Ostatnie osiągnięcia

Ogłoszenia

W związku z wytycznymi GIS wejście do placówki dla interesantów i rodziców uczniów szkoły jest ograniczone. W razie konieczności osobistego kontaktu prosimy o wcześniejsze umówienie się i telefon pod nr.: 32 211 21 00.


Ostatnie osiągnięcia

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Podsumowanie Czwartków lekkoatletycznych

Zakończyły się w tym roku szkolnym zmagania lekkoatletyczne, które miały miejsce na Stadionie Miejskim w Pszczynie.  Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych zdobywając dyplomy, ale także doświadczenie i umiejętność rywalizowania w duch zasady fair play.

Uczniowie: Wiktoria Anderko, Milena Kubica, Nikola Ziebura, Amelia Solarska, Antonina Solarska, Zuzanna Przewoźnik, Zofia Kołoczek, Alicja Anderko, Lena Mynarska, Kamil Bartas, Wojciech Bernatek, Nikodem Minkiewicz, Franciszek Trela, Szymon Anderko reprezentowali szkołę w poszczególnych konkurencjach. A oto osiągnięcia uczniów:

Wiktoria Anderko – III miejsce bieg na 300m

Milena Kubica – II miejsce bieg na 300m, III miejsce biega na 300m

Amelia Solarska – I miejsce bieg na 300m, III miejsce bieg na 300m

Nikola Ziebura – III miejsce skok wzwyż, II miejsce bieg na 300m

Wojciech Bernatek – I miejsce 300m, II miejsce 300m, III miejsce 300m, II rzut piłeczką palantową, III miejsce skok wzwyż

Nikodem Minkiewicz – 2x I miejsce 60m, 2x II miejsce 60m, 2x III miejsce 60m

Franciszek  Trela – I miejsce rzut piłeczką palantową

Alicja Anderko – 3x II miejsce rzut piłeczką palantową, III miejsce rzut piłeczką palantową

Szymon Anderko – 2x II miejsce skok wzwyż

 

W  Finałach Miejskich XXI Czwartków Lekkoatletycznych zdobywając największą liczbę punktów i miejsce na podium wywalczyli: Nikodem Minkiewicz i Alicja Anderko.

Nikodem reprezentował naszą szkołę na XXVIII Ogólnopolskich Finałach Czwartków LA w Łodzi, pokazując wysoki poziom swoich umiejętności sportowych.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów! Opr. B. Włoch

 

 Międzynarodowy Konkurs plastyczny „Moja przygoda w muzeum”.

Organizator:  Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Jest to konkurs plastyczny organizowany w ramach Artystycznych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie ma swoją długoletnią tradycję, ponieważ odbywa się już od 1988 r. Zamiarem organizatorów jest rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej uczestników jak również pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych Pałacu Pszczyńskiego.  Tegoroczna wystawa pokonkursowa przygotowana w Stajniach Książęcych w Pszczynie połączona z rozdaniem nagród uroczyście została otwarta 30 maja. Dostępna będzie dla zwiedzających do niedzieli, 27 listopada 2022 r. Nagrodzone prace zostały przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu.

Nagrodzeni zostali: Dominik Maroszek, Dominik Wyrobek z kl. II,  oraz Wojciech Kurzawa z kl. III. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do odwiedzania wystawy.

Informacje o konkursie oraz galeria prac dostępne na stronie internetowej: XXXIV wystawa pokonkursowa „Moja przygoda w muzeum” - Muzeum Zamkowe w Pszczynie (zamek-pszczyna.pl)  Opr. B. Ananicz

  Dnia 26 maja przy hali sportowej POSIR  w Pszczynie odbył się „Sportowy Wieczór Błogosławiony Jan Macha” zorganizowany przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie. Celem zawodów była popularyzacja gier zespołowych. Uczniowie z naszej szkoły Wojciech Kędzior i Adrian Dzida wzięli udział w zawodach z piłki siatkowej plażowej zdobywając II miejsce. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 Powiatowy konkurs plastyczny: „Święto Polskiej Niezapominajki ”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Ogrodami Pokazowymi Kapias. Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu przypominanie o ochronie środowiska. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. W tym roku konkurs miał na celu zaznaczenie solidarności z Ukrainą. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Ogrodach Pokazowych Kapias, gdzie do niedzieli 22 maja można obejrzeć pokonkursową wystawę,

Nagrody otrzymały: Lena Łukowska, Karolina Węgrzyn z kl. I., oraz Zofia Pitura z kl. III.

