uczniowie

Ogłoszenia

W związku z wytycznymi GIS wejście do placówki dla interesantów i rodziców uczniów szkoły jest ograniczone. W razie konieczności osobistego kontaktu prosimy o wcześniejsze umówienie się i telefon pod nr.: 32 211 21 00.


Ostatnie osiągnięcia

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2022/2023

„Dynia jak z obrazka” – konkurs SU

W naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs  dla naszych uczniów „Dynia jak z obrazka”. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności dzieci i młodzieży. Przedmiotem konkursu było wykonanie dowolnej pracy przestrzennej z dyni. Konkurs miał charakter wewnątrzszkolny i odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i  IV-VIII. W konkursie wzięło udział 20 dyń, a wyobraźni i pomysłowości naszym uczniom  nie brakowało. Wyłonienie laureatów konkursu było niezmiernie trudnym zadaniem ponieważ wszystkie prace były piękne oraz starannie wykonane, a każdy pomysł był oryginalny i wyjątkowy.

Nagrodę główną otrzymali:

Maja Czmajduch, Martyna Kubica, Emil Witosz,

Patryk Dzida, Krzysztof Gogol, Julia Mrowiec

Wyróżnienie otrzymali:

Zuzanna Drożdż, Patryk Jasiński, Lena Łukowska, Antonina Kamińska, Milana Kropta, Kacper Skrobol, Maksymilian Waleczek, Dominik Wyrobek, Karolina Węgrzyn, Dawid Kaszta, Lena Młynarska, Matylda Panol, Franciszka Pitura, Tomasz Węgrzyn

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrody. Opr. B. Włoch

 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Podsumowanie Czwartków lekkoatletycznych

Zakończyły się w tym roku szkolnym zmagania lekkoatletyczne, które miały miejsce na Stadionie Miejskim w Pszczynie.  Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych zdobywając dyplomy, ale także doświadczenie i umiejętność rywalizowania w duch zasady fair play.

Uczniowie: Wiktoria Anderko, Milena Kubica, Nikola Ziebura, Amelia Solarska, Antonina Solarska, Zuzanna Przewoźnik, Zofia Kołoczek, Alicja Anderko, Lena Mynarska, Kamil Bartas, Wojciech Bernatek, Nikodem Minkiewicz, Franciszek Trela, Szymon Anderko reprezentowali szkołę w poszczególnych konkurencjach. A oto osiągnięcia uczniów:

Wiktoria Anderko – III miejsce bieg na 300m

Milena Kubica – II miejsce bieg na 300m, III miejsce biega na 300m

Amelia Solarska – I miejsce bieg na 300m, III miejsce bieg na 300m

Nikola Ziebura – III miejsce skok wzwyż, II miejsce bieg na 300m

Wojciech Bernatek – I miejsce 300m, II miejsce 300m, III miejsce 300m, II rzut piłeczką palantową, III miejsce skok wzwyż

Nikodem Minkiewicz – 2x I miejsce 60m, 2x II miejsce 60m, 2x III miejsce 60m

Franciszek  Trela – I miejsce rzut piłeczką palantową

Alicja Anderko – 3x II miejsce rzut piłeczką palantową, III miejsce rzut piłeczką palantową

Szymon Anderko – 2x II miejsce skok wzwyż

 

W  Finałach Miejskich XXI Czwartków Lekkoatletycznych zdobywając największą liczbę punktów i miejsce na podium wywalczyli: Nikodem Minkiewicz i Alicja Anderko.

Nikodem reprezentował naszą szkołę na XXVIII Ogólnopolskich Finałach Czwartków LA w Łodzi, pokazując wysoki poziom swoich umiejętności sportowych.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów! Opr. B. Włoch

 

 Międzynarodowy Konkurs plastyczny „Moja przygoda w muzeum”.

Organizator:  Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Jest to konkurs plastyczny organizowany w ramach Artystycznych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie ma swoją długoletnią tradycję, ponieważ odbywa się już od 1988 r. Zamiarem organizatorów jest rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej uczestników jak również pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych Pałacu Pszczyńskiego.  Tegoroczna wystawa pokonkursowa przygotowana w Stajniach Książęcych w Pszczynie połączona z rozdaniem nagród uroczyście została otwarta 30 maja. Dostępna będzie dla zwiedzających do niedzieli, 27 listopada 2022 r. Nagrodzone prace zostały przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu.

Nagrodzeni zostali: Dominik Maroszek, Dominik Wyrobek z kl. II,  oraz Wojciech Kurzawa z kl. III. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do odwiedzania wystawy.

Informacje o konkursie oraz galeria prac dostępne na stronie internetowej: XXXIV wystawa pokonkursowa „Moja przygoda w muzeum” - Muzeum Zamkowe w Pszczynie (zamek-pszczyna.pl)  Opr. B. Ananicz

  Dnia 26 maja przy hali sportowej POSIR  w Pszczynie odbył się „Sportowy Wieczór Błogosławiony Jan Macha” zorganizowany przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie. Celem zawodów była popularyzacja gier zespołowych. Uczniowie z naszej szkoły Wojciech Kędzior i Adrian Dzida wzięli udział w zawodach z piłki siatkowej plażowej zdobywając II miejsce. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 Powiatowy konkurs plastyczny: „Święto Polskiej Niezapominajki ”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Ogrodami Pokazowymi Kapias. Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu przypominanie o ochronie środowiska. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. W tym roku konkurs miał na celu zaznaczenie solidarności z Ukrainą. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Ogrodach Pokazowych Kapias, gdzie do niedzieli 22 maja można obejrzeć pokonkursową wystawę,

Nagrody otrzymały: Lena Łukowska, Karolina Węgrzyn z kl. I., oraz Zofia Pitura z kl. III.

Wyróżniona została również praca Wiktorii Kściuczyk z kl. III.

Informacje oraz galeria zdjęć dostępna na stronie internetowej: Święto Polskiej Niezapominajki - podsumowanie konkursu i relacja fotograficzna - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju (goczalkowicezdroj.pl)

Serdecznie gratulujemy.

 Gminny konkurs plastyczny ” Chcesz być górą współgraj z naturą” ogłoszony przez Burmistrza Pszczyny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Pszczyna. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o ścieżkach edukacyjno-przyrodniczych powstałych w Parku Pszczyńskim. Konkurs plastyczny miał również na celu kształtowanie postaw ekologicznych oraz zdrowego trybu życia.  Praca plastyczna miała przedstawiać walory przyrodnicze Parku Pszczyńskiego.

I miejsce zdobyła Lena Młynarska z kl. VI. Gratulujemy.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości Daisy Days na terenie Festynu Ekologiczno-Przyrodniczego w Parku Pszczyńskim.

Informacje o konkursie dostępne na stronie internetowej: Strona Główna - Park Pszczyński (park-pszczynski.pl)

 

 Mistrzostwa Pszczyna w piłce ręcznej

    Dnia 12 kwietnia i 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych zawodach z piłki ręcznej.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach rocznik 2009 i młodsi, a także 2008 i starsi.

Chłopcy z wielkim zaangażowaniem i determinacją walczyli w każdym meczu, rywalizując w duchu zasady fair play.

W klasyfikacji końcowej chłopcy z wywalczyli  III i IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny rocznik 2009 i młodsi : Patryk Dzida, Maksymilian Gaża, Wojciech Krawczyk, Krzysztof Kędzior, Franciszek Trela, Sławomir Piłatyk, Ksawier Pysz, Natan Rachański, Jakub Smyczek, Igor Szweda.

Skład drużyny rocznik 2008 i starsi: Mateusz Anderko, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz, Bartłomiej Janik, Wojciech Kędzior, Oliwier Pinocy, Mariusz Sojka, Tomasz Piłatyk, Karol Wyrobek. Opr. B. Włoch

 Powiatowy konkurs plastyczny: „Pisanka wielkanocna”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Zadaniem konkursowym było wykonanie pisanki wielkanocnej w dowolnej technice plastycznej. Rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach Zdroju.

Nagrodzeni zostali : Patryk Dzida, Igor Boldys z kl. V., oraz Maja Noras z kl. III.

Informacje oraz galeria prac konkursowych dostępna na stronie internetowej: Konkurs Wielkanocny podsumowany - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju (goczalkowicezdroj.pl)

Serdecznie gratulujemy.

Powiatowy konkurs plastyczny na Ozdobę wielkanocną. Organizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury,  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie,  Głos Pszczyński. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych oraz pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci. Rozdanie nagród oraz wernisaż wystawy odbył się 6 kwietnia w Galerii 13 Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wystawa pokonkursowa będzie trwać do 22 kwietnia 2022r. w Czytelni MPBP w Pszczynie. Zapraszamy.

II miejsce w kategorii klas I-III otrzymała Karolina Węgrzyn z kl. I. wykonując ozdobę wielkanocną w formie malowanego obrazu na drewnie.

Informacje o konkursie na stronie internetowej:  biblioteka (biblioteka-pszczyna.pl)

Szkolny Turniej Tenisa stołowego

24 stycznia w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla klas 4-8.

W zawodach uczestniczyło 7 uczniów. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie,a po nim młodzież przystąpiła do rywalizacji. Każdy zawodnik zaprezentował się jak z najlepszej strony walcząc o zwycięstwo do ostatniego punktu. Zawody odbyły się w duchu fair play.

W wyniku rywalizacji sportowej pierwsze miejsce wywalczył Maksymilian Gaża uczeń klasy VII,na drugim miejscu uplasował się Wojciech Kędzior uczeń klasy VIII, trzecie miejsce zajął Karol Wyrobek uczeń klasy VIII.

Uczniowie biorący udział w zawodach:

Franciszek Trela

Krzysztof Kędzior

Mariola Michalik

Mateusz Anderko

Uczniowie otrzymali dyplom i nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach.

Bardzo dziękujemy Państwu Gaża za ufundowanie nagród.

Powiatowy konkurs plastyczny „Podróże po Europie”. Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach.  Konkurs oprócz rozwijania twórczości artystycznej dzieci pogłębiał zainteresowania oraz wiedzę o krajach leżących w Europie.

W konkursie I nagrodę zdobyła Wiktoria Kściuczyk z kl. III.

oraz III nagrodę  otrzymała Agata Niedziela również z kl. III.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie.” Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. Temat konkurs pozwolił na plastyczne przedstawienie atmosfery oraz tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs został rozstrzygnięty 17 grudnia. Na konkurs wpłynęło 121 prac plastycznych.
Wystawę prac można obejrzeć w siedzibie GOK-u w Goczałkowicach - Zdroju. Zachęcamy do podziwiania artystycznych talentów dzieci.

Nagrody otrzymały:

Lena Łukowska z kl. I oraz Nadia Wala z kl. III.

Wyróżnienia:

Martyna Kubica, Gabriela Pilewska z kl. I., Wiktoria Kściuczyk, Natalia Adamska, Zofia Pitura z kl. III., Lena Młynarska z kl. VI.

Gratulujemy.

Informacje o konkursie dostępne na stronie internetowej:

Podsumowanie Konkursu Świątecznego - Aktualności - UG Goczałkowice-Zdrój (goczalkowicezdroj.pl)

 

XIX Memoriał Alojzego Pławeckiego

W dniu 11 września 2021 r. w Łące odbył się  XIX już Memoriał znanego nauczyciela wychowania fizycznego. Ku czci Jego pamięci udział wzięli nasi uczniowie:  Mikołaj Urdzoń kl. VII, Wojciech Kędzior klasa VIII, Mariola Michalik kl. VIII.

Uczniowie wystartowali w konkurencjach biegowych na różnym dystansie, spisując się znakomicie.

Mariola Michalik uzyskała III miejsce w swojej konkurencji

Gratuluję zawodnikom odwagi i chęci zaprezentowania swoich możliwości na zawodach. Opr. B. Włoch

 

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2020/2021

czerwiec 2021 - Powiatowy konkurs plastyczny “Ecie, Pecie – zabawy z tradycją dla dzieci”.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu.

Zadaniem konkursowym było stworzenie przez dzieci ilustracji do jednej z 10 wybranych pieśni ludowych, z śpiewnika „Koło mego łokiyneczka. Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli”. 

Ilustracje wyłonione w konkursie zapełnią zeszyt edukacyjny, który zostanie wydany i trafi do dzieci i nuczycieli z powiatu pszczyńskiego klas I-III szkoły podstawowej.

II miejsce z naszej szkoły zajął Piotr Wieczorkowski z kl. I. za ilustrację do pieśni pt. „Poszła żabka szpacyrować.”.

Serdecznie gratulujemy!

Informacje o konkursie oraz pieśni do posłuchania na stronie internetowej :

/PRZEDŁUŻONY TERMIN SKŁADANIA PRAC/ Konkurs plastyczny: Ecie, pecie - zabawy z tradycją dla dzieci | Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu (kulturasuszec.pl)

 WYNIKI konkursu plastycznego "Ecie, Pecie - zabawy z tradycją dla dzieci" | Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu (kulturasuszec.pl)

Pieśni Cieśli | Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu (kulturasuszec.pl)

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”. Organizator: Gminy Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

26 maja w Gminnym Ośrodku Kultury rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Portret mojej mamy”. Na konkurs wpłynęło 1246 prac plastycznych z całęj Polski. Uczniowie naszej szkoły także brali udział w konkursie organizowanym z okazji Dnia Matki. Wyróżnienie zdobył Piotr Wieczorkowski z kl. I.

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Informaacje o konkursie oraz galerię prac można zobaczyć na stronnie internetowej:

 "Portret mojej mamy" - roztrzygnięcie konkursu - Aktualności - UG Goczałkowice-Zdrój (goczalkowicezdroj.pl)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Zaczarowany Świat Baśni Hansa Christiana Andersena”. Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. H.Ch. Andersena w Radomiu. Zadaniem w konkursie było wykonanie ilustracji do fragmentu tekstu wybranej baśni Hansa Christiana Andersena.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nadesłano 2232 prace z całej Polski z czego 24 prace zostały nominowane do nagrody. Z naszej szkoły III miejsce w kategorii wiekowej 6-10 lat zdobyła Zofia Pitura z kl. II. Gratulujemy! Wystawa pokonkursowa prac zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora. Zapraszamy do oglądania.

http://www.psp2.radom.pl/index.php/2131-rozstrzygniecie-i-ogolnopolskiego-konkurs-plastycznego

Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „ Wielkanocna Kartka Świąteczna”.

III miejsce zdobyła Zofia Pitura z kl. II, wyróżnienie otrzymał Dominik Maroszek z kl. I.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy.

Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu kartki świątecznej w dowolnej technice plastycznej. Inspiracją do stworzenia kartek były tradycje Świąt Wielkanocnych.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w  Suszcu.

https://kulturasuszec.pl/konkurs-kartka-wielkanocna-2021/

Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Kolorowy list do Św. Mikołaja”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Zadaniem konkursowym było plastyczne zilustrowanie listu do Św. Mikołaja.

Osiągnięcia: II miejsce (kat. I-III)  zdobyła Wiktoria Kściuczyk z kl. II.
Dyplomy uznania za udział w konkursie otrzymali: Piotr Wieczorkowski z kl. I, Amelia Solarska z kl. III. Gratulujemy!

https://kulturasuszec.pl/konkurs-kolorowy-list-do-sw-mikolaja/

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2019/2020

Konkurs plastyczny na "Świąteczną Kartkę Wielkanocną", organizator Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, kategoria klas I - III - I miejsce zdobyła Hanna Łuszcz z kl. I, III miejsce zdobyli: Jakub Zieliński z kl. III i Zosia Pitura z kl. I. W kategorii klas IV- VI III miejsce sdobył Szymon Anderko z kl. IV.

Powiatowy konkurs plastyczny - Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży 2020, organizator Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Pejzaż zimowy", organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Mysłowicach

I miejsce zdobyła  Antonina Szczyrbowska z kl. VII, III miejsce Tomasz Gątarz z kl. VI. 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Portret Pani Zimy, organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Mysłowicach, wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kściuczyk z kl. I, Milena Kubica z kl. II, Franciszka Pitura z kl. V. Nagrodę specjalną otrzymała Wiktoria Anderko z kl. II.

Powiatowy Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – pierwsza gwiazdka"Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było malarskie przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodę otrzymała Antonina Solarska z kl. IV, Franciszka Pitura z kl. V. Wyróżnienia otrzymały: Lena Młynarska z kl. IV, Wiktoria Anderko, Nikola Ziebura, Hanna Łuka z kl. II, Hanna Łuszcz z kl. I. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-26452-rozstrzygniecie_konkursu_swieta_bozego.html

Powiatowy Konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa". Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice rysunku i malarstwa kartki świątecznej uwzględniając tradycje oraz obrzędy związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. I miejsce w kategorii  klas VII-VIII zdobyła Kinga Sandecka z kl. VIII.  I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Sebastian Wojciech z kl. VI.

http://kulturasuszec.pl/konkurs-na-kartke-bozonarodzeniowa/

Powiatowy  konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy V.  Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 14 grudnia 2019 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

https://biblioteka-pszczyna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2558:przylecialy-anioly-2019-rozstrzygniecie-konkursu&catid=27&Itemid=126

3 grudnia 2019 r. zebrała się komisja konkursowa, by ocenić prace nadesłane na Powiatowy Konkurs Plastyczny „ŚWIĘCI UŚMIECHNIĘCI”.

Tematem tegorocznej edycji była postać św. Jana Pawła II.

Na konkurs napłynęły 124 prace z 11 placówek oświatowych powiatu.

Komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I – III  nagrodę otrzymał m. in. nasz uczeń Nikodem Jeleń (I kl.)

W kategorii klas IV – VIII wyróżnienie otrzymała Zuzanna Przewoźnik (IV kl.)

Gratulujemy!

Podsumowanie II gminnego konkursu kaligraficznego organizowanego przez ZSP w Studzionce

Konkurs polegał na pięknym przepisaniu wybranego tekstu – bajki  Ignacego Krasickiego. Dodatkowo można  było wykonać ilustrację do bajki. Wyłoniono zwycięzców w dwu kategoriach:

Wyróżnienia

Hanna Łuka, klasa II, Rudołtowice Gratulujemy!

W konkursie ogółem wzięło udział 99 uczniów.

Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Dnia 13 listopada 2019 r. odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn – SP4 Pszczyna, SP 6 Pszczyna, Studzienice, Czarków, Rudołtowice, Łąka i Ćwiklice.

