2021/2022

Ogłoszenia

W związku z wytycznymi GIS wejście do placówki dla interesantów i rodziców uczniów szkoły jest ograniczone. W razie konieczności osobistego kontaktu prosimy o wcześniejsze umówienie się i telefon pod nr.: 32 211 21 00.


2021/2022

24 czerwca ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego mogło mieć tradycyjny charakter – dzięki zniesieniu obostrzeń sanitarnych. Dlatego udział w akademii kończącej rok szkolny wzięli wszyscy uczniowie. Uroczystość przygotowała  klasa VIII, kończąca edukację w Szkole Podstawowej w Rudołtowicach.

W sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni przez ósmoklasistów goście: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz rodzice.

Na początku odbyło się ślubowanie absolwentów. Następnie - uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły z wyróżnieniem dla ósmoklasistów, które z rąk p. dyrektor K. Wybrańczyk oraz wychowawczyni B. Włoch otrzymali:

T. Gątarz, M.Michalik, P. Pala, N. Ryba i N. Wyroba. Pani Dyrektor przypomniała, że tytuł „Absolwentki Roku” przypadł Marioli Michalik. Wręczyła także statuetkę „Sportowca Roku” W. Kędziorowi.

Potem pozostali uczniowie klasy 8. otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, pamiątkowy dyplom absolwenta oraz zestawy piśmiennicze, ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice uczniów kończących szkołę podstawową z wyróżnieniem otrzymali listy gratulacyjne.

Kolejnym punktem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom klas IV-VII :

W klasie IV: W. Anderko, K. Bartas, M. Kubica, Z. Piórko

W klasie V: W. Bernatek, P. Dzida, E. Fulbiszewska, W. Krawczyk. N. Minkiewicz, F. Trela,

W klasie V: A. Anderko, Z. Kołoczek, J. Pilewski

W klasie VII: M. Gaża, K. Gogol,

Stypendia za wyniki w nauce otrzymali natomiast:

W klasie V: W. Bernatek, N. Minkiewicz

W klasie VI: J.Pilewski

W klasie VII: M. Gaża

W klasie VII: T. Gątarz, M. Michalik, P. Pala, N. Ryba, N. Wyroba.

Z kolei uczniom klasy III wręczono świadectwa i upominki książkowe na zakończenie pierwszego etapu edukacji.

Po części oficjalnej program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy 8. Humorystycznie zaprezentowano „stworzenie ucznia”. Kolejnym punktem były podziękowania uczniów klasy VIII dla pani Dyrektor oraz nauczycieli, którzy otrzymali słowno-muzyczne dedykacje oraz kwiaty. Zebrani mogli także obejrzeć prezentację multimedialną „Wspomnienia z naszej klasy”.

Uczniowie klasy VII pod  okiem wychowawczyni –Doroty Górniok przygotowali niespodziankę dla absolwentów – upominki wraz z dedykacjami i maksymami filozofów.

Po akademii klasy I-VII spotkały się na rozdaniu świadectw w salach lekcyjnych.

Życzymy tegorocznym absolwentom wielu sukcesów w dalszej nauce i realizacji najśmielszych celów. Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom życzymy słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji !

Przyg. S. Kościelny

23 czerwca – GMINNA GALA LAUREATÓW I ABSOLWENTÓW ROKU.

Nasza szkoła w tym roku gościła w swoich murach najlepszych absolwentów oraz laureatów konkursów przedmiotowych ze szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Pszczyna.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz oraz wydziału oświaty – pan Burmistrz Dariusz Skrobol, pani Naczelnik Wydziału Oświaty Magdalena Czarnecka, a także pani Dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Katarzyna Gabryś. Przybyli także dyrektorzy szkół podstawowych z gminy Pszczyna oraz rodzice wyróżnionych uczniów. Na uroczystą galę przygotowano program artystyczny, którego motywem przewodnim była myśl E. Roosvelt: „ Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”, a muzycznym tłem utwór „Dni,których nie znamy” M. Grechuty, w smyczkowej interpretacji oraz w wykonaniu K. Bednarka.

Pamiątkowe statuetki wręczał burmistrz Dariusz Skrobol. Dyrektorzy szkół otrzymali drobny upominek – ceramiczne maki wykonane na świetlicy szkolnej.

Absolwentką Roku naszej szkoły, decyzją Rady Pedagogicznej została Mariola Michalik – uczennica o wyjątkowej kulturze osobistej, waleczna spotsmenka i uczestniczka konkursów przedmiotowych, angażująca się w życie szkoły i klasy, chorążyni pocztu sztandarowego. Poza tym dobra koleżanka i osoba, która swym uśmiechem i  optymizmem zmienia  świat na lepszy. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na dalszym etapie edukacji! Przyg. S. Kościelny

14 czerwca DZIEŃ PUSTEJ KLASY.

Obchody Dnia Pustej Klasy cieszą się niezmiennie ogromnym powiedzeniem. Dlatego pod koniec roku szkolnego ponownie go zorganizowano. Przypomnijmy, że celem akcji jest chęć promowania poznawania świata w sposób empiryczny, a nasza szkoła dołączyła  do Ogólnopolskiego Dnia Pustej Klasy. Wszyscy  z wielkim entuzjazmem korzystali z zaproponowanych im przez inicjatorki akcji – panią E. Konieczny i B. Kudalę aktywności. Zajęcia, zgodnie z ideą przyświecającą wydarzeniu, odbywały się poza budynkiem szkoły.

Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w grach i zabawach terenowych, zajęciach kreatywnych na świeżym powietrzu. Układali wspólnie puzzle w „Puzzle challenge” i przeprowadzali obserwacje mikroskopowe. Hasłem przewodnim była w tym roku bioróżnorodność.

Ponownie popularnością wśród uczniów cieszyła się „Klasa pod chmurką”. Do ławek w cieniu drzew zasiadały  poszczególne klasy, aby na świeżym powietrzu poszerzać swoją wiedzę.