Wyróżniona została również praca Wiktorii Kściuczyk z kl. III.

Informacje oraz galeria zdjęć dostępna na stronie internetowej: Święto Polskiej Niezapominajki - podsumowanie konkursu i relacja fotograficzna - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju (goczalkowicezdroj.pl)

Serdecznie gratulujemy.

 Gminny konkurs plastyczny ” Chcesz być górą współgraj z naturą” ogłoszony przez Burmistrza Pszczyny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Pszczyna. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o ścieżkach edukacyjno-przyrodniczych powstałych w Parku Pszczyńskim. Konkurs plastyczny miał również na celu kształtowanie postaw ekologicznych oraz zdrowego trybu życia.  Praca plastyczna miała przedstawiać walory przyrodnicze Parku Pszczyńskiego.

I miejsce zdobyła Lena Młynarska z kl. VI. Gratulujemy.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości Daisy Days na terenie Festynu Ekologiczno-Przyrodniczego w Parku Pszczyńskim.

Informacje o konkursie dostępne na stronie internetowej: Strona Główna - Park Pszczyński (park-pszczynski.pl)

 

 Mistrzostwa Pszczyna w piłce ręcznej

    Dnia 12 kwietnia i 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych zawodach z piłki ręcznej.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach rocznik 2009 i młodsi, a także 2008 i starsi.

Chłopcy z wielkim zaangażowaniem i determinacją walczyli w każdym meczu, rywalizując w duchu zasady fair play.

W klasyfikacji końcowej chłopcy z wywalczyli  III i IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny rocznik 2009 i młodsi : Patryk Dzida, Maksymilian Gaża, Wojciech Krawczyk, Krzysztof Kędzior, Franciszek Trela, Sławomir Piłatyk, Ksawier Pysz, Natan Rachański, Jakub Smyczek, Igor Szweda.

Skład drużyny rocznik 2008 i starsi: Mateusz Anderko, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz, Bartłomiej Janik, Wojciech Kędzior, Oliwier Pinocy, Mariusz Sojka, Tomasz Piłatyk, Karol Wyrobek. Opr. B. Włoch

 Powiatowy konkurs plastyczny: „Pisanka wielkanocna”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Zadaniem konkursowym było wykonanie pisanki wielkanocnej w dowolnej technice plastycznej. Rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach Zdroju.

Nagrodzeni zostali : Patryk Dzida, Igor Boldys z kl. V., oraz Maja Noras z kl. III.

Informacje oraz galeria prac konkursowych dostępna na stronie internetowej: Konkurs Wielkanocny podsumowany - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju (goczalkowicezdroj.pl)

Serdecznie gratulujemy.

Powiatowy konkurs plastyczny na Ozdobę wielkanocną. Organizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury,  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie,  Głos Pszczyński. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych oraz pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci. Rozdanie nagród oraz wernisaż wystawy odbył się 6 kwietnia w Galerii 13 Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wystawa pokonkursowa będzie trwać do 22 kwietnia 2022r. w Czytelni MPBP w Pszczynie. Zapraszamy.

II miejsce w kategorii klas I-III otrzymała Karolina Węgrzyn z kl. I. wykonując ozdobę wielkanocną w formie malowanego obrazu na drewnie.

Informacje o konkursie na stronie internetowej:  biblioteka (biblioteka-pszczyna.pl)

Szkolny Turniej Tenisa stołowego

24 stycznia w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla klas 4-8.

