SZKOŁA SP8 RUDOŁTOWICE


SP8 jest szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów i wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantujemy nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się u nas pewnie i bezpiecznie.

Get Adobe Flash player

 

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Hochbergowie - książęta na pszczyńskim zamku".

4.04.2019 w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich. Konkurs został zorganizowany przez: SP nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie, ZSP w Studzienicach oraz Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Tegoroczna edycja dotyczyła panowania Hochbergów w Pszczynie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Antonina Szczyrbowska i Patrycja Trefon. W rywalizacji wzięły udział drużyny z czternastu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodzie panującym w Pszczynie oraz pięcioma zadaniami praktycznymi (praca z tekstem źródłowym, znajomość drzewa genealogicznego, znajomość budynków związanych z życiem i działalnością Hochbergów na Śląsku, zadanie oparte o fragment filmu "Magnat"). Dziewczęta wykazały się doskonałą znajomością tematu i uzyskały II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego.

W etapie szkolnym konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, który odbył się 7.11.2018r., liczbę punktów wystarczającą do kwalifikacji do etapu rejonowego uzyskały Iga Pala z kl. VII oraz Magdalena Motyka z kl. VIII. Kolejny etap – rejonowy odbył się 14.01.2019 r. w WOM w Bielsku-Białej. Nasze uczennice świetnie się spisały, a Iga zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który również odbył się w WOM w Bielsku-Białej 26.02.2019 r. Po dwóch tygodniach oczekiwań na wyniki, pani Dyrektor ogłosiła na apelu, że Iga Pala uzyskała tytuł laureatki i tym samym zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w przyszłym roku.

Pani Dyrektor oraz Iga Pala odebrały stosowne zaświadczenia i listy gratulacyjne podczas uroczystej Gali Laureatów w Bielsku-Białej, w dniu 2.04. 2019 r. Gratulujemy sukcesu!

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KLASOWYM NA SCENARIUSZ GRY TERENOWEJ 

Powiatowy konkurs plastyczny „Różane inspiracje". Celem konkursu było rysunkowe lub malarskie przedstawienie róży. Inspiracją do prac mogła być historia  róży i  Małego Księcia. Organizator:  Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju.  Nagrody otrzymali: Alicja Anderka z kl. I., Sławomir Piłatyk z kl. IV.,  wyróznienienia: Marika Kochańska z kl. I., Lena Młynarska z kl. III.,  Franciszka Pitura z kl. IV., Antonina Jochem z kl. VI. Rozdanie nagród odbędzie się 7 lipca  podczas  obchodów VII  Festiwalu Róż w Goczałkowicach – Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23678-rozstrzygniecie_konkursu_plastycznego.html   

Powiatowy konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”.  Organizator : Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Rozdanie nagród odbyło się 26 maja podczas Pikniku Integracyjnego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Nagrodę otrzymała Wiktoria Anderko z kl. I., wyróżnienie Maja Bołdys z kl. VI. Gratulujemy.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23720-portret_mojej_mamy_rozstrzygniecie.html

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży: Stanisław Moniuszko – Wielki Patriota w 200 rocznicę urodzin „Ojca opery polskiej”. Główny Organizator: Koło Miłośników Muzyki przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018 r. Gratulujemy Antoninie Szczyrbowskiej, Antoninie Jochem oraz Patrycji Trefon z kl. VI. za otrzymanie dyplomów za udział w konkursie oraz w dowód uznania za ciekawe prace.

http://owzpap.org/iii-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-stanislaw-moniuszko-wielki-patriota-w-200-rocznice-urodzin-ojca-opery-polskiej/

Międzynarodowy konkurs plastyczny  "Moja Przygoda w Muzeum 2019". 

Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe  w Pszczynie. Konkurs polegał na stworzeniu plastycznego dzieła związanego z Zamkiem w Pszczynie. Wernisaż wystawy odbył się  3 czerwca w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Obok uroczystego wręczenia nagród, wydarzenie urozmaicił występ uczniów Ogniska Muzycznego. Wystawa prac w Stajniach Książęcych będzie dostępna do końca sierpnia. Nagrodzone prace zostają przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu. Nagrody otrzymali: Alicja Anderko , Antonina Solarska z kl. III.,  Tomasz Gątarz z kl. V. Gratulujemy.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie". Konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było: „Co nam w duszy gra? - paleta uczuć i emocji. Konkurs jest nie tylko wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy także celom charytatywnym, kształtuje empatię uczestników poprzez przekazanie prac na cel charytatywny. Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej. Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się dnia 31 maja 2019 r. Nagrodę w kategori wiekowej 6-9 lat zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I. Gratulujemy.

http://www.innespojrzenie.sosnowiec.pl/?fbclid=IwAR0LoihxIVwlywvGSli_S2bMPJwkKDS6T-vAOdlJyafp26Cy8Kiphm_gJA0

Powiatowy konkurs plastyczny z okazji VIII Pszczyńskich Spotkań z Przygodą. Konkurs polegał na stworzeniu pracy malarskiej przedstawiającej sztukę i przyrodę w życiu Ewy Dyakowskiej – Berbeki i Macieja Berbeki. Polskiego himalaisty oraz jego żony, malarki i scenografki teatru Witkacego w Zakopanem. Podsumowanie konkursu odbyło się 5 kwietnia w Pszczyńskiem Centrum Kultury. Dzieci mogły także wziąść udział w otwarciu wystawy malarstwa Ewy Dyakowskiej – Berbeki w Stajniach Książęcych. Nagrodą w konkursie było zdobycie nagrody pieniężnej w formie dofinansowania do wyjazdu klasowego. I miejsce zdobyły uczennice z klasy VI. Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Maja Bołdys. III miejsce zdobyli uczniowie z klasy III. Alicja Anderko, Lena Młynarska, Antonina Solarska, Szymon Anderko otrzymując dofinansowanie do wyjazdu klasowego. Wymienionym uczniom należą się szczególne gratulacje oraz pochwała za zaangażowanie na rzecz klasy. Gratulujemy .

http://www.pless.pl/56920-wideo-za-nami-kolejna-edycja-pszczynskich-spotkan-z-przygoda-pszczyna

Powiatowy Konkurs plastyczny: „Pisanka wielkanocna”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Wyróżnienie zdobyła Lena Młynarska z kl. III. Wręczenie nagród odbyło się 16 kwietnia 2019 r., w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie można było także zobaczyć pokonkursową wystawę prac.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-23614-pisanki_kraszanki_jajka_malowane.html

Podsumowanine wyników konkursów plastycznych opracowała p. B. Ananicz

24.04.2019 r. - III miejsce w XV edycji Olimpiady Językowej BEST zorganizowanej przez "BEST" Centrum Języków Pbcych i międzynarodowe wydawnictwo PERSON w kategorii gimnazja i klasy 7 - 8, zdobyła uczennica kl. 7 Iga Pala

17.04.2019 r. - I miejsce w konkursie plastycznym "ZAJĄCZEK WIELKANOCNY 2019" zdobyła Ala Anderko z kl. III. Konkurs organizowany był przez Miejsk0-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie przy współudziale Pszczyńskiego Centrum Kultury i gazety "Głos Pszczyński".

 W marcu odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Weltsprachen"

Laureatem została Zofia Motyka z klasy 7, która zdobyła 17/18 punktów. Gratulujemy!

Wysokie wyniki osiągnęły również Oliwia Kaszta, Kinga Sandecka, Emilia Szweda, Iga Pala oraz Magdalena Motyka

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! Opr. A. Witosza

 Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt

Dnia 17 grudnia odbyły się zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn – z Pawłowic, z Suszca, z Pszczyny, z Goczałkowic i z Rudołtowic, zawody odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Naszym zawodniczkom po bardzo emocjonującej grze udało się wywalczyć III miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i gratulacje.

Za grę na wysokim poziomie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Skrzypczyk i Panu Michalikowi za dowóz dzieci na zawody.

