SZKOŁA SP8 RUDOŁTOWICE


SP8 jest szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów i wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantujemy nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się u nas pewnie i bezpiecznie.

Get Adobe Flash player

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu będzie obchodzony 10 lutego. Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” będzie zwracało uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Będziemy również zwracali uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki. 

Kodeks internauty:

n  Szanuj innych użytkowników Internetu.

n  Chroń swoją prywatność w sieci.

n  Nie ujawniaj swoich danych osobowych, posługuj się Nickiem (pseudonimem).

n  Nie ufaj osobom poznanym w sieci. Nigdy nie wiesz czy osoba, z którą rozmawiasz podaje swoje prawdziwe dane.

n  Nie podawaj nikomu swojego hasła.

n  Nie wysyłaj swoich zdjęć osobom, których nie znasz.

n  Używaj programów antywirusowych.

n  Zastanów się zanim pobierzesz coś ze strony WWW na swój komputer.

Szanuj prawo własności w Sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.

Copyright © 2019 SP8 RUDOŁTOWICE  Rights Reserved.