Zebranie dla Rodziców

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie dla Rodziców, które odbędzie się 12 września 2018 r. o godz. 17.00 w szkole.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VII

• 1 ZAŁOŻENIA OGÓLNE
  1. Przedmiotem oceny są: umiejętności; wiadomości i aktywność.
  • 2 PRAWA UCZNIA
  1. Uczeń ma prawo:
  • być nieprzygotowanym do zajęć, dwukrotnie w ciągu półrocza, bez podania przyczyny. Niewykorzystane nieprzygotowanie nie przechodzi na kolejne półrocze,
  • poprawić ocenę pozytywną ze sprawdzianu, która nie satysfakcjonuje ucznia, w terminie ustalonym z nauczycielem (do tygodnia od otrzymania informacji o ocenie). Ocena z poprawy zostaje wpisana do dziennika, nawet jeśli jest to ocena niższa.
  • starać się o uzyskanie rocznej oceny klasyfikacyjnej wyższej niż przewidywana na warunkach określonych w $ 5 ust.3,
  • po dłuższej nieobecności nie odpowiadać lub nie pisać testu z materiału na którym był nieobecny, zaległości zobowiązany jest nadrobić w ciągu tygodnia.
  • 3 OBOWIĄZKI UCZNIA
  1. Uczeń ma obowiązek:
  • prowadzić zeszyt przedmiotowy (w szerokie linie), zeszyt ćwiczeń,
  • systematycznie przygotowywać się do lekcji (mieć opanowany materiał z trzech ostatnich lekcji
    i posiadać przybory niezbędne do zajęć),
  • odrabiać zadanie domowe,
  • zgłaszać swoje nieprzygotowanie niezwłocznie po rozpoczęciu zajęć,
  • uzupełnić brakujące oceny po ustaleniu terminu z nauczycielem,
  • w ciągu dwóch tygodni poprawić ocenę negatywną z testu.
  • 4 OCENIANIE BIEŻĄCE
  1. Sposoby sprawdzania osiągnięć uczniów:
  • Test- obejmuje ustalony zakres materiału, zapowiedziany z tygodniowym wyprzedzeniem (termin zostaje wpisany do dziennik elektronicznego);
  • Kartkówka (obejmuje zakres 3 ostatnich lekcji, może być niezapowiedziana)
  • Odpowiedź ustna (wiersz, dialog, scenka, wypowiedź, odpytanie z 3 ostatnich lekcji)
  • Ocena pracy domowej
  • Ocena pracy na lekcji (samodzielna, w parach, grupowa)
  1. Uczeń może uzyskać dodatkową ocenę
  • Zeszyt przedmiotowy
  • Zeszyt ćwiczeń
  • Aktywność na zajęciach (za zdobytych 10 punktów, uczeń otrzymuje ocenę bardzo dobrą, za 20 punktów ocenę celującą)
  • Wykonanie pomocy dydaktycznej
  • Premiowane miejsce w konkursach szkolnych i pozaszkolnych
  • Brak zadania domowego skutkuje wpisem uwagi z zachowania.
  1. Kryteria ocen wyrażone w procentach

96-99%

celujący (6)

• 5 KLASYFIKACJA ŚRÓDROCZNA I ROCZNA
  1. Ocena śródroczna – wystawiana jest na podstawie ocen bieżących, uzyskanych przez ucznia w ciągu całego półrocza; musi być adekwatna do nich, co nie równa się ich średniej arytmetycznej.
  2. Ocena roczna jest obiektywną oceną wiedzy i umiejętności ucznia, zdobytych w ciągu całego roku szkolnego.
  3. Uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowi) mają prawo ubiegać się o podwyższenie przewidywanej rocznej oceny klasyfikacyjnej. Chęć poprawy oceny zgłasza się u nauczyciela (ustnie lub pisemnie) najpóźniej 2 dni po uzyskaniu informacji o przewidywanej ocenie. Uczeń zobowiązany jest napisać test (obejmujący materiał z całego roku). Jeżeli stopień z testu jest wyższy niż ocena przewidywana - roczna ocena klasyfikacyjna ulega zmianie.
  • 6 INFORMOWANIE UCZNIÓW I RODZICÓW O POSTĘPACH W NAUCE
  1. Ocena jest jawna dla ucznia i rodzica (prawnego opiekuna)
  2. Wszystkie oceny ucznia wpisywane są do dziennika elektronicznego.

3. Prace pisemne są do wglądu ucznia i rodziców.