Wakacje!

Życzymy wszystkim słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji! Widzimy się we wrześniu!

Wakacje!

Ćwiczenia utrwalające wymowę głoski sz:

Wymowa

- język u góry w jamie ustnej,

- zęby zsunięte,

- wargi wysunięte do przodu „dziobek”,

- dmuchamy na czubek języka.

1.Naśladowanie szumu drzew:

sz..... sz..... sz.....

2. Powtarzanie sylab z głoską sz:

szy,   sze,   szo,   szu,   sza,

yszy,   esze,   oszo,   uszu,   asza,

ysz,   esz,   osz,   usz,  asz,

3. Zabawa słuchowa:

Usłyszysz dwa dźwięki, a ty powiesz czy były takie same czy inne:

sz – s                   sza – sa            szu - su

s – sz                   sa - sza             su - su

s – s                     sa – sa              szu – szu

sz – sz                 sza - sza            su - szu

Podane ćwiczenia należy przerabiać dwa razy dziennie po 5 ... 10 minut. Ćwiczenia powinna prowadzić osoba, która ma poprawną i wyraźną wymowę.