SZKOŁA SP8 RUDOŁTOWICE


SP8 jest szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów i wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantujemy nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się u nas pewnie i bezpiecznie.

Get Adobe Flash player

 

Powiatowy konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”.  Organizator : Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Rozdanie nagród odbyło się 26 maja podczas Pikniku Integracyjnego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Nagrodę otrzymała Wiktoria Anderko z kl. I., wyróżnienie Maja Bołdys z kl. VI. Gratulujemy.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23720-portret_mojej_mamy_rozstrzygniecie.html

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży: Stanisław Moniuszko – Wielki Patriota w 200 rocznicę urodzin „Ojca opery polskiej”. Główny Organizator: Koło Miłośników Muzyki przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018 r. Gratulujemy Antoninie Szczyrbowskiej, Antoninie Jochem oraz Patrycji Trefon z kl. VI. za otrzymanie dyplomów za udział w konkursie oraz w dowód uznania za ciekawe prace.

http://owzpap.org/iii-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-stanislaw-moniuszko-wielki-patriota-w-200-rocznice-urodzin-ojca-opery-polskiej/

Międzynarodowy konkurs plastyczny  "Moja Przygoda w Muzeum 2019". 

Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe  w Pszczynie. Konkurs polegał na stworzeniu plastycznego dzieła związanego z Zamkiem w Pszczynie. Wernisaż wystawy odbył się  3 czerwca w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Obok uroczystego wręczenia nagród, wydarzenie urozmaicił występ uczniów Ogniska Muzycznego. Wystawa prac w Stajniach Książęcych będzie dostępna do końca sierpnia. Nagrodzone prace zostają przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu. Nagrody otrzymali: Alicja Anderko , Antonina Solarska z kl. III.,  Tomasz Gątarz z kl. V. Gratulujemy.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie". Konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było: „Co nam w duszy gra? - paleta uczuć i emocji. Konkurs jest nie tylko wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy także celom charytatywnym, kształtuje empatię uczestników poprzez przekazanie prac na cel charytatywny. Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej. Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się dnia 31 maja 2019 r. Nagrodę w kategori wiekowej 6-9 lat zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I. Gratulujemy.

http://www.innespojrzenie.sosnowiec.pl/?fbclid=IwAR0LoihxIVwlywvGSli_S2bMPJwkKDS6T-vAOdlJyafp26Cy8Kiphm_gJA0

Powiatowy konkurs plastyczny z okazji VIII Pszczyńskich Spotkań z Przygodą. Konkurs polegał na stworzeniu pracy malarskiej przedstawiającej sztukę i przyrodę w życiu Ewy Dyakowskiej – Berbeki i Macieja Berbeki. Polskiego himalaisty oraz jego żony, malarki i scenografki teatru Witkacego w Zakopanem. Podsumowanie konkursu odbyło się 5 kwietnia w Pszczyńskiem Centrum Kultury. Dzieci mogły także wziąść udział w otwarciu wystawy malarstwa Ewy Dyakowskiej – Berbeki w Stajniach Książęcych. Nagrodą w konkursie było zdobycie nagrody pieniężnej w formie dofinansowania do wyjazdu klasowego. I miejsce zdobyły uczennice z klasy VI. Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Maja Bołdys. III miejsce zdobyli uczniowie z klasy III. Alicja Anderko, Lena Młynarska, Antonina Solarska, Szymon Anderko otrzymując dofinansowanie do wyjazdu klasowego. Wymienionym uczniom należą się szczególne gratulacje oraz pochwała za zaangażowanie na rzecz klasy. Gratulujemy . http://www.pless.pl/56920-wideo-za-nami-kolejna-edycja-pszczynskich-spotkan-z-przygoda-pszczyna

Powiatowy Konkurs plastyczny: „Pisanka wielkanocna”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Wyróżnienie zdobyła Lena Młynarska z kl. III. Wręczenie nagród odbyło się 16 kwietnia 2019 r., w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie można było także zobaczyć pokonkursową wystawę prac.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-23614-pisanki_kraszanki_jajka_malowane.html

Podsumowanine wyników konkursów plastycznych opracowała p. B. Ananicz

 

24.04.2019 r. - III miejsce w XV edycji Olimpiady Językowej BEST zorganizowanej przez "BEST" Centrum Języków Pbcych i międzynarodowe wydawnictwo PERSON w kategorii gimnazja i klasy 7 - 8, zdobyła uczennica kl. 7 Iga Pala

17.04.2019 r. - I miejsce w konkursie plastycznym "ZAJĄCZEK WIELKANOCNY 2019" zdobyła Ala Anderko z kl. III. Konkurs organizowany był przez Miejsk0-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie przy współudziale Pszczyńskiego Centrum Kultury i gazety "Głos Pszczyński".

W marcu odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Weltsprachen"

Laureatem została Zofia Motyka z klasy 7, która zdobyła 17/18 punktów. Gratulujemy!

Wysokie wyniki osiągnęły również Oliwia Kaszta, Kinga Sandecka, Emilia Szweda, Iga Pala oraz Magdalena Motyka

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! Opr. A. Witosza

 

Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt

Dnia 17 grudnia odbyły się zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn – z Pawłowic, z Suszca, z Pszczyny, z Goczałkowic i z Rudołtowic, zawody odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Naszym zawodniczkom po bardzo emocjonującej grze udało się wywalczyć III miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i gratulacje.

Za grę na wysokim poziomie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Skrzypczyk i Panu Michalikowi za dowóz dzieci na zawody.

Skład drużyny:

Alicja Piórko, Mariola Michalik, Roksana Paszek, Karolina Kościelny, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta. Opr. B. Włoch 

Powiatowy Konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 15 grudnia 2018 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/

Powiatowy Konkurs plastyczny  „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – spotkanie przy świątecznym stole ".  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było plastyczne przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Szczyrbowska z kl. VI.  Wyróżnieni zostali: Patryk Dzida z kl. II, Alicja Anderko z kl. III, Patrycja Trefon z kl. VI,  Kinga Sandecka z kl. VII. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy odbędzie się  18 grudnia 2018 r.  w galerii „Starego Dworca" w Goczałkowicach - Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23365-wyniki_bozonarodzeniowego_konkursu.html

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Barwy Ojczyste" skierowany do uczniów klas I-III z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Organizator: Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce. Tematem i celem konkursu było przedstawienie flagi Polski w aspekcie radości z jej eksponowania oraz dumy bycia Polakiem. Kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku wobec wartości narodowych.

I miejsce zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I, III miejsce Lena Młynarska z kl. III.

3 grudnia 2018 r. nastąpiło podsumowanie IV Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Zrozumieć niepełnosprawność".

Celem konkursu było kształtowanie kreatywnej pełnej tolerancji postawy wobec osób niepełnosprawnych. Organizator: Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku w Goczałkowicach -Zdroju.
I miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z klasy VI.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV oraz Lena Młynarska z klasy III.

http://goczalkowicestokrotka.szkola.pl/konkursy/

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND, BAJEK I PRZYWIAREK" IX edycja. KATOWICE 2018. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe" w Katowicach. Na konkurs napłynęło 1014 prac.

Konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim na stworzenie krótkiej formy literackiej obrazującej postacie straszków śląskich. Zadaniem uczestników konkursu malarskiego było stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji do wybranego opowiadania. Ukoronowaniem obu konkursów będzie wydanie książki zawierającej teksty i ilustracje tegorocznych laureatów.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV za stworzenie malarskich ilustracji do tekstu
pt." Strach w muzeum".

Prace Alicji Anderko, Antoniny Solarskiej oraz Leny Młynarskiej z klasy III. zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej co również jest dużym wyróżnieniem.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wernisaż wystawy wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 30 
listopada o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe" w Katowicach. Opr. B. Ananicz

Mistrzostwa Pszczyny w Piłce ręcznej

W dniu 13 – 14.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W rozgrywkach dziewcząt brało udział 5 szkół , natomiast u chłopców drużyn tych było 10. Nasze dziewczyny grały systemem „każdy z każdym” i zdobyły tytuł Wicemistrzyń w piłce ręcznej awansując tym samym do rozgrywek powiatowych, uległy tylko drużynie z SP 18. Chłopcy natomiast walczyli w fazie grupowej zdobywając awans do półfinału, gdzie w dogrywce udało się im wygrać ze SP nr 9 z Łąki. W finale nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Michalik, Pani Kędzior, Panu Szczyrbowskiemu, Panu Treli i Panu Adamskiemu za pomoc w dowozie dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Maja Bołdys, Julia Bartas, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska,

Mariola Michalik, Roksana Paszek.

Reprezentacja chłopców: Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz. Opr. Bogumiła Włoch

„Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

13 września rozpoczęła się XIX edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”- runda jesienna. Prawo startu w zawodach miały dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach 60m, 300m, 600m-dziewczęta i 1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Patryk Dzida, Nikodem Minkiewicz, Maksymilian Pitura, Mariusz Sojka, Wojciech Kędzior, Mariola Michalik, Martyna Moń, Hanna Koczy, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Karol Wyrobek, Bartłomiej Janik, Mateusz Anderko, Roksana Paszek, Tomasz Gątarz, Karolina Kościelny, Maja Bołdys. Antonina Szczyrbowska, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Antoni Trela, Zuzanna Skrzypczyk, Kinga Sandecka.

Miejsce na podium zdobyły następujące osoby:

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Wojciech Kędzior – II,III miejsce bieg na 1000m

Antonia Szczyrbowska- I,II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 60m

Maja Bołdys – I, II miejsce skok wzwyż, I miejsce bieg na 300m,

Martyna Sojka – II miejsce rzut piłeczką palantową, II miejsce bieg na 300m

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Zuzanna Skrzypczyk – III miejsce rzut piłeczką palantową

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach bardzo serdecznie gratulujemy! Przyg. B. Włoch

                                          

 

Od roku szkolnego  2014/2015  zmieniona zostaje forma sprawdzianu po klasie szóstej.

W tym roku  sprawdzian odbędzie się 01 kwietnia 2015 r.

Poniżej zamieszczamy  informacje na temat sprawdzianu.

Inne ważne informację i szczegóły można znaleźć na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Poniższe wyniki opracowała pani Sylwia Kościeln nauczyciel języka polskiego i historii w naszej szkole.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Sprawdzian został przeprowadzony 5 kwietnia 2016 r.

Sprawdzian składał się z dwóch części. Obie części były przeprowadzone w formie pisemnej. Przystąpiło do niego 11 uczniów, dla czterech uczniów dostosowano warunki przeprowadzenia sprawdzianu ze względu na stwierdzoną dysleksję.

Część 1.

Zadania z języka polskiego i matematyki

Arkusz egzaminacyjny w wersji standardowej zawierał 27 zadań, w tym 13 z języka polskiego (11 zamkniętych i 2 otwarte) i 14 z matematyki (11 zamkniętych i 3 otwarte).Wśród zadań zamkniętych występowały: zadania wyboru wielokrotnego, w których uczeń wybierał jedną z podanych odpowiedzi, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie.

Podstawę zadań zamkniętych z języka polskiego stanowił tekst nieliteracki Kakao oraz wiersz Jarzębina Leopolda Staffa. Zadania otwarte sprawdzające umiejętność tworzenia tekstu polegały na napisaniu ogłoszenia i kartki z pamiętnika.

Z zakresu matematyki dominowały zadania osadzone w kontekście praktycznym. Znaczną grupę spośród nich stanowiły zadania sprawdzające umiejętność wykorzystania i tworzenia informacji oraz zadania geometryczne. Zadania otwarte wymagały od ucznia samodzielnego sformułowania rozwiązania.

Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń mógł otrzymać 40 punktów, w tym 20 punktów z języka polskiego i 20 punktów z matematyki.

Część 2.

Zadania z języka obcego nowożytnego

Arkusz składał się z 40 zadań zamkniętych różnego typu (wyboru wielokrotnego, prawda/fałsz oraz zadań na dobieranie) ujętych w 11 wiązek. Zadania sprawdzały wiadomości oraz umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego w czterech obszarach: rozumienie ze słuchu (15 zadań), rozumienie tekstów pisanych (11 zadań), znajomość funkcji językowych (8 zadań) oraz znajomość środków językowych (6 zadań).

Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań uczeń mógł otrzymać 40 punktów.

JĘZYK POLSKI

Najlepiej uczniowie poradzili sobie z zadaniami do tekstu popularnonaukowego, sprawdzającymi umiejętność odbioru wypowiedzi i wykorzystania zawartych w nich informacji. Znacznie trudniejszym od pozostałych okazało się zadanie 6. dotyczące świadomości językowej. Uczeń musiał nie tylko rozpoznać zaimek w podanym zdaniu, ale również wyjaśnić celowość jego użycia w wypowiedzi.

Na podobnym stopniu trudności jak odbiór tekstu okazała się dla uczniów analiza i interpretacja utworu poetyckiego. Najtrudniejszym wśród nich było zadanie 11. – z pozoru proste, bo wymagające od ucznia jedynie rozpoznania dwóch elementów: układu rymów w każdej ze zwrotek (różny czy taki sam?) i określenia liczby sylab w każdym z ośmiu wersów.

Umiejętność tworzenia wypowiedzi była sprawdzana dwoma zadaniami otwartymi. W zadaniu 7. należało zredagować tekst użytkowy – ogłoszenie o organizowanym w szkole spotkaniu ze znanym podróżnikiem – znawcą kuchni świata, które uczniowie wykonali na poziomie 77%, a w zadaniu 13. – napisać kartkę z pamiętnika na temat Warto pomagać innym. Uczniowie wykonali te zadania na poziomie 51%.

Wnioski i rekomendacje

• Szóstoklasiści dobrze radzą sobie z odbiorem tekstu popularnonaukowego i bez trudu potrafią wyszukać w nim informacje, szczególnie te podane wprost. Mają jednak problemy z wykonaniem na tekście operacji bardziej złożonych, wymagających przetworzenia informacji. Zaradzić temu mogą systematyczne ćwiczenia w uważnym i krytycznym czytaniu, prowadzące nie tylko do zrozumienia wszystkich informacji, ale również do zauważenia logicznych powiązań między nimi, co ułatwi uczniom późniejsze wnioskowanie czy uogólnianie.

• Podobne problemy mają uczniowie z odczytaniem tekstu literackiego. Dobrze radzą sobie z jego analizą i odbiorem na poziomie dosłownym, znacznie trudniejsze są dla nich operacje bardziej złożone – interpretacja znaczeń przenośnych i uogólnianie. W pracy z tekstem literackim warto zwrócić szczególną uwagę na doskonalenie umiejętności odczytywania znaczeń niewypowiedzianych wprost i sensu całego utworu.