Organizatorki zadbały, aby najaktywniejsi uczestnicy obchodów otrzymali nagrody. Przyg. S. Kościelny

1 czerwca – DZIEŃ DZIECKA

W ramach tegorocznych obchodów święta wszystkich dzieci zorganizowano wycieczkę edukacyjno-turystyczną do Międzynarodowego Miasteczka Edukacji Ekologicznej w Podlesicach.

Klasy IV-VI udały się na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, aby wziąć udział w - warsztatach ekologicznych. Podczas zajęć poznali florę, faunę i osobliwości tego pięknego zakątka kraju. Mieli też okazję, aby poszukać minerałów, co dostarczyło wiele zabawy. Wśród znalezisk trafiły się piękne okazy kwarcytu oraz amonity sprzed kilkudzięsięciu milionów lat. Następnie mogli podziwiać krajobraz wyżyny ze szczytu Góry Zborów. Aktywny Dzień Dziecka dostarczył wielu wrażeń . A dzień umilił słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Opr. S.Kościelny

 W II półroczu uczniowie klasy 2 brali udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. Tematyka zajęć była następująca:

W lesie – Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze – podczas tych zajęć dzieci zrozumiały, dlaczego każda roślina oraz każde zwierzę jest ważne dla ekosystemu oraz jak należy o nie dbać.

W parku – Dbam o aktywność fizyczną – uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ruch jest ważny oraz jak sami mogą zaplanować swój indywidualny program ćwiczeń.

W ogrodzie - Dbam o siebie i jem warzywa i owoce – celem zajęć było omówienie zalet jedzenia warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się jak powstają owoce oraz jakie owady są bardzo pożyteczne i nam potrzebne.

Dzieci bardzo chętnie brały udział z zajęciach z Kubusiem. Myślę, że w kolejnym roku szkolnym będziemy je kontynuować.  Opr. D. Psik

 Szkolne obchody  Dnia Dziecka klasy III  2021/2022

Z okazji Dnia Dziecka składamy najszczersze życzenia.
Miejcie słodkie sny i marzenia,
niech one Wam się spełniają,
a Wasze najskrytsze dążenia
niech realnymi się stają!

    Dzień Dziecka w klasie III był niezwykłym dniem, bo obfitował w różne atrakcje: dzieci wykonały prace plastyczne kredą na podwórku szkolnym "Moja Rodzina", były  zabawy na placu zabaw, klasowe kino oraz  pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców, szkolną Radę Rodziców oraz wychowawcę i osobę wspomagająca. Za poczęstunek i ciekawe gadżety serdecznie dziękujemy. W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych klasa II i III rywalizowały w grze drużynowej „Zbijak”. Aby każdy dzień był tak wesoły i radosny jak Dzień Dziecka. Dziś bawiliśmy się szczególnie miło.  Opr. A. Szromek

Rekreacyjny wyjazd na kręgle

1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka klasa VIII wraz z wychowawczynią Bogumiłą Włoch i panią pedagog Katarzyną Augustyn udali się do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miedznej  z/s w Woli na kręgle. Celem wyjazdu było wdrażanie do rekreacji w czasie wolnym, wpajanie zasad fair play, współpraca koleżeńska oraz integracja klasy.  Bowling to gra dla każdego niezależnie od wieku czy możliwości, to atrakcyjna forma aktywnego spędzania czasu wolnego. Każdy niezależnie od sprawności fizycznej mógł sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle, a przy okazji świetnie się bawić. Opr. B. Włoch

Wycieczka klas I - III do Chlebowej Chaty w Brennej.

    16 maja 2022 roku uczniowie klas I - III udali się do Brennej - malowniczej, górskiej miejscowości położnej w dolinie rzeki Brennicy. Celem wycieczki była Chlebowa Chata. Pobyt w tym niezwykłym miejscu pozwolił przenieść się do czasów naszych pradziadków. Pozwolił poznać życie dawnej, polskiej wsi. Uczniowie zwiedzali i podziwiali drewnianą chatę, w której zgromadzono różne sprzęty niezbędne do życia w gospodarstwie. W stodole, znajdującej się tuż obok chaty zobaczyli dawne maszyny rolnicze oraz spróbowali młócić zboże za pomocą drewnianego cepa. Z uwagą słuchali opowieści o życiu pszczół, o drodze ziarenka do bochenka oraz procesie wyrabiania masła i sera.  Dowiedzieli się również, w jaki sposób z mleka robi się masło i ser, sami próbowali ubijać masło w maśniczkach. Całość wycieczki  zakończyła się degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków, do których gospodarze podali chleb, smalec, masło, miód i kawę zbożową, oczywiście wszystko domowej roboty. Na koniec pobytu zakupili sobie pamiątki. Wszyscy wrócili do szkoły szczęśliwi i zadowoleni. W tym miejscu pragnę  podziękować wszystkim opiekunom  za opiekę nad uczniami w czasie wycieczki. Opr. A.Szromek

  WARSZTATY PRZYRODNICZE W PSZCZYŃSKIM PARKU

    W dniach 10/11 maja nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych na terenie Parku Zwierzyniec w Pszczynie. Jest to miejsce bardzo interesujące pod względem ekologicznym, dlatego władze naszej gminy zdecydowały się poprowadzić tam dwie ścieżki edukacyjne, tak by wszystkie zainteresowane osoby mogły poznać bioróżnorodność pszczyńskich łąk, lasów i obszarów wodnych.

Zajęcia w których uczestniczyliśmy prowadziły dwie świetnie przygotowane edukatorki, które poprowadziły nas ścieżką edukacyjną „Tropem żubra”. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji na temat naszej pszczyńskiej przyrody, zobaczyli różne zbiorowiska roślinne i ciekawe obiekty przyrodnicze, które mogli dotknąć, powąchać lub usłyszeć.  Pokonali dystans ok. 4,5 km w warunkach terenowych, co dla niektórych było całkiem dobrym treningiem.