W zawodach uczestniczyło 7 uczniów. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie,a po nim młodzież przystąpiła do rywalizacji. Każdy zawodnik zaprezentował się jak z najlepszej strony walcząc o zwycięstwo do ostatniego punktu. Zawody odbyły się w duchu fair play.

W wyniku rywalizacji sportowej pierwsze miejsce wywalczył Maksymilian Gaża uczeń klasy VII,na drugim miejscu uplasował się Wojciech Kędzior uczeń klasy VIII, trzecie miejsce zajął Karol Wyrobek uczeń klasy VIII.

Uczniowie biorący udział w zawodach:

Franciszek Trela

Krzysztof Kędzior

Mariola Michalik

Mateusz Anderko

Uczniowie otrzymali dyplom i nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach.

Bardzo dziękujemy Państwu Gaża za ufundowanie nagród.

Powiatowy konkurs plastyczny „Podróże po Europie”. Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach.  Konkurs oprócz rozwijania twórczości artystycznej dzieci pogłębiał zainteresowania oraz wiedzę o krajach leżących w Europie.

W konkursie I nagrodę zdobyła Wiktoria Kściuczyk z kl. III.

oraz III nagrodę  otrzymała Agata Niedziela również z kl. III.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie.” Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. Temat konkurs pozwolił na plastyczne przedstawienie atmosfery oraz tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs został rozstrzygnięty 17 grudnia. Na konkurs wpłynęło 121 prac plastycznych.
Wystawę prac można obejrzeć w siedzibie GOK-u w Goczałkowicach - Zdroju. Zachęcamy do podziwiania artystycznych talentów dzieci.

Nagrody otrzymały:

Lena Łukowska z kl. I oraz Nadia Wala z kl. III.

Wyróżnienia:

Martyna Kubica, Gabriela Pilewska z kl. I., Wiktoria Kściuczyk, Natalia Adamska, Zofia Pitura z kl. III., Lena Młynarska z kl. VI.

Gratulujemy.

Informacje o konkursie dostępne na stronie internetowej:

Podsumowanie Konkursu Świątecznego - Aktualności - UG Goczałkowice-Zdrój (goczalkowicezdroj.pl)

 

XIX Memoriał Alojzego Pławeckiego

W dniu 11 września 2021 r. w Łące odbył się  XIX już Memoriał znanego nauczyciela wychowania fizycznego. Ku czci Jego pamięci udział wzięli nasi uczniowie:  Mikołaj Urdzoń kl. VII, Wojciech Kędzior klasa VIII, Mariola Michalik kl. VIII.

Uczniowie wystartowali w konkurencjach biegowych na różnym dystansie, spisując się znakomicie.

Mariola Michalik uzyskała III miejsce w swojej konkurencji

Gratuluję zawodnikom odwagi i chęci zaprezentowania swoich możliwości na zawodach. Opr. B. Włoch

 

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2020/2021

czerwiec 2021 - Powiatowy konkurs plastyczny “Ecie, Pecie – zabawy z tradycją dla dzieci”.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu.

Zadaniem konkursowym było stworzenie przez dzieci ilustracji do jednej z 10 wybranych pieśni ludowych, z śpiewnika „Koło mego łokiyneczka. Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli”. 

Ilustracje wyłonione w konkursie zapełnią zeszyt edukacyjny, który zostanie wydany i trafi do dzieci i nuczycieli z powiatu pszczyńskiego klas I-III szkoły podstawowej.

II miejsce z naszej szkoły zajął Piotr Wieczorkowski z kl. I. za ilustrację do pieśni pt. „Poszła żabka szpacyrować.”.

Serdecznie gratulujemy!

Informacje o konkursie oraz pieśni do posłuchania na stronie internetowej :

/PRZEDŁUŻONY TERMIN SKŁADANIA PRAC/ Konkurs plastyczny: Ecie, pecie - zabawy z tradycją dla dzieci | Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu (kulturasuszec.pl)

 WYNIKI konkursu plastycznego "Ecie, Pecie - zabawy z tradycją dla dzieci" | Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu (kulturasuszec.pl)

Pieśni Cieśli | Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu (kulturasuszec.pl)

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”. Organizator: Gminy Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

26 maja w Gminnym Ośrodku Kultury rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Portret mojej mamy”. Na konkurs wpłynęło 1246 prac plastycznych z całęj Polski. Uczniowie naszej szkoły także brali udział w konkursie organizowanym z okazji Dnia Matki. Wyróżnienie zdobył Piotr Wieczorkowski z kl. I.