• Wyniki za pisemne wypowiedzi uczniów pokazują, że szóstoklasiści dość dobrze radzą sobie z pisaniem na określony temat, w określonym celu i formie. Poziom ich wypowiedzi jest jednak bardzo zróżnicowany. Ciągłego doskonalenia wymaga sprawność językowa uczniów, szczególnie w wyrażaniu myśli i uczuć, ale również innych zamierzonych treści. Warto jak najczęściej wykorzystywać różne sytuacje komunikacyjne z życia szkolnego do praktycznych ćwiczeń w mówieniu i pisaniu oraz jak najczęściej stwarzać sytuacje zachęcające uczniów do wypowiadania się na różne tematy.

• Uczniowie nadal słabo radzą sobie z ortografią i interpunkcją. Wskazuje to na potrzebę poszukiwania skutecznych metod uczenia ortografii i konieczność wiązania nauki interpunkcji z kształceniem językowym (składnią).

MATEMATYKA

Na tegorocznym sprawdzianie szóstoklasiści mieli do rozwiązania czternaście zadań z matematyki, wśród których było jedenaście zamkniętych i trzy otwarte. Za zadania zamknięte mogli otrzymać maksymalnie 11 punktów, natomiast za otwarte – łącznie 9 punktów. Poziom wykonania zadań zamkniętych był równy 55%, a zadań otwartych – 39%. Zadania badały opanowanie umiejętności z zakresu wszystkich czterech wymagań ogólnych podstawy programowej z matematyki dla II etapu edukacyjnego: Sprawności rachunkowej, Wykorzystania i tworzenia informacji, Modelowania matematycznego oraz Rozumowania i tworzenia strategii.

Najłatwiejsze okazały się zadania 17 oraz 21 wśród zadań zamkniętych. W zadaniu 17. (poziom wykonania 82%) odnoszącym się do Modelowania matematycznego zdający mieli wybrać odpowiedni model, pozwalający rozwiązać problem przedstawiony w zadaniu, a następnie wykonać rachunki na ułamkach zwykłych i dziesiętnych. Na tym samym poziomie uczniowie wykonali zadanie 21. Udzielenie poprawnej odpowiedzi w tym zadaniu wymagało uważnego przeczytania jego treści i wykonania prostych rachunków pamięciowych na liczbach całkowitych.

Szóstoklasiści mieli do rozwiązania trzy zadania otwarte. Każde z nich odnosiło się do innego wymagania ogólnego. Najłatwiejszym okazało się zadanie 26. (poziom wykonania 45%), które sprawdzało wykorzystanie i tworzenie informacji. Treść zadania osadzona była w kontekście praktycznym. Aby poprawnie rozwiązać zadanie, uczniowie musieli wykorzystać wiadomości i umiejętności z arytmetyki. Zadanie to sprawdzało również umiejętność, której opanowanie jest bardzo potrzebne nie tylko w dalszej edukacji matematycznej, ale także w życiu codziennym – obliczanie procentu danej wielkości.

Spośród wszystkich zadań zamkniętych do najtrudniejszych należy zaliczyć: 18. i 24. Każde z nich odnosiło się do innego wymagania ogólnego.

Bardzo trudne dla uczniów było zadanie 18. (poziom wykonania 9%) sprawdzające w pierwszym zdaniu umiejętność dzielenia ułamka dziesiętnego przez liczbę naturalną, a w drugim zdaniu umiejętność dzielenia przez siebie ułamków dziesiętnych.

Najtrudniejsze spośród zadań zamkniętych było zadanie 24. (poziom wykonania 0%). Odnosiło się ono do wymagania ogólnego Rozumowanie i tworzenie strategii. Zadanie uzupełnione było rysunkiem trapezu prostokątnego, który za pomocą krótszej przekątnej został podzielony na dwa trójkąty: równoboczny i prostokątny. Zadaniem tym badano umiejętność rozpoznawania trójkątów, a także znajomość własności trójkątów i trapezów. Brak prawidłowo udzielonych odpowiedzi pokazuje, że uczniowie nie znają własności figur, o których jest mowa w zadaniu.

Wnioski i rekomendacje

• Sprawnością rachunkową w zbiorze liczb naturalnych należy utrwalać podczas dalszej edukacji matematycznej.

• Najtrudniejsze dla szóstoklasistów były zadania sprawdzające umiejętności z geometrii płaskiej i przestrzennej. Konieczne jest zatem zwrócenie szczególnej uwagi na kształtowanie umiejętności związanych z zagadnieniami geometrycznymi.

• Ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi zdających może sugerować, że uczniowie czytają teksty pobieżnie, pomijają niektóre warunki z treści zadania, nieuważnie analizują treści zadań i towarzyszące im rysunki, wykresy, czy tabele. Należy zatem kłaść nacisk na dogłębne analizowanie różnych treści matematycznych, przede wszystkim osadzonych w kontekście praktycznym.

JĘZYK ANGIELSKI

Najlepiej uczniowie poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi znajomość środków językowych (ś oraz znajomość funkcji językowych . Nieco niższe wyniki uzyskali za zadania sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu . Największym wyzwaniem okazały się dla szóstoklasistów zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstów pisanych.

Poniżej zamieszczona jest krótka analiza wyników sprawdzianu z języka angielskiego,

Wnioski i rekomendacje

Powyższa analiza wyników sprawdzianu powinna zachęcić do położenia nacisku na:

v rozwijanie umiejętności określania ogólnego sensu tekstu, zarówno w tekście pisanym, jak i słuchanym. Ćwicząc z uczniami tę umiejętność warto uświadamiać im konieczność przeczytania/wysłuchania każdego tekstu do końca, bowiem tylko wtedy można określić, co jest jego głównym tematem. Ponadto wskazanie poprawnej odpowiedzi często wymaga zrozumienia nie tylko słownictwa i struktur gramatycznych, ale też skojarzenia różnych informacji, znalezienia związków logicznych pomiędzy nimi i dokonania syntezy.

v rozwijanie umiejętności stosowania środków językowych, w szczególności w zadaniach opartych na tekście. Wskazane jest, aby rozwiązywanie takich zadań podzielić na dwa etapy. Najpierw uczniowie powinni zrozumieć ogólny sens całego tekstu, zastanowić się, jakich informacji w nim brakuje, i w ten sposób dokonać wstępnej selekcji słów, które logicznie, zgodnie z kontekstem, mogłyby pasować do danej luki. Ostateczna selekcja może być jednak dokonana dopiero po rozważeniu, które z branych pod uwagę opcji uzupełnienia luk pasują również pod względem gramatycznym (np. stopnia przymiotnika, formy czasownika).

v rozwijanie umiejętności językowych, zarówno słownictwa, jak i struktur gramatycznych. Brak znajomości podstawowych struktur gramatycznych i/lub ograniczony zasób słownictwa wpływa nie tylko na poziom wykonania zadań sprawdzających znajomość środków językowych, ale bardzo często powoduje też trudności w rozwiązywaniu zadań w części sprawdzającej rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstów pisanych. Brak znajomości słownictwa i struktur gramatycznych znacznie utrudnia lub wręcz uniemożliwia zrozumienie fragmentów tekstu kluczowych dla rozwiązania zadania

Wyniki szkoły na tle gminy, powiatu, województwa i kraju:

SZKOŁA
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 54,5 64,6 43,6 63,9
Modalna 53 65 30 65
Mediana 54,5 64,6 43,6 63,9
Wynik najwyższy 80 85 85 85
Wynik najniższy 28 35 20 38
GMINA
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 59,47 67,21 51,22 70,11
Modalna 60 75 35 98
Mediana 60 70 50 73
POWIAT
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 61,30 68,30 53,70 70,20
Modalna 60 75 35 98
Mediana 60 70 50 73

WOJEWÓDZTWO
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 61,09 69,47 52.22 71,49
Modalna 58 75 20 98
Mediana 63 70 50 75
KRAJ
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 63 71 54 71
Modalna 68 80 25 98
Mediana 63 75 55 75

ROK SZKOLNY 2014/2015

Sprawdzian został przeprowadzony 1 kwietnia 2015 r.

Sprawdzian składał się z dwóch części. Obie części były przeprowadzone w formie pisemnej. Przystąpiło do niego 11 uczniów, dla dwóch uczniów dostosowano warunki przeprowadzenia sprawdzianu ze względu na stwierdzoną dysleksję.

 Część 1.

Zadania z języka polskiego i matematyki

Arkusz standardowy zawierał 22 zadania zamknięte, w tym 11 zadań z języka polskiego i 11 zadań z matematyki, oraz 5 zadań otwartych, w tym 2 zadania z języka polskiego i 3 zadania z matematyki. Wśród zadań zamkniętych dominowały zadania wyboru wielokrotnego, w których uczeń wybierał jedną z podanych odpowiedzi. Były także zadania, które miały inną formę, np. typu prawda-fałsz, na dobieranie oraz zadania, w których uczeń musiał uzasadnić wybraną odpowiedź. Zadania otwarte z języka polskiego wymagały od ucznia udzielenia odpowiedzi na pytanie i uzasadnienia swojego stanowiska oraz napisania opowiadania. Zadania otwarte z matematyki wymagały od ucznia samodzielnego sformułowania rozwiązania.

Część 2.

Zadania z języka obcego nowożytnego

Arkusz standardowy zawierał 40 zadań zamkniętych różnego typu: wyboru wielokrotnego, prawda-fałsz oraz zadań na dobieranie, ujętych w jedenaście wiązek. Zadania sprawdzały opanowanie umiejętności w zakresie następujących wymagań ogólnych: rozumienie wypowiedzi ustnych oraz pisemnych, umiejętność reagowania na wypowiedzi oraz znajomość środków językowych.

Zadania sprawdzały, w jakim stopniu szóstoklasiści opanowali umiejętności w zakresie następujących wymagań ogólnych:

rozumienie wypowiedzi, w tym:

– rozumienie ze słuchu – 4 zadania

– rozumienie tekstów pisanych – 3 zadania

reagowanie na wypowiedzi – 2 zadania

znajomość środków językowych – 2 zadania.

 

Za rozwiązanie zadań z zakresu języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 74,36% maksymalnej liczby punktów. Uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniami, które sprawdzały umiejętność wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio. Bez problemu określali temat tekstu oraz wskazywali fragment tekstu, który jest wypowiedzią narratora. Uczniowie gorzej poradzili sobie z zadaniem sprawdzającym świadomość językową. Zadanie 6. okazało się dla uczniów trudniejsze od pozostałych Szóstoklasiści na ogół dobrze wskazywali w zdaniu podmiot (zadanie 6.1.), ale gorzej radzili sobie z rozpoznawaniem przypadka wskazanego wyrazu (zadanie 6.2).

MATEMATYKA

Za rozwiązanie zadań z zakresu matematyki uczniowie uzyskali średnio 61,81% maksymalnej liczby punktów. Najlepiej poradzili sobie z zadaniami zamkniętymi, które sprawdzały umiejętność posługiwania się ułamkami zwykłymi, również w kontekście praktycznym. Bez problemu odczytywali informacje przedstawione w tabeli i na rysunkach oraz właściwie wykorzystywali je do rozwiązywania zadań. Gorzej uczniowie poradzili sobie z zadaniem, które sprawdzało umiejętność posługiwania się ułamkami dziesiętnymi.

CZĘŚĆ 2. JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY

Za rozwiązanie zadań z zakresu języka angielskiego uczniowie uzyskali średnio 76,9% maksymalnej liczby punktów. W języku angielskim uczniowie osiągnęli najwyższe wyniki w zadaniach, które sprawdzały umiejętność określania głównej myśli wysłuchanego tekstu (zadanie 1.2. – średni wynik 87%) lub określania intencji nadawcy/autora tekstu (zadania 1.1. i 1.3. – średni wynik 94%).Analiza wyników zadań z części sprawdzającej znajomość środków językowych pokazuje, że szóstoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem opartym na materiale ilustracyjnym. Natomiast zadanie, które sprawdzało tę samą umiejętność, ale oparte było na tekście, okazało się dla uczniów najtrudniejszym w całym arkuszu Można przypuszczać, że przyczyną trudności w tym zadaniu była z jednej strony nieznajomość słów podanych w ramce, z drugiej zaś – konieczność dobrania takiego słowa, które pasowało do kontekstu zdania oraz całości tekstu. Stanowiło to wyzwanie zwłaszcza dla tych uczniów, którym trudność sprawia czytanie tekstów w języku obcym. Potwierdzeniem takiego wniosku mogą być średnie wyniki, jakie osiągnęli szóstoklasiści za zadania sprawdzające poziom opanowania umiejętności rozumienia tekstów pisanych. Zadania te okazały się dla uczniów najtrudniejsze w całym arkuszu.

Wyniki szkoły na tle gminy, powiatu i województwa:

SZKOŁA
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 68,09 74,36 61,81 76,9
Mediana 68 81 70 78
Modalna 85 95 70 78
Wynik najwyższy 85 95 95 100
Wynik najniższy 20 29 10 33
POWIAT
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 66,23 71,47 60,69 77,40
Mediana 68 71 60 83
Modalna 85 71 85 98
GMINA
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 66,23 70,30 61,96 77,04
Mediana 68 71 66 80
Modalna 85 71 80 98
WOJEWÓDZTWO
Część 1 Język polski Matematyka Język angielski
Średnia 65,81 72,42 58,85 78,28
Mediana 68 76 60 83
Modalna 83 81 90 98
Wynik najwyższy 100 100 100 100
Wynik najniższy 5 0 0 3

 

ROK SZKOLNY 2013/2014 

Standardowy zestaw zadań egzaminacyjnych (S-1-142) składał się z 26 zadań, w tym z 20 zadań zamkniętych (wyboru wielokrotnego) i z 6 zadań otwartych (4 zadania krótkiej odpowiedzi i 2 – rozszerzonej odpowiedzi). Liczba punktów, którą uczeń mógł uzyskać za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań, wynosiła 40, w tym 20 punktów za zadania wyboru wielokrotnego, 8 punktów za zadania krótkiej odpowiedzi oraz 12 – za zadania rozszerzonej odpowiedzi.

Sprawdzian trwał 60 minut.

Standardowy zestaw pisało w szkole 19 uczniów, natomiast jedna uczennica pisała sprawdzian wg arkusza S_8_142.

