SZKOŁA RUDOŁTOWICE


SP Rudołtowice jest szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów i wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantujemy nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się u nas pewnie i bezpiecznie.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia

W związku z wytycznymi GIS wejście do placówki dla interesantów i rodziców uczniów szkoły jest ograniczone. W razie konieczności osobistego kontaktu prosimy o wcześniejsze umówienie się i telefon pod nr.: 32 211 21 00.


18 stycznia 2021 r. rozpoczynamy naukę po feriach. Uczniowie klas I - III wracają do szkoły, zaś uczniowie klas IV - VIII będą kontynuować naukę zdalnie. 

Tuż przed przerwa świąteczną rozstrzygnięty został konkurs „Wiersz dla mojej Pani” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach – klasy młodsze i starsze. Oto laureaci:

W kategorii klas młodszych

I miejsce przyznano Nikoli Zieburze i Amelii Solarskiej

Wyróżnienia otrzymały: Hanna Łuszcz, Zofia Pitura i Nadia Wala.

W kategorii klas starszych

I miejsce przyznano Antoninie Solarskiej.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Kościelny i Mikołaj Urdzoń.

Gratulujemy wygranym! Nagrody zostaną wręczone w terminie późniejszym.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W tym roku szkolnym obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Kariery 26.10 - 30.10 nieco inaczej niż zwykle. Pandemia spowodowała, że uczniowie klas starszych uczyli się wtedy zdalnie. W ramach zajęć z preorientacji zawodowej otrzymali prezentację multimedialną dotyczącą ścieżek kariery, mogli wykonać testy predyspozycji zawodowych, zapoznać się z interesującymi ich zawodami. Brali udział w zdalnym konkursie plastycznym „Kariera z fotela”. Natomiast w klasach młodszych zostały przeprowadzone zajęcia w ramach preorientacji zawodowej na temat zawodów i zainteresowań. Uczniowie również brali udział w konkursie plastycznym.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło dziesięcioro uczniów klas I-VIII, których prace zostały wyróżnione. Są nimi:

Nikola Ziebura. klasa III

Agata Niedziela. klasa II

Matylda Panol. klasa II

Dominik Wyrobek. klasa I

Amelia Solarska. klasa III

Nikodem Minkiewicz, klasa IV

Antonina Solarska. klasa V

Tomasz Gątarz. klasa VII

Aleksandra Hołda. klasa VII

Mariola Michalik. klasa VII

Po powrocie do szkoły, wymienieni uczniowie otrzymają nagrody. A wszystkim, którzy brali udział w konkursie dziękujemy. Opr. D. PIętka

19 - 23 października „Święty Mikołaj na Kresach” - akcja charytatywna SU

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której organizatorem jest Towarzystwo Patriotyczne w Częstochowie. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę książek historycznych i patriotycznych oraz słodyczy. Zebrane dary zostały wysłane do Stowarzyszenia w Częstochowie i zostaną przekazane rodzinom, które mieszkają na Wileńszczyźnie.

Wszystkim , którzy włączyli się w tą akcję bardzo serdecznie dziękujemy. I pamiętajmy WARTO POMOGAĆ ! Opr.: Sylwia Kościelny

Akcja charytatywna „Nakręć się dla Maciusia”.

Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji charytatywnej „Nakręć się dla Maciusia”. Zbierane są nakrętki plastikowe na rzecz Maciusia Cieślika z Jankowic. 2-latek choruje na SMA. Ratunkiem dla niego jest terapia, która kosztuje 9,5 mln zł! Akcja trwa cały czas nakrętki można przekazywać w szkole.  Opr. Sylwia Kościelny

14 października – Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję naszym pedagogom złożyć życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w edukację.

Tradycyjnie w naszej szkole święto edukacji połączone jest z uroczystym pasowaniem uczniów klasy I. Tegoroczna akademia, ze względu na sytuację epidemiczną, miała nieco odmienny charakter – wzięli w niej udział nauczyciele oraz goście – pani Barbara Sopot-Zembok – zastępca Burmistrza, uczniowie klasy I oraz ich rodzice. Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy 8.

Na początku więc wprowadzony został sztandar szkoły, a zebrani w sali gimnastycznej odśpiewali hymn. Samorząd Uczniowski złożył życzenia nauczycielom z okazji ich święta i wręczył kwiaty.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swój program artystyczny. Kolejnym punktem programu było złożenie uroczystego ślubowania, po którym pani Dyrektor Katarzyna Wybrańczyk pasowała uczniów. Chłopcy i dziewczęta otrzymali w prezencie pamiątkowe dyplomy i kuferki ufundowane przez Radę Rodziców, a dodatkowo z rąk pani wiceburmistrz – Barbary Sopot-Zembok bidony.