Drugim punktem wycieczki była krótka wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w której obserwowaliśmy żubry, jelenie, pawie i młodego osła.

Ostatnią atrakcją była wizyta w lodziarni na Starym Mieście oraz piknik na łące w Parku Pszczyńskim.

Wycieczka do Pszczyny miała na celu uświadomić  naszym uczniom to, że czasem nie trzeba wyjeżdżać w miejsca dalekie i egzotyczne, aby móc obcować z „dziką” przyrodą – przyroda otacza nas i nawet  tu blisko – w naszej Małej Ojczyźnie jest piękna i różnorodna.  Opr. Elżbieta Konieczny

28 kwietnia 2022 – akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawczyń – p. Doroty Psik i p. Aleksandry Szromek przedstawili program artystyczny, w którym przybliżono historię i znaczenie majowych świąt: Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali wiersze, teksty oraz piękne, patriotyczne piosenki „Flaga”, ,,Ojczyzno ma”, „Witaj majowa jutrzenko”. Na koniec uczniowie klasy VI zaśpiewali piosenkę ,,Białe róże”, a na dzwonkach zagrali uczniowie klasy VII. Opr. D. Psik

DZIEŃ WODY – DZIEŃ ZIEMI obchodzony 22 marca

Wiosenny kalendarz obfituje w liczne święta o tematyce ekologicznej. W tym roku postanowiliśmy szczególnie uczcić Dzień Wody. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie opracowanym przez Polską Akcję Humanitarną (PAH) pt. ”Światowy Dzień Wody z PAH”. W dobie postępującej suszy i problemów z dostępem do świeżej wody w różnych regionach świata, ważne jest by młode pokolenie miało świadomość tego, że woda jest cennym skarbem o który trzeba dbać.

Nasi uczniowie wzięli udział w szeregu działań edukacyjnych o tematyce wodnej i ekologicznej. Oto najważniejsze z nich:

- uczniowie wszystkich klas wzięli udział w lekcji przygotowanej przez edukatorów PAH. W czasie zajęć uświadomili sobie, że problem braku wody nie dotyczy tylko i wyłącznie krajów dalekiej Afryki, ale także nas –mieszkańców Europy – Polski. Po lekcji wszyscy już wiedzą, że samo oszczędzanie wody to za mało, powinniśmy również świadomie kupować żywność i ubrania oraz sprzęt codziennego użytku, bo do ich produkcji wykorzystuje się nieraz bardzo duże ilości wody.

- w klasach I-IV zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai pt. ”Po drugiej stronie gór”. Uczniowie wysłuchali ilustrowanej opowieści o dziewczynce z Ghany, która musiała zrezygnować z nauki po to by razem z innymi kobietami z wioski, codziennie chodzić po wodę do jeziora, oddalonego kilka kilometrów od ich domu.

W czasie lekcji za pomocą zlewek, menzurek pipet i probówek, zobrazowaliśmy ile wody na „Błękitnej Planecie” nadaje się do picia. Okazało się, ze jest jej przerażająco mało. Każda chętna osoba mogła też podnieść pięciolitrowy bukłak z wodą i wyobrazić sobie, że musi go dźwigać przez kilka kilometrów…

- klasy starsze wykonały kropelki wody z hasłami uświadamiającymi konieczność oszczędzania wody. Kropelki te po zalaminowaniu będą wisiały w toaletach i innych widocznych miejscach szkoły.

- na korytarzu głównym szkoły uczniowie mają okazję zaznajomić się z licznymi ciekawostkami i zagadkami o tematyce wodnej. Dla utrudnienia, aby znaleźć prawidłową odpowiedź na zagadkę, trzeba udać się w odpowiednie miejsce wg wskazówki.

- kilkoro naszych uczniów wzięło również udział w konkursie, ogłoszonym przez Urząd Miasta w Pszczynie. Konkurs nosił tytuł „Przyroda i Klimat” i polegał na opracowaniu niecodziennej ciekawostki na temat wody. Bardzo dziękujemy Matyldzie (kl. III) i Krzysiowi G. (kl. VII) za przygotowanie ciekawych materiałów. Nagrodą w konkursie będzie opublikowanie tych materiałów na tablicy edukacyjnej w Pszczyńskim Parku Wodnym.

- w bibliotece szkolnej uczniowie korzystali z planszowych gier edukacyjnych pt. „Hydrolog” i „Młody Ekolog”. Okazało się, że nawet w czasie krótkiej przerwy między lekcjami można zdobyć cenną wiedzę J

- na korytarzu głównym szkoły zawiesiliśmy kolorowankę XXL, związaną z Dniem Ziemi. Wykonali ją wspólnie uczniowie naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania dla  nauczycieli zaangażowanych w organizację aktywności związanych z Dniem Wody oraz Dniem Ziemi. Opr. Elżbieta Konieczny

 Międzyklasowy Turniej w Piłce Ręcznej

Dnia 21 marca z okazji pierwszego Dnia Wiosny odbyły się w naszej szkole zawody sportowe. Uczniowie rywalizowali w kategorii klas IV-VI i VII-VIII. Mecze rozgrywane były systemem” każdy z każdym”. Wszyscy chętnie wzięli udział w rozgrywkach rywalizując, a przy tym świetnie się bawiąc. Mecze poszczególnych drużyn dopingowane były przez grupę kibiców, którzy w kulturalny sposób motywowali swoich kolegów i koleżanki do gry. Widowisko było imponujące wszyscy walczyli do ostatniego gwizdka sędziego. W kategorii klas młodszych I miejsce zdobyła klasa V, natomiast w klasach starszych I miejsce zajęła klasa VIII . Zwycięskie drużyny otrzymały puchar i pamiątkowy dyplom. Zawodnikom serdecznie gratulujemy sportowej postawy, a wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego turnieju serdecznie dziękuję. Opr. B. Włoch

Lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa z ratownikiem medycznym

Uczniowie klasy 8 na lekcji EDB mogli pod bacznym okiem wieloletniego ratownika medycznego Pana Sławomira Kątnego uczyć się pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Oprócz teorii Pan Sławomir udzielił młodzieży cennych wskazówek instruktażowych. Uczniowie z uwagą słuchali i przyglądali się jak prawidłowo postępować z osobą nieprzytomną nieoddychającą jak poprawnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową i w jaki sposób korzystać z urządzenia AED. Lekcja z udziałem ratownika na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, a wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie jej trwania pomogą właściwie zareagować w sytuacji wymagającej ratowania życia. Opr. B. Włoch

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU 14 – 18 marzec 2022

    Naszą nową szkolną tradycją staje się włączanie w coroczne obchody Święta Mózgu. Lubimy akcentować ten szczególny tydzień ze względu na to, że mózgi to nasze podstawowe narzędzie pracy podczas nauki szkolnej. Uważamy więc, że bardzo ważne jest promowanie wiedzy o pracy mózgu i jego właściwym wykorzystywaniu podczas uczenia się.  W tym roku, wzorem lat ubiegłych, nauczyciele przygotowali dla rudołtowickich uczniów sporo atrakcji.

W poniedziałek odbył się Dzień Matematyki, podczas którego chętni uczniowie rozwiązywali bardzo ciekawe łamigłówki logiczne.

We wtorek na korytarzach szkoły pojawiło się kilkanaście zadań rozwijających spostrzegawczość, logiczne myślenie i kreatywność.

W  środę wszyscy uczniowie wzięli udział w wykładzie online pt.”U.M.I.E.M. – jak się uczyć z wykorzystaniem … mózgu?”. Prelekcję wygłosił dr Wojciech Glac. Chętni uczniowie klas młodszych wzięli udział w krótkim warsztacie pt. ”Zrób swój mózg”.  W czasie zajęć  z papieru wycinali poszczególne elementy mózgu, poznając jednocześnie najważniejsze ich funkcje.

W czwartek odbyła się szkolna gra pt.”Rusz neuronki”. Celem gry było odnalezienie na planie szkoły poukrywanych zagadek, rozwiązanie ich i ułożenie końcowego hasła, które oznaczało nazwę tajemniczej części mózgu, odpowiedzialnej za tworzenie pamięci  (chodziło oczywiście o hipokamp). Najważniejszym osiągnięciem uczniów w czasie gry było jednak poruszenie neuronów i utworzenie między nimi nowych (miejmy nadzieję: trwałych) połączeń.

W piątek podczas „Przerwy dla duszy, ciała i … mózgu”, zwróciliśmy uwagę uczniom na to, jak ważny dla prawidłowej pracy mózgu jest ruch i relaks. Podczas długich przerw odbyły się zajęcia taneczne. Dzieci miały okazję wsłuchać się w dźwięki muzyki klasycznej, która miała za zadanie uspokoić i wyciszyć nasze zmęczone i zestresowane mózgi.

Tygodniowi  Mózgu towarzyszył również konkurs pt.”Niezwykły mózg nauczyciela”,  w ramach którego 12 uczniów malowało wnętrze mózgu wybranego nauczyciela (powstały niezwykle ciekawe i kreatywne koncepcje). Na głównym korytarzu szkoły znalazły się „Pudełka inspiracji” z hasłami podtrzymującymi na duchu i dającymi pozytywny impuls do działania. Uczniowie mieli też okazję zaznajomić się z mini wystawą produktów żywnościowych pt.”Paliwo dla mózgu” Na gazetkach szkolnych również znalazły się bardzo wartościowe ciekawostki na temat funkcji i działania naszych mózgów. Uczniowie, korzystający z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w ramach swoich zajęć także poruszali temat efektywnego uczenia się i trenowania mózgów.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli zaangażowanych w organizację Tygodnia Mózgu: p. Katarzynie Augustyn, Agnieszce Kalce, Beacie Kudali, Dorocie Piętce, Bogusławie Włoch. Opr. Elżbieta Konieczny

UDZIAŁ UCZNIÓW KLASY II i III W PROJEKCIE EDUKACYJNYM „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW”

Nasi drugo oraz trzecioklasiści razem ze swoimi nauczycielami ,wzięli udział w kolejnej edycji projektu edukacyjnego, zorganizowanego przez sieć sklepów Biedronka. W tym roku towarzyszami oraz przewodnikami po Eko-projekcie był sympatyczny „Gang Swojaków”.  Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Dzieci podczas zajęć edukacyjnych przyglądały się zwyczajom takich zwierząt jak jeże, żubry, morświny, czy raki.  Efektem końcowym projektu było wykonanie makiet „Małej Ojczyzny”, na których dzieci zamieściły wizerunki zwierząt objętych ochroną, które żyją w naszym sąsiedztwie.

Praca drugoklasistów została wyróżniona przez organizatorów konkursu. Dzieci w ramach nagrody otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki z „Gangu Swojaków”. Największą wartością udziału w projekcie było jednak wykształcenie u dzieci świadomości tego, że wiele gatunków zwierząt jest narażonych na wyginięcie i rolą nas, jako ludzi jest pomaganie im w walce o przetrwanie. Opr.: Elżbieta Konieczny

Uczniowie klasy pierwszej biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Emocja” i właśnie w grudniu zakończyli drugi moduł zatytułowany „Wyobraźnia”. Na zajęciach z p. pedagog Dorotą i p. psycholog Magdą trenowali wyobraźnię i kreatywność tworząc w grupach niesamowite budowle z pianek sensorycznych. Uczniowie uczą się współpracy, sztuki szukania możliwości i rozwiązań, przestrzegania zasad grupowych oraz rozwijają inteligencję emocjonalną. Opr. D. piętka

 "Matmikołajki".
Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Matmikołajki. Podczas przerw uczniowie rozwiązywali mikołajkowe zadania matematyczne. W nagrodę otrzymywali odznakę "pomocnika świętego Mikołaja" oraz czekoladkę. Chętni układali wielkie puzzle ze świętym Mikołajem oraz ozdabiali choinkę. Zabawy przygotowały pani Katarzyna Augustyn oraz Agnieszka Kalka. Opr. A. Kalka

W ramach obchodów 6 grudnia Samorząd Uczniowski wyszedł  z inicjatywą mikołajkowego stroju – korytarze zrobiły się kolorowe – dominował oczywiście kolor czerwony, a nieodłącznym dodatkiem była charakterystyczna czapka.