Sprawdzian arkusz S_1_142:

Obszar umiejętności

Maksymalna liczba punktów

Numery zadań

Czytanie (1)

10

1 – 10

Pisanie (2)

10

25, 26

Rozumowanie (3)

8

11, 12, 22, 24

Korzystanie z informacji (4)

4

17 – 20

Wykorzystywanie wiedzy w praktyce (5)

8

13 – 16, 21, 23

Sprawdzian arkusz S_8_142:

Obszar umiejętności

Maksymalna liczba punktów

 

Czytanie (1)

9

Pisanie (2)

8

Rozumowanie (3)

9

Korzystanie z informacji (4)

2

Wykorzystywanie wiedzy w praktyce (5)

12

 

ANALIZA WYNIKÓW W POSZCZEGÓLNYCH OBSZARACH

Czytanie

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu czytania zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie i w szkole to 9 punktów. Dla uczniów z województwa śląskiego, podobnie jak dla uczniów szkoły zadania badające opanowanie umiejętności z zakresu czytania okazały się łatwe.

Tabela 1. Wyniki uczniów w obszarze czytanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,77

0,80

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

9

9

Wynik środkowy (mediana)

8

9

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

7,74

8,15

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

10

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

3

 1. Pisanie
  W tym obszarze za rozwiązanie zadań zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie to 6 punktów. W szkole najczęstszym wynikami były 2 punkty.

Tabela 2. Wyniki uczniów w obszarze pisanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,56

0,52

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

6

2

Wynik środkowy (mediana)

6

6

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

5,62

5,26

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

10

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

1

Dla piszących sprawdzian w województwie śląskim i szkole umiejętności z tego obszaru okazały się umiarkowanie trudne.

Rozumowanie

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu rozumowania zdający mógł otrzymać maksymalnie 8 punktów. Najczęstszym wynikiem w województwie były 5 punktów, a w szkole 2.

Tabela 3. Wyniki uczniów w obszarze rozumowanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,56

0,41

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

5

2

Wynik środkowy (mediana)

5

3

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

4,45

3,15

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

6

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

0

Zadania sprawdzające umiejętności z zakresu rozumowania były dla szóstoklasistów województwa śląskiego umiarkowanie trudne. W przypadku tego obszaru zadania sprawdzające umiejętności dla uczniów naszej szkoły były trudne.

 

Korzystanie z informacji

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu korzystania z informacji uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 4 punkty. Najczęściej uzyskiwali 3 punkty.

Tabela 4. Wyniki uczniów w obszarze korzystanie z informacji:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,68

0,70

Liczba punktów możliwych do uzyskania

4

Wynik najczęstszy (modalna)

3

3

Wynik środkowy (mediana)

3

3

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

2,73

2,78

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

4

4

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

1

W województwie śląskim i w szkole zadania sprawdzające umiejętności z tego obszaru okazały się umiarkowanie trudne.

Wykorzystywanie wiedzy w praktyce

W zakresie wykorzystywania wiedzy w praktyce zdający mogli otrzymać maksymalnie 8 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik to 6 punkt w skali województwa jednak tylko 3 punkty w szkole.

Tabela 5. Wyniki uczniów w obszarze wykorzystywanie wiedzy w praktyce:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,61

0,56

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

6

3

Wynik środkowy (mediana)

5

4

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

4,89

4,36

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

8

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

1

Dla uczniów województwa śląskiego i uczniów naszej szkoły umiejętności z zakresu wykorzystywania wiedzy w praktyce okazały się umiarkowanie trudne.

Wyniki średnie szkoły na tle województwa i powiatu.

Średnia dla szkoły – 23,95

Średnia dla powiatu – 26,76

Średnia dla województwa – 25,44

Tabela 6. Wyniki szkoły

Wskaźniki

Ogółem

Liczba uczniów

19

Wskaźnik łatwości zestawu

0,59

Liczba punktów możliwych do uzyskania

40

Wynik najczęstszy (modalna)

27

Wynik środkowy (mediana)

24

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

23,7

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

32

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

10

Test kompetencji dla uczniów klasy VI okazał się umiarkowanie trudny dla uczniów.

W skali staninowej szkoła plasuje się na 5 staninie - poziom średni

 

Tabela 7. Opis wyników uczniów w skali staninowej.

Przedziały

punktowe

wyznaczone dla

województwa

śląskiego

Stanin

Opis wyniku

Ilość uczniów w szkole

0-9

1

najniższy

0

10-13

2

bardzo niski

2

14-17

3

niski

1

18-22

4

niżej średniego

4

23-27

5

średni

7

28-31

6

wyżej średniego

5

32-34

7

wysoki

1

35-36

8

bardzo wysoki

0

37-40

9

najwyższy

0

 1. Wnioski.
 2. Najlepiej opanowanym standardem okazało się po raz kolejny czytanie.
 3. Umiarkowanie trudne okazują się standardy: pisanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie z wiedzy w praktyce i w stosunku do roku poprzedniego w ostatnim obszarze zaobserwowano nieznaczny postęp.
 4. Trudne okazały się po raz kolejny zadania na rozumowanie
 5. Należy w dalszym ciągu kłaść nacisk na rozwiązywanie typowych zadań egzaminacyjnych zwracając uwagę, że od przyszłego roku obowiązywać będzie nowa formuła sprawdzianu.
 6. Pracować nad podniesieniem efektywności pracy uczniów.
 7. Słownik terminów

Wskaźnik łatwości zestawu zadań

stosunek liczby punktów uzyskanych za rozwiązanie zadań przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za zadania. To liczba z przedziału 0-1. Przedstawiana także w postaci procentowej, np. wskaźnik łatwości 0,75 można interpretować: „zdający uzyskali 75% punktów możliwych do zdobycia”.

Wskaźnik łatwości zadania

stosunek liczby punków uzyskanych za rozwiązanie danego zadania przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za to zadanie.

Wartość wskaźnika

0-0,19

0,20-0,49

0,50-0,69

0,70-0,89

 

0,90-1

Interpretacja

bardzo trudne

trudne

umiarkowanie trudne

łatwe

bardzo łatwe

Średnia arytmetyczna: suma wszystkich uzyskanych wyników podzielona przez ich liczbę.

Mediana: wynik środkowy wybrany z wyników uporządkowanych rosnąco, dzieli zdających na dwie równe grupy.

Modalna: najczęściej powtarzająca się wartość.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Standardowy zestaw zadań egzaminacyjnych (S-1-132) składał się z 26 zadań, w tym z 20 zadań zamkniętych (wyboru wielokrotnego) i z 6 zadań otwartych (3 zadania krótkiej odpowiedzi i 3 – rozszerzonej odpowiedzi). Liczba punktów, którą uczeń mógł uzyskać za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań, wynosiła 40, w tym 20 punktów za zadania wyboru wielokrotnego, 5 punktów za zadania krótkiej odpowiedzi oraz 15 – za zadania rozszerzonej odpowiedzi.

Sprawdzian trwał 60 minut. Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mieli prawo do wydłużenia czasu sprawdzianu o dodatkowe 30 minut (1 uczeń z orzeczeniem PPP w Pszczynie).

ANALIZA WYNIKÓW W POSZCZEGÓLNYCH BSZARACH

Czytanie

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu czytania zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie to 8,a w szkole 8 oraz 9 punktów. Dla uczniów z województwa śląskiego, podobnie jak dla uczniów szkoły zadania badające opanowanie umiejętności z zakresu czytania okazały się łatwe.

Tabela 1. Wyniki uczniów w obszarze czytanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,73

0,79

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

9

8,9

Wynik środkowy (mediana)

8

8

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

7,28

7,93

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

10

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

5

Pisanie

W tym obszarze za rozwiązanie zadań zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie to 6 punktów. W szkole najczęstszym wynikami było zarówno 7 jak i 5 oraz 4 punkty.

Tabela 2. Wyniki uczniów w obszarze pisanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,62

0,56

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

7

7,5,4

Wynik środkowy (mediana)

6

5

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

6,21

5,6

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

9

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

3

Dla piszących sprawdzian w województwie śląskim i szkole umiejętności z tego obszaru okazały się umiarkowanie trudne.

Rozumowanie

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu rozumowania zdający mógł otrzymać maksymalnie 8 punktów. Najczęstszym wynikiem w województwie były 4 punkty, a w szkole 3.

Tabela 3. Wyniki uczniów w obszarze rozumowanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,50

0,45

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

3

3,6

Wynik środkowy (mediana)

4

3

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

4,0

3,6

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

7

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

0

Zadania sprawdzające umiejętności z zakresu rozumowania były dla szóstoklasistów województwa śląskiego umiarkowanie trudne. W przypadku tego obszaru zadania sprawdzające umiejętności dla uczniów naszej szkoły były trudne.

 

Korzystanie z informacji

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu korzystania z informacji uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 4 punkty. Najczęściej uzyskiwali 3 i 4 punkty.

Tabela 4. Wyniki uczniów w obszarze korzystanie z informacji:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,63

0,60

Liczba punktów możliwych do uzyskania

4

Wynik najczęstszy (modalna)

3

3,4

Wynik środkowy (mediana)

3

3

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

2,53

2,4

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

4

4

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

1

W województwie śląskim i w szkole zadania sprawdzające umiejętności z tego obszaru okazały się umiarkowanie trudne

 

Wykorzystywanie wiedzy w praktyce

W zakresie wykorzystywanie wiedzy w praktyce zdający mogli otrzymać maksymalnie 8 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik to 1 punkt zarówno w skali województwa jak i w szkole.

Tabela 5. Wyniki uczniów w obszarze wykorzystywanie wiedzy w praktyce:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,44

0,36

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

1

1

Wynik środkowy (mediana)

3

3

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

3,52

2,93

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

8

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

0

Dla uczniów województwa śląskiego i uczniów naszej szkoły umiejętności z zakresu wykorzystywania wiedzy w praktyce okazały się trudne.

Wyniki średnie szkoły na tle województwa i powiatu.

Średnia dla szkoły – 22,73

Średnia dla powiatu – 23,40

Średnia dla województwa – 23,55

Tabela 6. Wyniki szkoły

Wskaźniki

Ogółem

Liczba uczniów

15

Wskaźnik łatwości zestawu

0,56

Liczba punktów możliwych do uzyskania

40

Wynik najczęstszy (modalna)

24,22

Wynik środkowy (mediana)

22

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

22,73

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

36

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

12

Test kompetencji dla uczniów klasy VI okazał się umiarkowanie trudny dla uczniów. W skali staninowej szkoła plasuje się na 5 staninie - poziom średni.

 

Tabela 7. Opis wyników uczniów w skali staninowej.

Przedziały

punktowe

wyznaczone dla

województwa

śląskiego

Stanin

Opis wyniku

Ilość uczniów w szkole

0-9

1

najniższy

0

10-13

2

bardzo niski

2

14-17

3

niski

2

18-22

4

niżej średniego

4

23-27

5

średni

3

28-31

6

wyżej średniego

2

32-34

7

wysoki

0

35-36

8

bardzo wysoki

2

37-40

9

najwyższy

0

 1. Wnioski.
 2. Najlepiej opanowanym standardem okazało się czytanie.
 3. Umiarkowanie trudne okazują się standardy: pisanie i korzystanie z informacji.
 4. Trudne okazały się zadania na rozumowanie i wykorzystywanie z wiedzy w praktyce.
 5. Należy w dalszym ciągu kłaść nacisk na rozwiązywanie typowych zadań egzaminacyjnych.
 6. Pracować nad podniesieniem jakości wykonania zadań testowych, aby w przyszłości wyniki testu kompetencji były wyższe.
 7. Słownik terminów

Wskaźnik łatwości zestawu zadań

stosunek liczby punktów uzyskanych za rozwiązanie zadań przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za zadania. To liczba z przedziału 0-1. Przedstawiana także w postaci procentowej, np. wskaźnik łatwości 0,75 można interpretować: „zdający uzyskali 75% punktów możliwych do zdobycia”.

Wskaźnik łatwości zadania

stosunek liczby punków uzyskanych za rozwiązanie danego zadania przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za to zadanie.

Wartość wskaźnika

0-0,19

0,20-0,49

0,50-0,69

0,70-0,89

 

0,90-1

Interpretacja

bardzo trudne

trudne

umiarkowa-

nie trudne

łatwe

bardzo łatwe

Średnia arytmetyczna: suma wszystkich uzyskanych wyników podzielona przez ich liczbę.

Mediana: wynik środkowy wybrany z wyników uporządkowanych rosnąco, dzieli zdających na dwie równe grupy.

Modalna: najczęściej powtarzająca się wartość.

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

Standardowy zestaw zadań egzaminacyjnych (S-1-122) składał się z 26 zadań, w tym z 20 zadań zamkniętych (wyboru wielokrotnego) i z 6 zadań otwartych (4 zadania krótkiej odpowiedzi i 2 rozszerzonej odpowiedzi).

Maksymalna liczba punktów, którą uczeń mógł uzyskać za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań, wynosiła 40, w tym 20 punktów za zadania wyboru wielokrotnego, 9 punktów za zadania krótkiej odpowiedzi oraz 11 – za zadania rozszerzonej odpowiedzi.

Na rozwiązanie wszystkich zadań szóstoklasistom przeznaczono 60 minut.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mieli prawo do wydłużenia czasu sprawdzianu o dodatkowe 30 minut (1 uczeń z orzeczeniem PPP w Pszczynie)

 1. Czytanie

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu czytania zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie to 7,a w szkole 8 punktów.

Tabela 1. Wyniki uczniów w obszarze czytanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,63

0,71

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

7

8

Wynik środkowy (mediana)

6

8

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

6,29

7,11

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

10

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

2

Dla uczniów województwa śląskiego umiejętności z zakresu czytania okazały się umiarkowanie trudne, natomiast dla uczniów szkoły były łatwe.

2. Pisanie

W tym obszarze za rozwiązanie zadań zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie to 6 punktów.

W szkole najczęstszym wynikami było zarówno 6, jak7 i 8 punktów.

Tabela 2. Wyniki uczniów w obszarze pisanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,58

0,65

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

6

6,7,8

Wynik środkowy (mediana)

6

7

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

5,81

6,55

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

10

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

2

Dla piszących sprawdzian w województwie śląskim i szkole umiejętności z tego obszaru okazały się umiarkowanie trudne.

3. Rozumowanie

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu rozumowania zdający mógł otrzymać maksymalnie 8 punktów.

Najczęstszym wynikiem w województwie były 4 punkty, a w szkole 6.

Tabela 3. Wyniki uczniów w obszarze rozumowanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,51

0,54

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

4

6

Wynik środkowy (mediana)

4

4

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

4,05

4,33

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

7

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

2

W przypadku tego obszaru sprawdzane umiejętności okazały się umiarkowanie trudne.

4. Korzystanie z informacji

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu korzystania z informacji uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 4 punkty. Najczęściej uzyskiwali 2 punkty.

