych podopiecznych. Był dla nich okazją do empirycznego poznania najbliższego otoczenia szkoły. Dzieci mogły swobodnie dotykać, obserwować i badać przygotowane obiekty przyrodnicze, a także zastosować w praktyce proste przyrządy typu mikroskop, lupa, lornetka, czy pęseta. Inicjatywy tego typu na pewno będą u nas kontynuowane i rozwijane. Marzy nam się stworzenie przed szkołą „Klasy pod chmurką” na stałe. Organizatorki: Dorota Piętka i Elżbieta Konieczny

Pasownie na czytelnika.

Nasi najmłodsi uczniowie bardzo długo czekali na oficjalne przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W końcu jednak 18 września 2020 r. zostali uroczyście pasowani. W uroczystości wzięła udział pani Dyrektor oraz nauczyciele-wychowawcy klasy II. Swoją pomoc w organizacji wydarzenia zaoferowała również pani pedagog – Dorota Piętka.

Zanim nasi drugoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, czekała ich seria wyzwań i łamigłówek do rozwiązania. Podzieleni na grupy, przemieszczali się po „stacyjkach” o charakterystycznych nazwach. I tak, czekał ich „Cichy połów”, „Skrobanie rzepki”, „Zobacz więcej”, „Zagadkowe jajeczka”. Dzieciaki, rozwiązując zadania, wykazały się bardzo dużą wiedzą czytelniczą, sprytem i świetnymi pomysłami. Nauczyciele obecni na uroczystości jednogłośnie zdecydowali, że drugoklasiści zasłużyli na oficjalne dołączenie do grona czytelników naszej biblioteki. Uczniowie uroczyście wygłosili rotę przyrzeczenia:

„My uczniowie klasy drugiej Tobie Książko ślubujemy,
że o Ciebie dbać będziemy!
Nie zaginać rogów, nie plamić okładki,
poznawać Cię wiernie do ostatniej kartki!
Będziemy się troszczyć, by Ciebie nie gubić,
odwiedzać bibliotekę każdy z nas polubi!
Ślubujemy! Ślubujemy, bo Cię czytać bardzo chcemy!”

Świeżo upieczeni czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki. Serdecznie zapraszamy do częstego korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Opr. E. Konieczny

16 września 2020 r. Wybory do Samorządu Uczniowskiego

We wrześniu wybraliście członków nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Rada reprezentuje interesy wszystkich uczniów. Poprzez swoje działanie wpływa na życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących. 

Przewodnicząca: Antonina Szczyrbowska

Z-ca: Karolina Kościelny

Skarbnik: Martyna Moń

Sekretarz: Tomasz Węgrzyn

Opiekun: Bogumiła Włoch

Nowej Radzie życzymy realizacji wielu ciekawych pomysłów i zapału do pracy. BW

15 września 2020 r. – Ogólnopolski Dzień kropki

We wtorek 15.09.2020 r. obchodziliśmy w szkole „Dzień kropki”. Większość społeczności szkolnej założyła ubrania w kropki. Odbywały się zajęcia wychowawcze w klasach na temat rozwoju zainteresowań uczniów, wiary we własne możliwości. Uczniowie mieli możliwość oglądania krótkiego filmu o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce uwierzyła w siebie i z małej kropki stworzyła coś niepowtarzalnego. Podobnie jak i nasi uczniowie – uruchomili wodze wyobraźni i pokłady kreatywności tworząc niesamowite prace plastyczne. Dzień kropki w szkole przygotowały Panie pedagog Dorota i Kasia oraz pani Ela Konieczny.

 09 września 2020 r. - Fotograf

Tegoroczne zdjęcia klasowe przybrały formę tablo, z indywidualnymi portretami uczniów i nauczycieli. Opr. S.Kościelny

1 września 2020 r. - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

Ten dzień zapamiętamy, jako inny od dotychczasowych dni 1 września...

Wracamy do szkoły po pół roku nieobecności w szkole. Rozpoczynamy nowy rok szkolny w dobie pandemii COVID-19. Dziś nie było wspólnej akademii, wylewnych powitań… Uczniowie spotkali się w swoich klasach z wychowawcami, którzy przekazali im wytyczne i procedury bezpieczeństwa obowiązujące w naszej szkole od 1 września. Wszystkie klasy odwiedziła też Pani Dyrektor, która powitała uczniów po ich długiej nieobecności w szkoe. Życzyła spokojnego i zdrowego roku szkolnego. Na powitanie była też krótka prezentacja powitalna przygotowana przez klasę V wraz z wychowawcą.

Od jutra wracamy do stacjonarnego nauczania. Będzie inaczej, ale z pewnością ciekawie. Dowiemy się nowych rzeczy, poznamy nowe fakty, zdobędziemy nowe doświadczenia i umiejętności, a także utrwalimy wiedzę nabytą podczas zdalnej nauki,

Wszystkim życzymy zdrowego, spokojnego i pomyślnego roku szkolnego. KW