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Informaacje o konkursie oraz galerię prac można zobaczyć na stronnie internetowej:

 "Portret mojej mamy" - roztrzygnięcie konkursu - Aktualności - UG Goczałkowice-Zdrój (goczalkowicezdroj.pl)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Zaczarowany Świat Baśni Hansa Christiana Andersena”. Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. H.Ch. Andersena w Radomiu. Zadaniem w konkursie było wykonanie ilustracji do fragmentu tekstu wybranej baśni Hansa Christiana Andersena.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nadesłano 2232 prace z całej Polski z czego 24 prace zostały nominowane do nagrody. Z naszej szkoły III miejsce w kategorii wiekowej 6-10 lat zdobyła Zofia Pitura z kl. II. Gratulujemy! Wystawa pokonkursowa prac zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora. Zapraszamy do oglądania.

http://www.psp2.radom.pl/index.php/2131-rozstrzygniecie-i-ogolnopolskiego-konkurs-plastycznego

Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „ Wielkanocna Kartka Świąteczna”.

III miejsce zdobyła Zofia Pitura z kl. II, wyróżnienie otrzymał Dominik Maroszek z kl. I.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy.

Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu kartki świątecznej w dowolnej technice plastycznej. Inspiracją do stworzenia kartek były tradycje Świąt Wielkanocnych.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w  Suszcu.

https://kulturasuszec.pl/konkurs-kartka-wielkanocna-2021/

Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Kolorowy list do Św. Mikołaja”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Zadaniem konkursowym było plastyczne zilustrowanie listu do Św. Mikołaja.

Osiągnięcia: II miejsce (kat. I-III)  zdobyła Wiktoria Kściuczyk z kl. II.
Dyplomy uznania za udział w konkursie otrzymali: Piotr Wieczorkowski z kl. I, Amelia Solarska z kl. III. Gratulujemy!

https://kulturasuszec.pl/konkurs-kolorowy-list-do-sw-mikolaja/

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2019/2020

Konkurs plastyczny na "Świąteczną Kartkę Wielkanocną", organizator Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, kategoria klas I - III - I miejsce zdobyła Hanna Łuszcz z kl. I, III miejsce zdobyli: Jakub Zieliński z kl. III i Zosia Pitura z kl. I. W kategorii klas IV- VI III miejsce sdobył Szymon Anderko z kl. IV.

Powiatowy konkurs plastyczny - Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży 2020, organizator Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Pejzaż zimowy", organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Mysłowicach

I miejsce zdobyła  Antonina Szczyrbowska z kl. VII, III miejsce Tomasz Gątarz z kl. VI. 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Portret Pani Zimy, organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Mysłowicach, wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kściuczyk z kl. I, Milena Kubica z kl. II, Franciszka Pitura z kl. V. Nagrodę specjalną otrzymała Wiktoria Anderko z kl. II.

Powiatowy Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – pierwsza gwiazdka"Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było malarskie przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodę otrzymała Antonina Solarska z kl. IV, Franciszka Pitura z kl. V. Wyróżnienia otrzymały: Lena Młynarska z kl. IV, Wiktoria Anderko, Nikola Ziebura, Hanna Łuka z kl. II, Hanna Łuszcz z kl. I. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-26452-rozstrzygniecie_konkursu_swieta_bozego.html

Powiatowy Konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa". Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice rysunku i malarstwa kartki świątecznej uwzględniając tradycje oraz obrzędy związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. I miejsce w kategorii  klas VII-VIII zdobyła Kinga Sandecka z kl. VIII.  I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Sebastian Wojciech z kl. VI.

http://kulturasuszec.pl/konkurs-na-kartke-bozonarodzeniowa/

Powiatowy  konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy V.  Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 14 grudnia 2019 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

https://biblioteka-pszczyna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2558:przylecialy-anioly-2019-rozstrzygniecie-konkursu&catid=27&Itemid=126

3 grudnia 2019 r. zebrała się komisja konkursowa, by ocenić prace nadesłane na Powiatowy Konkurs Plastyczny „ŚWIĘCI UŚMIECHNIĘCI”.