Tabela 4. Wyniki uczniów w obszarze korzystanie z informacji:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,70

0,83

Liczba punktów możliwych do uzyskania

4

Wynik najczęstszy (modalna)

4

3,4

Wynik środkowy (mediana)

3

3

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

2,81

3,33

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

4

4

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

2

W województwie śląskim i w szkole umiejętności z zakresu korzystania z informacji okazały się łatwe.

 

5.Wykorzystywanie wiedzy w praktyce

W zakresie wykorzystywania wiedzy w praktyce zdający mogli otrzymać maksymalnie 8 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik to 0 punktów w skali województwa , a w szkole po tyle samo było punktów 3,5,6.

Tabela 5. Wyniki uczniów w obszarze wykorzystywanie wiedzy w praktyce:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,45

0,5

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

0

3,5,6

Wynik środkowy (mediana)

4

5

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

3,6

4,0

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

7

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

0

Dla uczniów województwa śląskiego umiejętności z zakresu wykorzystywania wiedzy w praktyce okazały się trudne, natomiast dla uczniów naszej szkoły były umiarkowanie trudne.

 

6. Wyniki średnie szkoły na tle województwa i powiatu.

Średnia dla szkoły – 25,33

Średnia dla powiatu – 22,68

Średnia dla województwa – 22,56

Średnia dla kraju: 22,75.

 

Tabela 6. Wyniki szkoły

Wskaźniki

Ogółem

Liczba uczniów

9

Wskaźnik łatwości zestawu

0,63

Liczba punktów możliwych do uzyskania

40

Wynik najczęstszy (modalna)

34

Wynik środkowy (mediana)

25

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

25,33

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

34

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

13

Test kompetencji dla uczniów klasy VI okazał się umiarkowanie trudny dla uczniów.

Tabela 7. Opis wyników w skali staninowej.

Przedziały

punktowe

wyznaczone dla

województwa

śląskiego

Stanin

Opis wyniku

Ilość uczniów w szkole

0-9

1

najniższy

0

10-13

2

bardzo niski

1

14-17

3

niski

0

18-22

4

niżej średniego

2

23-27

5

średni

3

28-31

6

wyżej średniego

1

32-34

7

wysoki

2

35-36

8

bardzo wysoki

0

37-40

9

najwyższy

0

7. Wnioski.

 1. Najlepiej opanowanym standardem okazało się korzystanie z informacji, co jest z pewnością efektem wniosków z roku poprzedniego, które wskazywały na konieczność ćwiczenia tej umiejętności.
 2. Umiarkowanie trudne okazują się pozostałe standardy: czytanie, pisanie, rozumowanie i korzystanie z wiedzy w praktyce, przy czym wśród nich najlepiej opanowano czytanie i pisanie, a nieco słabiej rozumowanie i korzystanie z wiedzy w praktyce
 3. Położyć nacisk na rozwiązywanie typowych zadań egzaminacyjnych sprawdzających umiejętność wykorzystywanie wiedzy w praktyce.
 4. Utrzymać wysoki poziom pozostałych standardów
 5. Pracować nad podniesieniem jakości wykonania zadań testowych, aby w przyszłości wyniki testu kompetencji były co najmniej tak samo zadowalające , jak w bieżącym.
 6. 8.Słownik terminów

Wskaźnik łatwości zestawu zadań

stosunek liczby punktów uzyskanych za rozwiązanie zadań przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za zadania. To liczba z przedziału 0-1. Przedstawiana także w postaci procentowej, np. wskaźnik łatwości 0,75 można interpretować: „zdający uzyskali 75% punktów możliwych do zdobycia”.

Wskaźnik łatwości zadania

stosunek liczby punków uzyskanych za rozwiązanie danego zadania przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za to zadanie.

Wartość wskaźnika

0-0,19

0,20-0,49

0,50-0,69

0,70-0,79

0,80-0,89

0,90-1

Interpretacja

bardzo trudne

trudne

umiarkowanie trudne

łatwe

bardzo łatwe

Średnia arytmetyczna: suma wszystkich uzyskanych wyników podzielona przez ich liczbę.

Mediana: wynik środkowy wybrany z wyników uporządkowanych rosnąco, dzieli zdających na dwie równe grupy.

Modalna: najczęściej powtarzająca się wartość.

Test kompetencji dla uczniów naszej klasy VI okazał się umiarkowanie trudny. Dzięki tegorocznemu, wysokiemu wynikowi ze sprawdzianu, nasza szkoła znalazła się na III miejscu wśród 17 pszczyńskich szkół biorących udział w sprawdzianie.

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

Wyniki sprawdzianu kompetencji po klasie VI – kwiecień 2011r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach.

Test przeprowadzony dla uczniów klasy VI w roku szkolnym 2010/11 pisało 13 uczniów. Zestaw egzaminacyjny składał się z 26 zadań – 20 zamkniętych oraz 6 otwartych, w tym 4 krótkiej odpowiedzi i 2 rozszerzonej odpowiedzi. Maksymalnie można było uzyskać w nim 40 punktów, uczniowie pisali w standardowym czasie 60 minut. Rozkład punktów możliwych do uzyskania w poszczególnych kryteriach przedstawiał się następująco : czytanie – 10 punktów, pisanie – 10 punktów, rozumowanie - 8 punktów, korzystanie z informacji – 4 punkty, wykorzystanie wiedzy w praktyce – 8 punktów.

 1. Czytanie
  Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu czytania zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie oraz w szkole to 9 punktów.

Tabela 1. Wyniki uczniów w obszarze czytanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,83

0,75

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

9

9

Wynik środkowy (mediana)

9

7

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

8,3

7,07

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

10

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

1

Dla uczniów województwa śląskiego oraz szkoły umiejętności z zakresu czytania okazały się łatwe.
2. Pisanie

W tym obszarze za rozwiązanie zadań zdający mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik w województwie to 6 punktów. W szkole najczęstszym wynikiem było 7 punktów.

Tabela 2. Wyniki uczniów w obszarze pisanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,52

0,58

Liczba punktów możliwych do uzyskania

10

Wynik najczęstszy (modalna)

6

7

Wynik środkowy (mediana)

6

5

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

5,28

5,84

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

10

9

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

3

Dla piszących sprawdzian w województwie śląskim i szkole umiejętności z tego obszaru okazały się umiarkowanie trudne.
3.Rozumowanie

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu rozumowania zdający mógł otrzymać maksymalnie 8 punktów. Najczęstszym wynikiem w województwie było 7 punktów, lecz w szkole zaledwie 3

Tabela 3. Wyniki uczniów w obszarze rozumowanie:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,65

0,53

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

7

3

Wynik środkowy (mediana)

6

4

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

5,21

4,30

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

8

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

1

W przypadku tego obszaru sprawdzane umiejętności okazały się umiarkowanie trudne.
4.Korzystanie z informacji

Za rozwiązanie zadań sprawdzających opanowanie umiejętności z zakresu korzystania z informacji uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 4 punkty. Najczęściej uzyskiwali 2 punkty.

Tabela 4. Wyniki uczniów w obszarze korzystanie z informacji:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,58

0,42

Liczba punktów możliwych do uzyskania

4

Wynik najczęstszy (modalna)

2

2

Wynik środkowy (mediana)

2

2

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

2,30

1,69

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

4

3

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

1

W województwie śląskim umiejętności z zakresu korzystania z informacji okazały się umiarkowanie trudne, natomiast w szkole okazały się trudne.
5.Wykorzystywanie wiedzy w praktyce
W zakresie wykorzystywania wiedzy w praktyce zdający mogli otrzymać maksymalnie 8 punktów. Najczęściej uzyskiwany wynik to 1 punkt.

Tabela 5. Wyniki uczniów w obszarze wykorzystywanie wiedzy w praktyce:

Wskaźniki

województwo

szkoła

Wskaźnik łatwości zestawu

0,48

0,42

Liczba punktów możliwych do uzyskania

8

Wynik najczęstszy (modalna)

1

1

Wynik środkowy (mediana)

4

4

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

3,81

3,38

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

8

8

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

0

0

Dla uczniów województwa śląskiego oraz szkoły umiejętności z zakresu wykorzystywania wiedzy w praktyce okazały się trudne.

 1. Wyniki średnie szkoły na tle województwa i powiatu.

Średnia dla szkoły – 22,3

Średnia dla powiatu – 24,83

Średnia dla województwa – 24,90

Tabela 6. Wyniki szkoły

Wskaźniki

Ogółem

Liczba uczniów

13

Wskaźnik łatwości zestawu

0,55

Liczba punktów możliwych do uzyskania

40

Wynik najczęstszy (modalna)

21

Wynik środkowy (mediana)

23

Wynik średni (średnia arytmetyczna)

22,30

Wynik najwyższy uzyskany przez uczniów

32

Wynik najniższy uzyskany przez uczniów

12

Test kompetencji dla uczniów klasy VI okazał się umiarkowanie trudny dla uczniów.

Tabela 7. Opis wyników w skali staninowej.

Przedziały

punktowe

wyznaczone dla

województwa

śląskiego

Stanin

Opis wyniku

Ilość uczniów w szkole

0-9

1

najniższy

0

10-13

2

bardzo niski

2

14-17

3

niski

1

18-22

4

niżej średniego

4

23-27

5

średni

2

28-31

6

wyżej średniego

3

32-34

7

wysoki

1

35-36

8

bardzo wysoki

0

37-40

9

najwyższy

0

 1. Wnioski.
 1. Najlepiej opanowanym standardem jest czytanie.
 2. Umiarkowanie trudne okazują się pisanie i rozumowanie.
 3. Największą trudność w bieżącym roku sprawiło korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce.
 4. Położyć nacisk na rozwiązywanie typowych zadań egzaminacyjnych sprawdzających umiejętności: korzystanie z informacji oraz wykorzystywanie wiedzy w praktyce.
 5. Utrzymać wysoki poziom zrozumienia tekstu.
 6. Pracować nad podniesieniem jakości wykonania zadań ze standardów pisanie, rozumowanie.
  8.Słownik terminów

Wskaźnik łatwości zestawu zadań

stosunek liczby punktów uzyskanych za rozwiązanie zadań przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za zadania. To liczba z przedziału 0-1. Przedstawiana także w postaci procentowej, np. wskaźnik łatwości 0,75 można interpretować: „zdający uzyskali 75% punktów możliwych do zdobycia”.

Wskaźnik łatwości zadania

stosunek liczby punków uzyskanych za rozwiązanie danego zadania przez wszystkich piszących sprawdzian do maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania za to zadanie.

Wartość wskaźnika

0-0,19

0,20-0,49

0,50-0,69

0,70-0,79

0,80-0,89

0,90-1

Interpretacja

bardzo trudne

trudne

umiarkowanie trudne

łatwe

bardzo łatwe

Średnia arytmetyczna: suma wszystkich uzyskanych wyników podzielona przez ich liczbę.

Mediana: wynik środkowy wybrany z wyników uporządkowanych rosnąco, dzieli zdających na dwie równe grupy.

Modalna: najczęściej powtarzająca się wartość.

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Pszczyńska Spartakiada Lekkoatletyczna dzieci i młodzieży

Dnia 09.06.2018 r. na Stadionie Miejskim odbyła się Spartakiada lekkoatletyczna dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowała grupa 31 uczniów.

Uczniowie prezentowali się w poszczególnych konkurencjach: bieg na 60m, 300m, 600/1000, rzut piłeczką palantową, skok w dal, sztafeta 10x50 i sztafeta szwedzka klas VII. Rywalizacja była bardzo zacięta. W rozgrywkach poszczególnych dyscyplin na podium stanęli:

Maja Bołdys- II miejsce rzut piłeczką palantową

Martyna Sojka- III miejsce rzut piłeczką palantową

Skład naszej drużyny:

Mikołaj Kołoczek, Kinga Sandecka, Eryk Skrzypczyk, Weronika Waliczek, Łukasz Kontny, Oliwia Kaszta, Zofia Motyka, Artur Hadaś, Bartosz Lubiński, Antonina Szczyrbowska, Maja Bołdys, Martyna Sojka, Wiktor Maroszek, Iga Pala, Antoni Trela, Adrian Dzida, Jakub Jochem, Antonina Jochem, Natalia Ryba, Zuzanna Skrzypczyk, Bartłomiej Janik, Wojciech Kędzior, Patryk Kotas, Kamil Skrobol, Paweł Gregor, Jacek Trefon, Karolina Adamczyk, Magdalena Koczor, Weronika Nycz, Magdalena Motyka.

Wszystkim zawodnikom i  gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz  ekscytujące chwile w czasie zawodów! Opr. B. Włoch

W każdy czwartek na Stadionie Miejskim miały miejsce zmagania przedfinałowe w zawodach lekkoatletycznych. Uczniowie: Kaszta Wiktoria, Skrzypczyk Zuzanna, Trela Antoni, Jochem Antonia, Jochem Jakub, Gątarz Tomasz, Paszek Roksana, Trefon Patrycja, Kędzior Wojciech, Michalik Mariola, Urdzoń Mikołąj, Rachański Natan, Sojka Mariusz, Sojka Martyna, Janik Bartłomiej, Kaszta Oliwia, Motyka Zofia, Piórko Alicja, Szczyrbowska Antonina, Bołdys Maja, Łuka Paweł, Moń Martyna, Koczy Hanna, Hadaś Jakub, Sebastian Wojciech reprezentowali szkołę w poszczególnych konkurencjach. A oto osiągnięcia uczniów:

Antonia Szczyrbowska – I miejsce skok wzwyż

Maja Bołdys – II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg 300m, III miejsce rzut piłeczką palantową

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Martyna Sojka – III miejsce rzut piłeczką palantową

Dnia 24.05.2018 r. na Stadionie Miejskim odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów: Kaszta Oliwia, Mośka Nikola, Bołdys Maja, Jochem Antonina, Jochem Jakub, Skrzypczyk Zuzanna, Szczyrbowska Antonina Dzida Adrian, Gątarz Tomasz, Janik Bartłomiej, Kościelny Karolina, Kędzior Wojciech, Michalik Mariola, Sojka Mariusz.

Nasi uczniowie zmagali się w konkurencjach indywidualnych mierząc się z najlepszymi.

W Finałach Czwartków Lekkoatletycznych zdobywając największą liczbę punktów i miejsce na podium wywalczyły:

Maja Bołdys - I miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 300m uczennica klasy V

Antonia Szczyrbowska – II miejsce skok wzwyż uczennica klasy V

Gratulujemy wszystkim reprezentantom z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Opr. B. Włoch

Dnia 16.05.2018 r. uczniowie klasy III – Maksymilian Gaża i Tomasz Węgrzyn wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Co biega i hasa w pszczyńskich lasach”, który jak co roku zorganizował Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach. Konkurs odbył się w Zagrodzie Żubrów w Jankowicach w pięknej, leśnej scenerii. Uczniowie wykonywali drużynowo zadania testowe wykazując się bogatą wiedzą. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły. Opr. K. Michniok – Hyła

Międzyszkolny Przegląd Układów Tanecznych 17.04.2018 r.