Dziewczęta zaprezentowały grę na bardzo wysokim poziomie, każdy mecz to była zacięta rywalizacja do ostatniego gwizdka sędziego. Nasza szkoła w tym turnieju zdobyła III miejsce, otrzymała puchar i pamiątkowy dyplom.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP Czarków

II miejsce – SP 6 Pszczyna

III miejsce – SP Rudołtowice

Skład drużyny:

Julia Bartas, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Wiktoria Kaszta, Zuzanna Skrzypczyk,

Antonina Szczyrbowska, Karolina Kościelny, Mariola Michalik, Roksana Paszek, Alicja Piórko.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Szczyrbowskiemu i Panu Michalikowi za dowóz dzieci na zawody. Opr. B. Włoch

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019 r.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku był pod hasłem

Pasja, profesja, powołanie” Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie ogłosiła konkurs dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII.

Zadaniem uczniów było przygotowanie krótkiego filmu na temat wymarzonego zawodu.

Klasa VI zdobyła w tym konkursie I miejsce otrzymując dyplom i upominki. Uczniowie w niezwykły sposób przedstawili zawód strażaka, pokazali miejsce pracy i umundurowanie,

a wszystko to okraszone odpowiednią oprawą muzyczną. Gratulujemy sukcesu!!! Opr. B. Włoch

SUKCESY W ZEWNĘTRZNYCH KONKURSACH 

ROK SZKOLNY 2018/2019

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Hochbergowie - książęta na pszczyńskim zamku".

4.04.2019 w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich. Konkurs został zorganizowany przez: SP nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie, ZSP w Studzienicach oraz Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Tegoroczna edycja dotyczyła panowania Hochbergów w Pszczynie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Antonina Szczyrbowska i Patrycja Trefon. W rywalizacji wzięły udział drużyny z czternastu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodzie panującym w Pszczynie oraz pięcioma zadaniami praktycznymi (praca z tekstem źródłowym, znajomość drzewa genealogicznego, znajomość budynków związanych z życiem i działalnością Hochbergów na Śląsku, zadanie oparte o fragment filmu "Magnat"). Dziewczęta wykazały się doskonałą znajomością tematu i uzyskały II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego.

W etapie szkolnym konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, który odbył się 7.11.2018r., liczbę punktów wystarczającą do kwalifikacji do etapu rejonowego uzyskały Iga Pala z kl. VII oraz Magdalena Motyka z kl. VIII. Kolejny etap – rejonowy odbył się 14.01.2019 r. w WOM w Bielsku-Białej. Nasze uczennice świetnie się spisały, a Iga zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który również odbył się w WOM w Bielsku-Białej 26.02.2019 r. Po dwóch tygodniach oczekiwań na wyniki, pani Dyrektor ogłosiła na apelu, że Iga Pala uzyskała tytuł laureatki i tym samym zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w przyszłym roku.

Pani Dyrektor oraz Iga Pala odebrały stosowne zaświadczenia i listy gratulacyjne podczas uroczystej Gali Laureatów w Bielsku-Białej, w dniu 2.04. 2019 r. Gratulujemy sukcesu!

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KLASOWYM NA SCENARIUSZ GRY TERENOWEJ 

Powiatowy konkurs plastyczny „Różane inspiracje". Celem konkursu było rysunkowe lub malarskie przedstawienie róży. Inspiracją do prac mogła być historia  róży i  Małego Księcia. Organizator:  Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju.  Nagrody otrzymali: Alicja Anderka z kl. I., Sławomir Piłatyk z kl. IV.,  wyróznienienia: Marika Kochańska z kl. I., Lena Młynarska z kl. III.,  Franciszka Pitura z kl. IV., Antonina Jochem z kl. VI. Rozdanie nagród odbędzie się 7 lipca  podczas  obchodów VII  Festiwalu Róż w Goczałkowicach – Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23678-rozstrzygniecie_konkursu_plastycznego.html   

Powiatowy konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”.  Organizator : Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Rozdanie nagród odbyło się 26 maja podczas Pikniku Integracyjnego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Nagrodę otrzymała Wiktoria Anderko z kl. I., wyróżnienie Maja Bołdys z kl. VI. Gratulujemy.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23720-portret_mojej_mamy_rozstrzygniecie.html

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży: Stanisław Moniuszko – Wielki Patriota w 200 rocznicę urodzin „Ojca opery polskiej”. Główny Organizator: Koło Miłośników Muzyki przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018 r. Gratulujemy Antoninie Szczyrbowskiej, Antoninie Jochem oraz Patrycji Trefon z kl. VI. za otrzymanie dyplomów za udział w konkursie oraz w dowód uznania za ciekawe prace.

http://owzpap.org/iii-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-stanislaw-moniuszko-wielki-patriota-w-200-rocznice-urodzin-ojca-opery-polskiej/

Międzynarodowy konkurs plastyczny  "Moja Przygoda w Muzeum 2019". 

Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe  w Pszczynie. Konkurs polegał na stworzeniu plastycznego dzieła związanego z Zamkiem w Pszczynie. Wernisaż wystawy odbył się  3 czerwca w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Obok uroczystego wręczenia nagród, wydarzenie urozmaicił występ uczniów Ogniska Muzycznego. Wystawa prac w Stajniach Książęcych będzie dostępna do końca sierpnia. Nagrodzone prace zostają przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu. Nagrody otrzymali: Alicja Anderko , Antonina Solarska z kl. III.,  Tomasz Gątarz z kl. V. Gratulujemy.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie". Konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było: „Co nam w duszy gra? - paleta uczuć i emocji. Konkurs jest nie tylko wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy także celom charytatywnym, kształtuje empatię uczestników poprzez przekazanie prac na cel charytatywny. Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej. Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się dnia 31 maja 2019 r. Nagrodę w kategori wiekowej 6-9 lat zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I. Gratulujemy.

http://www.innespojrzenie.sosnowiec.pl/?fbclid=IwAR0LoihxIVwlywvGSli_S2bMPJwkKDS6T-vAOdlJyafp26Cy8Kiphm_gJA0

Powiatowy konkurs plastyczny z okazji VIII Pszczyńskich Spotkań z Przygodą. Konkurs polegał na stworzeniu pracy malarskiej przedstawiającej sztukę i przyrodę w życiu Ewy Dyakowskiej – Berbeki i Macieja Berbeki. Polskiego himalaisty oraz jego żony, malarki i scenografki teatru Witkacego w Zakopanem. Podsumowanie konkursu odbyło się 5 kwietnia w Pszczyńskiem Centrum Kultury. Dzieci mogły także wziąść udział w otwarciu wystawy malarstwa Ewy Dyakowskiej – Berbeki w Stajniach Książęcych. Nagrodą w konkursie było zdobycie nagrody pieniężnej w formie dofinansowania do wyjazdu klasowego. I miejsce zdobyły uczennice z klasy VI. Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Maja Bołdys. III miejsce zdobyli uczniowie z klasy III. Alicja Anderko, Lena Młynarska, Antonina Solarska, Szymon Anderko otrzymując dofinansowanie do wyjazdu klasowego. Wymienionym uczniom należą się szczególne gratulacje oraz pochwała za zaangażowanie na rzecz klasy. Gratulujemy .

http://www.pless.pl/56920-wideo-za-nami-kolejna-edycja-pszczynskich-spotkan-z-przygoda-pszczyna

Powiatowy Konkurs plastyczny: „Pisanka wielkanocna”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Wyróżnienie zdobyła Lena Młynarska z kl. III. Wręczenie nagród odbyło się 16 kwietnia 2019 r., w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie można było także zobaczyć pokonkursową wystawę prac.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-23614-pisanki_kraszanki_jajka_malowane.html

Podsumowanine wyników konkursów plastycznych opracowała p. B. Ananicz

24.04.2019 r. - III miejsce w XV edycji Olimpiady Językowej BEST zorganizowanej przez "BEST" Centrum Języków Pbcych i międzynarodowe wydawnictwo PERSON w kategorii gimnazja i klasy 7 - 8, zdobyła uczennica kl. 7 Iga Pala

17.04.2019 r. - I miejsce w konkursie plastycznym "ZAJĄCZEK WIELKANOCNY 2019" zdobyła Ala Anderko z kl. III. Konkurs organizowany był przez Miejsk0-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie przy współudziale Pszczyńskiego Centrum Kultury i gazety "Głos Pszczyński".

 W marcu odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Weltsprachen"

Laureatem została Zofia Motyka z klasy 7, która zdobyła 17/18 punktów. Gratulujemy!

Wysokie wyniki osiągnęły również Oliwia Kaszta, Kinga Sandecka, Emilia Szweda, Iga Pala oraz Magdalena Motyka

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! Opr. A. Witosza

 Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt

Dnia 17 grudnia odbyły się zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn – z Pawłowic, z Suszca, z Pszczyny, z Goczałkowic i z Rudołtowic, zawody odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Naszym zawodniczkom po bardzo emocjonującej grze udało się wywalczyć III miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i gratulacje.

Za grę na wysokim poziomie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Skrzypczyk i Panu Michalikowi za dowóz dzieci na zawody.

Skład drużyny:

Alicja Piórko, Mariola Michalik, Roksana Paszek, Karolina Kościelny, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta. Opr. B. Włoch 

Powiatowy Konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 15 grudnia 2018 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/

Powiatowy Konkurs plastyczny  „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – spotkanie przy świątecznym stole ".  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było plastyczne przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Szczyrbowska z kl. VI.  Wyróżnieni zostali: Patryk Dzida z kl. II, Alicja Anderko z kl. III, Patrycja Trefon z kl. VI,  Kinga Sandecka z kl. VII. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy odbędzie się  18 grudnia 2018 r.  w galerii „Starego Dworca" w Goczałkowicach - Zdroju.

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-6-23365-wyniki_bozonarodzeniowego_konkursu.html

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Barwy Ojczyste" skierowany do uczniów klas I-III z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Organizator: Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce. Tematem i celem konkursu było przedstawienie flagi Polski w aspekcie radości z jej eksponowania oraz dumy bycia Polakiem. Kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku wobec wartości narodowych.

I miejsce zdobyła Wiktoria Anderko z kl. I, III miejsce Lena Młynarska z kl. III.

3 grudnia 2018 r. nastąpiło podsumowanie IV Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Zrozumieć niepełnosprawność".

Celem konkursu było kształtowanie kreatywnej pełnej tolerancji postawy wobec osób niepełnosprawnych. Organizator: Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku w Goczałkowicach -Zdroju.
I miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z klasy VI.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV oraz Lena Młynarska z klasy III.

http://goczalkowicestokrotka.szkola.pl/konkursy/

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND, BAJEK I PRZYWIAREK" IX edycja. KATOWICE 2018. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe" w Katowicach. Na konkurs napłynęło 1014 prac.

Konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim na stworzenie krótkiej formy literackiej obrazującej postacie straszków śląskich. Zadaniem uczestników konkursu malarskiego było stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji do wybranego opowiadania. Ukoronowaniem obu konkursów będzie wydanie książki zawierającej teksty i ilustracje tegorocznych laureatów.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy IV za stworzenie malarskich ilustracji do tekstu
pt." Strach w muzeum".

Prace Alicji Anderko, Antoniny Solarskiej oraz Leny Młynarskiej z klasy III. zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej co również jest dużym wyróżnieniem.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wernisaż wystawy wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 30 
listopada o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe" w Katowicach. Opr. B. Ananicz

Mistrzostwa Pszczyny w Piłce ręcznej

W dniu 13 – 14.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W rozgrywkach dziewcząt brało udział 5 szkół , natomiast u chłopców drużyn tych było 10. Nasze dziewczyny grały systemem „każdy z każdym” i zdobyły tytuł Wicemistrzyń w piłce ręcznej awansując tym samym do rozgrywek powiatowych, uległy tylko drużynie z SP 18. Chłopcy natomiast walczyli w fazie grupowej zdobywając awans do półfinału, gdzie w dogrywce udało się im wygrać ze SP nr 9 z Łąki. W finale nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Michalik, Pani Kędzior, Panu Szczyrbowskiemu, Panu Treli i Panu Adamskiemu za pomoc w dowozie dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Maja Bołdys, Julia Bartas, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska,

Mariola Michalik, Roksana Paszek.

Reprezentacja chłopców: Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz. Opr. Bogumiła Włoch

„Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

13 września rozpoczęła się XIX edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”- runda jesienna. Prawo startu w zawodach miały dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach 60m, 300m, 600m-dziewczęta i 1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Patryk Dzida, Nikodem Minkiewicz, Maksymilian Pitura, Mariusz Sojka, Wojciech Kędzior, Mariola Michalik, Martyna Moń, Hanna Koczy, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Karol Wyrobek, Bartłomiej Janik, Mateusz Anderko, Roksana Paszek, Tomasz Gątarz, Karolina Kościelny, Maja Bołdys. Antonina Szczyrbowska, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Antoni Trela, Zuzanna Skrzypczyk, Kinga Sandecka.

Miejsce na podium zdobyły następujące osoby:

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Wojciech Kędzior – II,III miejsce bieg na 1000m

Antonia Szczyrbowska- I,II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 60m

Maja Bołdys – I, II miejsce skok wzwyż, I miejsce bieg na 300m,

Martyna Sojka – II miejsce rzut piłeczką palantową, II miejsce bieg na 300m

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Zuzanna Skrzypczyk – III miejsce rzut piłeczką palantową

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach bardzo serdecznie gratulujemy! Przyg. B. Włoch

Powiatowy Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,regionie – pierwsza gwiazdka ". Organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach – Zdroju.  Celem konkursu było malarskie przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodę otrzymała Antonina Solarska z kl. IV, Franciszka Pitura z kl. V. Wyróżnienia otrzymały: Lena Młynarska z kl. IV, Wiktoria Anderko, Nikola Ziebura, Hanna Łuka z kl. II, Hanna Łuszcz z kl. I. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-26452-rozstrzygniecie_konkursu_swieta_bozego.html

Powiatowy Konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa" .Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice rysunku i malarstwa kartki świątecznej uwzględniając tradycje oraz obrzędy związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. I miejsce w kategorii  klas VII-VIII zdobyła Kinga Sandecka z kl. VIII.  I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Sebastian Wojciech z kl. VI.

http://kulturasuszec.pl/konkurs-na-kartke-bozonarodzeniowa/

Powiatowy  konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła w dowolnej  technice plastycznej. Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z klasy V. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 14 grudnia 2019 roku podczas Jarmarku Świątecznego na pszczyńskim rynku. Gratulujemy!

https://biblioteka-pszczyna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2558:przylecialy-anioly-2019-rozstrzygniecie-konkursu&catid=27&Itemid=126

 

Osiągnięcia - archiwum

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Pszczyńska Spartakiada Lekkoatletyczna dzieci i młodzieży

Dnia 09.06.2018 r. na Stadionie Miejskim odbyła się Spartakiada lekkoatletyczna dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowała grupa 31 uczniów.

Uczniowie prezentowali się w poszczególnych konkurencjach: bieg na 60m, 300m, 600/1000, rzut piłeczką palantową, skok w dal, sztafeta 10x50 i sztafeta szwedzka klas VII. Rywalizacja była bardzo zacięta. W rozgrywkach poszczególnych dyscyplin na podium stanęli:

Maja Bołdys- II miejsce rzut piłeczką palantową

Martyna Sojka- III miejsce rzut piłeczką palantową

Skład naszej drużyny:

Mikołaj Kołoczek, Kinga Sandecka, Eryk Skrzypczyk, Weronika Waliczek, Łukasz Kontny, Oliwia Kaszta, Zofia Motyka, Artur Hadaś, Bartosz Lubiński, Antonina Szczyrbowska, Maja Bołdys, Martyna Sojka, Wiktor Maroszek, Iga Pala, Antoni Trela, Adrian Dzida, Jakub Jochem, Antonina Jochem, Natalia Ryba, Zuzanna Skrzypczyk, Bartłomiej Janik, Wojciech Kędzior, Patryk Kotas, Kamil Skrobol, Paweł Gregor, Jacek Trefon, Karolina Adamczyk, Magdalena Koczor, Weronika Nycz, Magdalena Motyka.

Wszystkim zawodnikom i  gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz  ekscytujące chwile w czasie zawodów! Opr. B. Włoch

W każdy czwartek na Stadionie Miejskim miały miejsce zmagania przedfinałowe w zawodach lekkoatletycznych. Uczniowie: Kaszta Wiktoria, Skrzypczyk Zuzanna, Trela Antoni, Jochem Antonia, Jochem Jakub, Gątarz Tomasz, Paszek Roksana, Trefon Patrycja, Kędzior Wojciech, Michalik Mariola, Urdzoń Mikołąj, Rachański Natan, Sojka Mariusz, Sojka Martyna, Janik Bartłomiej, Kaszta Oliwia, Motyka Zofia, Piórko Alicja, Szczyrbowska Antonina, Bołdys Maja, Łuka Paweł, Moń Martyna, Koczy Hanna, Hadaś Jakub, Sebastian Wojciech reprezentowali szkołę w poszczególnych konkurencjach. A oto osiągnięcia uczniów:

Antonia Szczyrbowska – I miejsce skok wzwyż

Maja Bołdys – II miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg 300m, III miejsce rzut piłeczką palantową

Mariola Michalik – II miejsce rzut piłeczką palantową

Martyna Sojka – III miejsce rzut piłeczką palantową

Dnia 24.05.2018 r. na Stadionie Miejskim odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów: Kaszta Oliwia, Mośka Nikola, Bołdys Maja, Jochem Antonina, Jochem Jakub, Skrzypczyk Zuzanna, Szczyrbowska Antonina Dzida Adrian, Gątarz Tomasz, Janik Bartłomiej, Kościelny Karolina, Kędzior Wojciech, Michalik Mariola, Sojka Mariusz.

Nasi uczniowie zmagali się w konkurencjach indywidualnych mierząc się z najlepszymi.

W Finałach Czwartków Lekkoatletycznych zdobywając największą liczbę punktów i miejsce na podium wywalczyły:

Maja Bołdys - I miejsce skok wzwyż, III miejsce bieg na 300m uczennica klasy V

Antonia Szczyrbowska – II miejsce skok wzwyż uczennica klasy V

Gratulujemy wszystkim reprezentantom z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Opr. B. Włoch

Dnia 16.05.2018 r. uczniowie klasy III – Maksymilian Gaża i Tomasz Węgrzyn wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Co biega i hasa w pszczyńskich lasach”, który jak co roku zorganizował Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach. Konkurs odbył się w Zagrodzie Żubrów w Jankowicach w pięknej, leśnej scenerii. Uczniowie wykonywali drużynowo zadania testowe wykazując się bogatą wiedzą. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły. Opr. K. Michniok – Hyła

Międzyszkolny Przegląd Układów Tanecznych 17.04.2018 r.