Tematem tegorocznej edycji była postać św. Jana Pawła II.

Na konkurs napłynęły 124 prace z 11 placówek oświatowych powiatu.

Komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I – III  nagrodę otrzymał m. in. nasz uczeń Nikodem Jeleń (I kl.)

W kategorii klas IV – VIII wyróżnienie otrzymała Zuzanna Przewoźnik (IV kl.)

Gratulujemy!

Podsumowanie II gminnego konkursu kaligraficznego organizowanego przez ZSP w Studzionce

Konkurs polegał na pięknym przepisaniu wybranego tekstu – bajki  Ignacego Krasickiego. Dodatkowo można  było wykonać ilustrację do bajki. Wyłoniono zwycięzców w dwu kategoriach:

Wyróżnienia

Hanna Łuka, klasa II, Rudołtowice Gratulujemy!

W konkursie ogółem wzięło udział 99 uczniów.

Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Dnia 13 listopada 2019 r. odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn – SP4 Pszczyna, SP 6 Pszczyna, Studzienice, Czarków, Rudołtowice, Łąka i Ćwiklice.

Dziewczęta zaprezentowały grę na bardzo wysokim poziomie, każdy mecz to była zacięta rywalizacja do ostatniego gwizdka sędziego. Nasza szkoła w tym turnieju zdobyła III miejsce, otrzymała puchar i pamiątkowy dyplom.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP Czarków

II miejsce – SP 6 Pszczyna

III miejsce – SP Rudołtowice

Skład drużyny:

Julia Bartas, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Wiktoria Kaszta, Zuzanna Skrzypczyk,

Antonina Szczyrbowska, Karolina Kościelny, Mariola Michalik, Roksana Paszek, Alicja Piórko.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Szczyrbowskiemu i Panu Michalikowi za dowóz dzieci na zawody. Opr. B. Włoch

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019 r.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku był pod hasłem

Pasja, profesja, powołanie” Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie ogłosiła konkurs dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII.

Zadaniem uczniów było przygotowanie krótkiego filmu na temat wymarzonego zawodu.

Klasa VI zdobyła w tym konkursie I miejsce otrzymując dyplom i upominki. Uczniowie w niezwykły sposób przedstawili zawód strażaka, pokazali miejsce pracy i umundurowanie,

a wszystko to okraszone odpowiednią oprawą muzyczną. Gratulujemy sukcesu!!! Opr. B. Włoch

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2018/2019

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Hochbergowie - książęta na pszczyńskim zamku".

4.04.2019 w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich. Konkurs został zorganizowany przez: SP nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie, ZSP w Studzienicach oraz Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Tegoroczna edycja dotyczyła panowania Hochbergów w Pszczynie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Antonina Szczyrbowska i Patrycja Trefon. W rywalizacji wzięły udział drużyny z czternastu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodzie panującym w Pszczynie oraz pięcioma zadaniami praktycznymi (praca z tekstem źródłowym, znajomość drzewa genealogicznego, znajomość budynków związanych z życiem i działalnością Hochbergów na Śląsku, zadanie oparte o fragment filmu "Magnat"). Dziewczęta wykazały się doskonałą znajomością tematu i uzyskały II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego.

W etapie szkolnym konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, który odbył się 7.11.2018r., liczbę punktów wystarczającą do kwalifikacji do etapu rejonowego uzyskały Iga Pala z kl. VII oraz Magdalena Motyka z kl. VIII. Kolejny etap – rejonowy odbył się 14.01.2019 r. w WOM w Bielsku-Białej. Nasze uczennice świetnie się spisały, a Iga zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który również odbył się w WOM w Bielsku-Białej 26.02.2019 r. Po dwóch tygodniach oczekiwań na wyniki, pani Dyrektor ogłosiła na apelu, że Iga Pala uzyskała tytuł laureatki i tym samym zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w przyszłym roku.