Rada Rodziców ufundowała słodki upominek, a na przerwach chętni mogli zabawić się w ramach „MatMikołajek”, rozwiązując zagadki matematyczne przygotowane przez panie A. Kalkę i K. Augustyn.

Świąteczne dekoracje na oknach i choinka powoli wprowadzają nas w atmosferę zbliżających się świąt. Czas ten przypomina nam także o potrzebujących – stąd udział naszej szkolnej społeczności w zorganizowanych akcjach charytatywnych SU – Górze Grosza oraz OSP w Rudołtowicach - zbiórce darów. Opr. S. Kościelny

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKAKANIU NA SKAKANCE

Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs w skakaniu obunóż na skakance w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-III i IV-VIII. Celem zawodów było zachęcenie dzieci i młodzieży do systematycznego skakania i uświadomienie, że skoki na skakance to nie tylko zabawa, ale podnoszenie własnej sprawności fizycznej. Regularne ćwiczenia na skakance poprawiają koordynację ruchową, wzmacniają kondycję, gibkość ciała, sprawność stawów, ale przede wszystkim także świetny sposób na nudę w domu, na podwórku i w czasie przerwy w szkole.

Uczniowie zaprezentowali swoje możliwości skacząc obunóż w ciągu 30 sekund. Zwyciężył uczeń, który wykonał jak najwięcej skoków na skakance.

W klasach I-III

I miejsce zajęła AMELIA LAZAREK

II miejsce zajęła EWWLINA LUBIŃSKA

III miejsce zajął PAWEŁ PIŁATYK

W klasach IV-VIII

I miejsce zajęła ANTONINA SOLARSKA

II miejsce zajął TOMASZ WĘGRZYN

III miejsce zajęła ZOFIA KOŁOCZEK

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchar i dyplom.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do dalszego skakania.

Trenujmy dalej, by w następnym roku przystąpić ponownie do nowych konkurencji ze skakanką!
Zapraszamy! Opr. B. Włoch

 Ogólnopolski projekt: „Akcja Międzyszkolna Zimowa Kartka Sensoryczna” – uczniowie klasy trzeciej i szóstej naszej szkoły przygotowali zimowo – świąteczne kartki, które wysłaliśmy do 31 placówek (szkół, przedszkoli, ośrodków terapeutycznych) w całej Polsce. Celem akcji było propagowanie zwyczaju wysyłania kartek. Świąteczne kartki, które otrzymaliśmy można podziwiać na korytarzu szkoły. Opr. D. Piętka

  3 grudnia – Dzień Piżamy.

Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi ciężko chorymi. Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Uczniowie tego dnia zadeklarowali swoje wsparcie poprzez udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez panią pedagog.  Opr. S. Kościelny

 23 listopada – wyjazd do Krakowa

Uczniowie klas VII i VIII odwiedzili Kraków, a celem wycieczki było poznanie kultury i tradycji mniejszości żydowskiej, nigdyś zamieszkującej jedną z dzielnic Krakowa – Kazimierz. Najpierw wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali tradycje, obyczaje i codzienność żydowskich rodzin. Mogli skosztować także wypieków – tradycyjnej macy chałki i ciastek na święto świateł - Chanuka. Później udali się na spacer po dzielnicy żydowskiej. Ostatnim punktem było zwiedzanie muzeum w dawnej fabryce Oskara Schindlera. Tak o wystawie napisał  w liście  B. Zdrojewski – były Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a które oddają nasze nastroje w czasie wizyty w muzeum:

„…zainteresowane osoby, a takich, jestem pewien, nie zabraknie, będą mogły zagłębić się w czas miniony, czas okrutny, ale także – czas codziennego życia, które mimo wszystko toczyło się w okupowanym Krakowie. Prowadzeni przez autorów tej wyjątkowej wystawy, przejdziemy przez kolejne wojenne lata życia miasta od dnia jego zajęcia przez nazistów do wkroczenia Armii Czerwonej. Z racji miejsca, w jakim znajduje się oddział Muzeum, szczególne znaczenie zyskała część ekspozycji poświęcona Oskarowi Schindlerowi, właścicielowi Emailwarenfabrik, którego godnym pamięci poczynaniom tak wielu Żydów zawdzięczało ocalenie.
    Nowoczesny, korzystający z najnowszych trendów w muzealnictwie scenariusz wystawy, pozwoli przez chwilę dotknąć tamtej, szczęśliwie obcej dzisiejszym czasom rzeczywistości, nie pozostawiając nikogo obojętnym na ludzkie doświadczenia sprzed 70 lat.”. Opr. S. Kościelny

 15-19 listopada Dzień Czystego Powietrza Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba to druga edycja święta, ustanowionego przez ONZ w grudniu 2019 roku Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i inicjowanie działań na rzecz poprawy jakości powietrza, które ma kluczowe znaczenie dla zdrowia ludzi i łagodzenia zmiany klimatu. Z okazji tegorocznej edycji, obchodzonej pod hasłem „Zdrowe Powietrze, Zdrowa Planeta” uczniowie przygotowali plakaty edukacyjne. Zanieczyszczenie powietrza ma znaczący wpływ na zdrowie ludzi. Zależność klimatu od jakości powietrza wynika z szeregu zależności. Zanieczyszczenie powietrza tworzą gazy i małe cząstki zwane aerozolami, które mają szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie, środowisko i klimat. Uczniowie w swoich pracach zwrócili uwagę na czynniki zanieczyszczające powietrze oraz możliwe sposoby walki z nimi.  Opr. S. Kościelny