Skład drużyny:

Alicja Piórko, Mariola Michalik, Roksana Paszek, Karolina Kościelny, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta. Opr. B. Włoch 

Powiatowy Konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 15 grudnia 2018 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/

Powiatowy Konkurs plastyczny  „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – spotkanie przy świątecznym stole ".  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było plastyczne przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Szczyrbowska z kl. VI.  Wyróżnieni zostali: Patryk Dzida z kl. II, Alicja Anderko z kl. III, Patrycja Trefon z kl. VI,  Kinga Sandecka z kl. VII. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy odbędzie się  18 grudnia 2018 r.  w galerii „Starego Dworca" w Goczałkowicach - Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23365-wyniki_bozonarodzeniowego_konkursu.html

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Barwy Ojczyste" skierowany do uczniów klas I-III z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Organizator: Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce. Tematem i celem konkursu było przedstawienie flagi Polski w aspekcie radości z jej eksponowania oraz dumy bycia Polakiem. Kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku wobec wartości narodowych.

I miejsce zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I, III miejsce Lena Młynarska z kl. III.

3 grudnia 2018 r. nastąpiło podsumowanie IV Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Zrozumieć niepełnosprawność".

Celem konkursu było kształtowanie kreatywnej pełnej tolerancji postawy wobec osób niepełnosprawnych. Organizator: Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku w Goczałkowicach -Zdroju.
I miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z klasy VI.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV oraz Lena Młynarska z klasy III.

http://goczalkowicestokrotka.szkola.pl/konkursy/

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND, BAJEK I PRZYWIAREK" IX edycja. KATOWICE 2018. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe" w Katowicach. Na konkurs napłynęło 1014 prac.

Konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim na stworzenie krótkiej formy literackiej obrazującej postacie straszków śląskich. Zadaniem uczestników konkursu malarskiego było stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji do wybranego opowiadania. Ukoronowaniem obu konkursów będzie wydanie książki zawierającej teksty i ilustracje tegorocznych laureatów.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV za stworzenie malarskich ilustracji do tekstu
pt." Strach w muzeum".

Prace Alicji Anderko, Antoniny Solarskiej oraz Leny Młynarskiej z klasy III. zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej co również jest dużym wyróżnieniem.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wernisaż wystawy wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 30 
listopada o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe" w Katowicach. Opr. B. Ananicz

Mistrzostwa Pszczyny w Piłce ręcznej

W dniu 13 – 14.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W rozgrywkach dziewcząt brało udział 5 szkół , natomiast u chłopców drużyn tych było 10. Nasze dziewczyny grały systemem „każdy z każdym” i zdobyły tytuł Wicemistrzyń w piłce ręcznej awansując tym samym do rozgrywek powiatowych, uległy tylko drużynie z SP 18. Chłopcy natomiast walczyli w fazie grupowej zdobywając awans do półfinału, gdzie w dogrywce udało się im wygrać ze SP nr 9 z Łąki. W finale nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Michalik, Pani Kędzior, Panu Szczyrbowskiemu, Panu Treli i Panu Adamskiemu za pomoc w dowozie dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Maja Bołdys, Julia Bartas, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska,

Mariola Michalik, Roksana Paszek.

Reprezentacja chłopców: Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz. Opr. Bogumiła Włoch

„Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

13 września rozpoczęła się XIX edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”- runda jesienna. Prawo startu w zawodach miały dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach 60m, 300m, 600m-dziewczęta i 1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Patryk Dzida, Nikodem Minkiewicz, Maksymilian Pitura, Mariusz Sojka, Wojciech Kędzior, Mariola Michalik, Martyna Moń, Hanna Koczy, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Karol Wyrobek, Bartłomiej Janik, Mateusz Anderko, Roksana Paszek, Tomasz Gątarz, Karolina Kościelny, Maja Bołdys. Antonina Szczyrbowska, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Antoni Trela, Zuzanna Skrzypczyk, Kinga Sandecka.

Miejsce na podium zdobyły następujące osoby:

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Wojciech Kędzior – II,III miejsce bieg na 1000m

Antonia Szczyrbowska- I,II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 60m

Maja Bołdys – I, II miejsce skok wzwyż, I miejsce bieg na 300m,

Martyna Sojka – II miejsce rzut piłeczką palantową, II miejsce bieg na 300m

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Zuzanna Skrzypczyk – III miejsce rzut piłeczką palantową

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach bardzo serdecznie gratulujemy! Przyg. B. Włoch

                                          

 

Copyright © 2019 SP8 RUDOŁTOWICE  Rights Reserved.