w naszej szkole dnia 19 grudnia 2018 r. o godz. 18.00.

3 grudnia 2018 r. nastąpiło podsumowanie IV Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Zrozumieć niepełnosprawność".

Celem konkursu było kształtowanie kreatywnej pełnej tolerancji postawy wobec osób niepełnosprawnych. Organizator: Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku w Goczałkowicach -Zdroju.
I miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z klasy VI.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV oraz Lena Młynarska z klasy III.

Gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND, BAJEK I PRZYWIAREK" IX edycja. KATOWICE 2018. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe" w Katowicach. Na konkurs napłynęło 1014 prac.

Konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim na stworzenie krótkiej formy literackiej obrazującej postacie straszków śląskich. Zadaniem uczestników konkursu malarskiego było stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji do wybranego opowiadania. Ukoronowaniem obu konkursów będzie wydanie książki zawierającej teksty i ilustracje tegorocznych laureatów.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV za stworzenie malarskich ilustracji do tekstu
pt." Strach w muzeum".

Prace Alicji Anderko, Antoniny Solarskiej oraz Leny Młynarskiej z klasy III. zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej co również jest dużym wyróżnieniem.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wernisaż wystawy wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 30
listopada o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe" w Katowicach. Opr. B. Ananicz

Mistrzostwa Pszczyny w Piłce ręcznej

W dniu 13 – 14.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W rozgrywkach dziewcząt brało udział 5 szkół , natomiast u chłopców drużyn tych było 10. Nasze dziewczyny grały systemem „każdy z każdym” i zdobyły tytuł Wicemistrzyń w piłce ręcznej awansując tym samym do rozgrywek powiatowych, uległy tylko drużynie z SP 18. Chłopcy natomiast walczyli w fazie grupowej zdobywając awans do półfinału, gdzie w dogrywce udało się im wygrać ze SP nr 9 z Łąki. W finale nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Michalik, Pani Kędzior, Panu Szczyrbowskiemu, Panu Treli i Panu Adamskiemu za pomoc w dowozie dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Maja Bołdys, Julia Bartas, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska,

Mariola Michalik, Roksana Paszek.

Reprezentacja chłopców: Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz. Opr. Bogumiła Włoch

„Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

13 września rozpoczęła się XIX edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”- runda jesienna. Prawo startu w zawodach miały dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach 60m, 300m, 600m-dziewczęta i 1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Patryk Dzida, Nikodem Minkiewicz, Maksymilian Pitura, Mariusz Sojka, Wojciech Kędzior, Mariola Michalik, Martyna Moń, Hanna Koczy, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Karol Wyrobek, Bartłomiej Janik, Mateusz Anderko, Roksana Paszek, Tomasz Gątarz, Karolina Kościelny, Maja Bołdys. Antonina Szczyrbowska, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Antoni Trela, Zuzanna Skrzypczyk, Kinga Sandecka.

Miejsce na podium zdobyły następujące osoby:

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Wojciech Kędzior – II,III miejsce bieg na 1000m

Antonia Szczyrbowska- I,II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 60m

Maja Bołdys – I, II miejsce skok wzwyż, I miejsce bieg na 300m,

Martyna Sojka – II miejsce rzut piłeczką palantową, II miejsce bieg na 300m

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Zuzanna Skrzypczyk – III miejsce rzut piłeczką palantową

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach bardzo serdecznie gratulujemy! Przyg. B. Włoch