Wakacje!

Życzymy wszystkim słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji! Widzimy się we wrześniu!

Wakacje!

Ćwiczenia utrwalające wymowę głoski s:

Wymowa

- język leży płasko, jest szeroki, dotyka dolnych zębów,

- zęby są zbliżone i widoczne,

- wargi rozchylone jak przy uśmiechu.

- Naśladowanie syczenia węża:

1. s .... s,

2. Powtarzanie sylab z głoską s:

sy,  se,  so,  su,  sa

ysy,  ese,  oso,  usu,  asa

ys,  es,  os,  us, as

3. Zabawa słuchowa:

Usłyszysz dwa dźwięki, a ty powiesz czy były takie same czy inne:

sz – s                   sza – sa            szu - su

s – sz                   sa - sza             su - su

s – s                     sa – sa              szu - szu

sz – sz                 sza - sza            su - szu

Podane ćwiczenia należy przerabiać dwa razy dziennie po 5 ... 10 minut. Ćwiczenia powinna prowadzić osoba, która ma poprawną i wyraźną wymowę.