 15-19 listopada – szkolne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczny tydzień przebiegał pod hasłem „Ekwiwalent za talent”. Tegoroczna edycja OTK spotkała się ponownie z dużym zainteresowaniem uczniów. Organizatorkami imprezy szkolnej były panie pedagog – K. Augustyn i D. Piętka oraz pani psycholog M. Bernatek. Na zajęciach z panią pedagog K. Augustyn każda z klas przygotowała plakat, będący fragmentem puzzli, które ozdobiły szkolny korytarz. Uczniowie wykazali się podczas zajęć kreatywnością i zaangażowaniem, a hasło „Sukces, to nie przypadek, to ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, marzenia, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz” przekonuje, że każdy ma talent, który warto pielęgnować i rozwijać. Potwierdziły to także pokazy szkolnego „Mam talent”. Uczniowie zaprezentowali cały wachlarz umiejętności, pasji i zdolności – manualnych, tanecznych, sportowych, muzycznych, plastycznych, iluzjonistycznych i aktorskich. Jury, jak i wszyscy widzowie, byli pod ogromnym wrażeniem występów naszych uczniów. Nagrodzeni zostali wszyscy prezentujący talenty. W ramach akcji w czwartek 18.11.2021 r. odbyło się przygotowane przez naszą bibliotekarkę p. Elżbietę Konieczny spotkanie z p. Mieczysławem Bieńkiem – człowiekiem wielu talentów. 

18 listopada 2021 r. SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM I AUTOREM KSIĄŻEK – MIECZYSŁAWE BIEŃKIEM

        Bardzo się cieszymy, że zaproszenie do naszej szkoły przyjął pan Mieczysław Bieniek - niezwykły człowiek, któremu niestraszne są górskie przygody , upały tropików, czy niewygody hinduskich pociągów. Człowiek, który będąc już na emeryturze górniczej, zaczął realizować swoje marzenia poprzez podróże po całym świecie. Bardzo ciekawie i wciągająco opowiada o poznawaniu świata. Co więcej, swoje przygody potrafił w niezwykle humorystyczny sposób opisać w licznych książkach.

   Pan Mieczysław poprowadził u nas dwie prelekcje – dla klas młodszych (I-IV) oraz starszych (V-VIII), podczas których uczniowie mogli zobaczyć niesamowite krajobrazy Indii, Nepalu, Kazachstanu, czy Andów. Podróżnik zwracał uwagę na ludzi, których spotyka podczas swoich wędrówek. Mówi, że to oni są dla niego najważniejsi. Udowadnia, że z każdym człowiekiem: biednym, czy bogatym, muzułmanem, czy hindusem, mieszkańcem Afryki, czy Azji – da się zbudować pozytywne relacje – czasami porozumiewając się tylko „łamaną” angielszczyzną lub na migi. Najważniejsze jest to, żeby wychodzić do ludzi i CHCIEĆ się z nimi porozumieć.

Uczniowie poznali wiele zwyczajów i tradycji, panujących w etiopskich wioskach, czy wśród indonezyjskich plemion. Zobaczyli, że życie dzieci w różnych częściach świata wygląda nieraz zupełnie inaczej, niż u nich – w Polsce.  Uświadomili sobie też, że nieraz mimo trudnych warunków życia – można być szczęśliwym i uśmiechniętym.

    Podróżnik zachęcał do podążania za swoimi marzeniami. Udowadniał,  że jak się czegoś mocno pragnie, to nawet pozornie niemożliwe do zrealizowania plany – są w zasięgu ręki.

            Spotkanie było bardzo pouczające i otwierające naszej młodzieży oczy na niezwykły świat. Liczymy na to, że udało się rozbudzić w nich podróżnicze pasje i pragnienia.

            Po prelekcji chętni uczniowie mogli otrzymać autograf autora oraz zakupić jego książki. Opr. Elżbieta Konieczny

16 listopada – wyjazd do MDK w Czechowicach-DziedzicachCiesząca się popularnością od pokoleń seria książek o Mikołajku, stała się inspiracją dla twórców z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl „Nasz Mikołajek”, na który udali się uczniowie klas IV-VI, uświadomił, że Mikołajek to każdy z nas. Czas spędzany z bliskimi, kolegami i koleżankami, przyjaźń to wartości, które są ważne bez względu na szerokość geograficzną i czas. Wspólna zabawa, wyobraźnia i współpraca czynią nas bogatymi na całe życie.  Opr. S. Kościelny

W dniach 11.10.2021 - 12.11.2021 r. w naszej szkole został zorganizowany przez p. logopedę Dorotę Piętka i p. Bożenę Ananicz, nauczycielkę plastyki I Gminny Konkurs Logopedyczno – Plastyczny „Rozkołysał wietrzyk drzewa”. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową oraz rozbudzenie kreatywności ucznia. Konkurs przygotowano dla uczniów, biorących udział w terapii logopedycznej. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z trzech szkół podstawowych gminy Pszczyna. Komisja konkursowa wyróżniła następujące osoby, w dwóch kategoriach:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce: Artem Harnaham ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie

II miejsce: Patryk Jasiński ze Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach

W kategorii klas drugiej i trzeciej:

I miejsce Nikodem Jeleń ze Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach

I miejsce Mikołaj Jeleń ze Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach

II miejsce Antonina Drzyzga ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie

II miejsce Iga Figołuszka ze Szkoły Podstawowej w Łące

III miejsce Dominik Maroszek ze Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach

III miejsce Julia Madejczyk ze Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, dzięki którym będą mogli w dalszym ciągu ćwiczyć narządy artykulacyjne, a przy okazji świetnie się bawić. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Już teraz zapraszamy do udziału w konkursie logopedycznym za rok. Opr. D. Piętka