Pani Dyrektor oraz Iga Pala odebrały stosowne zaświadczenia i listy gratulacyjne podczas uroczystej Gali Laureatów w Bielsku-Białej, w dniu 2.04. 2019 r. Gratulujemy sukcesu!

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KLASOWYM NA SCENARIUSZ GRY TERENOWEJ 

Powiatowy konkurs plastyczny „Różane inspiracje". Celem konkursu było rysunkowe lub malarskie przedstawienie róży. Inspiracją do prac mogła być historia  róży i  Małego Księcia. Organizator:  Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju.  Nagrody otrzymali: Alicja Anderka z kl. I., Sławomir Piłatyk z kl. IV.,  wyróznienienia: Marika Kochańska z kl. I., Lena Młynarska z kl. III.,  Franciszka Pitura z kl. IV., Antonina Jochem z kl. VI. Rozdanie nagród odbędzie się 7 lipca  podczas  obchodów VII  Festiwalu Róż w Goczałkowicach – Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23678-rozstrzygniecie_konkursu_plastycznego.html   

Powiatowy konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”.  Organizator : Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Rozdanie nagród odbyło się 26 maja podczas Pikniku Integracyjnego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Nagrodę otrzymała Wiktoria Anderko z kl. I., wyróżnienie Maja Bołdys z kl. VI. Gratulujemy.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23720-portret_mojej_mamy_rozstrzygniecie.html

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży: Stanisław Moniuszko – Wielki Patriota w 200 rocznicę urodzin „Ojca opery polskiej”. Główny Organizator: Koło Miłośników Muzyki przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018 r. Gratulujemy Antoninie Szczyrbowskiej, Antoninie Jochem oraz Patrycji Trefon z kl. VI. za otrzymanie dyplomów za udział w konkursie oraz w dowód uznania za ciekawe prace.

http://owzpap.org/iii-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-stanislaw-moniuszko-wielki-patriota-w-200-rocznice-urodzin-ojca-opery-polskiej/

Międzynarodowy konkurs plastyczny  "Moja Przygoda w Muzeum 2019". 

Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe  w Pszczynie. Konkurs polegał na stworzeniu plastycznego dzieła związanego z Zamkiem w Pszczynie. Wernisaż wystawy odbył się  3 czerwca w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Obok uroczystego wręczenia nagród, wydarzenie urozmaicił występ uczniów Ogniska Muzycznego. Wystawa prac w Stajniach Książęcych będzie dostępna do końca sierpnia. Nagrodzone prace zostają przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu. Nagrody otrzymali: Alicja Anderko , Antonina Solarska z kl. III.,  Tomasz Gątarz z kl. V. Gratulujemy.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie". Konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było: „Co nam w duszy gra? - paleta uczuć i emocji. Konkurs jest nie tylko wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy także celom charytatywnym, kształtuje empatię uczestników poprzez przekazanie prac na cel charytatywny. Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej. Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się dnia 31 maja 2019 r. Nagrodę w kategori wiekowej 6-9 lat zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I. Gratulujemy.

http://www.innespojrzenie.sosnowiec.pl/?fbclid=IwAR0LoihxIVwlywvGSli_S2bMPJwkKDS6T-vAOdlJyafp26Cy8Kiphm_gJA0