Jesteśmy organizatorami II Międzyszkolnego Przeglądu Układów Tanecznych.

Do konkursu zgłosiło się 8 zespołów:

 • „Dark Angels” ze SP 14 w Wiśle-Wielkiej opiekunowie p. Karolina Głowińska, Marek Smołka
 • „Black&White” ze SP 19 w Brzeźcach opiekun p. Edyta Kuś
 • „ Perfect Squad” ze SP 2 w Pszczynie opiekun p. Sylwia Machoń
 • „Never Say Never ze SP 9 w Łące opiekun p. Gabriela Wrzoł
 • „ Crazy up ze SP nr 1 w Goczałkowicach Zdroju opiekun p. Gabriela Wrzoł
 • „ Forever Friends ze SP nr 15 w Jankowicach opiekun p. Ewa Pudło
 • „LP 10” ze SP nr 11 w Porębie opiekun p. Lucyna Goraus
 • Stars” ze SP 8 w Rudołtowicach opiekun p. Bogumiła Włoch

Występy zespołów oceniało profesjonalne jury w składzie:

Anna Krzempek - Dyrektor CEiRu w Czechowicach-Dziedzicach. Pedagog, animator społeczno- kulturalny, filolog polski, metodyk, prowadzi szkolenia metodyczne dla nauczycieli. Organizuje zajęcia dla dzieci wg. autorskich programów.

Angelika Trefon - Nauczyciel tańca dla dzieci w Pszczyńskim Centrum Kultury oraz licencjonowany instruktor fitness i trener personalny, tancerka w zespole INTRO.

Małgorzata Tomczyk wykwalifikowany wychowawca , instruktor rekreacji ruchowej i choreograf tańca nowoczesnego. Od wielu lat związana z Pszczyńskim Centrum Kultury, ale nie poprzestaje na tym, prowadzi zajęcia w Żorach , Jastrzębiu , Bielsku-Białej. Od 1,5 roku prowadzi grupy taneczna oraz musicalową w ramach zajęć Stowarzyszenia „Take tam..." które zaprezentowały swoje umiejętności w spektaklach "5" i " małe tęsknoty. Obecnie pracuje nad autorskim spektaklem teatru tańca którego premiera odbędzie sie 15 czerwca w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Zanim rozpoczęliśmy prezentację konkursowych zespołów tanecznych na scenie wystąpiła   Grupa taneczna - „Potańczone”, która zaprezentowała dwa układy choreograficzne- to zespół utworzony w 2017 roku jako część grupy mu-sic-al działającej w ramach zajęć Stowarzyszenia „Take tam...” im. Artystów Międzywojnia, którego Prezesem jest Jakub Pieczka. Do tej pory wystąpiły w musicalach: „5” oraz „małe tęsknoty”, a także podczas imprez i konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie. Ich instruktorem jest Małgorzata Tomczyk. Obecnie grupa przygotowuje spektakl teatru tańca pt. "Lady Powers".

W przerwie, kiedy odbywały się obrady jury, tancerki ze Stowarzyszenia poderwały wszystkich obecnych do wspólnego tanecznego show.

Rozstrzygnięcia Konkursu Tańca Jurorzy dokonali po obejrzeniu wszystkich układów tanecznych i postanowili przyznać następujące miejsca.

I miejsce – zespół „Stars” z Rudołtowic

II miejsce – zespół „ Crazy up” z Goczałkowic

III miejsce – zespół „Dark Angels” z Wisły Wielkiej

Wyróżnienie - zespół „LP 10” ze SP nr 11 w Porębie.

Zespoły otrzymały statuetki, pamiątkowe dyplomy, podziękowania i słodki poczęstunek, a także upominki i gadżety od Stowarzyszenia „Take tam”.

Każdy zespół w swoim występie zaprezentował wysokie walory artystyczne, dobre wyczucie stylu, technikę wykonania, ciekawą choreografię układów i ciekawy wizerunek sceniczny Przegląd taneczny okazał się pięknym widowiskiem, a wszystkim widzom dostarczył miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych.

Serdecznie dziękujemy zespołom i ich opiekunom za wzięcie udziału w konkursie, a także tym osobom, które przyczyniły się do organizacji tego widowiska.

Dziękujemy także Panu dyrektorowi PPOP Marcinowi Bienioszkowi, który co roku jest z nami podczas konkursu i uwiecznia wszystkie chwili konkursu w obiektywie aparatu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magdalena Motyka, Magdalena Koczor, Weronika Waliczek, Weronika Nycz, Zofia Motyka, Oliwia Kaszta, Patrycja Sanetra, Nikola Mośka, Emilia Szweda, Julia Bartas, Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Zofia Kołoczek. Opr. B. Włoch

Czwartki lekkoatletyczne czas zacząć...

Dnia 12.04.2018 r. o godzinie 15.30 zainaugurowana została wiosenna sesja Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowała grupa 12 uczniów – chłopcy i dziewczęta z klasy III, IV, V i VI: Mikołaj Urdzoń, Natan Rachański, Mariusz Sojka, Mariola Michalik, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz, Maja Bołdys, Patrycja Trefon, Antoni Trela, Antonina Szczyrbowska, Oliwia Kaszta, Martyna Sojka. Uczniowie zaprezentowali się w konkurencjach biegowych i technicznych. A oto osiągnięcia naszych uczniów:

Patrycja Trefon – I miejsce skok wzwyż

Antonina Szczyrbowska – I miejsce skok wzwyż

Maja Bołdys – II miejsce skok wzwyż

Martyna Sojka – II miejsce bieg 300m

Oliwia Kaszta – III miejsce bieg 300m

Maja Bołdys - III miejsce bieg 300m

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych. Opr. B. Włoch

W Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju został rozstrzygnięty „Wielkanocny Konkurs Plastyczny ”. Tematem konkursu było wykonanie pisanki wielkanocnej. Na konkurs wpłynęło 145 prac. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 19 uczestników. Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy odbyło się  27 marca 2018 r. w galerii „Starego Dworca”. Wystawa czynna do 15 kwietnia. 

Nagrodę otrzymała Julia Pysz z kl. VII.

Wyróżnieni zostali: Oskar Maroszek z kl. I, Antonina Solarska, Alicja Anderko z kl. II, Tomasz Gątarz z kl. IV.

Gratulujemy!

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-22245-rozstrzygniecie_konkursu_wielkanocnego.html

Prace powstały pod okiem p. Bożeny Ananicz.

Konkurs plastyczny "Zajączek Wielkanocny". Tematem konkursu było wykonanie przestrzennego zajączka wielkanocnego. Na konkurs wpłynęło 113 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z powiatu pszczyńskiego. Wszystkie prace odznaczały się różnorodną formą wykonania i pomysłowością. Wręczenie nagród  odbyło się 26 marca 2018 r.  w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury Wystawę  prac można było zobaczyć w galerii biblioteki.

Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego".

Z naszej szkoły nagrodzeni zostali uczniowie:

II miejsce - Patryk Dzida (kategoria klas I-III)

III miejsce - Maja Bołdys (kategoria klas IV-VI)

Uczniowie tworzyli pod okiem p. Bożeny Ananicz.

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=27&Itemid=126

W środę, 28 lutego 2018 r. w budynkach Stajni Książęcych Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Anhaltowie - Książęta na Pszczyńskim Zamku". W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe drużyny z dziesięciu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodzinie Anhalt-Köthen oraz z czterema zadaniami praktycznymi. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami. Nasze uczennice Iga Pala i Kinga Sandecka z klasy VI zdobyły II miejsce w generalnej punktacji. Serdecznie gratulujemy wiedzy i wysokiej lokaty na podium!

http://edukacja.pless.pl/51682-zdjecia-uczniowie-wykazali-sie-wiedza-nt-ksiazat-pszczynskich-pszczyna

16 stycznia 2018 r. uczniowie klas I-III, uczniowie klasy IV Alicja Piórko i Jakub Hadaś oraz uczeń klasy VI Artur Bednarczyk uczestniczyli w XV Powiatowym Przeglądzie Jasełek - Suszec 2018. Uczniowie przedstawili JASEŁKA PO ŚLĄSKU pt. ,,JEZUS ZLOZ TU DO NOS”. Alicja Piórko i Jakub Hadaś prowadzący jasełka zaprezentowali się wspaniale. Dzieci klas I – III przy akompaniamencie p. Joanny Niesyto pięknie zaśpiewali kolędy po śląsku. Podczas tego przeglądu zdobyliśmy II miejsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu dzieci do występu, a dzieciom życzymy dalszych sukcesów. Opr. D.Psik

Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie- bożonarodzeniowa choinka" organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach - Zdroju.

20 grudnia odbyło się ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy  w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju. Tematem konkursu było przedstawienie bożonarodzeniowej choinki uwzględniając także tradycje świąt. Na konkurs wpłynęło 276 prac plastycznych. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 39 uczestników. 

Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Tomasz Gątarz kl. IV, Antonina Jochem kl. V, Alicja Anderko kl. II. 

Wyróżnieni zostali: Weronika Waliczek kl. VII, Mateusz Anderko kl. IV, Tomasz Węgrzyn kl. III, Maksymilian Gaża kl. III, Lena Młynarska kl. II, Antonina Solarska kl. II.

Wszytkim serdecznie gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-22110 rozstrzygniecie_konkursu_boze.html

Konkurs plastyczny „Przyleciały Anioły” organizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Głos Pszczyński. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennego anioła z dowolnych materiałów. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 16 grudnia podczas pszczyńskiego jarmarku  świątecznego. Wystawę  prac można oglądać do końca grudnia w czytelni biblioteki.

Wyróżnienia otrzymały:  Lena Młynarska kl. II, Antonina Jochem  kl. V.

I miejsce: Emilia Łukowska kl. VII,  II miejsce: Julia Pysz kl. VII.

Gratulujemy!

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=27&Itemid=126

23 listopada - IX edycja konkursu "Złote Pióro" dla uczniów szkół podstawowych gminy Pszczyna.

Uczestników tegorocznego konkursu gościliśmy w murach naszej szkoły. Do udziału zgłosiło się dziewięć pszczyńskich szkół. Uczniowie nie po raz pierwszy bardzo dobrze przygotowali się do rywalizacji, co sprawiło, że poziom był niezwykle wyrównany, a biorący w nim udział do końca dzielnie walczyli o tytuł mistrza ortografii. Pojawiły się znajome twarze – wśród laureatów znaleźli się zdobywcy miejsc na podium z lat poprzednich. Ostateczne wyniki konkursu to:

I m-ce Mikołaj Otręba SP16 Studzienice oraz Stanisław Janus SP15 Jankowice

II m-ce Jagoda Orlik SP 1 Pszczyna

III m-ce Przemysław Święs SP 6 Czarków

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem oraz zapraszamy do przyszłorocznej edycji. Opr. S. Kościelny

Nasze uczennice: Alicja Piórko i Patrycja Trefon wzięły udział w przesłuchaniu do konkursu "Po naszymu" w Polskim Radiu Katowice.

Wojewódzki konkurs plastyczny "Zielony Patrol". Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci zjawiskiem niskiej emisji, negatywnych skutków jej oddziaływania na człowieka i środowisko naturalne oraz sposobów jej przeciwdziałania. Organizatorem był Urząd Miejski w Pszczynie. Podsumowanie konkursu odbyło się 14 listopada na pszczyńskim rynku podczas happeningu z okazji obchodów Dnia Czystego Powietrza. Prace dzieci prezentowane były na wystawie w pszczyńskim ratuszu.  Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Jochem z kl. V zdobywając II miejsce oraz Emilia Wyroba z kl.VII zdobywając III miejsce. Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na ten konkurs.

http://wiadomosci.pless.pl/50064-wideo-zdjecia-dzien-czystego-powietrza-happening-na-rynku-pszczyna

 Mistrzostwa Pszczyny w piłce ręcznej

W dniu 14 – 15.11.2017 r odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W Turnieju dziewcząt uczestniczyło 6 szkół podstawowych natomiast u chłopców drużyn tych było 9. W fazie grupowej nasze zawodniczki musiały się zmierzyć z SP 2 z Pszczyny, SP 18 z Pszczyny i z SP 6 z Czarkowa uległy tylko drużynie z Czarkowa, gdzie ponownie musiały się zmierzyć z nimi w finale gdzie pełne zaangażowania walczyły do ostatniego gwizdka o pierwsze miejsce na podium, niestety drużyna z Czarkowa okazała się lepsza. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły II miejsce otrzymując dyplom Wicemistrzyń Powiatu pszczyńskiego. Natomiast drużyna chłopców miała okazję rywalizować z SP 11 z Poręby i SP 16 z Wisły Wielkiej. Udało się pokonać drużynę z Wisły Wielkiej wychodząc tym samym z grupy i awansując do ćwierćfinałów gdzie tam musieli się zmierzyć z SP 2 z Pszczyny. Zawodnicy z SP 2 okazali się mocniejsi wygrywając mecz i tym samym awansując do półfinałów. Nasi dzielni chłopcy tym meczem zakończyli udział w zawodach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Bednarczyk, Panu Hoder, Pani Michalik i Panu Szczyrbowskiemu za możliwość dowozu dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Oliwia Łuka, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Nikola Mośka, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Mariola Michalik.

Reprezentacja chłopców: Eryk Skrzypczyk, Igor Wąs, Artur Bednarczyk, Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Wiktor Maroszek, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior. Opr. Boumiła Włoch

Dnia 08 listopada 2017 r. Krzysztof Gogol – uczeń klasy III wziął udział w Powiatowym Konkursie Gwarowym „Pogodejmy po naszymu”, który co roku organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. Uczeń zdobył wyróżnienie III stopnia za zaprezentowanie tekstu „Mój starzyk”. Serdecznie gratulujemy występu i godnego reprezentowania szkoły. Opr. K. Michniok – Hyła

Dnia 29.09.2017 roku na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbyły się Pszczyńskie eliminacje do ogólnopolskiego turnieju pod szyldem Tymbarka „Z podwórka na stadion”.

Naszą szkołę reprezentowały drużyna chłopców, a także dziewcząt w kategorii U-12 . Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy mogli się zmierzyć z zawodnikami ze Studzienic, Piasku, Czarkowa i Łąki. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej. Ostatecznie nasza drużyna chłopców zajęła V miejsce otrzymując pamiątkową statuetkę. Dziewczyny natomiast zmierzyły się z drużyną z Czarkowa, Studzienic i Jankowic. Walczyły do ostatniego gwizdka i ostatecznie uplasowały się na II miejscu. Gratulujemy!!!