Jesteśmy organizatorami II Międzyszkolnego Przeglądu Układów Tanecznych.

Do konkursu zgłosiło się 8 zespołów:

  • „Dark Angels” ze SP 14 w Wiśle-Wielkiej opiekunowie p. Karolina Głowińska, Marek Smołka
  • „Black&White” ze SP 19 w Brzeźcach opiekun p. Edyta Kuś
  • „ Perfect Squad” ze SP 2 w Pszczynie opiekun p. Sylwia Machoń
  • „Never Say Never ze SP 9 w Łące opiekun p. Gabriela Wrzoł
  • „ Crazy up ze SP nr 1 w Goczałkowicach Zdroju opiekun p. Gabriela Wrzoł
  • „ Forever Friends ze SP nr 15 w Jankowicach opiekun p. Ewa Pudło
  • „LP 10” ze SP nr 11 w Porębie opiekun p. Lucyna Goraus
  • Stars” ze SP 8 w Rudołtowicach opiekun p. Bogumiła Włoch

Występy zespołów oceniało profesjonalne jury w składzie:

Anna Krzempek - Dyrektor CEiRu w Czechowicach-Dziedzicach. Pedagog, animator społeczno- kulturalny, filolog polski, metodyk, prowadzi szkolenia metodyczne dla nauczycieli. Organizuje zajęcia dla dzieci wg. autorskich programów.

Angelika Trefon - Nauczyciel tańca dla dzieci w Pszczyńskim Centrum Kultury oraz licencjonowany instruktor fitness i trener personalny, tancerka w zespole INTRO.

Małgorzata Tomczyk wykwalifikowany wychowawca , instruktor rekreacji ruchowej i choreograf tańca nowoczesnego. Od wielu lat związana z Pszczyńskim Centrum Kultury, ale nie poprzestaje na tym, prowadzi zajęcia w Żorach , Jastrzębiu , Bielsku-Białej. Od 1,5 roku prowadzi grupy taneczna oraz musicalową w ramach zajęć Stowarzyszenia „Take tam..." które zaprezentowały swoje umiejętności w spektaklach "5" i " małe tęsknoty. Obecnie pracuje nad autorskim spektaklem teatru tańca którego premiera odbędzie sie 15 czerwca w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Zanim rozpoczęliśmy prezentację konkursowych zespołów tanecznych na scenie wystąpiła   Grupa taneczna - „Potańczone”, która zaprezentowała dwa układy choreograficzne- to zespół utworzony w 2017 roku jako część grupy mu-sic-al działającej w ramach zajęć Stowarzyszenia „Take tam...” im. Artystów Międzywojnia, którego Prezesem jest Jakub Pieczka. Do tej pory wystąpiły w musicalach: „5” oraz „małe tęsknoty”, a także podczas imprez i konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie. Ich instruktorem jest Małgorzata Tomczyk. Obecnie grupa przygotowuje spektakl teatru tańca pt. "Lady Powers".

W przerwie, kiedy odbywały się obrady jury, tancerki ze Stowarzyszenia poderwały wszystkich obecnych do wspólnego tanecznego show.

Rozstrzygnięcia Konkursu Tańca Jurorzy dokonali po obejrzeniu wszystkich układów tanecznych i postanowili przyznać następujące miejsca.

I miejsce – zespół „Stars” z Rudołtowic

II miejsce – zespół „ Crazy up” z Goczałkowic

III miejsce – zespół „Dark Angels” z Wisły Wielkiej

Wyróżnienie - zespół „LP 10” ze SP nr 11 w Porębie.

Zespoły otrzymały statuetki, pamiątkowe dyplomy, podziękowania i słodki poczęstunek, a także upominki i gadżety od Stowarzyszenia „Take tam”.

Każdy zespół w swoim występie zaprezentował wysokie walory artystyczne, dobre wyczucie stylu, technikę wykonania, ciekawą choreografię układów i ciekawy wizerunek sceniczny Przegląd taneczny okazał się pięknym widowiskiem, a wszystkim widzom dostarczył miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych.

Serdecznie dziękujemy zespołom i ich opiekunom za wzięcie udziału w konkursie, a także tym osobom, które przyczyniły się do organizacji tego widowiska.

Dziękujemy także Panu dyrektorowi PPOP Marcinowi Bienioszkowi, który co roku jest z nami podczas konkursu i uwiecznia wszystkie chwili konkursu w obiektywie aparatu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magdalena Motyka, Magdalena Koczor, Weronika Waliczek, Weronika Nycz, Zofia Motyka, Oliwia Kaszta, Patrycja Sanetra, Nikola Mośka, Emilia Szweda, Julia Bartas, Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Aleksandra Hołda, Natalia Ryba, Zofia Kołoczek. Opr. B. Włoch

Czwartki lekkoatletyczne czas zacząć...

Dnia 12.04.2018 r. o godzinie 15.30 zainaugurowana została wiosenna sesja Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowała grupa 12 uczniów – chłopcy i dziewczęta z klasy III, IV, V i VI: Mikołaj Urdzoń, Natan Rachański, Mariusz Sojka, Mariola Michalik, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz, Maja Bołdys, Patrycja Trefon, Antoni Trela, Antonina Szczyrbowska, Oliwia Kaszta, Martyna Sojka. Uczniowie zaprezentowali się w konkurencjach biegowych i technicznych. A oto osiągnięcia naszych uczniów:

Patrycja Trefon – I miejsce skok wzwyż

Antonina Szczyrbowska – I miejsce skok wzwyż

Maja Bołdys – II miejsce skok wzwyż

Martyna Sojka – II miejsce bieg 300m

Oliwia Kaszta – III miejsce bieg 300m

Maja Bołdys - III miejsce bieg 300m

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych. Opr. B. Włoch

W Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju został rozstrzygnięty „Wielkanocny Konkurs Plastyczny ”. Tematem konkursu było wykonanie pisanki wielkanocnej. Na konkurs wpłynęło 145 prac. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 19 uczestników. Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy odbyło się  27 marca 2018 r. w galerii „Starego Dworca”. Wystawa czynna do 15 kwietnia. 

Nagrodę otrzymała Julia Pysz z kl. VII.

Wyróżnieni zostali: Oskar Maroszek z kl. I, Antonina Solarska, Alicja Anderko z kl. II, Tomasz Gątarz z kl. IV.

Gratulujemy!

https://gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-22245-rozstrzygniecie_konkursu_wielkanocnego.html

Prace powstały pod okiem p. Bożeny Ananicz.

Konkurs plastyczny "Zajączek Wielkanocny". Tematem konkursu było wykonanie przestrzennego zajączka wielkanocnego. Na konkurs wpłynęło 113 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z powiatu pszczyńskiego. Wszystkie prace odznaczały się różnorodną formą wykonania i pomysłowością. Wręczenie nagród  odbyło się 26 marca 2018 r.  w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury Wystawę  prac można było zobaczyć w galerii biblioteki.

Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego".

Z naszej szkoły nagrodzeni zostali uczniowie:

II miejsce - Patryk Dzida (kategoria klas I-III)

III miejsce - Maja Bołdys (kategoria klas IV-VI)

Uczniowie tworzyli pod okiem p. Bożeny Ananicz.

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=27&Itemid=126

W środę, 28 lutego 2018 r. w budynkach Stajni Książęcych Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Anhaltowie - Książęta na Pszczyńskim Zamku". W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe drużyny z dziesięciu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodzinie Anhalt-Köthen oraz z czterema zadaniami praktycznymi. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami. Nasze uczennice Iga Pala i Kinga Sandecka z klasy VI zdobyły II miejsce w generalnej punktacji. Serdecznie gratulujemy wiedzy i wysokiej lokaty na podium!

http://edukacja.pless.pl/51682-zdjecia-uczniowie-wykazali-sie-wiedza-nt-ksiazat-pszczynskich-pszczyna

16 stycznia 2018 r. uczniowie klas I-III, uczniowie klasy IV Alicja Piórko i Jakub Hadaś oraz uczeń klasy VI Artur Bednarczyk uczestniczyli w XV Powiatowym Przeglądzie Jasełek - Suszec 2018. Uczniowie przedstawili JASEŁKA PO ŚLĄSKU pt. ,,JEZUS ZLOZ TU DO NOS”. Alicja Piórko i Jakub Hadaś prowadzący jasełka zaprezentowali się wspaniale. Dzieci klas I – III przy akompaniamencie p. Joanny Niesyto pięknie zaśpiewali kolędy po śląsku. Podczas tego przeglądu zdobyliśmy II miejsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu dzieci do występu, a dzieciom życzymy dalszych sukcesów. Opr. D.Psik

Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie- bożonarodzeniowa choinka" organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach - Zdroju.

20 grudnia odbyło się ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy  w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju. Tematem konkursu było przedstawienie bożonarodzeniowej choinki uwzględniając także tradycje świąt. Na konkurs wpłynęło 276 prac plastycznych. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 39 uczestników. 

Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Tomasz Gątarz kl. IV, Antonina Jochem kl. V, Alicja Anderko kl. II. 

Wyróżnieni zostali: Weronika Waliczek kl. VII, Mateusz Anderko kl. IV, Tomasz Węgrzyn kl. III, Maksymilian Gaża kl. III, Lena Młynarska kl. II, Antonina Solarska kl. II.

Wszytkim serdecznie gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-22110 rozstrzygniecie_konkursu_boze.html

Konkurs plastyczny „Przyleciały Anioły” organizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Głos Pszczyński. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennego anioła z dowolnych materiałów. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 16 grudnia podczas pszczyńskiego jarmarku  świątecznego. Wystawę  prac można oglądać do końca grudnia w czytelni biblioteki.

Wyróżnienia otrzymały:  Lena Młynarska kl. II, Antonina Jochem  kl. V.

I miejsce: Emilia Łukowska kl. VII,  II miejsce: Julia Pysz kl. VII.

Gratulujemy!

http://biblioteka-pszczyna.home.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=27&Itemid=126

23 listopada - IX edycja konkursu "Złote Pióro" dla uczniów szkół podstawowych gminy Pszczyna.

Uczestników tegorocznego konkursu gościliśmy w murach naszej szkoły. Do udziału zgłosiło się dziewięć pszczyńskich szkół. Uczniowie nie po raz pierwszy bardzo dobrze przygotowali się do rywalizacji, co sprawiło, że poziom był niezwykle wyrównany, a biorący w nim udział do końca dzielnie walczyli o tytuł mistrza ortografii. Pojawiły się znajome twarze – wśród laureatów znaleźli się zdobywcy miejsc na podium z lat poprzednich. Ostateczne wyniki konkursu to:

I m-ce Mikołaj Otręba SP16 Studzienice oraz Stanisław Janus SP15 Jankowice

II m-ce Jagoda Orlik SP 1 Pszczyna

III m-ce Przemysław Święs SP 6 Czarków

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem oraz zapraszamy do przyszłorocznej edycji. Opr. S. Kościelny

Nasze uczennice: Alicja Piórko i Patrycja Trefon wzięły udział w przesłuchaniu do konkursu "Po naszymu" w Polskim Radiu Katowice.

Wojewódzki konkurs plastyczny "Zielony Patrol". Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci zjawiskiem niskiej emisji, negatywnych skutków jej oddziaływania na człowieka i środowisko naturalne oraz sposobów jej przeciwdziałania. Organizatorem był Urząd Miejski w Pszczynie. Podsumowanie konkursu odbyło się 14 listopada na pszczyńskim rynku podczas happeningu z okazji obchodów Dnia Czystego Powietrza. Prace dzieci prezentowane były na wystawie w pszczyńskim ratuszu.  Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Antonina Jochem z kl. V zdobywając II miejsce oraz Emilia Wyroba z kl.VII zdobywając III miejsce. Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na ten konkurs.

http://wiadomosci.pless.pl/50064-wideo-zdjecia-dzien-czystego-powietrza-happening-na-rynku-pszczyna

 Mistrzostwa Pszczyny w piłce ręcznej

W dniu 14 – 15.11.2017 r odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie. W Turnieju dziewcząt uczestniczyło 6 szkół podstawowych natomiast u chłopców drużyn tych było 9. W fazie grupowej nasze zawodniczki musiały się zmierzyć z SP 2 z Pszczyny, SP 18 z Pszczyny i z SP 6 z Czarkowa uległy tylko drużynie z Czarkowa, gdzie ponownie musiały się zmierzyć z nimi w finale gdzie pełne zaangażowania walczyły do ostatniego gwizdka o pierwsze miejsce na podium, niestety drużyna z Czarkowa okazała się lepsza. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły II miejsce otrzymując dyplom Wicemistrzyń Powiatu pszczyńskiego. Natomiast drużyna chłopców miała okazję rywalizować z SP 11 z Poręby i SP 16 z Wisły Wielkiej. Udało się pokonać drużynę z Wisły Wielkiej wychodząc tym samym z grupy i awansując do ćwierćfinałów gdzie tam musieli się zmierzyć z SP 2 z Pszczyny. Zawodnicy z SP 2 okazali się mocniejsi wygrywając mecz i tym samym awansując do półfinałów. Nasi dzielni chłopcy tym meczem zakończyli udział w zawodach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Bednarczyk, Panu Hoder, Pani Michalik i Panu Szczyrbowskiemu za możliwość dowozu dzieci na zawody.

Reprezentacja dziewcząt: Oliwia Łuka, Martyna Sojka, Oliwia Kaszta, Nikola Mośka, Maja Bołdys, Antonina Jochem, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Mariola Michalik.

Reprezentacja chłopców: Eryk Skrzypczyk, Igor Wąs, Artur Bednarczyk, Paweł Łuka, Bartosz Lubiński, Wiktor Maroszek, Daniel Hoder, Jakub Jochem, Mikołaj Kołoczek, Antoni Trela, Wojciech Kędzior. Opr. Boumiła Włoch

Dnia 08 listopada 2017 r. Krzysztof Gogol – uczeń klasy III wziął udział w Powiatowym Konkursie Gwarowym „Pogodejmy po naszymu”, który co roku organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. Uczeń zdobył wyróżnienie III stopnia za zaprezentowanie tekstu „Mój starzyk”. Serdecznie gratulujemy występu i godnego reprezentowania szkoły. Opr. K. Michniok – Hyła

Dnia 29.09.2017 roku na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbyły się Pszczyńskie eliminacje do ogólnopolskiego turnieju pod szyldem Tymbarka „Z podwórka na stadion”.

Naszą szkołę reprezentowały drużyna chłopców, a także dziewcząt w kategorii U-12 . Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy mogli się zmierzyć z zawodnikami ze Studzienic, Piasku, Czarkowa i Łąki. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej. Ostatecznie nasza drużyna chłopców zajęła V miejsce otrzymując pamiątkową statuetkę. Dziewczyny natomiast zmierzyły się z drużyną z Czarkowa, Studzienic i Jankowic. Walczyły do ostatniego gwizdka i ostatecznie uplasowały się na II miejscu. Gratulujemy!!!

Drużyna dziewcząt w składzie: Mariola Michalik, Roksana Paszek, Maja Bołdys, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Oliwia Kaszta , Martyna Sojka.

Drużyna chłopców w składzie: Tomasz Gątarz, Wojciech Kędzior, Jakub Niemiec, Tomasz Piłatyk, , Bartosz Lubiński, Antoni Trela, Paweł Łuka, Wiktor Maroszek. Oor. Boumiła Włoch

„ Czwartki lekkoatletyczne” czas zacząć

Dnia 14.09.2017 roku rozpoczęła się XVIII edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”. Prawo startu w zawodach mają dziewczęta i chłopcy w następujących konkurencjach biegowych i technicznych: 60m, 300m,  600m dziewczęta/1000m chłopcy, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 uczniów – chłopcy i dziewczęta z klasy  IV, V i VI.

Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

II miejsce Maja Bołdys w skoku wzwyż uczennica klasy V

II miejsce Artur Bednarczyk w skoku wzwyż uczeń klasy VI

III miejsce Patrycja Trefon w skoku wzwyż uczennica klasy V

 Zachęcamy wszystkich do kolejnych wspólnych wyjazdów na zawody sportowe, gdzie kształtujemy naszą sprawność fizyczną, uczymy się zasady fair play, a przy okazji świetnie się bawimy w gronie kolegów i koleżanek. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.:)

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Alicja Piórko, Karolina Kościelny, Tomasz Gątarz, Wojciech Kędzior, Sebastian Wojciech, Antoni Trela, Maja Bołdys, Patrycja Trefon, Paweł Łuka, Artur Bednarczyk. Opr. Bogumiła Włoch

 

Osiągnięcia w roku szkolnm 2016/2017

Uczniowie wyróżniający się osiągnięciami w nauce, zachowaniu i pracą na rzecz szkoły w roku szkolnym 2016/2017 zostali uhonorowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców:

Klasa I:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Alicja Anderko, Szymon Anderko, Oskar Sanetra, Zofia Kołoczek.

Klasa II:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Krzysztof Gogol, Mikołaj Urdzoń, Franciszka Pitura,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Maksymilian Gaża, Tomasz Węgrzyn, Jakub Smyczek, Mariusz Sojka.

Klasa III:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mateusz Anderko, Tomasz Gątarz, Hanna Koczy, Mariola Michalik, Martyna Moń, Alicja Piórko, Natalia Ryba,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Patryk Pala, Sebastian Wojciech.

Klasa IV:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mikołaj Kołoczek, Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Patrycja Trefon, Anna Rozmus, Zuzanna Skrzypczyk, Antoni Trela, Maja Bołdys,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Jakub Jochem.

Klasa V:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Iga Pala, Kinga Sandecka, Zofia Motyka,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Martyna Sojka.

Klasa VI:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Magdalena Koczor, Magdalena Motyka, Weronika Waliczek,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Michalina Kościelny, Oliwia Łuka, Kamil Skrobol.

Uczniowie ze 100 % frekwencją w roku szkolnym 2016/2017

Amelia Durok z kl. II, Zuzanna Skrzypczyk, kl. IV, Antoni Trela, kl. IV, Wiktor Maroszek, kl. V.

Tradycyjnie, ww. uczniowie otrzymali budziki.

Za wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych w II półroczu roku szkolnego 2016/2017 stypendia otrzymały następujące osoby:

Maja Bołdys z kl. IV, Antonina Jochem z kl. IV, Antonina Szczyrbowska z kl. IV, Patrycja Trefon z kl. IV, Antoni Trela z kl. IV, Iga Pala z kl. V, Kinga Sandecka z kl. V, Martyna Sojka z kl. V, Magdalena Motyka z kl. VI.

Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy promocji do nastepnej klasy!

Konkurs plastyczny „W różanym ogrodzie”, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach - Zdroju  w ramach V Goczałkowickiego Festiwalu Róż, został rozstrzygnięty.  Nadesłano na konkurs 121 prac. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 12 (5 nagród, 7 wyróżnień) uczestników. Rozdanie nagród   odbędzie się w dniu 2 lipca 2017 r., ok. godz. 17.00 na scenie głównej w ramach obchodów V Festiwalu Róż.

Wyróżnienie otrzymała Antonina Solarska z kl. I.

Dzieci  biorące udział w konkursie: Emilia Łukowska, Magdalena Koczor, Julia Pysz z kl.VI, Kinga Sandecka z kl. V, Maja Bołdys, Antonina  Szczyrbowska z kl. IV, Amelia Durok, Martyna Koczor, Franciszka Pitura z kl. II, Lena Młynarska z kl. I. Gratulujemy!!!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-21917-rozstrzygniecie_konkursu_w_rozanym.html

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2017”

Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w tym międzynarodowym konkursie. Jednym z lauteatów został nasz uczeń Antoni Trela z kl. IV, który swoją nagrodę otrzymał w Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. Bardzo dobry wynik przypadł w udziale: Idze Pali z kl. V, Kamilowi Skrobolowi z kl. VI, Antosi Szczyrbowskiej z kl. IV, Zusi Skrzypczyk z kl. IV, Kindze Sandeckiej z kl. V. Gratulujemy serdecznie zarówno uczniom, jak i ich nauczycielce p. K. Żemła.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Kogiel - Mogiel dla uczniów klas czwartych". Od lat bierzemy udział w tym konkursie, jednoczesnie jesteśmy też jego organizatorami. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Antosia Szczyrbowska i Antek Trela. Organizatorom nie wypadało wygrać, byliśmy więc za podium. Gratulujemy jednak serdecznie ww. matematycznej wiedzy.

Międzynarodowy konkurs plastyczny  "Moja Przygoda w Muzeum 2017". Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Zamkowe  w Pszczynie. Wernisaż wystawy  odbył się  6 czerwca w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Obok uroczystego wręczenia nagród oraz wyróżnień, wydarzenie urozmaicił występ uczniów Ogniska Muzycznego. Nagrodzone prace zostają przesłane do Muzeum w Toruniu aby uczestniczyć w dalszym etapie konkursu. Z naszej szkoły nagrodzony został Tomasz Węgrzyn z kl. II.

Wystawa prac przygotowana w Stajniach Książęcych otwarta będzie dla zwiedzających do niedzieli 18 czerwca 2017 r. Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs plastyczny „Fantastyczny świat moich snów” zorganizowany przez  Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Temat konkursu pozwolił na wykonanie prac pełnych  dziecięcych  fantazji w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs  nadesłano 119 prac z których  nagrodzono i  wyróżniono 12 prac. Wręczenie nagród odbyło się 11 czerwca 2017 roku, podczas Dnia  Suszca.

W kategorii klas I-III - I miejsce zdobył Maksymilian Gaża z kl. II, II miejsce Bartosz Kątny z kl. II.

W kategorii klas IV-VI - III miejsce zdobyła Maja Bołdys z kl. IV.

Gratulujemy!

http://www.kulturasuszec.pl/newsy/wyniki-konkursu-plastycznego-fantastyczny-swiat-moich-snow.html

Dnia 06.06.2017 r. uczniowie nasze szkoły wzięli udział w X Międzyszkonym Konkursie „Omnibus 2017” - w kategorii klasa I – Alicja Anderko, w kategorii klasa II – Maksymilian Gaża, w kategorii klasa III – Hanna Koczy. Uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami testowymi głównie z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Nasi reprezentanci godnie reprezentowali naszą szkołę i otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe za udział. Serdecznie gratulujemy najzdolniejszym uczniom klas młodszych. Opr. Katarzyna Michniok - Hyła

Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Dnia 01.06.2017r. na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbył się finał Czwartków Lekkoatletycznych. Po kilku miesięcznych zmaganiach uczniów w różnych konkurencjach biegowych i technicznych zostały podliczone punkty każdego zawodnika i wyłoniono zwycięzców w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych. W tym roku zwyciężczynią finałów z naszej szkoły została Maja Bołdys uczennica klasy IV, która zdobyła II miejsce w skoku wzwyż.

A oto uczniowie, którzy w zmaganiach lekkoatletycznych w poszczególnych tygodniach, także zdobywali miejsce na podium:

Artur Bednarczyk – I, II, III miejsce skok wzwyż

Karolina Adamczyk – III miejsce skok wzwyż

Antoni Trela – III miejsce rzut piłeczką palantową

Maja Bołdys – II, III miejsce bieg 300m

Kamil SkrobolIII miejsce bieg 300m

Patryk Kotas – II, III miejsce skok wzwyż

Patrycja Trefon – III miejsce skok wzwyż

Oliwia Kaszta – III miejsce rzut piłeczką palantową

Ponadto szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie:

Oliwier Pinocy, Natan Rachański, Mariola Michalik, Natalia Ryba, Jakub Hadaś, Alicja Piórko, Roksana Paszek, Bartłomiej Janik, Karolina Kościelny, Tomasz Gątarz, Mariusz Sojka, Tomasz Piłatyk, Zofia Motyka, Paweł Łuka, Grzegorz Bilnicki, Wiktor Maroszek Martyna Sojka Kinga Sandecka, Mikołaj Kołoczek, Bartosz Lubiński, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczerbowska, Emilia Łukowska, Oliwia Łuka, Mateusz Jasiński, Skrzypczyk Eryk, Trefon Jacek.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opr. B. Włoch

W konkursie Pięknego Czytania reprezentowała nas Ala Piórko z kl. III, która otrzymała dyplom za udział.

czerwiec 2017 r. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND BAJEK I PRZYWIAREK” VIII edycja. KATOWICE 2017. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. OrganizatorMiejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach.

W tym roku konkurs malarski został poprzedzony konkursem prozatorskim, w ramach którego zostało nagrodzonych 11 krótkich tekstów (opowiadań, bajek, baśni) opierających się na tradycjach kultury śląskiej. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu malarskiego poproszeni  zostali o stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji obrazujących wybrany tekst. Na konkurs napłynęły 704 prace, nagrodzonych i wyróżnionych zostało 20 prac.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Antonina Szczyrbowska z kl.IV  za zilustrowanie opowiadania „OSADA BUBKI” oraz Jakub Niemiec z kl.III za zilustrowanie opowiadania „OPOWIASTKA”.

Dzieci biorące udział w konkursie: Tomasz Gątarz z kl.III, Maja Bołdys z kl.IV, Magdalena Koczor, Julia Pysz, Emilia Łukowska z kl.VI. Nad uczniami w czasie ich twórczej pracy czuwała p. Bożena Ananicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

http://www.mdkpoludnie.com/?p=20331

25 maja 2017 r. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Sowa Mądra Głowa".

Nasza szkoła zorganizowała III edycję Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego ,,Sowa Mądra Głowa". W konkursie udział wzięło 22 uczniów klas III. Wszyscy uczestnicy bądz wytrwale pracowali rozwiązując różnego rodzaju zadania matematyczne.

Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Wojciech i Jakub Hadaś. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz przybory geometryczne.

W III edycji Konkursu Wiedzy "Pierwszak potrafi", organizowanego przez Niepubliczna Szkołę w Strumieniu dzielnie reprezentowały nas: Ala Anderko i Zosia Kołoczek. Dziewczynki otrzymały dyplomy za udział oraz drobne upominki.

W środę 24 maja 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”. Polegał on na rozwiązywaniu testów z zakresu ortografii, słownictwa, frazeologii i poprawności językowej. Oprócz testów uczestnicy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi synonimów oraz pracowali z tekstem piosenki regionalnej. Naszą szkołę reprezentowały Iga Pala z klasy V oraz Magdalena Motyka z klasy VI. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji okazały się najlepsze w powiecie pszczyńskim. Gratulujemy zdobycia I miejsca! Życzymy dalszych sukcesów. Opr. S. Kościelny

Dnia 23.05.2017r. uczeń klasy II – Maksymilian Gaża wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Studzionce. Zadaniem wszystkich uczestników - (najlepszych uczniów w swoich szkołach ) było napisanie dyktanda ortograficznego i rozwiązanie różnych zadań testowych związanych ze znajomością ortografii. Maksymilian otrzymał dyplom za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opr. Katarzyna Michniok - Hyła

Dnia 22 maja 2017r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”. Na konkurs wpłynęło 338 prace plastyczne. Jury nagrodziło i wyróżniło 31 uczestników. 

Z naszej  szkoły nagrody otrzymali: Alicja Anderko z kl.I, Franciszka Pitura z kl.II, Tomasz Gątarz z kl.III.

Wyróżnienienia otrzymali: Antonina Solarska z kl.I, Dominik Chabierski z kl.II, Antonina Jochem z kl.IV.

Dzieci, których prace były prezentowane na wystawie pokonkursowej: Lena Młynarska kl.I, Igor Szweda kl.II, Sławek Piłatyk kl.II, Bartosz Kątny kl.II, Magdalena Koczor kl.VI, Emilia Łukowska kl.VI, Julia Pysz kl.VI. Gratulujemy!

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-21866-portret_mojej_mamy_konkurs_plastyczny.html

18 maja 2017 r. uczennica klasy III Alicja Piórko reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja dla Mamy i Taty” organizowanym przez CETIR Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Goczałkowicach – Zdroju. Alicja zdobyła II miejsce. Otrzymała nagrodę oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów. Opr. D. Psik

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich. II miejsce zdobyły Iga Pala i Kinga Sandecka z kl. V. Serdecznie gratulujemy!

W środę, 10 maja 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach Filia w Pszczynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie czytelniczo-plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Czytamy – tworzymy lapbooki”. Na konkurs wpłynęło 45 prac.
Przedmiotem konkursu było  zaprojektowanie i wykonanie lapbooka, czyli teczki tematycznej w  której należało umieścić treści na temat ulubionej książki. Taka teczka miała pełnić funkcję interaktywnej przestrzeni min. na rysunki, opowiadania, wykresy a całość miała w twórczy sposób zaprezentować wybraną książkę.
II miejsce w kategorii klas I - III zdobyła Franciszka Pitura z klasy II. Gratulujemy!
 

12 maja br. w Szkole Podstawowej w Studzionce odbył się konkurs z j. angielskiego "Young Master". Najlepszą okazała się nasza uczennica: Anita Nowok z kl. VI, która zdobyła I miejsce. Na miejscu IV, tuż za podium, uplasowała się Iga Pala z kl. V. Uczennicom i nauczycielowi gratulujemy sukcesu!

11 maja w GOK w Goczałkowicach Zdroju odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego z cyklu „Jesteśmy jedną rodziną”. Konkurs o charakterze międzygminnym przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i polega na zaprezentowaniu utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Jury przyznaje wyróżnienia I,II i III stopnia oraz specjalne. W tegorocznej edycji nasza szkołę reprezentowały Patrycja Trefon z klasy IV, która otrzymała wyróżnienie II stopnia oraz Nikola Mośka z klasy V, która uzyskała wyróżnienie III stopnia. Gratulujemy sukcesu!

8 maja 2017 r. uczniowie klasy III Natalia Ryba i Tomasz Gątarz reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym "Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach" w Zagrodzie Żubrów w Jankowicach. Uczniowie mierzyli się z różnymi zestawami pytań, zagadek i łamigłówek przyrodniczych. Wykazali się dużą wiedzą, a poziom był bardzo wyrównany. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody książkowe. Opr. D. Psik 

28.04.2017 r. I Przegląd Układów Tanecznych: II miejsce naszej reprezentacji.

Nasza reprezentacja

Magdalena Motyka, Emilia Łukowska, Magdalena Koczor, Weronika Waliczek, Weronika Nycz, Aleksandra Rosmus, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Patrycja Sanetra, Artur Bednarczyk, Antonina Jochem, Zofia Kołoczek, Antonina Solarska, Alicja Anderko. Opr. B. Włoch

27.04.2017 r. odbyło się podsumowanie Powiatowych eliminacji XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży: "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".
Organizator: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić swoje przemyślenia i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
I miejsce Dominik Chabierski z kl.II, 
II miejsce Maja Bołdys z kl.IV . 
Wyróżnienie otrzymała Lena Młynarska z kl.I. 
 W grupie wiekowej od 10 do 13 lat
 II miejsce zdobyła Antonina Szczyrbowska z kl.IV.
Dzieci biorące udział w konkursie: Antonina Solarska, Bartosz Kątny, Sławek Piłatyk, Tomasz Gątarz, Antonina Jochem także otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Wszystkie dzieci  zostały zaproszone na podsumowanie konkursu do Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Pszczynie. Dzieci miały okazję nie tylko zwiedzić komendę straży, ale także zobaczyć wyjazd strażaków na akcję.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i p. Bożenie Ananicz, która czuwała nad właściwą formą prac.
27 kwietnia 2017 r. odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Wiśle – Wielkiej. Naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Gogol – uczeń klasy II, Aleksandra Hołda – uczennica klasy III oraz Tomasz Gątarz – uczeń klasy III. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, każdy z nich zaprezentował się wspaniale. Komisja bardzo wysoko oceniła poziom konkursu i zachęcała uczestników do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Opr. D. Psik

XII Wojewódzki Konkurs Języka angielskiego "The Glowe" - Anita Nowok z kl. VI - kwalifikacja do etapu wojewódzkiego

Dyplomy za udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego: Iga Pala, Martyna Sojka, Wiktor Maroszek, Artur Bednarczyk.

W dniu 7 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kornelu Makuszyńskim. W rywalizacji wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy dotyczącym życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego oraz znajomości powieści „Panna z mokrą głową”. Nasza reprezentacja w składzie: Antonina Szczyrbowska i Patrycja Trefon z klasy IV zajęły II miejsce. Gratulacje! Oprac. S. Kościelny

Konkurs plastyczny "Zajączek wielkanocny". 

Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyśkie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego.

I miejsce w kategorii klas I-III zdobył Tomasz Gątarz z kl. III.

Dzieci  biorące udział w konkursie i wystawie pokonkursowej:  Antonina Jochem z kl. IV, Kinga Sandecka, Iga Pala, Zofia Motyka, Paweł Łuka z kl. V.

W dniu 28 lutego br. w budynkach Stajni Książęcych, odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich “Panowie na pszczyńskim zamku - Piastowie, Thurzonowie, Promnitzowie”. W rywalizacji wzięły udział drużyny z czternastu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodach panujących w Pszczynie oraz czterema zadaniami praktycznymi - praca z mapą Hindenberga, znajomość symboli cechowych, budowa średniowiecznego miasta z drewnianych klocków.  Nasza reprezentacja w składzie : Iga Pala i Kinga Sandecka z klasy V zajęły II miejsce. Gratulujemy sukcesu! Opr. S. Kościelny

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej”.

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 15 im. M.  Konopnickiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Zadaniem uczestników konkursu było  wykonanie pracy plastycznej, której tematem przewodnim była wybrana postać z utworów Marii Konopnickiej. 

Wyróżnienie otrzymała Antonina Solarska z kl. I.  za pracę malarską na podstawie wiersza Marii Konopnickiej  "Zima zła".

Wojewódzki konkurs plastyczny dla uczestników zajęć świetlic szkolnych pt. „Zimowy pejzaż”.

Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach.

Zadaniem było wykonanie pracy przedstawiającej przyrodę zimą.

Wyróżnienie otrzymała Franciszka Pitura z kl. II.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ANIOŁ 2017 organizowany przez Ośrodek Działań Artystycznych DOROŻKARNIA w Warszawie:

Kwalifikacja prac do wystawy w kategorii 7 - 11 lat: Maja Bołdys, Franciszka Pitura.

Konkurs plastyczny „Przyleciały Anioły", tematycznie związany z Świętami Bożego Narodzenia. Organizatorzy: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja "Głosu Pszczyńskiego".

Nagrody otrzymali: Dominik Chabierski- I miejsce (w kategorii klas I-III) , Franciszka Pitura -wyróżnienie,  Maja Bołdys - I miejsce (w kategorii klas IV-VI).

Dzieci biorące udział w wystawie pokonkursowej: Antonina Jochem, Jakub Jochem, Antonina Solarska, Lena Młynarska, Maksymilian Gaża, Magdalena Koczor, Tomasz Gątarz, Paweł Łuka.
http://biblioteka-pszczyna.home.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1385:konkurs-plastyczny-przylecialy-anioly-rozstrzygniety&catid=27&Itemid=126

Konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie". Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. 
Nagrodę otrzymał : Tomasz Gątarz, wyróżnienie: Oliwia Seredyńska.

http://www.gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-21657-wystawa_prac_konkursu_swiatecznego_w.html

„Ekologiczna Kartka Bożonarodzeniowa" konkurs organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Nagrody otrzymali: Antonina Solarska, Maksymilian Gaża, Jakub Niemiec, Franciszka Pitura.

http://www.popp.powiat.pszczyna.pl/aktualnosci/a1008,ekologiczna-kartka-bozonarodzeniowa-podsumowanie-konkursu

W  konkursie plastycznym "Poczuj malarstwo wszystkimi zmysłami" zorganizowanym przez  GOK w Suszcu oraz Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE   wyróżnienie  otrzymali: Antonina  Jochem z kl.IV oraz Jakub  Niemiec z kl.III. Konkurs polegał na stworzeniu  własnej  interpretacji  wybranego dzieła malarskiego. 

