SZKOŁA SP8 RUDOŁTOWICE


SP8 jest szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów i wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantujemy nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się u nas pewnie i bezpiecznie.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia


W związku z zawiązaniem się Komitetu Strajkowego w naszej szkole, od dnia 8 kwietnia 2019 r. rozpoczął się strajk nauczycieli i będzie trwał do odwołania.

Nieobecność uczniów w szkole nie będzie miała wpływu na obliczanie frekwencji.

W chwili obecnej świetlica prowadzi zajęcia opiekuńcze. Jeżeli potrzebujecie Państwo opieki dla swojego dziecka prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Na bieżąco będą do Państwa przesyłane informacje o sytuacji w naszej szkole. Prosimy o śledzenie wiadomości umieszczanych na szkolnej stronie www, w dzienniku elektronicznym oraz w mediach.


W dniach od poniedziałku 15.04.2019 r. do środy 17.04.2019 r. odbywać się będą egzaminy klasy 8.
Wyżej wymienione dni, dla reszty uczniów są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Od czwartku 18.04. 2019 r. do wtorku 23.04.2019 r. trwa przerwa świąteczna.



W marcu odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Weltsprachen"

Laureatem została Zofia Motyka z klasy 7, która zdobyła 17/18 punktów. Gratulujemy!

Wysokie wyniki osiągnęły również Oliwia Kaszta, Kinga Sandecka, Emilia Szweda, Iga Pala oraz Magdalena Motyka

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! Opr. A. Witosza

 

Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt

Dnia 17 grudnia odbyły się zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn – z Pawłowic, z Suszca, z Pszczyny, z Goczałkowic i z Rudołtowic, zawody odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Naszym zawodniczkom po bardzo emocjonującej grze udało się wywalczyć III miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i gratulacje.

Za grę na wysokim poziomie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Skrzypczyk i Panu Michalikowi za dowóz dzieci na zawody.

Skład drużyny:

Alicja Piórko, Mariola Michalik, Roksana Paszek, Karolina Kościelny, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta. Opr. B. Włoch 

Powiatowy Konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 15 grudnia 2018 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/

Powiatowy Konkurs plastyczny  „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – spotkanie przy świątecznym stole ".  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było plastyczne przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Szczyrbowska z kl. VI.  Wyróżnieni zostali: Patryk Dzida z kl. II, Alicja Anderko z kl. III, Patrycja Trefon z kl. VI,  Kinga Sandecka z kl. VII. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy odbędzie się  18 grudnia 2018 r.  w galerii „Starego Dworca" w Goczałkowicach - Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23365-wyniki_bozonarodzeniowego_konkursu.html

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Barwy Ojczyste" skierowany do uczniów klas I-III z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Organizator: Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce. Tematem i celem konkursu było przedstawienie flagi Polski w aspekcie radości z jej eksponowania oraz dumy bycia Polakiem. Kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku wobec wartości narodowych.

I miejsce zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I, III miejsce Lena Młynarska z kl. III.

3 grudnia 2018 r. nastąpiło podsumowanie IV Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Zrozumieć niepełnosprawność".

Celem konkursu było kształtowanie kreatywnej pełnej tolerancji postawy wobec osób niepełnosprawnych. Organizator: Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku w Goczałkowicach -Zdroju.
I miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z klasy VI.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV oraz Lena Młynarska z klasy III.

http://goczalkowicestokrotka.szkola.pl/konkursy/

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND, BAJEK I PRZYWIAREK" IX edycja. KATOWICE 2018. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe" w Katowicach. Na konkurs napłynęło 1014 prac.

Konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim na stworzenie krótkiej formy literackiej obrazującej postacie straszków śląskich. Zadaniem uczestników konkursu malarskiego było stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji do wybranego opowiadania. Ukoronowaniem obu konkursów będzie wydanie książki zawierającej teksty i ilustracje tegorocznych laureatów.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV za stworzenie malarskich ilustracji do tekstu
pt." Strach w muzeum".

Prace Alicji Anderko, Antoniny Solarskiej oraz Leny Młynarskiej z klasy III. zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej co również jest dużym wyróżnieniem.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wernisaż wystawy wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 30 
listopada o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe" w Katowicach. Opr. B. Ananicz

Mistrzostwa Pszczyny w Piłce ręcznej

W dniu 13 – 14.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W rozgrywkach dziewcząt brało udział 5 szkół , natomiast u chłopców drużyn tych było 10. Nasze dziewczyny grały systemem „każdy z każdym” i zdobyły tytuł Wicemistrzyń w piłce ręcznej awansując tym samym do rozgrywek powiatowych, uległy tylko drużynie z SP 18. Chłopcy natomiast walczyli w fazie grupowej zdobywając awans do półfinału, gdzie w dogrywce udało się im wygrać ze SP nr 9 z Łąki. W finale nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Michalik, Pani Kędzior, Panu Szczyrbowskiemu, Panu Treli i Panu Adamskiemu za pomoc w dowozie dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Maja Bołdys, Julia Bartas, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska,

Mariola Michalik, Roksana Paszek.

Reprezentacja chłopców: Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz. Opr. Bogumiła Włoch

„Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

13 września rozpoczęła się XIX edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”- runda jesienna. Prawo startu w zawodach miały dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach 60m, 300m, 600m-dziewczęta i 1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Patryk Dzida, Nikodem Minkiewicz, Maksymilian Pitura, Mariusz Sojka, Wojciech Kędzior, Mariola Michalik, Martyna Moń, Hanna Koczy, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Karol Wyrobek, Bartłomiej Janik, Mateusz Anderko, Roksana Paszek, Tomasz Gątarz, Karolina Kościelny, Maja Bołdys. Antonina Szczyrbowska, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Antoni Trela, Zuzanna Skrzypczyk, Kinga Sandecka.

Miejsce na podium zdobyły następujące osoby:

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Wojciech Kędzior – II,III miejsce bieg na 1000m

Antonia Szczyrbowska- I,II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 60m

Maja Bołdys – I, II miejsce skok wzwyż, I miejsce bieg na 300m,

Martyna Sojka – II miejsce rzut piłeczką palantową, II miejsce bieg na 300m

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Zuzanna Skrzypczyk – III miejsce rzut piłeczką palantową

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach bardzo serdecznie gratulujemy! Przyg. B. Włoch

                                          

 

Copyright © 2019 SP8 RUDOŁTOWICE  Rights Reserved.