Modele komórki roślinnej i zwierzęcej w wykonaniu uczniów klasy piątej

Uczniowie klasy V, w ramach dodatkowego zadania domowego z biologii, wykonali modele komórki roślinnej i zwierzęcej, wykazując się przy tym wielką kreatywnością. Piątoklasiści wykorzystali przeróżne materiały m. in. masę solną, plastelinę, modelinę, styropian, filc, papier, ozdoby np. koraliki. Praca nad modelami komórek była czasochłonna, ale z pewnością dzięki temu uczniowie łatwiej zrozumieją i zapamiętają skomplikowaną budowę komórek. Zapraszamy do galerii zdjęć. Opr. B. Kudala

 Dnia 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W nastrój upamiętniający dawne czasy wprowadzili nas uczniowie klasy II i III pod opieka pani Doroty Psik
i Aleksandry Szromek. Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uczennice pod opieką pani Bogusławy Włoch przygotowały piękny taniec z flagami. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Ewa Danilewicz11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”. Opr. A. Szromek

 8 listopada wyjazd integracyjny do Chlebowej chatyKlasy IV praz VI wraz z wychowawczyniami udały się na wyjazd integrujący do Górek Wielkich. Uczniowie wzięli udział  w warsztatach, podczas których poznali ciekawostki dotyczące życia codziennego w dawnej wsi. Dowiedzieli się, jak uprawiano zboża i wytwarzano mąkę, z której później pieczono chleb. Poznali tajniki wytwarzania masła oraz sera, a także wysłuchali prelekcji o pracowitych i niezwykle potrzebnych pszczołach. Sami również przygotowali przysmaki – ubijali masło i wytwarzali twarożek oraz piekli podpłomyki. Tak samodzielnie przygotowane drugie śniadanie wszystkim smakowało. Wyjazd był także ciekawą lekcją edukacji regionalnej.  Opr. S. Kościelny

Filipkowa akcja biegowa w październiku dla szkół!

27 października w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie pod opieką Pań: Bogumiły Włoch, Elżbiety Konieczny i Magdaleny Bernatek, wzięli udział w biegu charytatywnym mającym na celu pomoc Filipkowi Cholewie z Jankowic, który zmaga się z ciężką chorobą. Wszyscy uczestnicy biegu wpłacali dobrowolny datek na zbiórkę, otrzymując w zamian profesjonalny numer startowy.

Zawodnicy z wielkim entuzjazmem i zapałem stawili się na starcie. Przed biegiem miała miejsce rozgrzewka i pogadanka z uczniami na temat zdrowotnych aspektów tej formy aktywności ruchowej. Wspólnie udało się pokonać dystans 3 km. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale uśmiechnięci bo wiedzieli, że swoją postawą i zaangażowaniem zrobili coś dobrego dla Filipka, ale także dla siebie. Taka postawa zasługuje na pochwałę i wzór godny do naśladowania. Bieganie, to najprostsza forma ruchu oraz rekreacji ruchowej, dlatego zachęcamy, aby uprawiać tą aktywność fizyczną jak najczęściej, angażując do tego całą rodzinę.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, rodzicom, uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji:) Opr. B. Włoch

 25 października w naszej szkole został zorganizowany kiermasz słodkości, którego dochód został przeznaczony na organizację akcji i imprez szkolnych takich jak np. Mam Talent. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy upiekli babeczki i ciasta na kiermasz. Opr. D. Piętka

 20 października 2021 r. Wyjazd do teatru

Uczniowie klas I - III wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach na przedstawienie pt. ,,Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Dzięki pomysłowej scenografii, kolorowym kostiumom, wspaniałej muzyce oraz świetnej grze aktorów, dzieci przeniosły się w zaczarowany świat wyobraźni. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem i zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Opr. D. Psik

 14 października 2021r. – Obchody Dnia Edukacji Narodowej i uroczystość pasowania na ucznia pierwszoklasistów.

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. W naszej szkole świętujemy je podwójnie - obchodzimy Dzień  Edukacji Narodowej i uroczystość pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Akademię swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Pszczyny – p. Dariusz Skrobol, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Maciej Solarski i p. Monika Kołoczek. Wśród zaproszonych gości byli Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy SP w Rudołtowicach oraz rodzice pierwszoklasistów.

Tradycyjnie  w tym wyjątkowym dniu w poczet społeczności szkolnej uroczyście włączani zostają nasi najmłodsi koledzy – uczniowie I klasy. Akademię rozpoczął właśnie ich występ, przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyni – p. Katarzyny Michniok-Hyła. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczno-taneczny. Po nim nastąpiło ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor i Pan Burmistrz dokonali uroczystego pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki od Burmistrza i Rady Rodziców.

Kolejnym punktem akademii był występ zespołu tanecznego, który zaprezentował układ przygotowany wraz z p. Bogumiłą Włoch. Później z montażem poetyckim z okazji Dnia Edukacji, przygotowanym z wychowawczynią p. Dorotą Górniok, wystąpili uczniowie klasy VII. Oprócz życzeń nauczyciele otrzymali upominki przygotowane przez uczniów – chmurki z życzeniami, kwiaty oraz cukierki z sentencjami. Opr. S.Kościelny

 11-15 października 2021r. Tydzień Zdrowia Psychicznego.