Drużyna dziewcząt w składzie: Mariola Michalik, Roksana Paszek, Maja Bołdys, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Oliwia Kaszta , Martyna Sojka.

Drużyna chłopców w składzie: Tomasz Gątarz, Wojciech Kędzior, Jakub Niemiec, Tomasz Piłatyk, , Bartosz Lubiński, Antoni Trela, Paweł Łuka, Wiktor Maroszek. Oor. Boumiła Włoch

„ Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

Dnia 14.09.2017 roku rozpoczęła się XVIII edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”. Prawo startu w zawodach mają dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach biegowych i technicznych: 60m, 300m,  600m dziewczęta/1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 uczniów – chłopcy i dziewczęta z klasy  IV, V i VI.

Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

II miejsce Maja Bołdys w skoku wzwyż uczennica klasy V

II miejsce Artur Bednarczyk w skoku wzwyż uczeń klasy VI

III miejsce Patrycja Trefon w skoku wzwyż uczennica klasy V

 Zachęcamy wszystkich do kolejnych wspólnych wyjazdów na zawody sportowe, gdzie kształtujemy naszą sprawność fizyczną, uczymy się zasady fair play, a przy okazji świetnie się bawimy w gronie kolegów i koleżanek. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.:)

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Alicja Piórko, Karolina Kościelny, Tomasz Gątarz, Wojciech Kędzior, Sebastian Wojciech, Antoni Trela, Maja Bołdys, Patrycja Trefon, Paweł Łuka, Artur Bednarczyk. Opr. Bogumiła Włoch

 

Osiągnięcia w roku szkolnm 2016/2017

Uczniowie wyróżniający się osiągnięciami w nauce, zachowaniu i pracą na rzecz szkoły w roku szkolnym 2016/2017 zostali uhonorowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców:

Klasa I:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Alicja Anderko, Szymon Anderko, Oskar Sanetra, Zofia Kołoczek.

Klasa II:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Krzysztof Gogol, Mikołaj Urdzoń, Franciszka Pitura,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Maksymilian Gaża, Tomasz Węgrzyn, Jakub Smyczek, Mariusz Sojka.

Klasa III:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mateusz Anderko, Tomasz Gątarz, Hanna Koczy, Mariola Michalik, Martyna Moń, Alicja Piórko, Natalia Ryba,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Patryk Pala, Sebastian Wojciech.

Klasa IV:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mikołaj Kołoczek, Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Patrycja Trefon, Anna Rozmus, Zuzanna Skrzypczyk, Antoni Trela, Maja Bołdys,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Jakub Jochem.

Klasa V:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Iga Pala, Kinga Sandecka, Zofia Motyka,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Martyna Sojka.

Klasa VI:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Magdalena Koczor, Magdalena Motyka, Weronika Waliczek,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Michalina Kościelny, Oliwia Łuka, Kamil Skrobol.

Uczniowie ze 100 % frekwencją w roku szkolnym 2016/2017

Amelia Durok z kl. II, Zuzanna Skrzypczyk, kl. IV, Antoni Trela, kl. IV, Wiktor Maroszek, kl. V.

Tradycyjnie, ww. uczniowie otrzymali budziki.

Za wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych w II półroczu roku szkolnego 2016/2017 stypendia otrzymały następujące osoby:

Maja Bołdys z kl. IV, Antonina Jochem z kl. IV, Antonina Szczyrbowska z kl. IV, Patrycja Trefon z kl. IV, Antoni Trela z kl. IV, Iga Pala z kl. V, Kinga Sandecka z kl. V, Martyna Sojka z kl. V, Magdalena Motyka z kl. VI.

Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy promocji do nastepnej klasy!

Konkurs plastyczny „W różanym ogrodzie”, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach - Zdroju  w ramach V Goczałkowickiego Festiwalu Róż, został rozstrzygnięty.  Nadesłano na konkurs 121 prac. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 12 (5 nagród, 7 wyróżnień) uczestników. Rozdanie nagród   odbędzie się w dniu 2 lipca 2017 r., ok. godz. 17.00 na scenie głównej w ramach obchodów V Festiwalu Róż.

Wyróżnienie otrzymała Antonina Solarska z kl. I.

Dzieci  biorące udział w konkursie: Emilia Łukowska, Magdalena Koczor, Julia Pysz z kl.VI, Kinga Sandecka z kl. V, Maja Bołdys, Antonina  Szczyrbowska z kl. IV, Amelia Durok, Martyna Koczor, Franciszka Pitura z kl. II, Lena Młynarska z kl. I. Gratulujemy!!!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-21917-rozstrzygniecie_konkursu_w_rozanym.html

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2017”

Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w tym międzynarodowym konkursie. Jednym z lauteatów został nasz uczeń Antoni Trela z kl. IV, który swoją nagrodę otrzymał w Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. Bardzo dobry wynik przypadł w udziale: Idze Pali z kl. V, Kamilowi Skrobolowi z kl. VI, Antosi Szczyrbowskiej z kl. IV, Zusi Skrzypczyk z kl. IV, Kindze Sandeckiej z kl. V. Gratulujemy serdecznie zarówno uczniom, jak i ich nauczycielce p. K. Żemła.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Kogiel - Mogiel dla uczniów klas czwartych". Od lat bierzemy udział w tym konkursie, jednoczesnie jesteśmy też jego organizatorami. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Antosia Szczyrbowska i Antek Trela. Organizatorom nie wypadało wygrać, byliśmy więc za podium. Gratulujemy jednak serdecznie ww. matematycznej wiedzy.

Międzynarodowy konkurs plastyczny  "Moja Przygoda w Muzeum 2017". Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe  w Pszczynie. Wernisaż wystawy  odbył się  6 czerwca w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Obok uroczystego wręczenia nagród oraz wyróżnień, wydarzenie urozmaicił występ uczniów Ogniska Muzycznego. Nagrodzone prace zostają przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu. Z naszej szkoły nagrodzony został Tomasz Węgrzyn z kl. II.

Wystawa prac przygotowana w Stajniach Książęcych otwarta będzie dla zwiedzających do niedzieli 18 czerwca 2017 r. Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs plastyczny „Fantastyczny świat moich snów” zorganizowany przez  Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Temat konkursu pozwolił na wykonanie prac pełnych  dziecięcych  fantazji w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs  nadesłano 119 prac z których  nagrodzono i  wyróżniono 12 prac. Wręczenie nagród odbyło się 11 czerwca 2017 roku, podczas Dnia  Suszca.

W kategorii klas I-III - I miejsce zdobył Maksymilian Gaża z kl. II, II miejsce Bartosz Kątny z kl. II.

W kategorii klas IV-VI - III miejsce zdobyła Maja Bołdys z kl. IV.

Gratulujemy!

http://www.kulturasuszec.pl/newsy/wyniki-konkursu-plastycznego-fantastyczny-swiat-moich-snow.html

Dnia 06.06.2017 r. uczniowie nasze szkoły wzięli udział w X Międzyszkonym Konkursie „Omnibus 2017” - w kategorii klasa I – Alicja Anderko, w kategorii klasa II – Maksymilian Gaża, w kategorii klasa III – Hanna Koczy. Uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami testowymi głównie z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Nasi reprezentanci godnie reprezentowali naszą szkołę i otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe za udział. Serdecznie gratulujemy najzdolniejszym uczniom klas młodszych. Opr. Katarzyna Michniok - Hyła

Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Dnia 01.06.2017r. na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbył się finał Czwartków Lekkoatletycznych. Po kilku miesięcznych zmaganiach uczniów w różnych konkurencjach biegowych i technicznych zostały podliczone punkty każdego zawodnika i wyłoniono zwycięzców w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych. W tym roku zwyciężczynią finałów z naszej szkoły została Maja Bołdys uczennica klasy IV, która zdobyła II miejsce w skoku wzwyż.

A oto uczniowie, którzy w zmaganiach lekkoatletycznych w poszczególnych tygodniach, także zdobywali miejsce na podium:

Artur Bednarczyk – I, II, III miejsce skok wzwyż

Karolina Adamczyk – III miejsce skok wzwyż

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Maja Bołdys – II, III miejsce bieg 300m

Kamil SkrobolIII miejsce bieg 300m

Patryk Kotas – II, III miejsce skok wzwyż

Patrycja Trefon – III miejsce skok wzwyż

Oliwia Kaszta – III miejsce rzut piłeczką palantową

Ponadto szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie:

Oliwier Pinocy, Natan Rachański, Mariola Michalik, Natalia Ryba, Jakub Hadaś, Alicja Piórko, Roksana Paszek, Bartłomiej Janik, Karolina Kościelny, Tomasz Gątarz, Mariusz Sojka, Tomasz Piłatyk, Zofia Motyka, Paweł Łuka, Grzegorz Bilnicki, Wiktor Maroszek Martyna Sojka Kinga Sandecka, Mikołaj Kołoczek, Bartosz Lubiński, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczerbowska, Emilia Łukowska, Oliwia Łuka, Mateusz Jasiński, Skrzypczyk Eryk, Trefon Jacek.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opr. B. Włoch

W konkursie Pięknego Czytania reprezentowała nas Ala Piórko z kl. III, która otrzymała dyplom za udział.

czerwiec 2017 r. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND BAJEK I PRZYWIAREK” VIII edycja. KATOWICE 2017. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. OrganizatorMiejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach.

W tym roku konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim, w ramach którego zostało nagrodzonych 11 krótkich tekstów (opowiadań, bajek, baśni) opierających się na tradycjach kultury śląskiej. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu malarskiego poproszeni  zostali o stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji obrazujących wybrany tekst. Na konkurs napłynęły 704 prace, nagrodzonych i wyróżnionych zostało 20 prac.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Antonina Szczyrbowska z kl.IV  za zilustrowanie opowiadania „OSADA BUBKI” oraz Jakub Niemiec z kl.III za zilustrowanie opowiadania „OPOWIASTKA”.

Dzieci biorące udział w konkursie: Tomasz Gątarz z kl.III, Maja Bołdys z kl.IV, Magdalena Koczor, Julia Pysz, Emilia Łukowska z kl.VI. Nad uczniami w czasie ich twórczej pracy czuwała p. Bożena Ananicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

http://www.mdkpoludnie.com/?p=20331

25 maja 2017 r. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Sowa Mądra Głowa".

Nasza szkoła zorganizowała III edycję Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego ,,Sowa Mądra Głowa". W konkursie udział wzięło 22 uczniów klas III. Wszyscy uczestnicy bądz wytrwale pracowali rozwiązując różnego rodzaju zadania matematyczne.

Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Wojciech i Jakub Hadaś. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz przybory geometryczne.

W III edycji Konkursu Wiedzy "Pierwszak potrafi", organizowanego przez Niepubliczna Szkołę w Strumieniu dzielnie reprezentowały nas: Ala Anderko i Zosia Kołoczek. Dziewczynki otrzymały dyplomy za udział oraz drobne upominki.

W środę 24 maja 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”. Polegał on na rozwiązywaniu testów z zakresu ortografii, słownictwa, frazeologii i poprawności językowej. Oprócz testów uczestnicy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi synonimów oraz pracowali z tekstem piosenki regionalnej. Naszą szkołę reprezentowały Iga Pala z klasy V oraz Magdalena Motyka z klasy VI. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji okazały się najlepsze w powiecie pszczyńskim. Gratulujemy zdobycia I miejsca! Życzymy dalszych sukcesów. Opr. S. Kościelny

Dnia 23.05.2017r. uczeń klasy II – Maksymilian Gaża wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Studzionce. Zadaniem wszystkich uczestników - (najlepszych uczniów w swoich szkołach ) było napisanie dyktanda ortograficznego i rozwiązanie różnych zadań testowych związanych ze znajomością ortografii. Maksymilian otrzymał dyplom za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opr. Katarzyna Michniok - Hyła

Dnia 22 maja 2017r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”. Na konkurs wpłynęło 338 prace plastyczne. Jury nagrodziło i wyróżniło 31 uczestników. 

Z naszej  szkoły nagrody otrzymali: Alicja Anderko z kl.I, Franciszka Pitura z kl.II, Tomasz Gątarz z kl.III.

Wyróżnienienia otrzymali: Antonina Solarska z kl.I, Dominik Chabierski z kl.II, Antonina Jochem z kl.IV.

Dzieci, których prace były prezentowane na wystawie pokonkursowej: Lena Młynarska kl.I, Igor Szweda kl.II, Sławek Piłatyk kl.II, Bartosz Kątny kl.II, Magdalena Koczor kl.VI, Emilia Łukowska kl.VI, Julia Pysz kl.VI. Gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-21866-portret_mojej_mamy_konkurs_plastyczny.html

18 maja 2017 r. uczennica klasy III Alicja Piórko reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja dla Mamy i Taty” organizowanym przez CETIR Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Goczałkowicach – Zdroju. Alicja zdobyła II miejsce. Otrzymała nagrodę oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów. Opr. D. Psik

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich. II miejsce zdobyły Iga Pala i Kinga Sandecka z kl. V. Serdecznie gratulujemy!

W środę, 10 maja 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach Filia w Pszczynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie czytelniczo-plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Czytamy – tworzymy lapbooki”. Na konkurs wpłynęło 45 prac.
Przedmiotem konkursu było  zaprojektowanie i wykonanie lapbooka, czyli teczki tematycznej w  której należało umieścić treści na temat ulubionej książki. Taka teczka miała pełnić funkcję interaktywnej przestrzeni min. na rysunki, opowiadania, wykresy a całość miała w twórczy sposób zaprezentować wybraną książkę.
II miejsce w kategorii klas I - III zdobyła Franciszka Pitura z klasy II. Gratulujemy!
 

12 maja br. w Szkole Podstawowej w Studzionce odbył się konkurs z j. angielskiego "Young Master". Najlepszą okazała się nasza uczennica: Anita Nowok z kl. VI, która zdobyła I miejsce. Na miejscu IV, tuż za podium, uplasowała się Iga Pala z kl. V. Uczennicom i nauczycielowi gratulujemy sukcesu!

11 maja w GOK w Goczałkowicach Zdroju odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego z cyklu „Jesteśmy jedną rodziną”. Konkurs o charakterze międzygminnym przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i polega na zaprezentowaniu utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Jury przyznaje wyróżnienia I,II i III stopnia oraz specjalne. W tegorocznej edycji nasza szkołę reprezentowały Patrycja Trefon z klasy IV, która otrzymała wyróżnienie II stopnia oraz Nikola Mośka z klasy V, która uzyskała wyróżnienie III stopnia. Gratulujemy sukcesu!