Powiatowy konkurs plastyczny z okazji VIII Pszczyńskich Spotkań z Przygodą. Konkurs polegał na stworzeniu pracy malarskiej przedstawiającej sztukę i przyrodę w życiu Ewy Dyakowskiej – Berbeki i Macieja Berbeki. Polskiego himalaisty oraz jego żony, malarki i scenografki teatru Witkacego w Zakopanem. Podsumowanie konkursu odbyło się 5 kwietnia w Pszczyńskiem Centrum Kultury. Dzieci mogły także wziąść udział w otwarciu wystawy malarstwa Ewy Dyakowskiej – Berbeki w Stajniach Książęcych. Nagrodą w konkursie było zdobycie nagrody pieniężnej w formie dofinansowania do wyjazdu klasowego. I miejsce zdobyły uczennice z klasy VI. Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Maja Bołdys. III miejsce zdobyli uczniowie z klasy III. Alicja Anderko, Lena Młynarska, Antonina Solarska, Szymon Anderko otrzymując dofinansowanie do wyjazdu klasowego. Wymienionym uczniom należą się szczególne gratulacje oraz pochwała za zaangażowanie na rzecz klasy. Gratulujemy .

http://www.pless.pl/56920-wideo-za-nami-kolejna-edycja-pszczynskich-spotkan-z-przygoda-pszczyna

Powiatowy Konkurs plastyczny: „Pisanka wielkanocna”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Wyróżnienie zdobyła Lena Młynarska z kl. III. Wręczenie nagród odbyło się 16 kwietnia 2019 r., w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie można było także zobaczyć pokonkursową wystawę prac.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-23614-pisanki_kraszanki_jajka_malowane.html

Podsumowanine wyników konkursów plastycznych opracowała p. B. Ananicz

24.04.2019 r. - III miejsce w XV edycji Olimpiady Językowej BEST zorganizowanej przez "BEST" Centrum Języków Pbcych i międzynarodowe wydawnictwo PERSON w kategorii gimnazja i klasy 7 - 8, zdobyła uczennica kl. 7 Iga Pala

17.04.2019 r. - I miejsce w konkursie plastycznym "ZAJĄCZEK WIELKANOCNY 2019" zdobyła Ala Anderko z kl. III. Konkurs organizowany był przez Miejsk0-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie przy współudziale Pszczyńskiego Centrum Kultury i gazety "Głos Pszczyński".

 W marcu odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Weltsprachen"

Laureatem została Zofia Motyka z klasy 7, która zdobyła 17/18 punktów. Gratulujemy!

Wysokie wyniki osiągnęły również Oliwia Kaszta, Kinga Sandecka, Emilia Szweda, Iga Pala oraz Magdalena Motyka

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! Opr. A. Witosza

 Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt

Dnia 17 grudnia odbyły się zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn – z Pawłowic, z Suszca, z Pszczyny, z Goczałkowic i z Rudołtowic, zawody odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Naszym zawodniczkom po bardzo emocjonującej grze udało się wywalczyć III miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i gratulacje.

Za grę na wysokim poziomie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Skrzypczyk i Panu Michalikowi za dowóz dzieci na zawody.

Skład drużyny:

Alicja Piórko, Mariola Michalik, Roksana Paszek, Karolina Kościelny, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta. Opr. B. Włoch 

Powiatowy Konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 15 grudnia 2018 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/

Powiatowy Konkurs plastyczny  „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – spotkanie przy świątecznym stole ".  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było plastyczne przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Szczyrbowska z kl. VI.  Wyróżnieni zostali: Patryk Dzida z kl. II, Alicja Anderko z kl. III, Patrycja Trefon z kl. VI,  Kinga Sandecka z kl. VII. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy odbędzie się  18 grudnia 2018 r.  w galerii „Starego Dworca" w Goczałkowicach - Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23365-wyniki_bozonarodzeniowego_konkursu.html

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Barwy Ojczyste" skierowany do uczniów klas I-III z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Organizator: Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce. Tematem i celem konkursu było przedstawienie flagi Polski w aspekcie radości z jej eksponowania oraz dumy bycia Polakiem. Kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku wobec wartości narodowych.

I miejsce zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I, III miejsce Lena Młynarska z kl. III.

3 grudnia 2018 r. nastąpiło podsumowanie IV Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Zrozumieć niepełnosprawność".

Celem konkursu było kształtowanie kreatywnej pełnej tolerancji postawy wobec osób niepełnosprawnych. Organizator: Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku w Goczałkowicach -Zdroju.
I miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z klasy VI.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV oraz Lena Młynarska z klasy III.

http://goczalkowicestokrotka.szkola.pl/konkursy/

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND, BAJEK I PRZYWIAREK" IX edycja. KATOWICE 2018. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe" w Katowicach. Na konkurs napłynęło 1014 prac.

Konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim na stworzenie krótkiej formy literackiej obrazującej postacie straszków śląskich. Zadaniem uczestników konkursu malarskiego było stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji do wybranego opowiadania. Ukoronowaniem obu konkursów będzie wydanie książki zawierającej teksty i ilustracje tegorocznych laureatów.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV za stworzenie malarskich ilustracji do tekstu
pt." Strach w muzeum".

Prace Alicji Anderko, Antoniny Solarskiej oraz Leny Młynarskiej z klasy III. zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej co również jest dużym wyróżnieniem.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wernisaż wystawy wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 30 
listopada o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe" w Katowicach. Opr. B. Ananicz

Mistrzostwa Pszczyny w Piłce ręcznej

W dniu 13 – 14.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W rozgrywkach dziewcząt brało udział 5 szkół , natomiast u chłopców drużyn tych było 10. Nasze dziewczyny grały systemem „każdy z każdym” i zdobyły tytuł Wicemistrzyń w piłce ręcznej awansując tym samym do rozgrywek powiatowych, uległy tylko drużynie z SP 18. Chłopcy natomiast walczyli w fazie grupowej zdobywając awans do półfinału, gdzie w dogrywce udało się im wygrać ze SP nr 9 z Łąki. W finale nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Michalik, Pani Kędzior, Panu Szczyrbowskiemu, Panu Treli i Panu Adamskiemu za pomoc w dowozie dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Maja Bołdys, Julia Bartas, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska,

Mariola Michalik, Roksana Paszek.

Reprezentacja chłopców: Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz. Opr. Bogumiła Włoch

„Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

13 września rozpoczęła się XIX edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”- runda jesienna. Prawo startu w zawodach miały dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach 60m, 300m, 600m-dziewczęta i 1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Patryk Dzida, Nikodem Minkiewicz, Maksymilian Pitura, Mariusz Sojka, Wojciech Kędzior, Mariola Michalik, Martyna Moń, Hanna Koczy, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Karol Wyrobek, Bartłomiej Janik, Mateusz Anderko, Roksana Paszek, Tomasz Gątarz, Karolina Kościelny, Maja Bołdys. Antonina Szczyrbowska, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Antoni Trela, Zuzanna Skrzypczyk, Kinga Sandecka.

Miejsce na podium zdobyły następujące osoby:

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Wojciech Kędzior – II,III miejsce bieg na 1000m

Antonia Szczyrbowska- I,II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 60m

Maja Bołdys – I, II miejsce skok wzwyż, I miejsce bieg na 300m,

Martyna Sojka – II miejsce rzut piłeczką palantową, II miejsce bieg na 300m

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Zuzanna Skrzypczyk – III miejsce rzut piłeczką palantową

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach bardzo serdecznie gratulujemy! Przyg. B. Włoch

Powiatowy Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – pierwsza gwiazdka ". Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było malarskie przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodę otrzymała Antonina Solarska z kl. IV, Franciszka Pitura z kl. V. Wyróżnienia otrzymały: Lena Młynarska z kl. IV, Wiktoria Anderko, Nikola Ziebura, Hanna Łuka z kl. II, Hanna Łuszcz z kl. I. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-26452-rozstrzygniecie_konkursu_swieta_bozego.html

Powiatowy Konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa" .Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice rysunku i malarstwa kartki świątecznej uwzględniając tradycje oraz obrzędy związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. I miejsce w kategorii  klas VII-VIII zdobyła Kinga Sandecka z kl. VIII.  I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Sebastian Wojciech z kl. VI.

http://kulturasuszec.pl/konkurs-na-kartke-bozonarodzeniowa/

Powiatowy  konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy V. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 14 grudnia 2019 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

https://biblioteka-pszczyna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2558:przylecialy-anioly-2019-rozstrzygniecie-konkursu&catid=27&Itemid=126