Pani Dyrektor oraz pani Burmistrz złożyły życzenia z okazji święta edukacji.  Opr. Sylwia Kościelny

9 października 2020 r. szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

         W dniu 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole, w tym dniu panie pedagożki K. Fejdych i D. Piętka przygotowały gazetki oraz spotkały się z uczniami w klasach.

Jak zadbać o swoją kondycję psychiczną? 

Osoby pozytywniej nastawione do świata są bardziej szczęśliwe. 

Nie jest to żadnym odkryciem, że czym więcej pozytywów dostrzega się w życiu, tym wydaje się ono lepsze. Jest to niezwykle ważne dla zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Zatem nawet jeśli masz beznadziejny dzień, wszystko się sypie, to spróbuj w tej sytuacji znaleźć choć jeden pozytywny aspekt.

 "Śmiech to zdrowie"

Czy odwzajemniasz uśmiech innych osób, starasz się być miły dla innych, nawet nieznajomych? Czy idąc do domu masz czas aby zatrzymać się, powiedzieć “Dzień dobry!” sąsiadce i uśmiechnąć się, czy też pędzisz do domu ze wzrokiem wbitym w ziemię, nie zwracając na nic? Udowodniono naukowo, że śmiech wpływa pozytywnie na człowieka, między innymi przyspiesza proces zdrowienia, relaksuje. Na tym założeniu bazuje śmiechoterapia. Zatem UŚMIECHNIJ SIĘ. Spraw, aby osoby w twoim otoczeniu miały wiele powodów do radości, nie zawsze “bierz życie na serio” i czasem pośmiej się z siebie samego.

 Jedz zdrowo i ruszaj się 

Odpowiednia dieta i codzienna porcja ruchu mają ogromny wpływ na samopoczucie. Jeśli pracujesz w trybie stacjonarnym, dużo czasu spędzasz siedząc czy to w aucie, pracy, szkole, na uczelni, w domu, to ważne jest aby zachować równowagę, poprzez ruch. Wyjdź na spacer, zacznij biegać albo jeździć na rowerze. Nadmiar węglowodanów w diecie może powodować senność i problemy z koncentracją, pamiętaj o zrównoważonej diecie.

 Korzystaj ze światła słonecznego

Na ile to jest tylko możliwe postaraj się aby do twojego mieszkania czy miejsca pracy wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Na uczelni czy w szkole staraj się zajmować miejsce przy oknie. Przebywaj na słońcu jak najwięcej.

Dbaj o przyjaźń i znajomości

Kontakt z drugim człowiekiem nieraz ma uzdrawiającą moc. O ile lżej jest gdy ma się komu “wygadać”. Jak radośnie jest spędzić całe popołudnie w gronie najbliższych znajomych. Pamiętaj, że o relacje trzeba dbać, jeśli oczekujesz zainteresowania ze strony bliskich Twoimi sprawami, to przede wszystkim interesuj się tym, co u nich się dzieje. Staraj się pamiętać o urodzinach i ważnych datach dla Twoich przyjaciół.

Wszystkim składamy życzenia zdrowia i dostrzegania w tych trudnych czasach jak najwięcej dobrych rzeczy wokół siebie. Jest to niezwykle ważne. Samych dobrych dni 😊  Opr. Sylwia Kościelny

30 września 2020 r. Dzień Chłopaka.

Męska część naszej społeczności szkolnej obchodziła swoje święto. Chłopcy otrzymali od koleżanek życzenia, pojawiły się także drobne upominki. nie zabrakło także wspólnej zabawy na lekcjach wychowawczych.  Opr. S. Kościelny

„ Dzień Śpiocha”

29 września w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „ Dzień Śpiocha” – czyli wszyscy w piżamie. Uczniowie w tym dniu mogli przyjść do szkoły od razu po przebudzeniu. Uczniowie zaprezentowali się w różnokolorowych, zabawnych kombinezonach piżamowych, szlafrokach i uroczych kapciach. Ten niezwykły pomysł wniósł wiele radości i uprzyjemnił dzień nauki szkole. Okazało się, że w piżamie też można się wiele nauczyć… Opr. B. Włoch

 25 września 2020 r. - DZIEŃ PUSTEJ KLASY

     Korzystając z pięknej, jesiennej aury oraz chęci promowania poznawania świata w sposób empiryczny, nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Dnia Pustej Klasy. W tym roku dzień ten obchodzony był 25 września.

     Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie (za www.dzienpustejklasy.pl).

     Nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem korzystali ze wszystkich zaproponowanych im przez nauczycieli aktywności. Wśród nich była możliwość prowadzenia obserwacji mikroskopowych, wystawa skał i okazja do podglądania ptaków za pomocą lornetki. Dla amatorów prac plastycznych przygotowane były ogromne arkusze szarego papieru na których można było odbić różnokolorowe jesienne liście. W ciągu całego dnia funkcjonowała „zielona biblioteka pod chmurką”, w której wypożyczane były książki o tematyce przyrodniczej. Płot naszej szkoły ozdobiła „mini-galeria” z sylwetkami drzew, spotykanych na terenie naszego kraju. Drugoklasiści z lupami w dłoni, bardzo uważnie przyglądali się mikroświatowi pod swoimi stopkami. Chętni uczniowie mogli zagrać w warcaby w których typowe pionki zastąpiliśmy kasztanami i szyszkami. Wszystkie aktywności, zgodnie z ideą przyświecającą wydarzeniu, odbywały się poza budynkiem szkoły.

     Największą popularnością wśród uczniów cieszyła się „Klasa pod chmurką”. Do ławek zasiadały tam poszczególne klasy, aby na świeżym powietrzu uczyć się historii, języka polskiego, czy plastyki.

     Dzień Pustej Klasy został bardzo pozytywnie odebrany przez naszych podopiecznych. Był dla nich okazją do empirycznego poznania najbliższego otoczenia szkoły. Dzieci mogły swobodnie dotykać, obserwować i badać przygotowane obiekty przyrodnicze, a także zastosować w praktyce proste przyrządy typu mikroskop, lupa, lornetka, czy pęseta. Inicjatywy tego typu na pewno będą u nas kontynuowane i rozwijane. Marzy nam się stworzenie przed szkołą „Klasy pod chmurką” na stałe. Organizatorki: Dorota Piętka i Elżbieta Konieczny

16 września 2020 r. Wybory do Samorządu Uczniowskiego

We wrześniu wybraliście członków nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Rada reprezentuje interesy wszystkich uczniów. Poprzez swoje działanie wpływa na życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących. 

Przewodnicząca: Antonina Szczyrbowska

Z-ca: Karolina Kościelny

Skarbnik: Martyna Moń

Sekretarz: Tomasz Węgrzyn

Opiekun: Bogumiła Włoch

Nowej Radzie życzymy realizacji wielu ciekawych pomysłów i zapału do pracy. BW

15 września 2020 r. – Ogólnopolski Dzień kropki

We wtorek 15.09.2020 r. obchodziliśmy w szkole „Dzień kropki”. Większość społeczności szkolnej założyła ubrania w kropki. Odbywały się zajęcia wychowawcze w klasach na temat rozwoju zainteresowań uczniów, wiary we własne możliwości. Uczniowie mieli możliwość oglądania krótkiego filmu o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce uwierzyła w siebie i z małej kropki stworzyła coś niepowtarzalnego. Podobnie jak i nasi uczniowie – uruchomili wodze wyobraźni i pokłady kreatywności tworząc niesamowite prace plastyczne. Dzień kropki w szkole przygotowały Panie pedagog Dorota i Kasia oraz pani Ela Konieczny.

09 września 2020 r. - Fotograf

Tegoroczne zdjęcia klasowe przybrały formę tablo, z indywidualnymi portretami uczniów i nauczycieli. Opr. S.Kościelny

1 września 2020 r. - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

Ten dzień zapamiętamy, jako inny od dotychczasowych dni 1 września...

Wracamy do szkoły po pół roku nieobecności w szkole. Rozpoczynamy nowy rok szkolny w dobie pandemii COVID-19. Dziś nie było wspólnej akademii, wylewnych powitań… Uczniowie spotkali się w swoich klasach z wychowawcami, którzy przekazali im wytyczne i procedury bezpieczeństwa obowiązujące w naszej szkole od 1 września. Wszystkie klasy odwiedziła też Pani Dyrektor, która powitała uczniów po ich długiej nieobecności w szkoe. Życzyła spokojnego i zdrowego roku szkolnego. Na powitanie była też krótka prezentacja powitalna przygotowana przez klasę V wraz z wychowawcą.

Od jutra wracamy do stacjonarnego nauczania. Będzie inaczej, ale z pewnością ciekawie. Dowiemy się nowych rzeczy, poznamy nowe fakty, zdobędziemy nowe doświadczenia i umiejętności, a także utrwalimy wiedzę nabytą podczas zdalnej nauki,

Wszystkim życzymy zdrowego, spokojnego i pomyślnego roku szkolnego. KW

 

Copyright © 2021 SP RUDOŁTOWICE  Rights Reserved.