W dniu 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole, w związku z nim panie pedagożki K. Augustyn i D. Piętka oraz p. psycholog p. M. Bernatek przygotowały obchody Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Każdego dnia chętni mogli wylosować „koniczynkę” – jej posiadacze mogli np. zapomnieć przyborów lub zadania bez konsekwencji. Panie przeprowadzały także spotkania w klasach. Uczniowie wspólnie zatańczyli układ do piosenki „Happy” oraz wzięli udział w #Happy Challenge – nagrywali w klasach fragmenty wspólnego filmiku. Opr. S.Kościelny

 11 października 2021 r. Drugie śniadanie

Drugoklasiści wykonali pyszne drugie śniadanie. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po umyciu rąk, przygotowaniu stanowiska, uczniowie zabrali się do pracy. Zadanie wszyscy wykonali świetnie. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Opr. D. Psik

 08 października 2021 -  Dzień otwartych koszar

Dzień otwartych koszar, połączony z obchodami święta 18 batalionu powietrznodesantowego, odbył się w piątek 8 października. W tym dniu, w koszarach w Bielsku-Białej czekały ciekawe atrakcje, wśród których znalazły się m.in. tor komandosa, ścianka wspinaczkowa czy pokazy żołnierskie. Oczywiście nie zabrakło również pokazów sprzętu wojskowego. Można było porozmawiać o wyposażeniu wojskowym czy posiedzieć w specjalnych wozach. To niezwykłe wydarzenie stało się udziałem klasy IV, VI oraz VIII , które odwiedziły jednostkę wojskową wraz ze swoimi wychowawczyniami. Największe emocje wzbudziły rozgrywki na torze komandosa i wspinaczka,  a każdy jej uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom super komandosa. Opr. S.Kościelny

Na początku października został zorganizowany przez doradcę zawodowego p. Dorotę Piętkę konkurs plastyczny „Kto pracuje w szkole”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na to, że w szkole oprócz nauczycieli pracuje wielu przedstawicieli takich zawodów jak np. sekretarz, pielęgniarka, sprzątaczka, konserwator. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie, a jury nagrodziło wszystkich, którzy wykonali pracę.

 Na początku października uczniowie klas I-III brali udział w ogólnopolskiej akcji Wirusoochrona. W ostatnim czasie, kiedy zmagamy się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań. Akcja Wirusoochrona ma na celu przede wszystkim promocję zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk, zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych, zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem, na zajęciach lekcyjnych uczyli się prawidłowo myć ręce. Opr. Dorota Piętka

 30 września uczniowie klas 1-3 brali udział w warsztatach organizowanych przez Bajkowe Laboratorium pt. ”Kuchnia molekularna”. W czasie zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu lodów azotowych w wafelku z Różową Panterą, mroziły i rozbijały owoce, spożywały dymiące, „smocze” chrupki. Brały udział w eksperymentach dotyczących samo- pompujących i kurczących się balonów oraz zamrażaniu róż. Dowiedziały się co to takiego parowy gejzer z ciekłym azotem. Kuchnia molekularna to zabawa, a kulinarne eksperymentowanie z nią może pochłonąć każdego, kto przejawia ciekawość, pragnie zaskakiwać oraz tworzyć unikalne kompozycje smakowe. Warsztaty te, to mini - laboratorium w którym uczniowie wyczarowywali smaki kuszące oryginalnością. Bardzo podobały się  uczniom.  Dziękujemy organizatorom za przyjazd oraz ciekawe przeżycia. Opr. Aleksandra Szromek

30 września 2021r. Szkolne obchody Dnia Chłopaka.

Samorząd Uczniowski przygotował w ramach obchodów tego miłego święta drobne upominki dla wszystkich chłopców. Koleżanki złożyły życzenia i wręczyły plakietki „Super Chłopaka” oraz cukierki. Również w klasach dziewczęta nie zapominały o swoich kolegach i zrobiły im miłe niespodzianki. Opr. S.Kościelny

 28 września 2021 r. – Zajęcia ekologiczne – Stworki - Potworki

Uczniowie klasy II brali udział w zajęciach „Przedmioty z odzysku”. Uczniowie dowiedzieli się: Co to jest recykling? Dlaczego warto segregować śmieci? Jak można je wykorzystać ponownie? W ramach zajęć dzieci wykonały Stworki – Potworki z surowców wtórnych. Ich pomysły były bardzo zaskakujące. Uczniowie nadali materiałom przeznaczonym do recyklingu drugie życie. Opr. D. Psik

22 września 2021 r. Wybory do Samorządu Uczniowskiego

We wrześniu uczniowie wybrali członków nowej  Rady Samorządu Uczniowskiego. Rada reprezentuje wszystkich uczniów, kreuje swoją działalnością życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących. 

Przewodnicząca: Alicja Anderko

Zastępca: Alicja Piórko

Skarbnik: Tomasz Węgrzyn

Sekretarz: Franciszka Pitura

Opiekun: Sylwia Kościelny

Nowej Radzie życzymy zapału i niesamowitych pomysłów w  realizacji celów. Opr. S.Kościelny

13-17 września 2021 r. – Tydzień Kreatywności

Tydzień Kreatywności zorganizowano w naszej szkole w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Panie pedagog prowadziły kreatywne zajęcia z klasami. Uczniowie przygotowali „kropkowe” dekoracje sal. Ponadto w ciągu tygodnia można było włączyć się do wspólnej zabawy na kreatywnych przerwach. Większość dzieci założyło także ubrania w kropki. Dzień kropki w szkole przygotowały Panie pedagog Dorota i Kasia oraz panie Ela Konieczny i Bożena Ananicz. Opr. S.Kościelny

08 września 2021 r. - Fotograf

Tegoroczne zdjęcia klasowe podobnie jak w roku poprzednim przybrały formę tablo, z indywidualnymi portretami uczniów i nauczycieli. Opr. S.Kościelny

1 września 2021 r. - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

Po trudnym ze względu na pandemię roku szkolnym 2020/21 wchodzimy z nadzieją w nowy rok szkolny. Uroczyście na akademii powitano w nim pierwszoklasistów. Pozostałe klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. W nadchodzącym roku szkolnym nadal na terenie placówki będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Wspólna troska o siebie nawzajem pozwoli nam spotykać się w szkolnych murach jak najdłużej. Wszystkim życzymy spokojnego i zdrowego roku szkolnego. Opr. S.Kościelny