Prace uczniów biorących  udział w konkursie oraz  obrazy na podstawie których  zostały stworzone prace można  zobaczyć  w galerii internetowej konkursu  na stronie http://www.poczujmalarstwo.pl/e-galeria/ Opr. Bożena Ananicz

W miesiącu listopadzie uczniowie klas I – III brali udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Żyj zdrowo” promującym zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia. Uczniowie wykonali ciekawe prace, wykorzystując różne techniki plastyczne. Spośród 42 prac jury wyróżniło trzy. Wyróżnienie oraz nagrody zdobyli: Tomasz Gątarz, Karol Wyroba, Franciszka Pitura. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrodę pocieszenia. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i zachęcamy do prowadzenia zdrowego stylu życia. Opr. A.Szromek

9 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach – Zdroju odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski „Pogodejmy po naszymu”, którego celem jest wspieranie inicjatyw zachowania odrębności regionalnej naszej ziemi. Konkurs skierowany jest do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. W tegorocznym jury zasiadła p. Klaudia Roksela – mieszkanka Pszczyny, laureatka tego konkursu sprzed wielu lat, obecnie współprowadząca audycję „Słownik śląski” w radio Em oraz internetową stronę „Gryfnie”, która w możliwie najszerszy sposób propaguje gwarę i kulturę śląską.

Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Gogol – uczeń klasy II, który otrzymał wyróżnienie III stonia oraz Alicja Piórko – uczennica klasy III, która zdobyła najwyższą nagrodę – wyróżnienie I stopnia - NAGRODĘ SPECJALNĄ – za zaprezentowanie oryginalnego tekstu i jego zaprezentowanie.

Do konkursu uczniów przygotowały wychowawczynie: p.Katarzyna Michniok – Hyła oraz p. Dorota Psik.

Konkurs plastyczny "Jesienne stworki, zwierzaki i cudaki z pszczyńskich lasów" organizowany przez ZSP w Studzienicach:

Tomek Gątarz z kl. III - I miejsce

Zuzia Przewoźnik z kl. I i Maksymilian Gaża z kl. II - wyróżnienia.

Antosia Szczyrbowska z kl. IV - I miejsce w Gminnym Konkursie plastycznym "Mój wymarzony zawodód" organizowanego podczas Tygodnia Kariery Zawodowej w Pszczynie.

Dyplomy za udział w XX Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży zorganizowanym w Toruniu otrzymały dzieci uczęszczające na świetlicę.

Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się na Ogónopolskim Konkursie Ilustratorskim "Czytam i czuję", który został zorganizowany w Górkach Wielkich:

Maksymilian Gaża z kl. II - I miejsce

Julia Pysz z kl. VI - II miejsce

Frania Pitura z kl. II - III miejsce

Kuba Niemiec z kl. III - III miejsce

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Szweda z kl. V, Emilia Wyroba z kl. VI, Magda Koczor z kl. VI, Tomek Gątarz z kl. III.

 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 14 w Wiśle Wielkiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo - PlastycznyW KRAINIE BAJEK I BAŚNI. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z ucznia klasy III - Tomasza Gątarza oraz uczennicy klasy II Oliwii Seredyńskiej. Uczniowie wykonali pracę plastyczną oraz rozwiązali szerg zadań. Godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy im odwagi! Opr. D. Psik

Czwartki lekkoatletyczne

Początkiem września rozpoczął się kolejny sezon Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody odbywały się na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Grupa uczniów naszej szkoły przez trzy tygodnie zmagała się w konkurencjach lekkoatletycznych. Każdy ze startujących mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach jednej biegowej drugiej technicznej. Wszyscy nasi reprezentanci z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zawodach. Oto grupa uczniów, która reprezentowała naszą szkołę: Tomasz Piłatyk, Karolina Kościelny, Tomasz Gątarz, Bartosz Janik, Roksana Paszek, Alicja Piórko, Maja Bołdys, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczerbowska, Patrycja Trefon, Antoni Trela, Bartosz Lubiński, Łukasz Kontny, Mikołaj Kołoczek, Artur Bednarczyk, Artur Hadaś, Zofia Motyka, Martyna Sojka, Eryk Skrzypczyk, Karolina Adamczyk, Emilia Łukowska, Mateusz Jasiński.

A oto uczniowie, którzy zdobyli miejsce na podium:

Maja Bołdys kl. IV  – II miejsce bieg na 300m, II miejsce skok wzwyż

Antoni Trela kl. IV – III miejsce rzut piłeczką palantową

Artur Bednarczyk kl. V – I miejsce w skoku wzwyż

Artur Hadaś kl. V – III miejsce skok wzwyż

Karolina Adamczyk kl. VI – III miejsce skok wzwyż

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. B. Włoch

 

Osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie wyróżniający się osiągnięciami w nauce, zachowaniu i pracą na rzecz szkoły w roku szkolnym 2015/2016 zostali uhonorowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Rade Rodziców.

Klasa I:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Krzysztof Gogol, Maksymilian Gaża, Amelia Durok, Franciszka Pitura,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Natan Rachański, Igor Szweda, Oliwier Pinocy, Mariusz Sojka, Sławomir Piłatyk.

Klasa II:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mateusz Anderko, Tomasz Gątarz, Hanna Koczy, Mariola Michalik, Martyna Moń, Alicja Piórko, Natalia Ryba, Sebastian Wojciech, Natalia Wyroba, Aleksandra Hołda, Roksana Paszek,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Jakub Hadaś, Patryk Pala, Bartłomiej Janik.

Klasa III:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Mikołaj Kołoczek, Antonina Jochem, Antonina Szczyrbowska, Patrycja Trefon, Anna Rozmus, Zuzanna Skrzypczyk,

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Maja Bołdys, Jakub Jochem, Antoni Trela.

Klasa IV:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Iga Pala, Kinga Sandecka,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Martyna Sojka, Zofia Motyka.

Klasa V:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Magdalena Koczor.

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Magdalena Motyka, Anita Nowok, Kamil Skrobol.

Klasa VI:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Dawid Lubański, Martyna Mośka,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Szymon Michalik, Filip Piórko.

Każdy uczeń klasy VI otrzymał pamiątkowy zestaw przyborów do pisania z nadrukiem swoich danych oraz nazwy szkoły. Upominki ufundowała Rada Rodziców.

Uczniowie ze 100 % frekwencją w roku szkolnym 2015/2016:

- Oliwia Kaszta, kl. IV

- Wiktor Maroszek, kl. IV

- Paweł Gregor, kl. V

- Martyna Mośka kl. VI

Stypendia

Za wysokie wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2015/2016 stypendia otrzymały następujące osoby:

Iga Pala z kl. IV, Kinga Sandecka z kl. IV, Martyna Sojka z kl. IV, Anita Nowok z kl. V, Kamil Skrobol z kl. V, Dawid Lubański z kl. VI, Mrtyna Mośka z kl. VI, Filip Piórko z kl, VI.

Stypendium za wysokie osiągnięcia sportowe i tytuł „Sportowca Roku” otrzymał Szymon Michalik z kl. VI.

PODSUMOWANIE KONKURSÓW

Drużyna Klasa Dyscyplina Miejsce
Drużyna IV – VI Biegi przełajowe VIII
Chłopcy IV – VI VII Mistrzostwa Pszczyny w Mini Piłce Ręcznej XI
Pitura Franciszka I

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

dzieci w wieku 5-6 lat

II
Bołdys Maja III

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

- dzieci w wieku 7-9 lat

I
Jochem Antonina III II
Bartas Julia III wyróżnienie
Pysz Julia V

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

- dzieci w wieku 10-12 lat

I
Hadaś Artur IV I
Julia Pysz V

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel żubr”

- płaskorzeźba

wyróżnienie
Maja Bołdys III wyróżnienie
Jakub Jochem III wyróżnienie
Antonina Jochem III wyróżnienie
Szymon Niemiec VI wyróżnienie
Piórko Alicja III XVIII Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu”

wyróżnienie

II stopnia

Paszek Roksana II

wyróżnienie

III stopnia

Bołdys Maja III XVIII Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu” I miejsce
Wyroba Emilia V II miejsce
Pitura Franciszka I wyróżnienie
Jochem Antonina III wyróżnienie

Mośka

Nikola

IV Konkurs Plastyczny
„Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie i regionie”
nagroda specjalna
Jochem Jakub III Konkurs plastyczny
„Przyleciały Anioły”
I miejsce
Sojka Martyna IV II miejsce
Jochem Antonina III III miejsce
Pitura Franciszka I wyróżnienie
Lubański Dawid VI wyróżnienie
Bartas Julia III wyróżnienie
Mośka Martyna VI Międzyszkolny Konkurs
„Matematyczny Kogel – Mogel”
Dyplom za udział
Lubański Dawid VI Dyplom za udział
Drużyna chłopców V i VI Zawody w mini piłce nożnej chłopców dyplom
Gątarz Tomasz II Konkurs powiatowy
„Christmas Stocking”
nagroda
Hadaś Artur IV nagroda
Drużyna II i III Turniej gier i zabaw –
Memoriał F. Witkowskiego
XI miejsce
Pysz Julia V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ekologiczna kartka bożonarodzeniowa” nagroda
Trefon Patrycja III Konkurs plastyczny pt.: „Jeśli los ofiaruje ci skrzydła. III   miejsce
Pitura Franciszka I Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną III   miejsce
Węgrzyn Tomasz I dyplom
Serdyńska Oliwia I dyplom
Moń Martyna II dyplom
Strojny II dyplom
Koczy Hanna II dyplom
Gątarz Tomasz II dyplom
Jochem Jakub III Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną dyplom
Jochem Antonina III dyplom
Bołdys Maja III dyplom
Rosmus Anna III dyplom
Jochem Jakub II I miejsce
Jochem Antonina II III miejsce
Pysz Julia V dyplom
Wyroba Emilia V dyplom
Mośka Martyna VI Międzyszkolny konkurs informatyczny pt. „Pokonaj sieciorusy” wyróżnienie
Niemiec Szymon VI Mistrzostwa Powiatowe w tenisie stołowym dyplom
Skrobol Kamil V dyplom
Motyka Magdalena V Konkurs mitologiczny „Bogowie Olimpu IV miejsce
Kościelny Michalina V IV miejsce
Bołdys Maja III Wielkanocny Konkurs Plastyczny wyróżnienie
Wyroba Emilia V wyróżnienie
Niemiec Jakub II Konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne ferie” II miejsce
Niemiec Szymon VI I miejsce
Pysz Julia V dyplom
Gątarz Tomasz II Konkurs językowy „Francuski – dlaczego nie?” wyróżnienie
Bartas Julia III I miejsce
Pitura Franciszka I wyróżnienie
Gaża Maksymilian I wyróżnienie
Mośka Nikola IV wyróżnienie
Mośka Martyna VI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym VI miejsce
Pysz Julia V VI miejsce
Skrobol Kamil V VI miejsce
Trefon Jacek V VI miejsce
Jasiński Mateusz V Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea” Finalista
Skrobol Kamil V Finalista
Zespół wokalno - instrumentalny IV – VI XII Międzyszkolny Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej I miejsce
Drużyna dziewcząt IV – VI Powiatowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów X miejsce
Drużyna chłopców IV – VI XII miejsce
Drużyna IV – VI Konkurs profilaktyczny „Dopalacze kradną życie” wyróżnienie
Nazwisko i imię ucznia Klasa Nazwa konkursu Osiągnięcia
24   uczniów IV -VI Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
„TIK –TAK”
dyplom za udział

Węgrzyn Tomasz

Gaża Maksymillian

I II Konkurs Wiedzy
„Pierwszak potrafi.”
dyplom za udział
Gogol Krzysztof I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dyplom za udział
Rozmus Anna III dyplom za udział
Piórko Alicja II dyplom za udział
Jochem Antonina III

Międzyszkolny konkurs plastyczny

„Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach!”

dyplom za udział
Szczyrbowska Antonina III dyplom za udział
Pala Iga IV

XXI Międzygminny Konkurs Recytatorski

„Jesteśmy Jedna Rodziną”

wyróżnienie III st.
Bednarczyk Artur IV dyplom za udział
Bołdys Maja III

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

„Poezja dla Mamy i Taty”.

wyróżnienie
Pala Iga IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
„Kogiel – Mogiel dla uczniów klas czwartych
I miejsce
Sandecka Kinga IV dyplom za udział
Jochem Antonina III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dyplom za udział
Ryba Natalia II dyplom za udział
Pala Iga IV

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

„Young Master”

dyplom za udział
Nowok Anita V III miejsce
Jochem Antonina III Konkurs Plastyczny
„Portret mojej Mamy 2016”
nagroda
Pysz Julia V wyróżnienie
Motyka Magdalena V Konkurs Pięknego Czytania dyplom za udział
Trefon Patrycja III I miejsce
Pala Iga IV Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
„Kangur”
nagroda
Skrobol Kamil V nagroda
Igor Wąs V wyróżnienie
Moska Martyna VI wyróżnienie
Jochem Jakub III Powiatowy Konkurs Plastyczny
„Pocztówka z mojego regionu”
wyróżnienie
Wyroba Emilia V II miejsce
Mośka Martyna VI I miejsce
Mośka Martyna VI

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

„Młody Informatyk 2016”

dyplom za udział
Patryk Kotas V dyplom za udział
Pitura Franciszka I Ogólnopolski Konkurs Malarski „Straszki Śląskie…” nagroda specjalna
Bołdys Maja III wyróżnienie
Pitura Franciszka I kwalifikacja prac do wystawy
Bołdys Maja III
Gątarz Tomasz II
Drużyna XII Gminny Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna” IX miejsce
Drużyna

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy

„Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”

II miejsce

WYNIKI CZWARTKÓW LEEKOATLETYCZNYCH

Nazwisko i imię ucznia Klasa Dyscyplina Miejsce
10.09.2015 r.
Skrzypczyk Miłosz VI Skok wzwyż III
Wąs Igor V Rzut piłeczką palantową III
17.09.2015 r.
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż II
24.09.2015 r.
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż II
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I
05.05.2016 r.
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż II miejsce
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Hadaś Artur IV Skok wzwyż I miejsce
12.05.2016 r.
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Hadaś Artur VI Skok wzwyż III miejsce
19.05.2016 r.
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż III miejsce
07.06.2016 r.
Michalik Szymon VI Skok wzwyż I miejsce
Niemiec Szymon VI Skok wzwyż II miejsce
Bednarczyk Artur IV Skok wzwyż I miejsce
Pela Michał VI Skok wzwyż III miejsce
Skrzypczyk Miłosz VI Skok wzwyż III miejsce

W dniach 17,18,19 czerwca 2016 r. dwóch uczniów naszej szkoły: Szymon Michalik kl. VI

i Artur Bednarczyk kl. IV, godnie reprezentowało Gminę Pszczyna na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Dnia 7.06.2016 r. na Stadionie Miejskim odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów: Szymon Michalik, Szymon Niemiec, Michał Pela, Miłosz Skrzypczyk, Laura Durok, Emilia Łukowska, Karolina Adamczyk, Kamil Skrobol, Eryk Skrzypczyk, Artur Bednarczyk i Artur Hadaś, która od początku roku szkolnego w każdy czwartek brała udział w zawodach lekkoatletycznych, gdzie rywalizowali z najlepszymi z powiatu zdobywając tym samym dyplomy i medale.

Szymon Michalik – I miejsce w skoku wzwyż rocznik 2003

Szymon Niemiec – II miejsce w skoku wzwyż

Michał Pela – III miejsce w skoku wzwyż

Miłosz Skrzypczyk - III miejsce w skoku wzwyż rocznik 2004

Artur Bednarczyk – I miejsce w skoku wzwyż rocznik 2005

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z lekkoatletyką życzymy sukcesów.

Warto także dodać, że Szymon Michalik i Artur Bednarczyk będą reprezentować gminę Pszczyna na ogólnopolskch finałach "Czwartków" w Łodzi. Życzymy powodzenia! Opr. B. Włoch

We wtorek 7 czerwca 2016 r. w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie przy współpracy z Cinematographer Productions odbyła się II edycja Konkursu Pięknego Czytania. Każdy uczestnik zobowiązany był do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. W tym roku, uczniowie klas I – III prezentowali fragmenty książki „Podróż pełna przygód”, grupa starsza – uczniowie klas IV – VI fragmenty „Awantury o Basię” Kornela Makuszyńskiego. Komisja konkursowa oceniając wystąpienia uczestników wzięła pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. W kategorii szkoły podstawowe klasy I – III, nasza uczennica Patrycja Trefoń z kl. III została laureatką I miejsca. Gratulujemy!

Powiatowy konkurs plastyczny „Portret Mojej Mamy” - organizator: Gminny Ośrodek Kultury  w Goczałkowicach -  Zdroju. Nagrody otrzymały: Antonina  Jochem  z kl.III i Julia  Pysz z kl.V.

Podczas XVI Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych MAŁY BRZYM 2016 wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Pocztówka z mojego regionu”, którego organizatorem było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Spośród 343 prac nadesłanych przez uczestników jury postanowiło nagrodzić 32 młodych plastyków z powiatu pszczyńskiego. Nagrody laureatom wręczyli Paweł Sadza - Starosta Pszczyński i Barbara Sopot-Zembok - wiceburmistrz Pszczyny. 

Z naszej  szkoły docenieni zostali :

I miejsce w  grupie  wiekowej 12-13 lat  zdobyła Martyna Mośka z kl. VI,

II miejsce  w  grupie  wiekowej 10-11 lat  zdobyła Emilia  Wyroba  z kl. V 

wyróżnienie otrzymał Jakub Jochem z kl. III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Relację z rozdania  nagród można zobaczyć na  stronie  internetowej:

http://www.popp.powiat.pszczyna.pl/aktualnosci/a912,pocztowka-z-mojego-regionu-wyniki-konkursu

Dnia 19 maja br. uczennica klasy II Natalia Ryba oraz klasy III Antonina Jochem brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr12 w Studzionce. Dziewczynki nie zajęły znaczącego miejsca, ale gratulujemy im odwagi i chęci w pokonywaniu trudności oraz w nauce ortografii. Opr. A. Szromek

Dnia 16 maja br. uczennica klasy III Maja Bołdys brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja dla Mamy i Taty” organizowanym przez CETIR Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Goczałkowicach – Zdroju, gdzie zdobyła wyróżnienie oraz dyplom i nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów. Opr. A. Szromek

Dnia 9 maja 2016 r.  uczennice z klasy III reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach” w Zagrodzie Żubrów   w Jankowicach. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, którzy zmagali się z dość rozległą wiedzą przyrodniczą na temat lasu i jego mieszkańców. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Antonina Jochem i Antonina Szczyrbowska. Dziewczynki zdobyły II miejsce (choć do I dużo nie brakowało). Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, dyplomy, nagrody i poczęstunek. Opr. A. Szromek

Dnia 28 kwietnia 2016 r.  wybrani uczniowie z klasy I, II, III reprezentowali naszą szkołę na XV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 14 w Wiśle – Wielkiej. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, każdy z nich zaprezentował się wspaniale. Uczestnicy reprezentowali bardzo wyrównany poziom. Czuli się na scenie jak prawdziwi aktorzy. Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Gogol – kl.I, Alicja Piórko – kl.II, Anna Rozmus – kl. III. Nasi uczniowie zaprezentowali się pięknie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, dyplomy, nagrod i poczęstunek. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc w dowozie uczniów na konkurs. Opr. D. Psik

Dnia 21 kwietnia 2016 r. podsumowano OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „STRASZKI ŚLĄSKIE – BOHATEROWIE LEGEND BAJEK I PRZYWIAREK” VII edycja. KATOWICE 2016. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Katowic, Śląskiego Kuratora Oświaty, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Organizator: Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach

Na konkurs napłynęło 638 prac.