8 maja 2017 r. uczniowie klasy III Natalia Ryba i Tomasz Gątarz reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym "Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach" w Zagrodzie Żubrów w Jankowicach. Uczniowie mierzyli się z różnymi zestawami pytań, zagadek i łamigłówek przyrodniczych. Wykazali się dużą wiedzą, a poziom był bardzo wyrównany. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody książkowe. Opr. D. Psik 

28.04.2017 r. I Przegląd Układów Tanecznych: II miejsce naszej reprezentacji.

Nasza reprezentacja

Magdalena Motyka, Emilia Łukowska, Magdalena Koczor, Weronika Waliczek, Weronika Nycz, Aleksandra Rosmus, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Patrycja Sanetra, Artur Bednarczyk, Antonina Jochem, Zofia Kołoczek, Antonina Solarska, Alicja Anderko. Opr. B. Włoch

27.04.2017 r. odbyło się podsumowanie Powiatowych eliminacji XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży: "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".
Organizator: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić swoje przemyślenia i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
I miejsce Dominik Chabierski z kl.II, 
II miejsce Maja Bołdys z kl.IV . 
Wyróżnienie otrzymała Lena Młynarska z kl.I. 
 W grupie wiekowej od 10 do 13 lat
 II miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z kl.IV.
Dzieci biorące udział w konkursie: Antonina Solarska, Bartosz Kątny, Sławek Piłatyk, Tomasz Gątarz, Antonina Jochem także otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Wszystkie dzieci  zostały zaproszone na podsumowanie konkursu do Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Pszczynie. Dzieci miały okazję nie tylko zwiedzić komendę straży, ale także zobaczyć wyjazd strażaków na akcję.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i p. Bożenie Ananicz, która czuwała nad właściwą formą prac.
27 kwietnia 2017 r. odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Wiśle – Wielkiej. Naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Gogol – uczeń klasy II, Aleksandra Hołda – uczennica klasy III oraz Tomasz Gątarz – uczeń klasy III. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, każdy z nich zaprezentował się wspaniale. Komisja bardzo wysoko oceniła poziom konkursu i zachęcała uczestników do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Opr. D. Psik

XII Wojewódzki Konkurs Języka angielskiego "The Glowe" - Anita Nowok z kl. VI - kwalifikacja do etapu wojewódzkiego

Dyplomy za udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego: Iga Pala, Martyna Sojka, Wiktor Maroszek, Artur Bednarczyk.

W dniu 7 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kornelu Makuszyńskim. W rywalizacji wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy dotyczącym życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego oraz znajomości powieści „Panna z mokrą głową”. Nasza reprezentacja w składzie: Antonina Szczyrbowska i Patrycja Trefon z klasy IV zajęły II miejsce. Gratulacje! Oprac. S. Kościelny

Konkurs plastyczny "Zajączek wielkanocny". 

Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyśkie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego.

I miejsce w kategorii klas I-III zdobył Tomasz Gątarz z kl. III.

Dzieci  biorące udział w konkursie i wystawie pokonkursowej:  Antonina Jochem z kl. IV, Kinga Sandecka, Iga Pala, Zofia Motyka, Paweł Łuka z kl. V.

W dniu 28 lutego br. w budynkach Stajni Książęcych, odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich “Panowie na pszczyńskim zamku - Piastowie, Thurzonowie, Promnitzowie”. W rywalizacji wzięły udział drużyny z czternastu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodach panujących w Pszczynie oraz czterema zadaniami praktycznymi - praca z mapą Hindenberga, znajomość symboli cechowych, budowa średniowiecznego miasta z drewnianych klocków.  Nasza reprezentacja w składzie : Iga Pala i Kinga Sandecka z klasy V zajęły II miejsce. Gratulujemy sukcesu! Opr. S. Kościelny

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej”.

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 15 im. M.  Konopnickiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Zadaniem uczestników konkursu było  wykonanie pracy plastycznej, której tematem przewodnim była wybrana postać z utworów Marii Konopnickiej. 

Wyróżnienie otrzymała Antonina Solarska z kl. I.  za pracę malarską na podstawie wiersza Marii Konopnickiej  "Zima zła".

Wojewódzki konkurs plastyczny dla uczestników zajęć świetlic szkolnych pt. „Zimowy pejzaż”.

Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach.

Zadaniem było wykonanie pracy przedstawiającej przyrodę zimą.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z kl. II.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ANIOŁ 2017 organizowany przez Ośrodek Działań Artystycznych DOROŻKARNIA w Warszawie:

Kwalifikacja prac do wystawy w kategorii 7 - 11 lat: Maja Bołdys, Franciszka Pitura.

Konkurs plastyczny „Przyleciały Anioły", tematycznie związany z Świętami Bożego Narodzenia. Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego".

Nagrody otrzymali: Dominik Chabierski- I miejsce (w kategorii klas I-III) , Franciszka Pitura -wyróżnienie,  Maja Bołdys - I miejsce (w kategorii klas IV-VI).

Dzieci biorące udział w wystawie pokonkursowej: Antonina Jochem, Jakub Jochem, Antonina Solarska, Lena Młynarska, Maksymilian Gaża, Magdalena Koczor, Tomasz Gątarz, Paweł Łuka.
http://biblioteka-pszczyna.home.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1385:konkurs-plastyczny-przylecialy-anioly-rozstrzygniety&catid=27&Itemid=126

Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie". Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. 
Nagrodę otrzymał : Tomasz Gątarz, wyróżnienie: Oliwia Seredyńska.

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-21657-wystawa_prac_konkursu_swiatecznego_w.html

„Ekologiczna Kartka Bożonarodzeniowa" konkurs organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Nagrody otrzymali: Antonina Solarska, Maksymilian Gaża, Jakub Niemiec, Franciszka Pitura.

http://www.popp.powiat.pszczyna.pl/aktualnosci/a1008,ekologiczna-kartka-bozonarodzeniowa-podsumowanie-konkursu

W  konkursie plastycznym "Poczuj malarstwo wszystkimi zmysłami" zorganizowanym przez  GOK w Suszcu oraz Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE   wyróżnienie  otrzymali: Antonina  Jochem z kl.IV oraz Jakub  Niemiec z kl.III. Konkurs polegał na stworzeniu  własnej  interpretacji  wybranego dzieła malarskiego. 

Prace uczniów biorących  udział w konkursie oraz  obrazy na podstawie których  zostały stworzone prace można  zobaczyć  w galerii internetowej konkursu  na stronie http://www.poczujmalarstwo.pl/e-galeria/ Opr. Bożena Ananicz

W miesiącu listopadzie uczniowie klas I – III brali udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Żyj zdrowo” promującym zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia. Uczniowie wykonali ciekawe prace, wykorzystując różne techniki plastyczne. Spośród 42 prac jury wyróżniło trzy. Wyróżnienie oraz nagrody zdobyli: Tomasz Gątarz, Karol Wyroba, Franciszka Pitura. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrodę pocieszenia. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i zachęcamy do prowadzenia zdrowego stylu życia. Opr. A.Szromek

9 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach – Zdroju odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski „Pogodejmy po naszymu”, którego celem jest wspieranie inicjatyw zachowania odrębności regionalnej naszej ziemi. Konkurs skierowany jest do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. W tegorocznym jury zasiadła p. Klaudia Roksela – mieszkanka Pszczyny, laureatka tego konkursu sprzed wielu lat, obecnie współprowadząca audycję „Słownik śląski” w radio Em oraz internetową stronę „Gryfnie”, która w możliwie najszerszy sposób propaguje gwarę i kulturę śląską.

Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Gogol – uczeń klasy II, który otrzymał wyróżnienie III stonia oraz Alicja Piórko – uczennica klasy III, która zdobyła najwyższą nagrodę – wyróżnienie I stopnia - NAGRODĘ SPECJALNĄ – za zaprezentowanie oryginalnego tekstu i jego zaprezentowanie.

Do konkursu uczniów przygotowały wychowawczynie: p.Katarzyna Michniok – Hyła oraz p. Dorota Psik.

Konkurs plastyczny "Jesienne stworki, zwierzaki i cudaki z pszczyńskich lasów" organizowany przez ZSP w Studzienicach:

Tomek Gątarz z kl. III - I miejsce

Zuzia Przewoźnik z kl. I i Maksymilian Gaża z kl. II - wyróżnienia.

Antosia Szczyrbowska z kl. IV - I miejsce w Gminnym Konkursie plastycznym "Mój wymarzony zawodód" organizowanego podczas Tygodnia Kariery Zawodowej w Pszczynie.

Dyplomy za udział w XX Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży zorganizowanym w Toruniu otrzymały dzieci uczęszczające na świetlicę.

Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się na Ogónopolskim Konkursie Ilustratorskim "Czytam i czuję", który został zorganizowany w Górkach Wielkich:

Maksymilian Gaża z kl. II - I miejsce

Julia Pysz z kl. VI - II miejsce

Frania Pitura z kl. II - III miejsce

Kuba Niemiec z kl. III - III miejsce

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Szweda z kl. V, Emilia Wyroba z kl. VI, Magda Koczor z kl. VI, Tomek Gątarz z kl. III.

 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 14 w Wiśle Wielkiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo - PlastycznyW KRAINIE BAJEK I BAŚNI. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z ucznia klasy III - Tomasza Gątarza oraz uczennicy klasy II Oliwii Seredyńskiej. Uczniowie wykonali pracę plastyczną oraz rozwiązali szerg zadań. Godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy im odwagi! Opr. D. Psik

Czwartki lekkoatletyczne

Początkiem września rozpoczął się kolejny sezon Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody odbywały się na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Grupa uczniów naszej szkoły przez trzy tygodnie zmagała się w konkurencjach lekkoatletycznych. Każdy ze startujących mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach jednej biegowej drugiej technicznej. Wszyscy nasi reprezentanci z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zawodach. Oto grupa uczniów, która reprezentowała naszą szkołę: Tomasz Piłatyk, Karolina Kościelny, Tomasz Gątarz, Bartosz Janik, Roksana Paszek, Alicja Piórko, Maja Bołdys, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczerbowska, Patrycja Trefon, Antoni Trela, Bartosz Lubiński, Łukasz Kontny, Mikołaj Kołoczek, Artur Bednarczyk, Artur Hadaś, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Eryk Skrzypczyk, Karolina Adamczyk, Emilia Łukowska, Mateusz Jasiński.

A oto uczniowie, którzy zdobyli miejsce na podium:

Maja Bołdys kl. IV  – II miejsce bieg na 300m, II miejsce skok wzwyż

Antoni Trela kl. IV – III miejsce rzut piłeczką palantową

Artur Bednarczyk kl. V – I miejsce w skoku wzwyż

Artur Hadaś kl. V – III miejsce skok wzwyż

Karolina Adamczyk kl. VI – III miejsce skok wzwyż

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. B. Włoch

 

Osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie wyróżniający się osiągnięciami w nauce, zachowaniu i pracą na rzecz szkoły w roku szkolnym 2015/2016 zostali uhonorowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Rade Rodziców.

Klasa I:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Krzysztof Gogol, Maksymilian Gaża, Amelia Durok, Franciszka Pitura,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Natan Rachański, Igor Szweda, Oliwier Pinocy, Mariusz Sojka, Sławomir Piłatyk.

Klasa II:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mateusz Anderko, Tomasz Gątarz, Hanna Koczy, Mariola Michalik, Martyna Moń, Alicja Piórko, Natalia Ryba, Sebastian Wojciech, Natalia Wyroba, Aleksandra Hołda, Roksana Paszek,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Jakub Hadaś, Patryk Pala, Bartłomiej Janik.

Klasa III:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mikołaj Kołoczek, Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Patrycja Trefon, Anna Rozmus, Zuzanna Skrzypczyk,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Maja Bołdys, Jakub Jochem, Antoni Trela.

Klasa IV:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Iga Pala, Kinga Sandecka,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Martyna Sojka, Zofia Motyka.

Klasa V:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Magdalena Koczor.

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Magdalena Motyka, Anita Nowok, Kamil Skrobol.

Klasa VI:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Dawid Lubański, Martyna Mośka,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Szymon Michalik, Filip Piórko.

Każdy uczeń klasy VI otrzymał pamiątkowy zestaw przyborów do pisania z nadrukiem swoich danych oraz nazwy szkoły. Upominki ufundowała Rada Rodziców.

Uczniowie ze 100 % frekwencją w roku szkolnym 2015/2016:

- Oliwia Kaszta, kl. IV

- Wiktor Maroszek, kl. IV

- Paweł Gregor, kl. V

- Martyna Mośka kl. VI

Stypendia

Za wysokie wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2015/2016 stypendia otrzymały następujące osoby:

Iga Pala z kl. IV, Kinga Sandecka z kl. IV, Martyna Sojka z kl. IV, Anita Nowok z kl. V, Kamil Skrobol z kl. V, Dawid Lubański z kl. VI, Mrtyna Mośka z kl. VI, Filip Piórko z kl, VI.

Stypendium za wysokie osiągnięcia sportowe i tytuł „Sportowca Roku” otrzymał Szymon Michalik z kl. VI.

