SZKOŁA SP8 RUDOŁTOWICE


SP8 jest szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów i wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantujemy nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się u nas pewnie i bezpiecznie.

Get Adobe Flash player

Podział zagrożeń

Szkodliwe treści. Dotyczą między innymi promocji niezdrowego trybu życia np. samookaleczenia, dopalacze czy „cudowne” pigułki odchudzające. To także treści pornograficzne (filmy, zdjęcia, blogi), treści prezentujące przemoc fizyczną, śmierć, nawołujące do nietolerancji, zawierające elementy manipulacji np. namawianie do przystąpienia do sekty.

Wirtualna prostytucja (m.in. czat kamerki).

Prywatność- w sieci zostawiamy całą mapę swojego dnia, począwszy od treningów sportowych, po miejsca, które odwiedzamy. W związku z tym istnieje realne zagrożenie przedostania się tych informacji w niepowołane ręce.

Niebezpieczne kontakty. Grooming Uwodzenie i wykorzystanie seksualne dzieci przez sprawców kontaktujących się z ofiarami online (online grooming) - zjawisko niezwykle niebezpieczne ze względu na daleko idące konsekwencje i zagrożenie poważną traumą. Jest to szczególna relacja tworzona w Internecie między osobami dorosłymi a dzieckiem w celu ich uwiedzenia i seksualnego wykorzystania.

Cyberprzemoc - to przemoc rówieśnicza z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Technologie te to głównie Internet i telefony komórkowe. Specyfika tych technologii powoduje, że nawet błahe akty CYBERPRZEMOCY stanowią dla ofiar poważny problem, z którym często nie potrafią sobie poradzić. Coraz częściej konflikty pomiędzy rówieśnikami przenoszone są do Sieci. Dzieci coraz częściej padają ofiarami agresji online ze strony swoich rówieśników- stalking – uporczywe nękanie, zastraszanie.

Nadmierne korzystanie z Internetu- 35 % dzieci zaniedbuje rodzinę, znajomych, naukę szkolną albo hobby.

Sposoby ochrony dziecka

  1. Komputer powinien stać we wspólnym miejscu w domu.
  2. Należy pokazać dziecku wartościowe i bezpieczne strony.
  3. Nie bójmy się Internetu.
  4. Rozmawiajmy ze swoim dzieckiem o Internecie.
  5. Ustalajmy zasady i egzekwujmy je.
  6. Budujmy dobre relacje ze swoim dzieckiem.
  7. Zgłaszajmy nielegalne i szkodliwe treści.
  8. Nie traktujmy komputera i Internetu jak niańki dla naszego dziecka!
  9. Wesprzyjmy się programem filtrującym treści internetowe.

WIĘCEJ O BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI W INTERNECIE ZNAJDZIEMY NA STRONACH:

www.dzieckowsieci.pl

www.kidprotect.pl

www.dyzurnet.pl

www.saferinternet.pl

www.strefawiedzy.polska.pl

www.dzienbezpiecznegointernetu.pl

www.winter.pl

www.sekty.net

www.fdn.pl/index

www.pegi.info/pl/index

helpline.org.pl

Przygotowano na podstawie powyższych stron WWW.

Copyright © 2019 SP8 RUDOŁTOWICE  Rights Reserved.