Jury powołane przez organizatorów konkursu, przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie.

Nagrody specjalne przyznane przez firmę Alte Stuttgarter Wohnbau GmbH, otrzymały:

Franciszka Pitura, lat 6, za pracę „Świetla”, Julia Bartas, lat 8, za pracę „Poświst”.

Wyróżnienia w grupie wiekowej 7 – 10 lat zdobyły:

Maja Bołdys, lat 8, za pracę „Meluzyna”, Nikola Mośka, lat 10, za pracę „Straszek”.

Kwalifikacje do wystawy:

Maja Bołdys, lat 8, Tomasz Gontarz, lat 8, Julia Pysz, lat 11.

Prace uczniów powstały pod nadzorem p. Bożeny Ananicz w czasie zajęć świetlicy szkolnej.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!

Podczas X Powiatowego Dnia Frankofonii 01 kwietnia 2016 r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Francuski - dlaczego nie”, w którym wzięło udział 223 uczniów z 16 szkół z całego powiatu. 

Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali:

Frania Pitura z kl. I, Maksymilian Gaża z kl. I, Tomasz Gątarz z kl. II, Julia Bartas z kl. III, Nikola Mośka z kl. IV.

Znamy zwycięzców konkursu „Bezpieczne ferie!”

Rysowanie, malowanie, wyklejanie - takimi talentami popisali się uczniowie szkół podstawowych, biorący udział w kolejnej edycji konkursu pod nazwą „Bezpieczne ferie”.
Podczas sesji Rady Powiatu 31 marca 2016 r., laureatom nagrody wręczyli - starosta pszczyński, Paweł Sadza, st. bryg. Ireneusz Smolarek, komendant powiatowy PSP w Pszczynie oraz mł. insp. Waldemar Prietz, pierwszy zastępca powiatowy policji w Pszczynie.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów prac plastycznych, propagujących zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. W sumie nadesłano 54 prace wyłonione w eliminacjach szkolnych, które podzielono na dwie kategorie: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI.

Uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, dlatego komisja konkursowa w składzie: Dorota Garus (przewodnicząca - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich), Marcelina Deka (POPP), Mateusz Caputa (KP PSP Pszczyna), Karolina Błaszczyk (KPP Pszczyna) oraz Barbara Leśnik (Starostwo Powiatowe w Pszczynie), miała niełatwe zadanie. Oceniający pod uwagę brali przede wszystkim zgodność z regulaminem i tematem przewodnim, estetykę wykonania, pomysłowość oraz zaangażowanie w stworzenie pracy.

Konkurs zorganizował starosta pszczyński we współpracy z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej oraz komendantem powiatowym policji w Pszczynie.
Wśród laureatów znaleźli się też nasi uczniowie:

I grupa (klasy I-III)

Jakub Niemiec, kl. II (opiekun: Bożena Ananicz)

II grupa (klasy IV-VI)

Szymon Niemiec, kl. VI (opiekun: Bożena Ananicz)

Julia Pysz, kl. V (opiekun: Bożena Ananicz)

W niedzielę 20 marca 2016 r. podczas Jarmarku Wielkanocnego w GOK w Suszcu, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Powiatowego konkursu na „Kartkę Wielkanocną”. Kierując się regulaminem konkursu, komisja oceniła 301 prac.

Wśród laureatów znaleźli się także nasi uczniowie:

W kategorii: szkoły podstawowe kl. I - III

I miejsce zdobył Jakub Jochem z kl. III,

III miejsce zdobyła Franciszka Pitura z kl. I.

Dnia 18 marca 2016 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach - Zdroju został rozstrzygnięty „Wielkanocny Konkurs Plastyczny”. Na konkurs wpłynęło 136 prac. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 23 uczestników.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także nasi mali artyści:

- Emilia Wyroba z kl. V

- Maja Bołdys z kl. III

W środę 10 marca 2016 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Zajączek wielkanocny”, organizowany przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Redakcję „Głosu Pszczyńskiego”. Na konkurs wpłynęły 123 prace wykonane przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. Zajączki: cekinowe, gipsowe, malowane, wyklejane, wycinane, stworzone z najróżniejszych materiałów, zachwycały pomysłowością i kunsztem.

Wśród wyróżnionych znalazł się nasz uczeń: Jakub Niemiec z kl. II.

Uczniów do konkursów plastycznych przygotowała p. Bożena Ananicz. Nagrodzonym i ich nauczycielce, serdecznie gratulujemy.

Uczniowie ze 100 % frekwencją na zajęciach szkolnych w I półroczu:

klasa II: Hanna Koczy, Martyna Moń

klasa III: Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta

klasa IV: Oliwia Kaszta, Wiktor Maroszek, Zofia Motyka, Iga Pala

klasa V: Paweł Gregor, Kamil Skrobol

klasa VI: Martyna Mośka, Szymon Niemiec, Michał Pela, Filip Piórko

Gratulujemy i życzymy 100 % również w II półroczu!

Dnia 28 stycznia br. w Suszcu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół podstawowych i gimnazjów w zawodach szachachowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Pela Michał, Niemiec Szymon, Lubański Paweł, Skrobol Kamil, Maroszek Wiktor, Bilnicki Grzegorz, Bednarczyk Artur, a także jedna dziewczyna Pala Iga. Naszym uczniom nie udało się uzyskać miejsca na podium, ale zdeterminowani i skupieni grali każdą rundę zawodów. Przypadło im konkurować z najlepszymi w powiecie. Pełni nadziei i z bagażem nowych doświadczeń przygotowujemy się do przyszłorocznej edycji, kto wie może wtedy uda się naszym młodym zawodnikom zdobyć tytuł mistrza szachów. Gratulujemy reprezentantom odwagi i życzymy sukcesów w przyszłym roku. Opr. B. Włoch

Dnia 20 stycznia br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w XIII Powiatowym Przeglądzie Jasełek - Suszec 2016. Jako wychowawcy pragniemy pochwalić się, że nasze dzieci zdobyły wyróżnienie w kategorii "Oprawa muzyczna i stroje". W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, a dzieciom życzymy dalszych sukcesów w szkole. Opr. A Szromek

18.12.2015 r. rozstrzygnięcie konkursu powiatowego Christmas Stocking - Skarpeta Bożonarodzeniowa, organizowanego przez POPP w Pszczynie. Nagrody otrzymali: Tomasz Gątarz z kl. 2 i Artur Hadaś z kl. 4. Gratulujemy!

Dnia 18.12.2015 r. w Pszczynie na hali sportowej MORiS miały miejsce zawody w mini piłce nożnej chłopców. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn sportowych. Po losowaniu grup nasi chłopcy kolejno zmierzyli się ze szkołą nr 3 gdzie niestety przegrali 3:1, ale wynik ten jak się okazało nie zdemotywował naszej drużyny wręcz przeciwnie godnie walczyli  z drużyną z Wisły Wielkiej gdzie zremisowali 1:1. Stosunek bramek zdobytych do straconych okazał się korzystny dla naszej drużyny i udało nam się awansować do półfinałów, radość naszych chłopców nie miała końca. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się ze szkołą nr 18 z Pszczyny. Po zaciętej grze, gdzie nasi chłopcy bardzo dobrze grali w obronie, niestety w ostatnich sekundach przeciwnicy okazali się lepsi zdobywając decydującą bramkę, która zamknęła nam drogę do finału. Gratulujemy wspaniałej postawy sportowca. Drużyna w składzie: Michalik Szymon, Niemiec Szymon, Pela Michał, Lubański Paweł, Piórko Filip, Skrzypczyk Miłosz, Skrzypczyk Eryk, Skrobol Kamil, Łuka Paweł. Opr. B. Włoch

14.12.2015 r. zakończyła się kolejna edycja konkursu plastycznego "Przyleciały Anioły" tematycznie związanego z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Na konkurs wpłynęło 118 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu pszczyńskiego. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i dużymi zdolnościami manualnymi. Prace były różnorodne, ale wszystkie niesamowicie kolorowe, błyszczące i pełne świątecznego uroku. Jury wyłoniło, laureatów konkursu, wśród nich znaleźli się także nasi uczniowie:

ANIOŁY PŁASKIE

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I - III

Jakub Jochem - I miejsce

Frania Pitura - wyróżnienie

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV - VI

Dawid Lubański - wyróżnienie

ANIOŁY PRZESTRZENNE

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I - III

Antonina Jochem - III miejsce

Julia Bartas - wyróżnienie

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV - VI

Martyna Sojka - II miejsce

Organizatorami konkursu byli: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Redakcja „Głosu Pszczyńskiego”.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

Dnia 16.12.2015r., w Gminnym Ośrodku Kultury został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie”. Na konkurs wpłynęło 229 prace plastyczne. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 19 uczestników. Nagrodę specjalną w konkursie zdobyła nasza uczennica Nikola Mośka z kl. 4. Gratulujemy!

Na Międzyszkolnym konkursie: "Matematyczny Kogel - Mogel" dla uczniów klas VI reprezentowali nas: Martyna Mośka i Dawid Lubański.

Listopad 2015 r. Udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Jaka jesteś zimo?" organizowanym przez Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Na konkurs, z całej Polski spłynęło 117. Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe laury:

w kategorii wiekowej (5-10 lat)

I miejsce Maja Bołdys

II miejsce Emilia Wyroba

WYRÓŻNIENIA przypadły w udziale Franciszce Pitura i Antosi Jochem.

Prace reszty naszych uczestników wzięły udział w wystawie pokonkursowej:

Artur Hadaś, Martyna Sojka, Oliwia Seredyńska, Jakub Jochem, Jakub Niemiec, Anna Rosmus, Jakub Hadaś, Grzegorz Bilnicki, Julia Pysz, Magdalena Koczor, Nikola Mośka.

Prace uczniów powstały pod czujnym okiem p. B. Ananicz.

18.11.2015 r. Międzygminny Konkurs Gwarowy ,,Pogodejmy po naszymu” organizowany przez GOK w Goczłkowicach. Nasze uczennice też tam były i zdobyły: Roksana Paszek - wyróżnienie III stopnia, Alicja Piórko wyróżnienie II stopnia. Uczennice do konkursu przygotowała p. D. Psik

Listopad 2015 r. Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Mój przyjaciel żubr”(kliknij ilustrację, aby zobaczyć szczegóły), którego organizatorem było POPP w Pszczynie

NAGRODY:

Dzieci w wieku 5-6 lat:
II MIEJSCE – Franciszka Pitura
Dzieci w wieku 7-9 lat:

I MIEJSCE – Maja  Bołdys
II MIEJSCE – Antonina Jochem

Dzieci w wieku 10-12 lat:

I MIEJSCE RÓWNORZĘDNIE – Julia Pysz
I MIEJSCE – Artur Hadaś – SP 8 Rudołtowice
WYRÓŻNIENIA:

Dzieci w wieku 7-9 lat:
Julia Bartas – SP 8 Rudołtowice

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII PŁASKORZEŹBA

Julia Pysz
Maja Bołdys 
Jakub Jochem 
Antonina Jochem 
Szymon Niemiec

Gratulujemy wszystkim ww. uczniom oraz nauczycielowi p. Bożenie Ananicz.

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Podsumowanie pracy szkoły

Uczniowie wyróżniający się osiągnięciami w nauce, zachowaniu i pracą na rzecz szkoły w roku szkolnym 2014/2015 zostali uhonorowani nagrodami książkowymi.

Klasa I:

- z okazji ukończenia klasy I: Mateusz Anderko, Zofia Durok, Adrian Dzida, Tomasz Gątarz, Jakub Hadaś, Aleksandra Hołda, Bartłomiej Janik, Hanna Koczy, Karolina Kościelny, Mariola Michalik, Martyna Moń, Jakub Niemiec, Patryk Pala, Roksana Paszek, Tomasz Piłatyk, Alicja Piórko, Natalia Ryba, Karol Wyroba, Natalia Wyroba, Karol Wyrobek, Julia Zawisza.

Klasa II:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Mikołaj Kołoczek, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Antonina Szczyrbowska, Patrycja Trefon, Anna Rozmus, Zuzanna Skrzypczyk, Antoni Trela.

Klasa III:

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Kinga Sandecka, Zofia Motyka, Artur Wybrańczyk, Nikola Mośka, Iga Pala

- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie: Paweł Łuka, Martyna Sojka.

- za godne reprezentowanie szkoły w bardzo wielu konkursach oraz wysokie osiągnięcia: Iga Pala

Klasa IV:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Magdalena Koczor, Magdalena Motyka,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Anita Nowok, Kamil Skrobol.

Klasa V:

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Filip Piórko.

Klasa VI:

-za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Mariola Jasińska,

- za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie: Katarzyna Ryba, Wawrzyniec Waliczek.

Każdy uczeń klasy VI otrzymał pamiątkowy zestaw przyborów do pisania oraz dyplom Absolwenta.

Stypendium za wysokie wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2014/2015 otrzymały następujące osoby:

Waliczek Wawrzyniec kl. VI, Ryba Katarzyna kl. VI, Jasińska Mariola kl. VI, Piórko Filip kl. V, Koczor Magdalena kl. IV, Motyka Magdalena kl. IV, Nowok Anita kl. IV, Skrobol Kamil kl. IV.

Stypendium za wysokie osiągnięcia sportowe otrzymał:

Michał Moroń kl. VI

Uczniowie ze 100% frekwencją:

Hanna Koczy kl. I, Iga Pala kl. III, Weronika Waliczek kl. IV, Weronika Nycz kl. IV, Alicja Ligenza kl. V, Mariola Jasińska kl. VI, Michał Moroń kl. VI.

Osiągnięcia w roku szkonym 2014/2015

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Jakub Niemiec kat. kl. I-III  - "Bezpieczne wakacje oczami dzieci" - 3 miejsce (kliknij ilustrację, aby zobaczyć szczegóły)

 

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

42 uczniów

III-VI

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK-TAK”

Dyplom za udział

Michalik Szymon

V

III Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny Tułaczka Odyseusza”

Dyplom za udział

Piórko Filip

V

Gontarz Tomasz

I

Międzygminny Konkurs Plastyczny „Portret mojej Mamy”

Nagroda

Piórko Filip

V

VII Międzyszkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „Czytam, więc wiem”

III miejsce

Michalik Szymon

V

Dyplom za udział

Ryba Katarzyna

VI

XX Międzygminny Konkurs Recytatorski „Jesteśmy jedną Rodziną”

Wyróżnienie II st.

Jasińska Mariola

VI

Wyróżnienie III st.

Jochem Antonina

II

II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i tytuł „Mistrza Ortografii”

III miejsce

Pala Iga

III

Dyplom za udział

Ligenza Alicja

V

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Prozę państwa, oto żubr”

Wyróżnienie

Jochem Antonina

II

Dyplom za udział

Drużyna

IV-VI

Turniej Europejska Corrida Ortograficzna

V miejsce

Wyroba Emilia

IV

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja przygoda
w muzeum”

Wyróżnienie

39 uczniów

IV-VI

Międzynarodowy konkurs matematyczny „Pangea”

Dyplom za udział

Jochem Jakub

II

VI Ogólnopolski Konkurs Malarski dla dzieci i młodzieży „ Straszki Śląskie”

Wyróżnienie honorowe

Szczyrbowska Antonina

II

Wyróżnienie honorowe

Wyroba Emilia

IV

Wyróżnienie honorowe

Bołdys Maja

II

III miejsce

Pitura Nikodem

VI

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Wyróżnienie

Waliczek Wawrzyniec

VI

Wyróżnienie

Mośka Martyna

III

Wyróżnienie

Nycz Weronika

IV

Wyróżnienie

Waliczek Weronika

IV

Wyróżnienie

Łuka Oliwia

IV

Wyróżnienie

Koczor Magdalena

IV

Nagroda

Jasiński Mateusz

IV

Nagroda

Drużyna

VI Powiatowy Konkurs Historyczny „Historia pszczyńskich żubrów”

Dyplom za udział

Drużyna

X Gminny Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”

VIII miejsca

Pala Iga

III

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”

Dyplom za udział

Motyka Zofia

III

Dyplom za udział

Waliczek Wawrzyniec

VI

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny o tytuł „Młodego Informatyka 2015”

Dyplom za udział

Koczor Artur

VI

Dyplom za udział

Drużyna

II Turniej turystyczny

III miejsce

22 uczniów

III-VI

„Ekotest” – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

Dyplom za udział

Jasiński Mateusz

IV

Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny Kogel-Mogel”

Dyplom za udział

Wąs Igor

IV

Dyplom za udział

Szczyrbowska Antonina

II

VIII Międzyszkolny Konkurs dla kl. I-III „Omnibus 2015”

Dyplom za udział

Ryba Natalia

I

Dyplom za udział

Hadaś Artur

III

XVII Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu”

Wyróżnienie III st.

Kołoczek Mikołaj

II

Wyróżnienie III st.