PODSUMOWANIE KONKURSÓW

Drużyna Klasa Dyscyplina Miejsce
Drużyna IV – VI Biegi przełajowe VIII
Chłopcy IV – VI VII Mistrzostwa Pszczyny w Mini Piłce Ręcznej XI
Pitura Franciszka I

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

dzieci w wieku 5-6 lat

II
Bołdys Maja III

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

- dzieci w wieku 7-9 lat

I
Jochem Antonina III II
Bartas Julia III wyróżnienie
Pysz Julia V

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

- dzieci w wieku 10-12 lat

I
Hadaś Artur IV I
Julia Pysz V

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

- płaskorzeźba

wyróżnienie
Maja Bołdys III wyróżnienie
Jakub Jochem III wyróżnienie
Antonina Jochem III wyróżnienie
Szymon Niemiec VI wyróżnienie
Piórko Alicja III XVIII Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu”

wyróżnienie

II stopnia

Paszek Roksana II

wyróżnienie

III stopnia

Bołdys Maja III XVIII Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu” I miejsce
Wyroba Emilia V II miejsce
Pitura Franciszka I wyróżnienie
Jochem Antonina III wyróżnienie

Mośka

Nikola

IV Konkurs Plastyczny
„Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie i regionie”
nagroda specjalna
Jochem Jakub III Konkurs plastyczny
„Przyleciały Anioły”
I miejsce
Sojka Martyna IV II miejsce
Jochem Antonina III III miejsce
Pitura Franciszka I wyróżnienie
Lubański Dawid VI wyróżnienie
Bartas Julia III wyróżnienie
Mośka Martyna VI Międzyszkolny Konkurs
„Matematyczny Kogel – Mogel”
Dyplom za udział
Lubański Dawid VI Dyplom za udział
Drużyna chłopców V i VI Zawody w mini piłce nożnej chłopców dyplom
Gątarz Tomasz II Konkurs powiatowy
„Christmas Stocking”
nagroda
Hadaś Artur IV nagroda
Drużyna II i III Turniej gier i zabaw –
Memoriał F. Witkowskiego
XI miejsce
Pysz Julia V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ekologiczna kartka bożonarodzeniowa” nagroda
Trefon Patrycja III Konkurs plastyczny pt.: „Jeśli los ofiaruje ci skrzydła. III   miejsce
Pitura Franciszka I Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną III   miejsce
Węgrzyn Tomasz I dyplom
Serdyńska Oliwia I dyplom
Moń Martyna II dyplom
Strojny II dyplom
Koczy Hanna II dyplom
Gątarz Tomasz II dyplom
Jochem Jakub III Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną dyplom
Jochem Antonina III dyplom
Bołdys Maja III dyplom
Rosmus Anna III dyplom
Jochem Jakub II I miejsce
Jochem Antonina II III miejsce
Pysz Julia V dyplom
Wyroba Emilia V dyplom
Mośka Martyna VI Międzyszkolny konkurs informatyczny pt. „Pokonaj sieciorusy” wyróżnienie
Niemiec Szymon VI Mistrzostwa Powiatowe w tenisie stołowym dyplom
Skrobol Kamil V dyplom
Motyka Magdalena V Konkurs mitologiczny „Bogowie Olimpu IV miejsce
Kościelny Michalina V IV miejsce
Bołdys Maja III Wielkanocny Konkurs Plastyczny wyróżnienie
Wyroba Emilia V wyróżnienie
Niemiec Jakub II Konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne ferie” II miejsce
Niemiec Szymon VI I miejsce
Pysz Julia V dyplom
Gątarz Tomasz II Konkurs językowy „Francuski – dlaczego nie?” wyróżnienie
Bartas Julia III I miejsce
Pitura Franciszka I wyróżnienie
Gaża Maksymilian I wyróżnienie
Mośka Nikola IV wyróżnienie
Mośka Martyna VI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym VI miejsce
Pysz Julia V VI miejsce
Skrobol Kamil V VI miejsce
Trefon Jacek V VI miejsce
Jasiński Mateusz V Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea” Finalista
Skrobol Kamil V Finalista
Zespół wokalno - instrumentalny IV – VI XII Międzyszkolny Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej I miejsce
Drużyna dziewcząt IV – VI Powiatowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów X miejsce
Drużyna chłopców IV – VI XII miejsce
Drużyna IV – VI Konkurs profilaktyczny „Dopalacze kradną życie” wyróżnienie
Nazwisko i imię ucznia Klasa Nazwa konkursu Osiągnięcia
24   uczniów IV -VI Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
„TIK –TAK”
dyplom za udział

Węgrzyn Tomasz

Gaża Maksymillian

I II Konkurs Wiedzy
„Pierwszak potrafi.”
dyplom za udział
Gogol Krzysztof I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dyplom za udział
Rozmus Anna III dyplom za udział
Piórko Alicja II dyplom za udział
Jochem Antonina III

Międzyszkolny konkurs plastyczny

„Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach!”

dyplom za udział
Szczyrbowska Antonina III dyplom za udział
Pala Iga IV

XXI Międzygminny Konkurs Recytatorski

„Jesteśmy Jedna Rodziną”

wyróżnienie III st.
Bednarczyk Artur IV dyplom za udział
Bołdys Maja III

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

„Poezja dla Mamy i Taty”.

wyróżnienie
Pala Iga IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
„Kogiel – Mogiel dla uczniów klas czwartych
I miejsce
Sandecka Kinga IV dyplom za udział
Jochem Antonina III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dyplom za udział
Ryba Natalia II dyplom za udział
Pala Iga IV

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

„Young Master”

dyplom za udział
Nowok Anita V III miejsce
Jochem Antonina III Konkurs Plastyczny
„Portret mojej Mamy 2016”
nagroda
Pysz Julia V wyróżnienie
Motyka Magdalena V Konkurs Pięknego Czytania dyplom za udział
Trefon Patrycja III I miejsce
Pala Iga IV Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
„Kangur”
nagroda
Skrobol Kamil V nagroda
Igor Wąs V wyróżnienie
Moska Martyna VI wyróżnienie
Jochem Jakub III Powiatowy Konkurs Plastyczny
„Pocztówka z mojego regionu”
wyróżnienie
Wyroba Emilia V II miejsce
Mośka Martyna VI I miejsce
Mośka Martyna VI

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

„Młody Informatyk 2016”

dyplom za udział
Patryk Kotas V dyplom za udział
Pitura Franciszka I Ogólnopolski Konkurs Malarski „Straszki Śląskie…” nagroda specjalna
Bołdys Maja III wyróżnienie
Pitura Franciszka I kwalifikacja prac do wystawy
Bołdys Maja III
Gątarz Tomasz II
Drużyna XII Gminny Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna” IX miejsce
Drużyna

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy

„Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”

II miejsce

WYNIKI CZWARTKÓW LEEKOATLETYCZNYCH

Nazwisko i imię ucznia Klasa Dyscyplina Miejsce
10.09.2015 r.
Skrzypczyk Miłosz VI Skok wzwyż III
Wąs Igor V Rzut piłeczką palantową III
17.09.2015 r.
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż II
24.09.2015 r.
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż II
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I
05.05.2016 r.
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż II miejsce
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Hadaś Artur IV Skok wzwyż I miejsce
12.05.2016 r.
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Hadaś Artur VI Skok wzwyż III miejsce
19.05.2016 r.
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż III miejsce
07.06.2016 r.
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż II miejsce
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż I miejsce
Pela Michał VI Skok wzwyż III miejsce
Skrzypczyk Miłosz VI Skok wzwyż III miejsce

W dniach 17,18,19 czerwca 2016 r. dwóch uczniów naszej szkoły: Szymon Michalik kl. VI

i Artur Bednarczyk kl. IV, godnie reprezentowało Gminę Pszczyna na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Dnia 7.06.2016 r. na Stadionie Miejskim odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów: Szymon Michalik, Szymon Niemiec, Michał Pela, Miłosz Skrzypczyk, Laura Durok, Emilia Łukowska, Karolina Adamczyk, Kamil Skrobol, Eryk Skrzypczyk, Artur Bednarczyk i Artur Hadaś, która od początku roku szkolnego w każdy czwartek brała udział w zawodach lekkoatletycznych, gdzie rywalizowali z najlepszymi z powiatu zdobywając tym samym dyplomy i medale.

Szymon Michalik – I miejsce w skoku wzwyż rocznik 2003

Szymon Niemiec – II miejsce w skoku wzwyż

Michał Pela – III miejsce w skoku wzwyż

Miłosz Skrzypczyk - III miejsce w skoku wzwyż rocznik 2004

Artur Bednarczyk – I miejsce w skoku wzwyż rocznik 2005

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z lekkoatletyką życzymy sukcesów.

Warto także dodać, że Szymon Michalik i Artur Bednarczyk będą reprezentować gminę Pszczyna na ogólnopolskch finałach "Czwartków" w Łodzi. Życzymy powodzenia! Opr. B. Włoch

We wtorek 7 czerwca 2016 r. w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie przy współpracy z Cinematographer Productions odbyła się II edycja Konkursu Pięknego Czytania. Każdy uczestnik zobowiązany był do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. W tym roku, uczniowie klas I – III prezentowali fragmenty książki „Podróż pełna przygód”, grupa starsza – uczniowie klas IV – VI fragmenty „Awantury o Basię” Kornela Makuszyńskiego. Komisja konkursowa oceniając wystąpienia uczestników wzięła pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. W kategorii szkoły podstawowe klasy I – III, nasza uczennica Patrycja Trefoń z kl. III została laureatką I miejsca. Gratulujemy!

Powiatowy konkurs plastyczny „Portret Mojej Mamy” - organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach -  Zdroju. Nagrody otrzymały: Antonina  Jochem  z kl.III i Julia  Pysz z kl.V.

Podczas XVI Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych MAŁY BRZYM 2016 wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Pocztówka z mojego regionu”, którego organizatorem było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Spośród 343 prac nadesłanych przez uczestników jury postanowiło nagrodzić 32 młodych plastyków z powiatu pszczyńskiego. Nagrody laureatom wręczyli Paweł Sadza - Starosta Pszczyński i Barbara Sopot-Zembok - wiceburmistrz Pszczyny. 

Z naszej  szkoły docenieni zostali :

I miejsce w  grupie  wiekowej 12-13 lat  zdobyła Martyna Mośka z kl. VI,

II miejsce  w  grupie  wiekowej 10-11 lat  zdobyła Emilia  Wyroba  z kl. V 

wyróżnienie otrzymał Jakub Jochem z kl. III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Relację z rozdania  nagród można zobaczyć na  stronie  internetowej:

http://www.popp.powiat.pszczyna.pl/aktualnosci/a912,pocztowka-z-mojego-regionu-wyniki-konkursu

Dnia 19 maja br. uczennica klasy II Natalia Ryba oraz klasy III Antonina Jochem brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr12 w Studzionce. Dziewczynki nie zajęły znaczącego miejsca, ale gratulujemy im odwagi i chęci w pokonywaniu trudności oraz w nauce ortografii. Opr. A. Szromek

Dnia 16 maja br. uczennica klasy III Maja Bołdys brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja dla Mamy i Taty” organizowanym przez CETIR Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Goczałkowicach – Zdroju, gdzie zdobyła wyróżnienie oraz dyplom i nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów. Opr. A. Szromek

Dnia 9 maja 2016 r.  uczennice z klasy III reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach” w Zagrodzie Żubrów   w Jankowicach. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, którzy zmagali się z dość rozległą wiedzą przyrodniczą na temat lasu i jego mieszkańców. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Antonina Jochem i Antonina Szczyrbowska. Dziewczynki zdobyły II miejsce (choć do I dużo nie brakowało). Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, dyplomy, nagrody i poczęstunek. Opr. A. Szromek

Dnia 28 kwietnia 2016 r.  wybrani uczniowie z klasy I, II, III reprezentowali naszą szkołę na XV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 14 w Wiśle – Wielkiej. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, każdy z nich zaprezentował się wspaniale. Uczestnicy reprezentowali bardzo wyrównany poziom. Czuli się na scenie jak prawdziwi aktorzy. Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Gogol – kl.I, Alicja Piórko – kl.II, Anna Rozmus – kl. III. Nasi uczniowie zaprezentowali się pięknie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, dyplomy, nagrod i poczęstunek. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc w dowozie uczniów na konkurs. Opr. D. Psik

Dnia 21 kwietnia 2016 r. podsumowano OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND BAJEK I PRZYWIAREK” VII edycja. KATOWICE 2016. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Śląskiego Kuratora Oświaty, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach

Na konkurs napłynęło 638 prac.

Jury powołane przez organizatorów konkursu, przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie.

Nagrody specjalne przyznane przez firmę Alte Stuttgarter Wohnbau GmbH, otrzymały:

Franciszka Pitura, lat 6, za pracę „Świetla”, Julia Bartas, lat 8, za pracę „Poświst”.

Wyróżnienia w grupie wiekowej 7 – 10 lat zdobyły:

Maja Bołdys, lat 8, za pracę „Meluzyna”, Nikola Mośka, lat 10, za pracę „Straszek”.

Kwalifikacje do wystawy:

Maja Bołdys, lat 8, Tomasz Gontarz, lat 8, Julia Pysz, lat 11.

Prace uczniów powstały pod nadzorem p. Bożeny Ananicz w czasie zajęć świetlicy szkolnej.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!

Podczas X Powiatowego Dnia Frankofonii 01 kwietnia 2016 r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Francuski - dlaczego nie”, w którym wzięło udział 223 uczniów z 16 szkół z całego powiatu. 

Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali:

Frania Pitura z kl. I, Maksymilian Gaża z kl. I, Tomasz Gątarz z kl. II, Julia Bartas z kl. III, Nikola Mośka z kl. IV.

Znamy zwycięzców konkursu „Bezpieczne ferie!”

Rysowanie, malowanie, wyklejanie - takimi talentami popisali się uczniowie szkół podstawowych, biorący udział w kolejnej edycji konkursu pod nazwą „Bezpieczne ferie”.
Podczas sesji Rady Powiatu 31 marca 2016 r., laureatom nagrody wręczyli - starosta pszczyński, Paweł Sadza, st. bryg. Ireneusz Smolarek, komendant powiatowy PSP w Pszczynie oraz mł. insp. Waldemar Prietz, pierwszy zastępca powiatowy policji w Pszczynie.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów prac plastycznych, propagujących zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. W sumie nadesłano 54 prace wyłonione w eliminacjach szkolnych, które podzielono na dwie kategorie: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI.

Uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, dlatego komisja konkursowa w składzie: Dorota Garus (przewodnicząca - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich), Marcelina Deka (POPP), Mateusz Caputa (KP PSP Pszczyna), Karolina Błaszczyk (KPP Pszczyna) oraz Barbara Leśnik (Starostwo Powiatowe w Pszczynie), miała niełatwe zadanie. Oceniający pod uwagę brali przede wszystkim zgodność z regulaminem i tematem przewodnim, estetykę wykonania, pomysłowość oraz zaangażowanie w stworzenie pracy.

Konkurs zorganizował starosta pszczyński we współpracy z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej oraz komendantem powiatowym policji w Pszczynie.
Wśród laureatów znaleźli się też nasi uczniowie:

I grupa (klasy I-III)

Jakub Niemiec, kl. II (opiekun: Bożena Ananicz)

II grupa (klasy IV-VI)

Szymon Niemiec, kl. VI (opiekun: Bożena Ananicz)

Julia Pysz, kl. V (opiekun: Bożena Ananicz)

W niedzielę 20 marca 2016 r. podczas Jarmarku Wielkanocnego w GOK w Suszcu, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Powiatowego konkursu na „Kartkę Wielkanocną”. Kierując się regulaminem konkursu, komisja oceniła 301 prac.

Wśród laureatów znaleźli się także nasi uczniowie:

W kategorii: szkoły podstawowe kl. I - III

I miejsce zdobył Jakub Jochem z kl. III,

III miejsce zdobyła Franciszka Pitura z kl. I.

Dnia 18 marca 2016 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju został rozstrzygnięty „Wielkanocny Konkurs Plastyczny”. Na konkurs wpłynęło 136 prac. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 23 uczestników.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także nasi mali artyści: