Jasełka

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Jasełka, które odbędą się w naszej szkole 13 grudnia br. o godz. 18.00.

Jasełka

Wojewódzki konkurs plastyczny "Zielony Patrol". Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci zjawiskiem niskiej emisji, negatywnych skutków jej oddziaływania na człowieka i środowisko naturalne oraz sposobów jej przeciwdziałania. Organizatorem był Urząd Miejski w Pszczynie. Podsumowanie konkursu odbyło się 14 listopada na pszczyńskim rynku podczas happeningu z okazji obchodów Dnia Czystego Powietrza. Prace dzieci prezentowane były na wystawie w pszczyńskim ratuszu.  Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Jochem z kl. V zdobywając II miejsce oraz Emilia Wyroba z kl.VII zdobywając III miejsce. Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na ten konkurs.

Mistrzostwa Pszczyny w piłce ręcznej

W dniu 14 – 15.11.2017 r odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W Turnieju dziewcząt uczestniczyło 6 szkół podstawowych natomiast u chłopców drużyn tych było 9. W fazie grupowej nasze zawodniczki musiały się zmierzyć z SP 2 z Pszczyny, SP 18 z Pszczyny i z SP 6 z Czarkowa uległy tylko drużynie z Czarkowa, gdzie ponownie musiały się zmierzyć z nimi w finale gdzie pełne zaangażowania walczyły do ostatniego gwizdka o pierwsze miejsce na podium, niestety drużyna z Czarkowa okazała się lepsza. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły II miejsce otrzymując dyplom Wicemistrzyń Powiatu pszczyńskiego. Natomiast drużyna chłopców miała okazję rywalizować z SP 11 z Poręby i SP 16 z Wisły Wielkiej. Udało się pokonać drużynę z Wisły Wielkiej wychodząc tym samym z grupy i awansując do ćwierćfinałów gdzie tam musieli się zmierzyć z SP 2 z Pszczyny. Zawodnicy z SP 2 okazali się mocniejsi wygrywając mecz i tym samym awansując do półfinałów. Nasi dzielni chłopcy tym meczem zakończyli udział w zawodach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Bednarczyk, Panu Hoder, Pani Michalik i Panu Szczyrbowskiemu za możliwość dowozu dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Oliwia Łuka, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Nikola Mośka, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Mariola Michalik.

Reprezentacja chłopców: Eryk Skrzypczyk, Igor Wąs, Artur Bednarczyk, Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Wiktor Maroszek, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior. Opr. Boumiła Włoch

Dnia 08 listopada 2017 r. Krzysztof Gogol – uczeń klasy III wziął udział w Powiatowym Konkursie Gwarowym „Pogodejmy po naszymu”, który co roku organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. Uczeń zdobył wyróżnienie III stopnia za zaprezentowanie tekstu „Mój starzyk”. Serdecznie gratulujemy występu i godnego reprezentowania szkoły. Opr. K. Michniok – Hyła

Dnia 29.09.2017 roku na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbyły się Pszczyńskie eliminacje do ogólnopolskiego turnieju pod szyldem Tymbarka „Z podwórka na stadion”.

Naszą szkołę reprezentowały drużyna chłopców, a także dziewcząt w kategorii U-12 . Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy mogli się zmierzyć z zawodnikami ze Studzienic, Piasku, Czarkowa i Łąki. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej. Ostatecznie nasza drużyna chłopców zajęła V miejsce otrzymując pamiątkową statuetkę. Dziewczyny natomiast zmierzyły się z drużyną z Czarkowa, Studzienic i Jankowic. Walczyły do ostatniego gwizdka i ostatecznie uplasowały się na II miejscu. Gratulujemy!!!

Drużyna dziewcząt w składzie: Mariola Michalik, Roksana Paszek, Maja Bołdys, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Oliwia Kaszta , Martyna Sojka.

Drużyna chłopców w składzie: Tomasz Gątarz, Wojciech Kędzior, Jakub Niemiec, Tomasz Piłatyk, , Bartosz Lubiński, Antoni Trela, Paweł Łuka, Wiktor Maroszek. Oor. Boumiła Włoch

„ Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

Dnia 14.09.2017 roku rozpoczęła się XVIII edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”. Prawo startu w zawodach mają dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach biegowych i technicznych: 60m, 300m, 600m dziewczęta/1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 uczniów – chłopcy i dziewczęta z klasy IV, V i VI.

Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

II miejsce Maja Bołdys w skoku wzwyż uczennica klasy V

II miejsce Artur Bednarczyk w skoku wzwyż uczeń klasy VI

III miejsce Patrycja Trefon w skoku wzwyż uczennica klasy V

Zachęcamy wszystkich do kolejnych wspólnych wyjazdów na zawody sportowe, gdzie kształtujemy naszą sprawność fizyczną, uczymy się zasady fair play, a przy okazji świetnie się bawimy w gronie kolegów i koleżanek. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.:)

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Alicja Piórko, Karolina Kościelny, Tomasz Gątarz, Wojciech Kędzior, Sebastian Wojciech, Antoni Trela, Maja Bołdys, Patrycja Trefon, Paweł Łuka, Artur Bednarczyk. Opr. Bogumiła Włoch