Bilnicka Agnieszka

VI

XXIII Międzygminny Turniej Recytatorski Miedźna 2014

Dyplom

Ryba Katarzyna

VI

Dyplom

Koczor Martyna

„0”

Konkurs Plastyczny „Święto Czarodzieja”

Dyplom

Durok Laura

„0”

Dyplom

Ryba Katarzyna

VI

Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny Kogel-Mogel”

Dyplom

Waliczek Wawrzyniec

VI

Dyplom

Niemiec Jakub

I

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Zimowe pejzaże”

Dyplom

Wyroba Emilia

IV

Dyplom

Sojka Martyna

III

I miejsce

Bilnicka Agnieszka

VI

Międzyszkolny Konkurs Pięknego czytania

Wyróżnienie II stopnia

Jasińska Mariola

VI

dyplom

Drużyna

IV-VI

Turniej Gier i Zabaw – memoriał F. Witkowskiego

VI miejsce

Koczor Martyna

„0”

V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Świąteczna Kartka Wielkanocna”

Dyplom

Sojka Martyna

III

Dyplom

Niemiec Jakub

I

Dyplom

Kościelny Michalina

IV

Dyplom

Lubański Dawid

VI

Dyplom

Pitura Nikodem

VI

Dyplom

Pysz Julia

IV

Dyplom

Mośka Martyna

V

Dyplom

Koczor Magdalena

IV

Dyplom

Jeziorska Monika

VI

Wyróżnienie

Drużyna

IV-VI

Międzyszkolny konkurs pod hasłem „Walcz z przemocą całą mocą”

III miejsce

Jochem Jakub

II

Wielkanocny Konkurs Plastyczny

wyróżnienie

Jochem Antonina

II

Konkurs Plastyczny „Francuski jest super”

III miejsce

Jasińska Mariola

VI

Turniej wiedzy
o bezpieczeństwie ruchu drogowego

VIII miejsce, dyplom

Bilnicka Agnieszka

VI

Pitura Nikodem

VI

Waliczek Wawrzyniec

VI

Jasiński Mateusz

IV

Międzynarodowy konkurs matematyczny „Pangea”

Finalista

Wąs Igor

IV

Finalista

Drużyna

VI

II Rajd Górski dla uczniów szkół podstawowych

dyplom

 

Drużyna/zawodnik

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

Bołdys Maja

II

Mikołajkowe zawody Pływackie

III

Szczyrbowska Antonina

II

III

Moroń Michał

VI

Pszczyńska Spartakiada Młodzieży (skok w dal)

II

Dziewczyny

VI

Turniej Gier i Zabaw Szóstoklasistek

II

Chłopcy

VI

Turniej Gier i Zabaw Szóstoklasistów

I

Chłopcy

IV-VI

VI Mistrzostwa Pszczyny

w Mini Piłce Ręcznej

IV

Chłopcy

III

Turniej Piłki Nożnej klas III
„Z Podwórka na Stadion”

IV

Dziewczęta

III

Turniej Piłki Nożnej klas III
„Z Podwórka na Stadion”

I

Chłopcy

IV-VI

Międzyszkolne zawody piłki siatkowej

VI

Chłopcy

IV-VI

Międzyszkolne zawody piłki ręcznej

III

Chłopcy

V/VI

Miejskie zawody Piłki Siatkowej Chłopców

III

Drużyna

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego

Olimpiada Przedszkolaków

III

Czwartki Lekkoatletyczne

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

11.09.2014

Michalik Szymon

V

Bieg na 1000m

II

Moroń Michał

VI

Rzut piłeczka palantową

III

10.09.2014

Moroń Michał

VI

Skok wzwyż

I

Waliczek Wawrzyniec

VI

Skok wzwyż

II

Michalik Szymon

V

Bieg na 1000m

III

Michalik Szymon

V

Skok wzwyż

II

Niemiec Szymon

V

Skok wzwyż

I

25.09.2014

Niemiec Szymon

V

Bieg na 60m

I

Jeziorska Monika

VI

Rzut piłeczka palantową

II

Waliczek Wawrzyniec

VI

Skok wzwyż

II

Moroń Michał

VI

Skok wzwyż

I

Pela Michał

V

Skok wzwyż

III

Michalik Szymon

V

Skok wzwyż

I

Bilnicka Agnieszka

VI

Skok wzwyż

II

Jasińska Mariola

VI

Skok wzwyż

I

30.04.2015

Moroń Michał

VI

Skok wzwyż

I

Skrzypczyk Miłosz

V

Skok wzwyż

III

Niemiec Szymon

V

Skok wzwyż

I

Jeziorska Monika

VI

Rzut piłeczka palantową

II

Michalik Szymon

V

Skok wzwyż

II

Bilnicka Agnieszka

VI

Skok wzwyż

III

Waliczek Wawrzyniec

VI

Skok wzwyż

III

07.05.2015

Moroń Michał

VI

Skok wzwyż

I

Niemiec Szymon

V

Bieg na 60m

I

Jaromin Dawid

VI

Skok wzwyż

III

Michalik Szymon

V

Skok wzwyż

I

14.05.2015

Adamczyk Karolina

IV

Rzut piłeczką palantową

II

Moroń Michał

VI

Skok wzwyż

I

27.05.2015

Adamczyk Karolina

IV

Rzut piłeczką palantową

II

02.06.2015

Adamczyk Karolina

IV

Rzut piłeczka palantową

III

Michalik Szymon

V

Skok wzwyż

I

Waliczek Wawrzyniec

VI

Skok wzwyż

III

Waliczek Wawrzyniec

VI

Bieg na 300m

III

Moroń Michał

VI

Skok wzwyż

I

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

Nagrody i wyróżnienia za rok szkolny 2013/2014:

Klasa I (13): Maja Bołdys, Daniel Hoder, Antonina Jochem, Jakub Jochem, Wiktoria Kaszta, Mikołaj Kołoczek, Bartosz Lubiński, Paweł Pękala, Anna Rozmus, Zuzanna Skrzypczyk, Antonina Szczyrbowska, Patrycja Trefon, Antoni Trela.

Klasa II (7): Artur Wybrańczyk, Kinga Mandecka, Paweł Łuka, Zofia Motyka, Oliwia Kaszta, Nikola Mośka, Martyna Sojka.

Klasa III (10): Magdalena Koczor, Oliwia Łuka, Magdalena Motyka,Weronika Nycz, Kamil Skrobol, WeronikaWaliczek, Karolina Adamczyk, Michalina Kościelny, Anita Nowok, Aleksandra Rosmus.

 

Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową otrzymali:

Klasa IV (3): Dawid Lubański, Paweł Lubański, Filip Piórko.

Klasa V (3): Katarzyna Ryba, Wawrzyniec Waliczek, Agnieszka Bilnicka

Klasa VI (3): Koczor Sandra, Pękala Patrycja, Rachańska Natalia.

 

Nagrodę za 100% frekwencję otrzymali:

Paweł Lubański (kl. IV), Mariola Jasińska (kl. V), Daniel Łukowski (VI), Magdalena Moroń (VI).

Statuetkę i tytuł „Absolwent Roku 2013/2014” otrzymała uczennica kl. VI Natalia Rachańska

 

Zdobyte wyróżnienia i nagrody:

 

Zawody sportowe:

 

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

Ziebura Wiktoria

VI

XI Bieg przełajowy „Śladami księdza Józefa Londzina”

IV

Rachańska Natalia

VI

VI

Drużyna

IV – VI

VII Biegowy Memoriał Henryka Puzonia

dyplom za udział

Drużyna

IV – VI

XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej TYCHY CUP 2013

dyplom za udział

Chłopcy

III

Turniej Piłki nożnej klas III z „Podwórka na Stadion”

VI miejsce

Dziewczęta

III

Turniej Piłki nożnej klas III z „Podwórka na Stadion”

II miejsce

Drużyna

IV –VI

II Powiatowy Bieg Przełajowy Bitwy Pszczyńskiej 1939 r.

dyplom za udział

Drużyna dziewcząt

IV –VI

Gminne zawody tenisa stołowego

II miejsce

Drużyna dziewcząt

IV –VI

Rejonowe zawody szachowe szkół podstawowych

VII miejsce

Drużyna dziewcząt

IV –VI

Powiatowe szachowe mistrzostwa szkół podstawowych

IV miejsce

Drużyna chłopców

IV –VI

Powiatowe szachowe mistrzostwa szkół podstawowych

XII miejsce

Drużyna dziewcząt

IV –VI

Mistrzostwa Pszczyny w Minikoszykówce

III miejsce

Drużyna chłopców

IV –VI

Mistrzostwa Pszczyny w Minikoszykówce

V miejsce

Uczennice klas IV – VI

V Turniej Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP4 w Pszczynie

III miejsce

Uczniowie klas IV – VI

V Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora SP4 w Pszczynie

V miejsce

Uczniowie klasy II

Turniej Gier i Zabaw im. F. Witkowskiego

III miejsce

 

Czwartki lekkoatletyczne

 

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

12.09.2013 r.

Pela Michał

IV

Rzut piłeczką palantową

II

Niemiec Szymon

IV

Bieg na 60 m

II

Ziebura Wiktoria

V

Bieg na 600 m

II

Moroń Michał

V

Bieg na 300 m

III

Rachańska Natalia

VI

Skok wzwyż

I

Piesiur Sebastian

VI

Skok wzwyż

II

Moroń Michał

V

Skok wzwyż

I

Durok Laura

IV

Skok wzwyż

II

Michalik Szymon

IV

Skok wzwyż

II

Pela Michał

IV

Bieg na 300 m

III

Niemiec Szymon

IV

Skok wzwyż

I

19.09.2013 r.

Rachańska Natalia

VI

Skok wzwyż

I

Jasińska Mariola

V

Skok wzwyż

II

Moroń Michał

V

Skok wzwyż

I

Mika Natalia

VI

Bieg na 300 m

III

Piesiur Sebastian

VI

Skok wzwyż

II

Michalik Szymon

IV

Skok wzwyż

I

Niemiec Szymon

IV

Skok wzwyż

II

Niemiec Szymon

IV

Bieg na 60 m

II

Adamczyk Karolina

III

Bieg na 600 m

III

26.09.2013 r.

Piesiur Sebastian

VI

Rzut piłeczką palantową

II

Jeziorska Monika

V

Rzut piłeczką palantową

II

Mika Natalia

VI

Rzut piłeczką palantową

I

08.05.2014 r.

Moroń Michał

V

Skok wzwyż

I miejsce

Piesiur Sebastian

VI

Skok wzwyż

III miejsce

Niemiec Szymon

IV

Skok wzwyż

II miejsce

Jeziorska Monika

V

Rzut piłeczką palantową

III miejsce

Ziebura Wiktoria

VI

Bieg na 600m

I miejsce

Waleczek Agata

VI

Bieg na 600m

III miejsce

Michalik Szymon

IV

Skok wzwyż

I miejsce

Moroń Magdalena

VI

Bieg na 600m

II miejsce

Niemiec Szymon

IV

Skok wzwyż

II miejsce

Rachańska Natalia

VI

Skok wzwyż

I miejsce

19.05.2014 r.

Koczor Artur

V

Skok wzwyż

III miejsce

Moroń Michał

V

Bieg na 300 m

III miejsce

Niemiec Szymon

IV

Bieg na 60m

I miejsce

Niemiec Szymon

IV

Skok wzwyż

I miejsce

Michalik Szymon

IV

Bieg na 1000 m

III miejsce

Ziebura Wiktoria

VI

Bieg na 600m

III miejsce

Michalik Szymon

IV

Skok wzwyż

I miejsce

Jeziorska Monika

V

Rzut piłeczką palantową

II miejsce

Rachańska Natalia

VI

Skok wzwyż

I miejsce

Moroń Magdalena

VI

Skok wzwyż

II miejsce

24.05.2014 r.

Michalik Szymon

IV

Skok wzwyż

I miejsce

Moroń Michał

V

Skok wzwyż

I miejsce

Łukowski Daniel

VI

Bieg na 1000 m

III miejsce

Niemiec Szymon

IV

Bieg na 60m

I miejsce

Ziebura Wiktoria

VI

Bieg na 600m

II miejsce

Moroń Michał

V

Bieg na 300 m

I miejsce

Moroń Magdalena

VI

Skok wzwyż

III miejsce

Waleczek Agata

VI

Skok wzwyż

III miejsce

Rachańska Natalia

VI

Skok wzwyż

I miejsce

Jeziorska Monika

V

Rzut piłeczką palantową

III miejsce

Niemiec Szymon

IV

Skok wzwyż

II miejsce

Piesiur Sebastian

VI

Skok wzwyż

III miejsce

 

Konkursy

 

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Nazwa konkursu

Osiągnięcie

Koczor Sandra

VI

Konkurs plastyczny „Zaprojektuj maskotkę Warowni Pszczyńskich Rycerzy”

dyplom za udział

Moroń Magdalena

VI

dyplom za udział

Moroń Michał

V

dyplom za udział

Bilnicka Agnieszka

V

dyplom za udział

Rozmus Grażyna

VI

dyplom za udział

Koczor Sandra

VI

Konkurs plastyczny „Ja też pomagam Hospicjum”

wyróżnienie

Moroń Magdalena

VI

wyróżnienie

Pękala Patrycja

VI

wyróżnienie

Bilnicka Agnieszka

V

wyróżnienie

Rozmus Grażyna

VI

wyróżnienie

Moroń Magdalena

VI

XXII Turniej Recytatorski Miedźna’ 2013

dyplom za udział

Pękala Patrycja

VI

dyplom za udział

Orzana Justyna

VI

dyplom za udział

Pękala Patrycja

VI

Konkurs plastyczny „Moje ekologiczne drzewo”

II miejsce

Bilnicka Agnieszka

V

III Powiatowy Konkurs Gramatyczny z Języka angielskiego „BABEL’2013”

dyplom za udział

Pitura Nikodem

V

dyplom za udział

Waleczek Agata

VI

dyplom za udział

Drużyna 30 osób

II-V

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej „Ratujemy i uczymy ratować”

dyplomy za udział

Pękala Paweł

I

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jesień w mojej miejscowości”

nagroda

Koczor Sandra

VI

Konkurs plastyczny „Moje kolorowe drzewo”

dyplom

Koczor Sandra

VI

Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny Kogel – Mogel”

dyplom

Rachańska Natalia

VI

dyplom

Niemiec Szymon

IV

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsze katedry i kościoły Europy”

nagroda

Adamczyk Karolina

III

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Tuwimowe rymy”

dyplom

Motyka Magdalena

III

dyplom

Drużyna SP 8

I - III

Międzyszkolny Konkurs „Tuwima świat słowem malowany”

II miejsce

42 uczniów

III -VI

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK –TAK”

X miejsce

Waliczek Weronika

III

Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną

dyplom za udział

Adamczyk Karolina

III

dyplom za udział

Oliwia Łuka

III

dyplom za udział

Wyroba Emilia

III

dyplom za udział

Koczor Magdalena

III

dyplom za udział

Kaszta Oliwia

II

dyplom za udział

Wąs Igor

III

dyplom za udział

Hadaś Artur

II

dyplom za udział

Motyka Zofia

II

dyplom za udział

Mośka Nikola

II

dyplom za udział

Łukasz Kontny

II

dyplom za udział

Łuka Paweł

II

dyplom za udział

Sandecka Kinga

II

dyplom za udział

Wiktor Maroszek

II

dyplom za udział

Motyka Magdalena

III

dyplom za udział

Adamczyk Karolina

III

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

dyplom za udział

Pękala Patrycja

VI

Międzyszkolny konkurs plastyczny

pt. „Z czujką czadu bezpieczniej!”

dyplom za udział

Moroń Madgdalena

VI

dyplom za udział

Ligenza Patryk

IV

dyplom za udział

Niemiec Szymon

IV

Turniej Gry w Superfarmera

dyplom za udział

Bilnicki Grzegorz

II

dyplom za udział

Motyka Magdalena

II

II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

o tytuł „Mistrza Ortografii”

I miejsce

Nowok Anita

II

dyplom za udział

Dawid Lubański

IV

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kogiel – Mogiel dla uczniów klas czwartych

dyplom za udział

Paweł Lubański

IV

dyplom za udział

drużyna

IV-VI

Turniej Europejska Corrida Ortograficzna

V miejsce

Szymon Michalik

IV

Międzyszkolny konkurs matematyczny

„Co trzy głowy, to nie jedna”

V miejsce

Wawrzyniec Waliczek

V

Słabik Sebastian

VI

39 uczniów

IV-VI

Międzynarodowy konkurs matematyczny „Pangea”

dyplom za udział

Artur Koczor

V

X Okręgowy Konkurs o tytuł „Mistrza klawiatury 2014”

dyplom za udział

Agata Waleczek

VI

dyplom za udział

Pękala Patrycja

VI

dyplom za udział

Pitura Nikodem

V

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

wyróżnienie

Waliczek Wawrzyniec

V

wyróżnienie

Ryba Katarzyna

V

wyróżnienie

Jasińska Mariola

V

wyróżnienie

Kurzawa Agnieszka

VI

nagroda

Słabik Sebastian

VI

nagroda

Szymon Michalik

IV

wyróżnienie

Dawid Lubański

IV

wyróżnienie

Paweł Lubański

IV

wyróżnienie

Filip Piórko

IV

wyróżnienie

Wawrzyniec Waliczek

V

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kogiel – Mogiel” dla uczniów klas piątych

dyplom za udział

Pitura Nikodem

V

dyplom za udział

Pitura Nikodem

V

Powiatowy konkurs plastyczny pt. „Strój ludowy Twojego regionu”

tytuł laureata

Pękala Patrycja

VI

tytuł laureata

Michał Moroń

V

tytuł laureata

Fabian Wala

V

tytuł laureata

drużyna

X Gminny Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”

X miejsce

drużyna

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”

IV miejsce

dzieci z oddziału przedszkolnego

Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków

dyplom za udział

Zespół wokalny

X Międzyszkolny konkurs piosenki religijnej

I miejsce

Kl. „0” - VI

Ogólnopolska zbiórka elektrośmieci

I miejsce w powiecie, i VIII w województwie

drużyna

X Gminny Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”

X miejsce

 

W Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi naszą szkołę i Gminę Pszczyna reprezentowało 7 naszych uczniów: Szymon Michalik kl. IV, Szymon Niemiec
kl. IV, Michał Moroń kl. V, Natalia Rachańska kl. VI, Natalia Mika kl. VI, Wiktoria Ziebura kl. VI, Sebastian Piesiur kl. VI.

                   

2012/2013

Nagrody i  wyróżnienia za rok szkolny 2012/2013

 Klasa I

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre  zachowanie otrzymali: Paweł Łuka, Artur Wybrańczyk, Zosia Motyka, Kinga Sandecka

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i dobre  zachowanie otrzymała:Nikole Zbolały

Książki – pamiątki ukończenia klasy I otrzymali: Grzegorz Bilnicki, Artur Hadaś, Oliwia Kaszta, Łukasz Kontny, Wiktor Maroszek, Nikola Mośka, Patrycja Sanetra, Martyna Sojka, Emilia Szweda.

Klasa II

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe  zachowanie otrzymali: Karolina Adamczyk, Magda Koczor, Oliwia Łuka, Magda Motyka, Weronika Waliczek

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre  zachowanie otrzymali: Paweł Gregor, Michalina Kościelny, Anita Nowok, Aleksandra Rozmus, Kamil Skrobol

Klasa III

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie otrzymaliMartyna Mośka,  Filip Piórko, Dawid Lubański, Paweł Lubański, Szymon Michalik, Szymon Niemiec

Nagrodę książkową za bardzo dobre zachowanie otrzymał: Miłosz Skrzypczyk

Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową otrzymali:

Klasa IV:  Katarzyna Ryba, Wawrzyniec  Waliczek, Agnieszka Bilnicka, Mariola Jasińska

Klasa V: Sandra Koczor, Natalia Rachańska, Patrycja Pękala, Agnieszka Kurzawa, Sebastian Słabik

Klasa VI: Katarzyna Galoch, Izabela Kapica, Maria Kątny 

Nagrodę za 100% frekwencję – budzik – otrzymali:

Michał Pela (III), Filip Piórko (III), Mariola Jasińska (IV), Artur Koczor (IV), Wawrzyniec Waliczek (IV), Sandra Koczor (V), Daniel Łukowski (V), Martyna Skrzypczyk (V),   Kasia Galoch (VI), Adrian Jasinski (VI).

Stypendium za wyniki w nauce otrzymało 7 uczennic:
Agnieszka Bilnicka (IV), Kasia Ryba (IV), Patrycja Pękala (V), Natalia Rachańska (V ), Kasia Galoch (VI),  Iza Kapica (VI), Marysia Kątny (VI).

Tytuł: „Absolwent Roku 2012/2013” otrzymała: Katarzyna Galoch.

Dodatkowe nagrody książkowe za szczególne zaangażowanie w zajęcia pozalekcyjne otrzymali: Alicja Ligenza i Patryk Ligenza, Łukasz Kontny, Oliwia Łuka, Szymon Michalik, Zosia Durok.

Czwartki lekkoatletyczne - edycja wiosenna:

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Osiągnięcia

18.04.2013 r.

Mika Natalia

V

Rzut piłeczką palantową

II miejsce

Piesiur Sebastian

V

Rzut piłeczką palantową

II miejsce

Bielenin Dawid

VI

Skok wzwyż

II miejsce

Łukowski Daniel

V

Bieg na 1000m

II miejsce

Rachańska Natalia

V

Skok wzwyż

I miejsce

Kontny Zofia

VI

Bieg na 600m

III miejsce

Moroń Michał

IV

Skok wzwyż

I miejsce

 Konkursy przedmiotowe:

Nazwisko i imię ucznia

klasa

Nazwa konkursu

Osiągnięcie

Łuka Oliwia

II

XV edycja ogólnopolskiego konkursu dla   plastycznego  dla dzieci i  młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i   czujka gazu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”

I miejsce

Kątny Maria

VI

Regionalny konkurs przyrodniczo – plastyczny szkół   podstawowych z województwa śląskiego 
  „Moje ulubione miejsce w naszym mieście/miejscowości”

II miejsce

Jeziorska Monika

IV

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Najpiękniejsze   serce walentynkowe”

wyróżnienie

Trefon Patrycja

I

wyróżnienie

Łuka Oliwia

II

Międzynarodowy konkurs plastyczny na zakładkę pt.   „Razem lepiej”

II miejsce

Szczyrbowska Antonina

„0”

Dyplom za udział

Michalik Szymon

III

Dyplom za udział

Waliczek Weronika

II

II miejsce

Moroń Magdalena

V

Konkurs plastyczny „Francuski? – Dlaczego nie!”

I miejsce

Rozmus Grażyna

V

wyróżnienie

Jurkiewicz Agnieszka

VI

wyróżnienie

Kątny Maria

VI

Dyplom za udział

Panol Sylwia

VI

Wielkanocny konkurs plastyczny 2013

Dyplom, nagroda

Bielenin Dawid

VI

II Międzyszkolny Konkurs Informatyczny „Młody   Informatyk 2013”

III miejsce

Wyrobek Bartłomiej

VI

Dyplom za udział

Galoch Katarzyna

VI

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

II miejsce

Kapica Izabela

VI

Kątny Maria

VI

Piórko Filip

III

Turniej „Europejska Corrida Ortograficzna”

Dyplom za udział

Michalik Szymon

III

Dyplom za udział

Panol Sylwia

VI

School Tournament

Dyplom za udział

Koczor Sandra

V

Międzyszkolny konkurs matematyczny „Kogel – Mogel”   dla uczniów klas piątych

Dyplom za udział

Rachańska Natalia

V

Dyplom za udział

Drużyna 32 uczniów

IV-VI

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej
  „TIK – TAK”

22. miejsce wśród 800 
  szkół biorących udział w konkursie

Galoch Katarzyna

VI

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Nagroda rzeczowa

Pękala Patrycja

V

Nagroda rzeczowa

Sandecka Kinga

I

Cała Polska Czyta Dzieciom Ogólnopolski Konkurs   Czytelniczy „ Ksiązka – przyjaciel prawdziwy” W krainie Solilandii

I miejsce

Ligenza Patryk

III

II miejsce

Kościelny Michalina

II

III miejsce

Drużynowe zawody sportowe: I - IV

Drużyna

Klasa

Dyscyplina

  Osiągnięcia

Dziewczyny

IV - VI

Mistrzostwa Pszczyny w biegach łyżwiarskich

   III miejsce

Dziewczyny

IV - VI

Miejskie Zawody Piłki Siatkowej Dziewcząt

   III miejsce

Uczniowie kl. IV - VI

Rejonowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Szachach

   VII miejsce

Dziewczyny

IV - VI

V Powiatowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów

   V  miejsce

22.03.2013 r. II m-ce drużynowo na gminnych zawodach Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

W tym roku reprezentowały nas: Kasia Galoch, Iza Kapica i Marysia Kątny (wszystkie z klasy VI). 
Konkursy i zwody: XI - XII

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Nazwa konkursu

Osiągnięcie

Reprezentacja chłopców

V i VI

Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości

IV miejsce

Kapica Izabela

VI

Międzyszkolny konkurs gramatyczny z j.angielskiego „Babel 2012”

II miejsce

Galoch Katarzyna

VI

Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny Kogel – Mogel”

dyplom

Bielenin Dawid

VI

dyplom

Serdyńska Izabela

VI

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ruch to zdrowie” – zabawy na świeżym   powietrzu

wyróżnienie

Koczor Sandra

V

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsze zamki Europy”

nagroda

Kątny Maria

VI

nagroda

Bilnicka Agnieszka

IV

nagroda

Mośka Martyna

III

III Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Jesienne pejzaże”

dyplom

Sanetra Patrycja

I

dyplom

Ligenza Sandra

VI

dyplom

Łukowska Emilia

II

dyplom

Mośka Nikola

I

dyplom

Jeziorska Monika

IV

dyplom

Bilnicki Grzegorz

I

dyplom

Rozmus Grażyna

V

I miejsce

Mośka Martyna

III

Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie,   regionie”

nagroda

Łuka Oliwia

II

nagroda

Łukowska Emilia

II

wyróżnienie

Uczennice klas IV – VI

IV Turniej Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP4 w Pszczynie

IV miejsce

Uczniowie klas IV – VI

IV Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora SP4 w Pszczynie

V miejsce

Uczennice klas V – VI

Turniej Minikoszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP6 w Czarkowie

IV miejsce

Uczniowie klas I – VI

XIII Przegląd Małych Form Teatralnych Dzieci i Młodzieży „Arlekinada   2012”

dyplom

Uczniowie klas „0” – VI

Konkurs Żołędziowy

I miejsce

        Zawody sportowe i inne konkursy: IX - X

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

Ziebura Wiktoria

V

I Powiatowy Bieg Przełajowy Bitwy Pszczyńskiej

III

Ziebura Wiktoria

V

X Bieg przełajowy „Śladami księdza Józefa Londzina”

IV

Rachańska Natalia

V

VI

Drużyna

V

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Nazwa konkursu

Osiągnięcie

Galoch Katarzyna

VI

Konkurs plastyczny „Portret mojego ojca”

II miejsce

Kątny Maria

VI

I dziennikarsko – fotograficzny konkurs „Wspomnienie z wakacji”

I miejsce

Galoch Katarzyna

VI

Wojewódzki konkurs przedmiotowy z języka polskiego z elementami historii

zakwalifikowanie się do II etapu

Czwartki Lekkoatletyczne – edycja jesienna

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

20.09.2012 r.

Kontny Zofia

VI

Skok wzwyż

III

Bielenin Dawid

VI

Skok wzwyż

II

Bielenin Dawid

VI

Bieg na 300 m

II

Łukowski Daniel

V

Bieg na 1000 m

III

Rachańska Natalia

V

Skok wzwyż

I

27.09.2012 r.

Rachańska Natalia

V

Skok wzwyż

I

Kontny Zofia

VI

Skok wzwyż

II

04.10.2012 r.

Pela Adam

VI

Skok wzwyż

II

Bielenin Dawid

VI

Skok wzwyż

II

Bielenin Dawid

VI

Bieg na 300 m

II

Galoch Katarzyna

VI

Rzut piłeczką palantową

III

Ziebura Wiktoria

V

Bieg na 600 m

III

Moroń Michał

IV

Skok wzwyż

I

Rachańska Natalia

V

Skok wzwyż

I

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

     

Nagrody, wyróżnienia za rok szkolny 2011/2012

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali:

Klasa I: wszyscy uczniowie.

Klasa II: Dawid Lubański, Paweł Lubański, Martyna Mośka, Filip Piórko, Szymon Michalik, Szymon Niemiec.

Klasa III: Agnieszka Bilnicka, Mariola Jasińska, Artur Koczor, Nikodem Pitura, Katarzyna Ryba, Wawrzyniec Waliczek.

Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową otrzymali:

Klasa IV: Agnieszka Kurzawa, Sandra Koczor, Patrycja Pękala, Natalia Rachańska, Sebastian Słabik.

Klasa V: Katarzyna Galoch, Maria Kątny.

Klasa VI: Kinga Indeka, Mateusz Lubański, Anita Michalik, Ewelina Michalik, Patrycja Stupak.

Tytuł „Absolwent 2012” otrzymała Ewelina Michalik.

Nagrodę za 100% frekwencję otrzymali:

Klasa III: Mariola Jasińska

Klasa IV: Kamil Bednarz, Sandra Koczor, Daniel Łukowski, Sebastian Piesiur, Marcin Wyrobek, Wiktoria Ziebura

Klasa V: Maria Kątny

Klasa VI: Szymon Jasiński, Anita Michalik, Ewelina Michalik, Patrycja Stupak.

Stypendium za wysokie wyniki w nauce otrzymali:

Klasa V: Katarzyna Galoch, Maria Kątny

Klasa VI: Kinga Indeka, , Anita Michalik, Patrycja Stupak

Stypendium za wysokie osiągnięcia sportowe i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała:
Ewelina Michalik z klasy VI

Uczniowie ze 100 % frekwencją na zajęciach szkolnych w I półroczu roku szk.2011/2012:

Michał Pela, kl. II, Kamil Bednarz, kl. IV, Sandra Koczor, kl. IV, Sebastian Piesiur, kl. IV, Magdalena Moroń, kl. IV, Marcin Wyrobek, kl. IV, Wiktoria Ziebura, kl. IV, Maria Kątny, kl. V, Adrian Jasiński, kl. V, Izabela Serdyńska, kl. V, Szymon Jasiński, kl. VI, Anita Michalik, kl. VI, Ewelina Michalik, kl. VI, Patrycja Stupak, kl. VI, Rafał Waleczek, kl. VI

Nazwisko

i imię ucznia

Klasa

Nazwa konkursu

Osiągnięcie

Ligenza Alicja

II

II Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Jesienne   pejzaże”

I miejsce

Grażyna Rozmus

IV

II Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Jesienne   pejzaże”

dyplom

Indeka Kinga

VI

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kogel – Mogel”

dyplom

Michalik Anita

VI

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kogel – Mogel”

dyplom

Michalik Ewelina

VI

III Gminny Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro”

dyplom

Indeka Kinga

VI

III Gminny Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro”

dyplom

Uczniowie klas I – III

Turniej Gier i Zabaw Memoriał F. Witkowskiego

VI miejsce

Uczennice klas IV – VI

I Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora   SP4 w Pszczynie

IV miejsce

Uczniowie klas IV – VI

I Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora   SP4 w Pszczynie

VI miejsce

Uczniowie klas „0” – III

IX Powiatowy Przegląd Jasełek „Suszec 2012”

II miejsce

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

Waleczek Rafał

VI

V Biegowy Memoriał

Henryka Puzonia

III

Michalik Ewelina

VI

IV

Indeka Kinga

VI

IV

Ziebura Wiktoria

IV

V

Niemiec Szymon

II

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Szachach „Korbelów 2011”

dyplom

Nazwisko
  i imię ucznia

Klasa

Nazwa konkursu

Osiągnięcie

Koczor Magdalena

I

Konkurs plastyczny „Arka dla Ziemi”

II miejsce

Kościelny Michalina

I

Konkurs plastyczny „Arka dla Ziemi”

wyróżnienie

Bilnicka Agnieszka

III

Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu”

wyróżnienie II stopnia

Jasińska Mariola

III

Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu”

wyróżnienie III stopnia

Galoch Katarzyna

V

Konkurs rysunkowy „Mój zamek z bajki”

I miejsce

Indeka Kinga

VI

Konkurs polonistyczny z elementami historii

zakwalifikowanie się do II etapu - rejon

Uczniowie klas „0” – VI

Zbiórka żołędzi dla zwierząt z Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie

III miejsce

Czwartki Lekkoatletyczne – edycja jesienna

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Dyscyplina

Miejsce

15.09.2011 r.

Indeka Kinga

VI

Bieg na 600 m

III

Lubański Mateusz

VI

Skok wzwyż

II

Michalik Anita

VI

Skok wzwyż

III

Michalik Ewelina

VI

Bieg na 600 m

II

Waleczek Rafał

VI

Bieg na 1000 m

III

Waleczek Rafał

VI

Skok wzwyż

I

Kapica Izabela

V

Skok wzwyż

III

Kontny Zofia

V

Skok wzwyż

I

Pela Adam

V

Skok wzwyż

II

Łukowski Daniel

IV

Bieg na 1000 m

III

Rachańska Natalia

IV

Bieg na 300 m

II

Rachańska Natalia

IV

Skok wzwyż

I

Waleczek Agata

IV

Bieg na 600 m

III

Ziebura Wiktoria

IV

Bieg na 600 m

I

22.09.2011 r.

Indeka Kinga

VI

Bieg na 600 m

III

Lubański Mateusz

VI

Skok wzwyż

II

Michalik Ewelina

VI

Skok w dal

III

Michalik Ewelina

VI

Bieg na 600 m

II

Waleczek Rafał

VI

Skok wzwyż

I

Kapica Izabela

V

Skok wzwyż

III

Pela Adam

V

Skok wzwyż

II

Łukowski Daniel

IV

Skok wzwyż

II

Piesiur Sebastian

IV

Skok wzwyż

I

Rachańska Natalia

IV

Skok wzwyż

I

Ziebura Wiktoria

IV

Bieg na 600 m

III

29.09.2011 r.

Michalik Anita

VI

Skok wzwyż

III

Michalik Ewelina

VI

Skok wzwyż

I

Waleczek Rafał

VI

Skok wzwyż

II

Waleczek Rafał

VI

Bieg na 1000 m

III

Indeka Kinga

VI

Bieg na 600 m

II

Michalik Ewelina

VI

Bieg na 600 m

II

Łukowski Daniel

IV

Skok wzwyż

I

Jasiński Adrian

V

Bieg na 1000 m

III

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

Nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali:

Klasa I: wszyscy uczniowie

Klasa II: Artur Koczor, Wawrzyniec Waliczek

Klasa III: Agnieszka Kurzawa, Sandra Koczor, Patrycja Pękala, Natalia Rachańska, Grażyna Rozmus, Sebastian Piesiur

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie otrzymali:

Klasa II: Agnieszka Bilnicka, Kasia Ryba, Nikodem Pitura, Mariola Jasińska

Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową otrzymali:

Klasa IV: Kasia Galoch, Iza Kapica, Marysia Kątny, Iza Serdyńska, Bartek Wyrobek

Klasa V: Kinga Indeka, Mateusz Lubański, Małgorzata Madeja, Anita Michalik, Ewelina Michalik, Patrycja Stupak

Nagrodę za 100% frekwencję – budzik – otrzymali:

Szymon Niemiec (I), Agnieszka Kurzawa (III), Sebastian Słabik (III), Kasia Galoch (IV), Kamil Wyrobek (VI)

Stypendium za wyniki w nauce otrzymało 9 uczniów:
Ewelina Michalik (V), Anita Michalik (V), Kinga Indeka (V), Patrycja Stupak (V), Mateusz Lubański (V), Małgorzata Madeja (V), Marysia Kątny (IV), Kasia Galoch (IV), Bartek, Wyrobek (IV)

Stypendium za wysokie wyniki sportowe otrzymał Rafał Waleczek z kl. V.

SUKCESY W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Czwartki Lekkoatletyczne:

Lp.

Nazwisko
  i imię ucznia

Klasa

Nazwa konkursu, organizator

Osiągnięcie

19.04.2011 r.

1.

Michalik Ewelina

V

Bieg na 600 m

II miejsce

2.

Lubański Mateusz

V

Bieg na 1000m

III miejsce

3.

Waleczek Rafał

V

Bieg na 1000m

I miejsce

4.

Pela Adam

IV

Skok wzwyż

I miejsce

5.

Michalik Ewelina

V

Skok w dal

III miejsce

6.

Galoch Katarzyna

IV

Bieg na 300m

III miejsce

28.04.2011 r.

7.

Bielenin Dawid

IV

Skok wzwyż

III miejsce

8.

Michalik Ewelina

V

Bieg na 600m

I miejsce

9.

Stupak Patrycja

V

Skok wzwyż

III miejsce

10.

Rachańska Natalia

III

Skok wzwyż

III miejsce

11

Waleczek Rafał

V

Bieg na 1000m

III miejsce

12.

Wyrobek Bartłomiej

IV

Skok wzwyż

II miejsce

05.05.2011 r.

13.

Lubański Mateusz

V

Skok wzwyż

III miejsce

14.

Michalik Ewelina

V

Bieg na 600m

II miejsce

15.

Bielenin Dawid

IV

Bieg na 1000m

III miejsce</